ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/04/2020 05:41

Maqedonia shpërndan Parlamentin/ Miraton ligjin për prokurorinë, vendi në zgjedhje në 12 prill

Maqedonia shpërndan Parlamentin/ Miraton ligjin për prokurorinë, vendi në zgjedhje në 12 prill
Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka miratuar me 80 vota për, Ligjin për Prokurorinë Publike, një nga ligjet më të diskutueshme vitin e fundit në vend. Miratimi i Ligjit për Prokurorinë Publike tij nxiti polemika të shumta ...
Top Channel | 16-Feb-2020 21:12
Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka miratuar me 80 vota për, Ligjin për Prokurorinë Publike, një nga ligjet më të diskutueshme vitin e fundit në vend. Miratimi i Ligjit për Prokurorinë Publike tij nxiti polemika të shumta ...

Shpërndahet Kuvendi i Maqedonisë së Veriut, Shkupi në zgjedhje të parakohshme
Me 108 vota pro, deputetët votuan për shpërndarjen e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë. Në këtë votim nuk morën pjesë vetëm 7 deputetët e pavarur të VMRO-DPMNE-së.
Top Channel | 16-Feb-2020 17:34
Me 108 vota pro, deputetët votuan për shpërndarjen e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë. Në këtë votim nuk morën pjesë vetëm 7 deputetët e pavarur të VMRO-DPMNE-së.

Zgjedhje me 12 prill: Shpërndahet parlamenti në Maqedoninë e Veriut
Deputetët e Maqedonisë së Veriut kanë votuar me 108 vota pro, që kuvendi të shpërndahet pasditen e kësaj të diele. Zgjedhjet e parakohshme do të mbahen me 12 prill, ndërsa deri në atë kohë do të jetë në funksion qeveria ...
GazetaTema | 16-Feb-2020 18:05
Deputetët e Maqedonisë së Veriut kanë votuar me 108 vota pro, që kuvendi të shpërndahet pasditen e kësaj të diele. Zgjedhjet e parakohshme do të mbahen me 12 prill, ndërsa deri në atë kohë do të jetë në funksion qeveria ...

Shkupi në zgjedhje të parakohshme/ Sot shpërndahet parlamenti, votimi i fundit i ligjit për prokurorinë
Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka miratuar me 80 vota për, Ligjin për Prokurorinë Publike, një nga ligjet më të diskutueshme vitin e fundit në vend.
Top Channel | 16-Feb-2020 16:06
Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka miratuar me 80 vota për, Ligjin për Prokurorinë Publike, një nga ligjet më të diskutueshme vitin e fundit në vend.

Xhaferi nënshkruan vendimin për shpalljen e zgjedhjeve parlamentare
Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi ka nënshkruar vendimin për shpalljen e zgjedhjeve, të cila sipas dakordimit duhet të mbahen më 12 prill Në prag të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare sot pasdite u shpërnda Kuvendi ...
Telegrafi | 16-Feb-2020 20:38
Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi ka nënshkruar vendimin për shpalljen e zgjedhjeve, të cila sipas dakordimit duhet të mbahen më 12 prill Në prag të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare sot pasdite u shpërnda Kuvendi ...

Mickoski: Votimi i Ligjit për PP-në ishte në kundërshtim me procedurat
Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski, në një konferencë për shtyp tha se miratimi i Ligjit për Prokurorinë Publike ishte “gjithçka, por vetëm drejtësi jo, por anarki e plotë që rrezikon imazhin e shtetit”, dhe ...
Telegrafi | 16-Feb-2020 19:44
Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski, në një konferencë për shtyp tha se miratimi i Ligjit për Prokurorinë Publike ishte “gjithçka, por vetëm drejtësi jo, por anarki e plotë që rrezikon imazhin e shtetit”, dhe ...

Pendarovski nënshkroi ligjet e miratuara në Kuvend
Presidenti i Republikës së Maqedonisë Veriore, Stevo Pendarovski, sot nënshkroi dekretet për shpalljen e disa ligjeve të miratuara në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut. Kuvendi sot miratoi Ligjin për ...
Telegrafi | 16-Feb-2020 18:45
Presidenti i Republikës së Maqedonisë Veriore, Stevo Pendarovski, sot nënshkroi dekretet për shpalljen e disa ligjeve të miratuara në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut. Kuvendi sot miratoi Ligjin për ...

Rrjedhin afatet për zbatimin e zgjedhjeve më 12 prill
Shkup, 16 shkurt 2020 (MEDIAL) – Pasi kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot ka nënshkruar vendimin për shpalljen e zgjedhjeve parlamentare më 12 prill po rrjedhin afatet për zbatimin e tyre. Komisioni Shtetëror Zgjedhor ...
Medial | 17-Feb-2020 00:55
Shkup, 16 shkurt 2020 (MEDIAL) – Pasi kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot ka nënshkruar vendimin për shpalljen e zgjedhjeve parlamentare më 12 prill po rrjedhin afatet për zbatimin e tyre. Komisioni Shtetëror Zgjedhor ...

Rot: BE tani e ka radhën të bëj ofertën për Maqedoninë e Veriut
Tani e ka radhën BE-ja të ofrojë përfundimisht, pasi Maqedonia e Veriut e miratoi Ligjin për Prokurorinë Publike, shkroi në Tuiter ministri gjerman i Çështjeve Evropiane, Majkëll Rot. “Lajme të mira nga miqtë tanë nga ...
Ina-Online | 17-Feb-2020 00:06
Tani e ka radhën BE-ja të ofrojë përfundimisht, pasi Maqedonia e Veriut e miratoi Ligjin për Prokurorinë Publike, shkroi në Tuiter ministri gjerman i Çështjeve Evropiane, Majkëll Rot. “Lajme të mira nga miqtë tanë nga ...

VMRO ankohet: Ligji për Këshillin e Prokurorisë Publike duhej të miratohej me shumicën e Badenterit
Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Ilia Dimovski nënvizoi se Ligji për Këshillin e Prokurorëve Publikë duhej të votohej me shumicë të Badenterit, e jo siç shkroi në Fejsbuk koordinatori i grupit parlamentar të LSDM-së, Jovan ...
Ina-Online | 17-Feb-2020 00:06
Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Ilia Dimovski nënvizoi se Ligji për Këshillin e Prokurorëve Publikë duhej të votohej me shumicë të Badenterit, e jo siç shkroi në Fejsbuk koordinatori i grupit parlamentar të LSDM-së, Jovan ...

Xhaferi nënshkroi vendimin për shpalljen e zgjedhjeve
Kryeparlamentari Talat Xhaferi mbrëmë ka nënshkruar vendimin për shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, që do të zhvillohen më 12 prill të këtij viti. Ky vendim vjen pasi që dje pasdite u shpërnda Kuvendi i ...
Ina-Online | 17-Feb-2020 00:00
Kryeparlamentari Talat Xhaferi mbrëmë ka nënshkruar vendimin për shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, që do të zhvillohen më 12 prill të këtij viti. Ky vendim vjen pasi që dje pasdite u shpërnda Kuvendi i ...

Shpërndahet Kuvendi i Maqedonisë së Veriut
Shkup, 16 shkurt 2020 – Kuvendi i Maqedonisë së Veriut është shpërndarë me votat e të gjitha partive politike në pushtet dhe opozitë, duke i hapur rrugën mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, më 12 prill. ...
Illyriapress | 16-Feb-2020 23:54
Shkup, 16 shkurt 2020 – Kuvendi i Maqedonisë së Veriut është shpërndarë me votat e të gjitha partive politike në pushtet dhe opozitë, duke i hapur rrugën mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, më 12 prill. ...

Dimovski: Ligji për Këshillin e Prokurorëve nuk është miratuar, nuk është votuar me badenter
Megjithë kaosin në miratimin e Ligjit për Prokurorinë Publike, ju informojmë se Ligji për Këshillin e Prokurorëve Publikë nuk është miratuar, tha Ilija Dimovski nga OBRM-PDUKM. “Kushtetuta në amendamentin 10 thotë se ...
Telegrafi | 16-Feb-2020 18:17
Megjithë kaosin në miratimin e Ligjit për Prokurorinë Publike, ju informojmë se Ligji për Këshillin e Prokurorëve Publikë nuk është miratuar, tha Ilija Dimovski nga OBRM-PDUKM. “Kushtetuta në amendamentin 10 thotë se ...

Kuvendi miratoi edhe Ligjin për Këshillin e Prokurorëve, VMRO-ja nuk merr pjesë në seancë
Në mungesë të parëtisë më të madhe opozitare VMRO-DPMNE-së, Kuvendi miratoi Ligjin për Këshillin e Prokurorëve. Pro Ligjit votuan 73 deputetë, asnjë kundër dhe asnjë të përmbajtur. Pas miratimit të këtij Ligji ...
Shprehja | 16-Feb-2020 23:41
Në mungesë të parëtisë më të madhe opozitare VMRO-DPMNE-së, Kuvendi miratoi Ligjin për Këshillin e Prokurorëve. Pro Ligjit votuan 73 deputetë, asnjë kundër dhe asnjë të përmbajtur. Pas miratimit të këtij Ligji ...

Xhaferi e nënshkroi vendimin për shpalljen e zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi, e nënshkroi Aktvendimin për shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme për deputetë në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut. Deklaratë për ...
Klan Kosova | 16-Feb-2020 23:26
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi, e nënshkroi Aktvendimin për shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme për deputetë në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut. Deklaratë për ...

Rot: U miratua Ligji për PP-në, tani BE-ja e ka radhën të ofrojë
Tani e ka radhën BE-ja të ofrojë përfundimisht, pasi Maqedonia e Veriut e miratoi Ligjin për Prokurorinë Publike, shkroi në Tuiter ministri gjerman i Çështjeve Evropiane, Majkëll Rot. “Lajme të mira nga miqtë tanë nga ...
TetovaSot | 16-Feb-2020 23:00
Tani e ka radhën BE-ja të ofrojë përfundimisht, pasi Maqedonia e Veriut e miratoi Ligjin për Prokurorinë Publike, shkroi në Tuiter ministri gjerman i Çështjeve Evropiane, Majkëll Rot. “Lajme të mira nga miqtë tanë nga ...

Dimovski: Ligji për Këshillin e PP-së duhej të miratohej me shumicën e Badenterit
Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Ilia Dimovski sonte në Fejsbuk shkroi se Ligji për Këshillin e Prokurorëve Publikë duhej të votohej me shumicë të Badenterit, e jo siç shkroi në Fejsbuk koordinatori i grupit parlamentar të ...
TetovaSot | 16-Feb-2020 22:57
Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Ilia Dimovski sonte në Fejsbuk shkroi se Ligji për Këshillin e Prokurorëve Publikë duhej të votohej me shumicë të Badenterit, e jo siç shkroi në Fejsbuk koordinatori i grupit parlamentar të ...

Dimovski: Ligji për Këshillin e PP-së duhej të miratohej me shumicën e Badenterit
Shkup, 16 shkurt 2020 (MEDIAL) – Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Ilia Dimovski sonte në Fejsbuk shkroi se Ligji për Këshillin e Prokurorëve Publikë duhej të votohej me shumicë të Badenterit, e jo siç shkroi në Fejsbuk ...
Medial | 16-Feb-2020 22:39
Shkup, 16 shkurt 2020 (MEDIAL) – Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Ilia Dimovski sonte në Fejsbuk shkroi se Ligji për Këshillin e Prokurorëve Publikë duhej të votohej me shumicë të Badenterit, e jo siç shkroi në Fejsbuk ...

Zaev u bënë thirrje qytetarëve që të marrin pjesë në marshin “Hapa për Drejtësi”
LSDM nesër do të organizojë marsh nga Kuvendi deri në Gjykata, deklaroi sot Zoran Zaev. Marshi do të jetë me sloganin “Hapa për Drejtësi”. “Nesër në orën 18:00 para Kuvendit, ju ftoj në marshimin “Hapa për Drejtësi. Nga ...
Telegrafi | 16-Feb-2020 17:46
LSDM nesër do të organizojë marsh nga Kuvendi deri në Gjykata, deklaroi sot Zoran Zaev. Marshi do të jetë me sloganin “Hapa për Drejtësi”. “Nesër në orën 18:00 para Kuvendit, ju ftoj në marshimin “Hapa për Drejtësi. Nga ...

Micevski thirrje Pendarovskit: Të mos dekretoj Ligjin për Prokurorinë Publike
“Ishim dëshmitar të shkeljes së demokracisë dhe parlament në Maqedoni. Paramendoni, Ligji për prokurori Publike që u vendos për votim nuk mori numrin e duhur të votave, respektivisht votuan vetëm 74 deputetë dhe një ...
Shprehja | 16-Feb-2020 22:39
“Ishim dëshmitar të shkeljes së demokracisë dhe parlament në Maqedoni. Paramendoni, Ligji për prokurori Publike që u vendos për votim nuk mori numrin e duhur të votave, respektivisht votuan vetëm 74 deputetë dhe një ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved