ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/04/2020 05:52

Takimi i liderëve në Bruksel, Thaçi: BE të mbajë premtimin, të heqë vizat

Takimi i liderëve në Bruksel, Thaçi: BE të mbajë premtimin, të heqë vizat
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar në Twitter lidhur me takimin në Bruksel ndërmjet liderëve të vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe liderëve të ri të institucioneve evropiane.
Top Channel | 16-Feb-2020 23:26
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar në Twitter lidhur me takimin në Bruksel ndërmjet liderëve të vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe liderëve të ri të institucioneve evropiane.

Rama nga Brukseli: “Anti- KÇK”, pres të zërë vendin e merituar në vlerësimin e KE
Pas takimit informal të zhvilluar mes krerëve të 6 vendeve të Ballkanit Perëndimor, që u thirr nga Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel, Kryeministri Edi Rama foli për gazetarët ku nuk la pa përmendur edhe ...
Top Channel | 16-Feb-2020 22:44
Pas takimit informal të zhvilluar mes krerëve të 6 vendeve të Ballkanit Perëndimor, që u thirr nga Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel, Kryeministri Edi Rama foli për gazetarët ku nuk la pa përmendur edhe ...

Negociatat/ Rama nga Brukseli: Ka dakordësi për metodologjinë e re, Komisioni Europian do të jetë pozitiv
Pas më shumë se një ore Konferenca e përbashkët “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor” e mbajtur në Bruksel është mbyllur.
Top Channel | 16-Feb-2020 22:33
Pas më shumë se një ore Konferenca e përbashkët “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor” e mbajtur në Bruksel është mbyllur.

Presidentja e KE-së: Metodologjia e re i hap rrugë negociatave me Tiranën e Shkupin (Video)
Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen me anë të një deklarate para takimit jo formal mes krerëve të vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe BE, është shprehur se metodologjia e re që është ndërtuar për ...
Top Channel | 16-Feb-2020 22:12
Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen me anë të një deklarate para takimit jo formal mes krerëve të vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe BE, është shprehur se metodologjia e re që është ndërtuar për ...

Konferenca e Donatorëve, Soreca: Ndërkombëtarët do të tregojnë nesër solidaritetin e tyre me shqiptarët
BELGJIKË- Ambasadori i BE në Shqipëri Luigi Soreca me anë të një reagimi në Twitter ka folur rreth Konferencës së Donatorëve që pritet të mbahet nesër në Bruksel, ku vendet e ndryshme do të kontribuojnë për fazën e ...
Top Channel | 16-Feb-2020 22:12
BELGJIKË- Ambasadori i BE në Shqipëri Luigi Soreca me anë të një reagimi në Twitter ka folur rreth Konferencës së Donatorëve që pritet të mbahet nesër në Bruksel, ku vendet e ndryshme do të kontribuojnë për fazën e ...

Metodologjia e re e zgjerimit/ Presidentja e Komisionit Europian: I hap rrugën Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për të nisur negociatat
Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen në përfundim të takimi jo zyrtar ku është diskutuar metodologjia e re e zgjerimit të BE-së, u shpreh se integrimi i Ballkanit Perëndimor është një prioritet. Sipas ...
Telegraf | 16-Feb-2020 22:41
Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen në përfundim të takimi jo zyrtar ku është diskutuar metodologjia e re e zgjerimit të BE-së, u shpreh se integrimi i Ballkanit Perëndimor është një prioritet. Sipas ...

Rama për negociatat: Ka pajtueshmëri për metodologjinë e re, Komisioni Evropian do të jetë pozitiv
Pas më shumë se një ore Konferenca e përbashkët “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor” e mbajtur në Bruksel është mbyllur. Në një dalje për mediat, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka mbajtur edhe një ...
Telegrafi | 16-Feb-2020 23:57
Pas më shumë se një ore Konferenca e përbashkët “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor” e mbajtur në Bruksel është mbyllur. Në një dalje për mediat, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka mbajtur edhe një ...

Konferenca e Donatorëve, Soreca: Ndërkombëtarët do të tregojnë nesër solidaritetin e tyre me shqiptarët
Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca me anë të një reagimi në Twitter, ka folur rreth Konferencës së Donatorëve që pritet të mbahet nesër në Bruksel, ku vendet e ndryshme do të kontribuojnë për fazën e rindërtimit ...
Telegraf | 16-Feb-2020 22:24
Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca me anë të një reagimi në Twitter, ka folur rreth Konferencës së Donatorëve që pritet të mbahet nesër në Bruksel, ku vendet e ndryshme do të kontribuojnë për fazën e rindërtimit ...

Thaçi pas takimit në Bruskel: Kosova ka kryer obligimet për liberalizimin e vizave, tash mbetet nga Këshilli i Evropës të marrë vendimin politik
Pas takimit të liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe atyre të Bashkimit Evropian, ka folur presidenti i vendit Hashim Thaçi. Thaçi mes tjerash ka thënë se ka kërkuar liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës. Sipas ...
Telegrafi | 16-Feb-2020 23:06
Pas takimit të liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe atyre të Bashkimit Evropian, ka folur presidenti i vendit Hashim Thaçi. Thaçi mes tjerash ka thënë se ka kërkuar liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës. Sipas ...

Von Der Leyen, optimiste: “Dritë jeshile” Tiranës dhe Shkupit, para Samitit të Zagrebit
Kreu i KE, Ursula Von Der Leyen është shprehur se metodologjia e re i hap rrugën negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut edhe para samitit të Zagrebit. Von Der Leyen shprehet se po përgatitet edhe një paketë ...
GazetaTema | 16-Feb-2020 21:30
Kreu i KE, Ursula Von Der Leyen është shprehur se metodologjia e re i hap rrugën negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut edhe para samitit të Zagrebit. Von Der Leyen shprehet se po përgatitet edhe një paketë ...

Kryeministri Rama takon Presidentin e KiE, Michel: Mundësi për të rikonfirmuar perspektivën e Ballkanit Perëndimor
Kryeministri Edi Rama është pritur në Bruksel nga Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel. Ky takim zhvillohet në kuadër të takimit “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor”. Gjithashtu do të diskutohen ...
Telegraf | 16-Feb-2020 21:58
Kryeministri Edi Rama është pritur në Bruksel nga Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel. Ky takim zhvillohet në kuadër të takimit “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor”. Gjithashtu do të diskutohen ...

VIDEO/ Presidentja e KE flet për metodologjinë e re: I hap rrugë negociatave të Shqipërisë me BE para Samitit të Zagrebit
Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen është shprehur qartazi se metodologjia e re për zgjerimin e BE i hap rrugë negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut para Samitit të majit nv Zagreb. Ajo ...
BalkanWeb | 16-Feb-2020 21:03
Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen është shprehur qartazi se metodologjia e re për zgjerimin e BE i hap rrugë negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut para Samitit të majit nv Zagreb. Ajo ...

Rama nga Brukseli: Shpresoj që metodologjia e re të jetë platformë mirëkuptimi për BE, nesër është ditë e madhe për Shqipërinë
Kryeministri i vendit Edi Rama ka mbajtur një prononcim për mediat nga Brukseli para nisjes së tryezës së përbashkët “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor.
Top Channel | 16-Feb-2020 21:01
Kryeministri i vendit Edi Rama ka mbajtur një prononcim për mediat nga Brukseli para nisjes së tryezës së përbashkët “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Kryeministri Rama flet nga Brukseli: Mbërritja për ne nuk do të jetë e lehtë
Kryeministri Edi Rama ka folur nga Brukseli përpara tryezës së përbashkët “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor”. Në një deklaratë për mediat, kreu i qeverisë tha se mbërritja për Shqipërinë në Bruksel nuk do ...
Telegraf | 16-Feb-2020 21:36
Kryeministri Edi Rama ka folur nga Brukseli përpara tryezës së përbashkët “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor”. Në një deklaratë për mediat, kreu i qeverisë tha se mbërritja për Shqipërinë në Bruksel nuk do ...

DEKLARATAT/ Nëse s’hapen sërish negociatat? Rama sqaron nga Brukseli (video)
Kryeministri Rama i “doli së keqes para”, asaj që mund të ndodhë të mos hapen negociatat as këtë pranverë, teksa pas një takimi formal në Bruksel organizuar nga Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel, tha: ...
Tesheshi | 17-Feb-2020 01:18
Kryeministri Rama i “doli së keqes para”, asaj që mund të ndodhë të mos hapen negociatat as këtë pranverë, teksa pas një takimi formal në Bruksel organizuar nga Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel, tha: ...

Negociatat, Rama: Metodologjia e re shpresoj të rezultojë si një platformë mirëkuptimi brenda shteteve anëtare
TIRANË, 16 shkurt /MEDIAL/ Kryeministri Edi Rama shprehu mbrëmjen e sotme mirënjohjen ndaj presidentit të Këshillit të ri Europian dhe të gjithë atyre që po bëjnë përpjekje për t’i dhënë shtysë procesit të hapjes së ...
Medial | 17-Feb-2020 01:00
TIRANË, 16 shkurt /MEDIAL/ Kryeministri Edi Rama shprehu mbrëmjen e sotme mirënjohjen ndaj presidentit të Këshillit të ri Europian dhe të gjithë atyre që po bëjnë përpjekje për t’i dhënë shtysë procesit të hapjes së ...

Thaçi: Për liberalizimin pritet vetëm vendimi i Këshillit Evropian
Bruksel, 16 shkurt 2020 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar nga udhëheqësit më të lartë të Bashkimit Evropian që Kosova të mos mbetet jashtë procesit të liberalizimit të vizave. Këto komente Thaçi i bëri ...
Illyriapress | 17-Feb-2020 00:44
Bruksel, 16 shkurt 2020 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar nga udhëheqësit më të lartë të Bashkimit Evropian që Kosova të mos mbetet jashtë procesit të liberalizimit të vizave. Këto komente Thaçi i bëri ...

”Bashkë për Shqipërinë”, Soreca: Përgatitje shumë intensive, ndërkombëtarët do të tregojnë nesër solidaritetin e tyre me shqiptarët
BELGJIKË Në prag të Konferencës së Donatorëve, ambasadori i BE në Shqipëri Luigi Soreca ka thënë se ka pasur përgatitje shumë intensive dhe tashmë janë hapat e fundit të saj. Ai shprehet se nesër komuniteti shqiptar do ...
BalkanWeb | 16-Feb-2020 20:42
BELGJIKË Në prag të Konferencës së Donatorëve, ambasadori i BE në Shqipëri Luigi Soreca ka thënë se ka pasur përgatitje shumë intensive dhe tashmë janë hapat e fundit të saj. Ai shprehet se nesër komuniteti shqiptar do ...

Vuçiq i quan mashtrues Kurtin e Thaçin, i akuzon për videoregjistrimet nga Munihu
Bruksel, 16 shkurt 2020 – Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka akuzuar presidentin dhe kryeministrin e Kosovës se i kanë regjistruar me telefona takimet e mbyllura në Konferencën e Sigurisë në Munih të Gjermanisë. ...
Illyriapress | 17-Feb-2020 00:39
Bruksel, 16 shkurt 2020 – Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka akuzuar presidentin dhe kryeministrin e Kosovës se i kanë regjistruar me telefona takimet e mbyllura në Konferencën e Sigurisë në Munih të Gjermanisë. ...

Gazetarja e Abc News vë në siklet Ramën: Maqedonia e Veriut në Bruksel me lajme të mira, po ju?
Ka përfunduar në Bruksel samiti joformal i liderve të Ballkanit me Presidentin e Këshillit Europian, Charles Michel, Presidenten e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen dhe shefin e Politikës së Jashtme të BE-së ...
ABCNews | 16-Feb-2020 22:33
Ka përfunduar në Bruksel samiti joformal i liderve të Ballkanit me Presidentin e Këshillit Europian, Charles Michel, Presidenten e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen dhe shefin e Politikës së Jashtme të BE-së ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved