ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 08:50

Lufta kundër koronavirusit, kinezët dezinfektojnë edhe paratë

Lufta kundër koronavirusit, kinezët dezinfektojnë edhe paratë
Autoritetet kineze kanë ndërmarrë masa të gjëra në kuadër të luftës kundër koronavirusit të ri (COVID-19), ku njëra ndër to ështe dhe dezinfektimi i bankënotave. Sipas mediave kineze, Banka Qëndrore e Kinës njoftoi se ...
BalkanWeb | 17-Feb-2020 02:02
Autoritetet kineze kanë ndërmarrë masa të gjëra në kuadër të luftës kundër koronavirusit të ri (COVID-19), ku njëra ndër to ështe dhe dezinfektimi i bankënotave. Sipas mediave kineze, Banka Qëndrore e Kinës njoftoi se ...

Rritet bilanci, shkon në 1.696 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Kinë
Provinca e Kinës Hubei, epiqendra e epidemisë së koronavirusit, raportoi 100 vdekje të tjera dhe 1.933 raste të reja më 16 shkurt. Komisioni shëndetësor Hubei tha se numri i përgjithshëm i vdekjeve në provincë ka ...
BalkanWeb | 17-Feb-2020 01:35
Provinca e Kinës Hubei, epiqendra e epidemisë së koronavirusit, raportoi 100 vdekje të tjera dhe 1.933 raste të reja më 16 shkurt. Komisioni shëndetësor Hubei tha se numri i përgjithshëm i vdekjeve në provincë ka ...

Koronavirusi/ Kina: Në tre ditët e fundit rastet e të prekurve kanë rënë
Kina ka raportuar për të ditën e tretë me radhë se rastet me virusin e ri kanë rënë edhe pse Organizata Botërore e Shëndetësisë ka thënë se ende nuk dihet se si do të zhvillohet më tej situata lidhur me koronavirusin e ...
BalkanWeb | 16-Feb-2020 20:21
Kina ka raportuar për të ditën e tretë me radhë se rastet me virusin e ri kanë rënë edhe pse Organizata Botërore e Shëndetësisë ka thënë se ende nuk dihet se si do të zhvillohet më tej situata lidhur me koronavirusin e ...

Kina raporton se ka rënë numri i rasteve të reja me koronavirus
Kina ka raportuar për të ditën e tretë me radhë se rastet me virusin e ri kanë rënë edhe pse Organizata Botërore e Shëndetësisë ka thënë se ende nuk dihet se si do të zhvillohet më tej situata lidhur me koronavirusin e ...
GazetaTema | 16-Feb-2020 13:55
Kina ka raportuar për të ditën e tretë me radhë se rastet me virusin e ri kanë rënë edhe pse Organizata Botërore e Shëndetësisë ka thënë se ende nuk dihet se si do të zhvillohet më tej situata lidhur me koronavirusin e ...

Rritet bilanci: Shkon në 1665 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Kinë
Ka shkuar në 1665 numri i personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi në Kinë. Lajmi është bërë i ditur nga Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë. Ndërkohë vetëm për këtë fundjavë janë konfirmuar 2009 raste të ...
GazetaTema | 16-Feb-2020 09:34
Ka shkuar në 1665 numri i personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi në Kinë. Lajmi është bërë i ditur nga Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë. Ndërkohë vetëm për këtë fundjavë janë konfirmuar 2009 raste të ...

Beteja e vështirë me virusin/ Amerikanët evakuohen nga koronavirusi
Beteja me koronavirusin kinez bëhet gjithmonë e më e vështirë pasi numri i viktimave ka arritur në 1669 ndërsa më shumë se 69,000 njerëz në të gjithë botën janë infektuar. Krocera Diamond Princess vijon të mbetet në ...
VizionPlus | 16-Feb-2020 12:17
Beteja me koronavirusin kinez bëhet gjithmonë e më e vështirë pasi numri i viktimave ka arritur në 1669 ndërsa më shumë se 69,000 njerëz në të gjithë botën janë infektuar. Krocera Diamond Princess vijon të mbetet në ...

Rritet bilanci/ Shkon në 1665 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Kinë. Vetëm të dielën 2009 raste të reja
Ka shkuar në 1665 numri i personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi në Kinë. Lajmi është bërë i ditur nga Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë. Ndërkohë vetëm për ditën e diel konfirmuar 2009 raste të reja të ...
BalkanWeb | 16-Feb-2020 08:27
Ka shkuar në 1665 numri i personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi në Kinë. Lajmi është bërë i ditur nga Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë. Ndërkohë vetëm për ditën e diel konfirmuar 2009 raste të reja të ...

Kinë, 1.600 persona humbin jetën nga epidemia e koronavirusit
Numri i vdekjeve nga epidemia e koronavirusit në Kinë u arrit në 1.600, pasi Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH) vlerësoi përpjekjet e vendit për të përmirësuar sëmundjen e re, duke thënë se ata kanë “blerë kohën e ...
BalkanWeb | 16-Feb-2020 01:33
Numri i vdekjeve nga epidemia e koronavirusit në Kinë u arrit në 1.600, pasi Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH) vlerësoi përpjekjet e vendit për të përmirësuar sëmundjen e re, duke thënë se ata kanë “blerë kohën e ...

Shkon në 1,669 numri i viktimave nga koronavirusi, rreth 70 mijë të tjerë të infektuar
Koronavirusi deri më tani ka shkaktuar 1,669 viktima. Ndërsa në të gjithë botën deri më tani janë konfirmuar si të infektuar 69 mijë e 256 persona. Sipas të dhënave të raportuara nga autoriteti shëndetësor, rreth ...
Telegraf | 16-Feb-2020 09:10
Koronavirusi deri më tani ka shkaktuar 1,669 viktima. Ndërsa në të gjithë botën deri më tani janë konfirmuar si të infektuar 69 mijë e 256 persona. Sipas të dhënave të raportuara nga autoriteti shëndetësor, rreth ...

Foshnja e lindur nga nëna me koronavirus nuk mbart virusin vdekjeprurës
Një fëmijë i lindur nga një grua e infektuar me koronavirus në Kinë, rezultoi negativ në mbartjen e këtij virusi vdekjeprurës, pasi shkencëtarët shprehën shqetësimin se sëmundja mund të kalohej në barkun e nënës. Pasi ...
Arbresh | 17-Feb-2020 01:27
Një fëmijë i lindur nga një grua e infektuar me koronavirus në Kinë, rezultoi negativ në mbartjen e këtij virusi vdekjeprurës, pasi shkencëtarët shprehën shqetësimin se sëmundja mund të kalohej në barkun e nënës. Pasi ...

Koronavirusi, 1669 viktima dhe mbi 69 000 të prekur në mbarë botën
Deri më tani janë 1669 viktima nga kronavirusi në mbarë botën. Ndërkohë numri i të prekurve raportohet që të jetë mbi 69 000, kryesisht viktimat janë në Kinë. Në anijen Diamond Princess janë njoftuar edhe 70 raste të ...
Shprehja | 17-Feb-2020 01:06
Deri më tani janë 1669 viktima nga kronavirusi në mbarë botën. Ndërkohë numri i të prekurve raportohet që të jetë mbi 69 000, kryesisht viktimat janë në Kinë. Në anijen Diamond Princess janë njoftuar edhe 70 raste të ...

Mrekulli, foshnja e lindur nga nëna me koronavirus nuk mbart virusin vdekjeprurës
Që nga shpërthimi në dhjetor të vitit të kaluar, shumë pak foshnje janë prekur nga sëmundja vrasëse, e njohur zyrtarisht si COVID-19, shkruan Daily Mail. Në fillim të këtij muaji, një fëmijë kinez lindi nga një paciente ...
Medial | 17-Feb-2020 00:57
Që nga shpërthimi në dhjetor të vitit të kaluar, shumë pak foshnje janë prekur nga sëmundja vrasëse, e njohur zyrtarisht si COVID-19, shkruan Daily Mail. Në fillim të këtij muaji, një fëmijë kinez lindi nga një paciente ...

Coronavirusi si thirrje për zgjim
Margaret Hamburg* Mark Smolinski* Në vitin 2011 një virus i ri, MEV-1, doli nga Kina dhe u përhap shpejt në të gjithë botën, duke vrarë 2.5 milion njerëz në SHBA dhe 26 milion në mbarë botën. Ky shpërthim nuk ishte real ...
Dritare | 17-Feb-2020 00:25
Margaret Hamburg* Mark Smolinski* Në vitin 2011 një virus i ri, MEV-1, doli nga Kina dhe u përhap shpejt në të gjithë botën, duke vrarë 2.5 milion njerëz në SHBA dhe 26 milion në mbarë botën. Ky shpërthim nuk ishte real ...

Mrekulli, foshnja e lindur nga nëna me koronavirus nuk mbart virusin vdekjeprurës
Një fëmijë i lindur nga një grua e infektuar me koronavirus në Kinë, rezultoi negativ në mbartjen e këtij virusi vdekjeprurës, pasi shkencëtarët shprehën shqetësimin se sëmundja mund të kalohej në barkun e nënës. Pasi ...
TetovaSot | 16-Feb-2020 23:46
Një fëmijë i lindur nga një grua e infektuar me koronavirus në Kinë, rezultoi negativ në mbartjen e këtij virusi vdekjeprurës, pasi shkencëtarët shprehën shqetësimin se sëmundja mund të kalohej në barkun e nënës. Pasi ...

Foshnja e lindur nga nëna me koronavirus nuk mbart virusin vdekjeprurës
Një fëmijë i lindur nga një grua e infektuar me koronavirus në Kinë, rezultoi negativ në mbartjen e këtij virusi vdekjeprurës, pasi shkencëtarët shprehën shqetësimin se sëmundja mund të kalohej në barkun e nënës. Pasi ...
Shenja | 16-Feb-2020 23:39
Një fëmijë i lindur nga një grua e infektuar me koronavirus në Kinë, rezultoi negativ në mbartjen e këtij virusi vdekjeprurës, pasi shkencëtarët shprehën shqetësimin se sëmundja mund të kalohej në barkun e nënës. Pasi ...

Mrekulli, foshnja e lindur nga nëna me koronavirus nuk mbart virusin vdekjeprurës
Një fëmijë i lindur nga një grua e infektuar me koronavirus në Kinë, rezultoi negativ në mbartjen e këtij virusi vdekjeprurës, pasi shkencëtarët shprehën shqetësimin se sëmundja mund të kalohej në barkun e nënës. Pasi ...
Gazeta Observer | 16-Feb-2020 22:51
Një fëmijë i lindur nga një grua e infektuar me koronavirus në Kinë, rezultoi negativ në mbartjen e këtij virusi vdekjeprurës, pasi shkencëtarët shprehën shqetësimin se sëmundja mund të kalohej në barkun e nënës. Pasi ...

Koronavirusi, zyrtarët në Pekin bëjnë thirrje për vetëizolim 14 ditor
Zyrtarët kinezë u kërkuan të gjithë atyre që kthehen në Pekin që futen në karantinë për 14 ditë. Në një përpjekje për të ndalur përhapjen e koronavirusit të ri, gazeta shtetërore njoftoi se ata që refuzojnë të ...
GazetaTema | 15-Feb-2020 15:38
Zyrtarët kinezë u kërkuan të gjithë atyre që kthehen në Pekin që futen në karantinë për 14 ditë. Në një përpjekje për të ndalur përhapjen e koronavirusit të ri, gazeta shtetërore njoftoi se ata që refuzojnë të ...

Mrekulli, foshnja e lindur nga nëna me koronavirus nuk mbart virusin vdekjeprurës
Një fëmijë i lindur nga një grua e infektuar me koronavirus në Kinë, rezultoi negativ në mbartjen e këtij virusi vdekjeprurës, pasi shkencëtarët shprehën shqetësimin se sëmundja mund të kalohej në barkun e nënës. Pasi ...
Gazeta Express | 16-Feb-2020 22:24
Një fëmijë i lindur nga një grua e infektuar me koronavirus në Kinë, rezultoi negativ në mbartjen e këtij virusi vdekjeprurës, pasi shkencëtarët shprehën shqetësimin se sëmundja mund të kalohej në barkun e nënës. Pasi ...

Edhe pse nuk kishte udhëtuar jashtë vendit, vdes një person nga coronavirusi në Tajvan
Një burrë nga Tajvani në mesin e viteve ’60-ta i cili testoi pozitiv me coronavirus ka vdekur, njoftoi Ministria e Shëndetit tajvanez të dielën në mëngjes. Njeriu i ndjerë, i cili kishte një histori të hepatitit B dhe ...
Medial | 16-Feb-2020 22:12
Një burrë nga Tajvani në mesin e viteve ’60-ta i cili testoi pozitiv me coronavirus ka vdekur, njoftoi Ministria e Shëndetit tajvanez të dielën në mëngjes. Njeriu i ndjerë, i cili kishte një histori të hepatitit B dhe ...

Evakuohen nga anija në Japoni shtetasit amerikanë
Pasagjerët amerikanë që ndodheshin në karantinë në një anije në brigjet e Japonisë janë evakuuar. Shtetasit amerikane në bordin e anijes “Diamond Princess”, e cila njoftoi për 355 persona të infektuar, u evakuuan nga ...
Klan Kosova | 16-Feb-2020 21:46
Pasagjerët amerikanë që ndodheshin në karantinë në një anije në brigjet e Japonisë janë evakuuar. Shtetasit amerikane në bordin e anijes “Diamond Princess”, e cila njoftoi për 355 persona të infektuar, u evakuuan nga ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved