ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 09:52

Përvjetori në Kosovë/ “New Born” me imazh të ri

Përvjetori në Kosovë/ “New Born” me imazh të ri
Secila shkronjë përfaqëson një histori të trishtë. Kujtojnë vuajtjet e atyre njerëzve që kërkojnë drejtësi prej 20 vitesh, por ende pa rezultat.
Top Channel | 17-Feb-2020 21:25
Secila shkronjë përfaqëson një histori të trishtë. Kujtojnë vuajtjet e atyre njerëzve që kërkojnë drejtësi prej 20 vitesh, por ende pa rezultat.

NEWBORN me pamje të re
Secila shkronjë përfaqëson një histori të trishtuar në vete. Rikujtojnë vuajtjet e kategorisë që drejtësi kërkon tash e 20 vjet, por ende pa rezultat.
Top Channel | 17-Feb-2020 15:46
Secila shkronjë përfaqëson një histori të trishtuar në vete. Rikujtojnë vuajtjet e kategorisë që drejtësi kërkon tash e 20 vjet, por ende pa rezultat.

Mesazhet e obeliskut “New Born” ndër vite
“New Born” që në shqip e ka kuptimin e diçkaje “të posalindur”, u bë objekti më i njohur menjëherë pas shpalljes së pavarësisë së Kosovës më 17 shkurt 2008. Mirëpo, ndryshimi i këtij obelisku, filloi që nga viti 2013, ...
Telegrafi | 17-Feb-2020 19:13
“New Born” që në shqip e ka kuptimin e diçkaje “të posalindur”, u bë objekti më i njohur menjëherë pas shpalljes së pavarësisë së Kosovës më 17 shkurt 2008. Mirëpo, ndryshimi i këtij obelisku, filloi që nga viti 2013, ...

Newborn risjell vuajtjet e luftës (VIDEO)
Monumenti Newborn, sot u shfaq me pamje të re, veçse jo festive. Aty u risollën rrëfimet e dhimbshme të viktimave të dhunës seksuale gjatë luftës. Secila shkronjë tregon vuajtjet e këtyre viktimave. Kronikë nga Rejhane ...
Klan Kosova | 17-Feb-2020 20:31
Monumenti Newborn, sot u shfaq me pamje të re, veçse jo festive. Aty u risollën rrëfimet e dhimbshme të viktimave të dhunës seksuale gjatë luftës. Secila shkronjë tregon vuajtjet e këtyre viktimave. Kronikë nga Rejhane ...

Vasfije Krasniqi, e zhgënjyer se shtëpia ku u përdhunua nga serbët po rrënohet
Shtëpia në të cilën Vasfije Krasniqi – Goodman ishte përdhunuar nga serbët gjatës kohës së luftës ka filluar të rrënohet. Pronari i parcelës, përveçqë nuk e ka lejuar ekipin ta xhironte vendin, ai madje ka thënë......
Zeri | 17-Feb-2020 20:01
Shtëpia në të cilën Vasfije Krasniqi – Goodman ishte përdhunuar nga serbët gjatës kohës së luftës ka filluar të rrënohet. Pronari i parcelës, përveçqë nuk e ka lejuar ekipin ta xhironte vendin, ai madje ka thënë......

NEWBORN në nderim të të mbijetuarve të përdhunimeve gjatë luftës
Monumenti NEWBORN që u vendos në Prishtinë në ditën e shpalljes së pavarësisë së Kosovës, këtë vit pasqyron rrëfimet e të mbijetuarve të përdhunimeve në luftë. Qytetarë të shumtë vizituan këtë monument sot në ...
Zeri Amerikes | 17-Feb-2020 19:48
Monumenti NEWBORN që u vendos në Prishtinë në ditën e shpalljes së pavarësisë së Kosovës, këtë vit pasqyron rrëfimet e të mbijetuarve të përdhunimeve në luftë. Qytetarë të shumtë vizituan këtë monument sot në ...

Vasfije Krasniqi, e zhgënjyer se shtëpia ku u përdhunua nga serbët po rrënohet
Shtëpia në të cilën Vasfije Krasniqi – Goodman ishte përdhunuar nga serbët gjatës kohës së luftës ka filluar të rrënohet. Pronari i parcelës, përveçqë nuk e ka lejuar ekipin ta xhironte vendin, ai madje ka thënë se në ...
Arbresh | 17-Feb-2020 19:47
Shtëpia në të cilën Vasfije Krasniqi – Goodman ishte përdhunuar nga serbët gjatës kohës së luftës ka filluar të rrënohet. Pronari i parcelës, përveçqë nuk e ka lejuar ekipin ta xhironte vendin, ai madje ka thënë se në ...

Vasfije Krasniqi, e zhgënjyer se shtëpia ku u përdhunua nga serbët po rrënohet
Shtëpia në të cilën Vasfije Krasniqi – Goodman ishte përdhunuar nga serbët gjatës kohës së luftës ka filluar të rrënohet. Pronari i parcelës, përveçqë nuk e ka lejuar ekipin ta xhironte vendin, ai madje ka thënë se në ...
Gazeta Observer | 17-Feb-2020 19:47
Shtëpia në të cilën Vasfije Krasniqi – Goodman ishte përdhunuar nga serbët gjatës kohës së luftës ka filluar të rrënohet. Pronari i parcelës, përveçqë nuk e ka lejuar ekipin ta xhironte vendin, ai madje ka thënë se në ...

Vasfije Krasniqi, e zhgënjyer se shtëpia ku u përdhunua nga serbët po rrënohet
Shtëpia në të cilën Vasfije Krasniqi – Goodman ishte përdhunuar nga serbët gjatës kohës së luftës ka filluar të rrënohet. Pronari i parcelës, përveçqë nuk e ka lejuar ekipin ta xhironte vendin, ai madje ka thënë se në ...
Gazeta Express | 17-Feb-2020 19:40
Shtëpia në të cilën Vasfije Krasniqi – Goodman ishte përdhunuar nga serbët gjatës kohës së luftës ka filluar të rrënohet. Pronari i parcelës, përveçqë nuk e ka lejuar ekipin ta xhironte vendin, ai madje ka thënë se në ...

Këtë vit, monumenti nderon të mbijetuarit e dhunës seksuale
Monumenti i NEWBORN-it këtë vit është kthyer në simbol të vetëdijesimit për gratë e mbijetuara të dhunës seksuale gjatë luftës. Sipas ideatorëve, me të synohet luftimi i stigmës për këtë kategori dhe mobilizimi i ...
Koha.net | 17-Feb-2020 19:26
Monumenti i NEWBORN-it këtë vit është kthyer në simbol të vetëdijesimit për gratë e mbijetuara të dhunës seksuale gjatë luftës. Sipas ideatorëve, me të synohet luftimi i stigmës për këtë kategori dhe mobilizimi i ...

Vasfije Krasniqi, e zhgënjyer se shtëpia ku u përdhunua s’u kthye në muze
Shtëpia në të cilën Vasfije Krasniqi - Goodman ishte përdhunuar nga serbët gjatës kohës së luftës ka filluar të rrënohet. Pronari i parcelës, përveçqë nuk e ka lejuar ekipin ta xhironte vendin, ai madje ka thënë se në ...
Koha.net | 17-Feb-2020 19:19
Shtëpia në të cilën Vasfije Krasniqi - Goodman ishte përdhunuar nga serbët gjatës kohës së luftës ka filluar të rrënohet. Pronari i parcelës, përveçqë nuk e ka lejuar ekipin ta xhironte vendin, ai madje ka thënë se në ...

“NewBorn” me pamje të re, u dedikohet të mbijetuarave të dhunës seksuale gjatë luftës
Para shumë qytetarëve, është prezantuar obelisku “NewBorn” me pamje të re, që sivjet iu kushtohet të mbijetuarave të dhunës seksuale gjatë luftës. Në çdo shkronjë kishte një mbishkrim që ishte shkruar nga të dhunuarat ...
Telegrafi | 17-Feb-2020 14:17
Para shumë qytetarëve, është prezantuar obelisku “NewBorn” me pamje të re, që sivjet iu kushtohet të mbijetuarave të dhunës seksuale gjatë luftës. Në çdo shkronjë kishte një mbishkrim që ishte shkruar nga të dhunuarat ...

“Newborn” mori pamje të re – iu kushtohet të mbijetuarave të dhunës seksuale gjatë luftës
Sot është prezantuar pamja e re e obeliskut “Newborn”, që këtë vit iu kushtua të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës. Në prezantim ishin të pranishme shumë deputete nga Kuvendi i Kosovës, njofton Klan Kosova ...
Portalb | 17-Feb-2020 17:06
Sot është prezantuar pamja e re e obeliskut “Newborn”, që këtë vit iu kushtua të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës. Në prezantim ishin të pranishme shumë deputete nga Kuvendi i Kosovës, njofton Klan Kosova ...

Asnjë qeveritar nuk shkoi të bëj homazhe tek ”Heroinat”: Vasfije Krasniqi ka disa fjalë për këtë
Asnjë grua e mbijetuar nga dhuna seksuale gjatë luftës në Kosovë kurrë nuk kishte folur publikisht deri në vitin 2017 kur Vasfije Krasniqi, një kosovare që jeton në Teksas të Shteteve të Bashkuara kishte postuar në ...
EkonomiaOnline | 17-Feb-2020 17:00
Asnjë grua e mbijetuar nga dhuna seksuale gjatë luftës në Kosovë kurrë nuk kishte folur publikisht deri në vitin 2017 kur Vasfije Krasniqi, një kosovare që jeton në Teksas të Shteteve të Bashkuara kishte postuar në ...

“NewBorn” me pamje të re, interesim i madh nga qytetarët
Secila shkronjë dhe secili mesazh i shkruar sivjet mbi monumentin “NewBorn” në kryeqytet, përfaqëson një rrëfim të trishtë në vete. Rikujtojnë vuajtjet e kategorisë që drejtësi kërkon tash e 20 vjet, por ende pa ...
Arbresh | 17-Feb-2020 16:10
Secila shkronjë dhe secili mesazh i shkruar sivjet mbi monumentin “NewBorn” në kryeqytet, përfaqëson një rrëfim të trishtë në vete. Rikujtojnë vuajtjet e kategorisë që drejtësi kërkon tash e 20 vjet, por ende pa ...

“Newborn” merr pamje tjetër në ditën e Pavarësisë
Sot është prezantuar pamja e re e obeliskut “Newborn”, që këtë vit iu kushtua të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës. Në prezantim ishin të pranishëm shumë deputete nga Kuvendi i Kosovës. Kryeparlamentarja Vjosa ...
ABCNews | 17-Feb-2020 14:17
Sot është prezantuar pamja e re e obeliskut “Newborn”, që këtë vit iu kushtua të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës. Në prezantim ishin të pranishëm shumë deputete nga Kuvendi i Kosovës. Kryeparlamentarja Vjosa ...

Ngjyrat e Newborn-it u kushtohen viktimave të dhunuara gjatë luftës
Sot, me rastin e pavarësisë së Kosovës Newborn-i i famshëm është ngjyrosur me të tjera ngjyra dhe me fjalë që u dedikohen viktimave të abuzimit seksual gjatë konflikteve, anembanë botës. “Luftërat e pafundme sjellin ...
AlbInfo | 17-Feb-2020 15:49
Sot, me rastin e pavarësisë së Kosovës Newborn-i i famshëm është ngjyrosur me të tjera ngjyra dhe me fjalë që u dedikohen viktimave të abuzimit seksual gjatë konflikteve, anembanë botës. “Luftërat e pafundme sjellin ...

Obelisku “Newborn” merr pamje të re – iu kushtohet të mbijetuarave të dhunës seksuale gjatë luftës
Sot është prezantuar pamja e re e obeliskut “Newborn”, që këtë vit iu kushtua të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës. Në prezantim ishin të pranishme shumë deputete nga Kuvendi i Kosovës. Drejtoresha e Qendrës ...
Indeks Online | 17-Feb-2020 15:17
Sot është prezantuar pamja e re e obeliskut “Newborn”, që këtë vit iu kushtua të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës. Në prezantim ishin të pranishme shumë deputete nga Kuvendi i Kosovës. Drejtoresha e Qendrës ...

“Të bëhemi zëri i tyre”, ngjyrat e Newborn-it sot për viktimat e dhunuara gjatë luftës
Sot me rastin e pavarësisë së Kosovës Newborn-i i famshëm është ngjyrosur me të tjera ngjyra dhe me fjalë që ju dedikohen viktimave të abuzimit seksual gjatë konflikteve, anembanë botës. “Luftërat e pafundme sjellin ...
Shprehja | 17-Feb-2020 15:07
Sot me rastin e pavarësisë së Kosovës Newborn-i i famshëm është ngjyrosur me të tjera ngjyra dhe me fjalë që ju dedikohen viktimave të abuzimit seksual gjatë konflikteve, anembanë botës. “Luftërat e pafundme sjellin ...

“Të bëhemi zëri i tyre”, ngjyrat e Newborn-it sot për viktimat e dhunuara gjatë luftës
Sot me rastin e pavarësisë së Kosovës Newborn-i i famshëm është ngjyrosur me të tjera ngjyra dhe me fjalë që ju dedikohen viktimave të abuzimit seksual gjatë konflikteve, anembanë botës. “Luftërat e pafundme sjellin ...
Alsat-M | 17-Feb-2020 15:04
Sot me rastin e pavarësisë së Kosovës Newborn-i i famshëm është ngjyrosur me të tjera ngjyra dhe me fjalë që ju dedikohen viktimave të abuzimit seksual gjatë konflikteve, anembanë botës. “Luftërat e pafundme sjellin ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved