ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 06:30

Ministrat e jashtëm takohen në Mynih për armëpushimin në Libi

Ministrat e jashtëm takohen në Mynih për armëpushimin në Libi
Ministrat e jashtëm dhe diplomatët e lartë nga e gjithë bota u mblodhën sot në Mynih për të diskutuar zbatimin e armëpushimit në Libi dhe embargon e armëve. Në takim merr pjesë edhe ministri i Jashtëm turk Mevlüt ...
BalkanWeb | 16-Feb-2020 23:41
Ministrat e jashtëm dhe diplomatët e lartë nga e gjithë bota u mblodhën sot në Mynih për të diskutuar zbatimin e armëpushimit në Libi dhe embargon e armëve. Në takim merr pjesë edhe ministri i Jashtëm turk Mevlüt ...

Takimi i liderëve në Bruksel, Thaçi: BE të mbajë premtimin, të heqë vizat
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar në Twitter lidhur me takimin në Bruksel ndërmjet liderëve të vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe liderëve të ri të institucioneve evropiane.
Top Channel | 16-Feb-2020 23:26
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar në Twitter lidhur me takimin në Bruksel ndërmjet liderëve të vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe liderëve të ri të institucioneve evropiane.

Rama nga Brukseli: “Anti- KÇK”, pres të zërë vendin e merituar në vlerësimin e KE
Pas takimit informal të zhvilluar mes krerëve të 6 vendeve të Ballkanit Perëndimor, që u thirr nga Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel, Kryeministri Edi Rama foli për gazetarët ku nuk la pa përmendur edhe ...
Top Channel | 16-Feb-2020 22:44
Pas takimit informal të zhvilluar mes krerëve të 6 vendeve të Ballkanit Perëndimor, që u thirr nga Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel, Kryeministri Edi Rama foli për gazetarët ku nuk la pa përmendur edhe ...

‘Mos mbetet topi në derën tonë’, Rama për negociatat: Çfarëdo që të vendosin, të paktën të thonë të vërtetën
BELGJIKË Kryeministri Edi Rama në një prononcim për mediat në Bruksel ka thënë se Çfarëdo që të vendosin kësaj radhe shtetet anëtare të BE për negociatat, të paktën të thonë të vërtetën. Rama thotë se githmonë topi po i ...
BalkanWeb | 16-Feb-2020 22:36
BELGJIKË Kryeministri Edi Rama në një prononcim për mediat në Bruksel ka thënë se Çfarëdo që të vendosin kësaj radhe shtetet anëtare të BE për negociatat, të paktën të thonë të vërtetën. Rama thotë se githmonë topi po i ...

Negociatat/ Rama nga Brukseli: Ka dakordësi për metodologjinë e re, Komisioni Europian do të jetë pozitiv
Pas më shumë se një ore Konferenca e përbashkët “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor” e mbajtur në Bruksel është mbyllur.
Top Channel | 16-Feb-2020 22:33
Pas më shumë se një ore Konferenca e përbashkët “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor” e mbajtur në Bruksel është mbyllur.

Negociatat, Rama flet pas takimit me krerët e BE: Europianët të mos na i lënë topin në derë, të thonë të vërtetën
Kryeministri Edi Rama flet për mediat pas takimit me krerët e Bashkimit Europian dhe liderat e vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bruksel. Rama tha se vlerësimi i Komisionit Europian për Shqipërinë do të jetë pozitiv, ...
GazetaTema | 16-Feb-2020 22:54
Kryeministri Edi Rama flet për mediat pas takimit me krerët e Bashkimit Europian dhe liderat e vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bruksel. Rama tha se vlerësimi i Komisionit Europian për Shqipërinë do të jetë pozitiv, ...

Presidentja e KE-së: Metodologjia e re i hap rrugë negociatave me Tiranën e Shkupin (Video)
Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen me anë të një deklarate para takimit jo formal mes krerëve të vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe BE, është shprehur se metodologjia e re që është ndërtuar për ...
Top Channel | 16-Feb-2020 22:12
Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen me anë të një deklarate para takimit jo formal mes krerëve të vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe BE, është shprehur se metodologjia e re që është ndërtuar për ...

Konferenca e Donatorëve, Soreca: Ndërkombëtarët do të tregojnë nesër solidaritetin e tyre me shqiptarët
BELGJIKË- Ambasadori i BE në Shqipëri Luigi Soreca me anë të një reagimi në Twitter ka folur rreth Konferencës së Donatorëve që pritet të mbahet nesër në Bruksel, ku vendet e ndryshme do të kontribuojnë për fazën e ...
Top Channel | 16-Feb-2020 22:12
BELGJIKË- Ambasadori i BE në Shqipëri Luigi Soreca me anë të një reagimi në Twitter ka folur rreth Konferencës së Donatorëve që pritet të mbahet nesër në Bruksel, ku vendet e ndryshme do të kontribuojnë për fazën e ...

Rama për negociatat: Ka pajtueshmëri për metodologjinë e re, Komisioni Evropian do të jetë pozitiv
Pas më shumë se një ore Konferenca e përbashkët “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor” e mbajtur në Bruksel është mbyllur. Në një dalje për mediat, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka mbajtur edhe një ...
Telegrafi | 16-Feb-2020 23:57
Pas më shumë se një ore Konferenca e përbashkët “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor” e mbajtur në Bruksel është mbyllur. Në një dalje për mediat, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka mbajtur edhe një ...

Metodologjia e re e zgjerimit/ Presidentja e Komisionit Europian: I hap rrugën Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për të nisur negociatat
Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen në përfundim të takimi jo zyrtar ku është diskutuar metodologjia e re e zgjerimit të BE-së, u shpreh se integrimi i Ballkanit Perëndimor është një prioritet. Sipas ...
Telegraf | 16-Feb-2020 22:41
Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen në përfundim të takimi jo zyrtar ku është diskutuar metodologjia e re e zgjerimit të BE-së, u shpreh se integrimi i Ballkanit Perëndimor është një prioritet. Sipas ...

Konferenca e Donatorëve, Soreca: Ndërkombëtarët do të tregojnë nesër solidaritetin e tyre me shqiptarët
Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca me anë të një reagimi në Twitter, ka folur rreth Konferencës së Donatorëve që pritet të mbahet nesër në Bruksel, ku vendet e ndryshme do të kontribuojnë për fazën e rindërtimit ...
Telegraf | 16-Feb-2020 22:24
Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca me anë të një reagimi në Twitter, ka folur rreth Konferencës së Donatorëve që pritet të mbahet nesër në Bruksel, ku vendet e ndryshme do të kontribuojnë për fazën e rindërtimit ...

Thaçi pas takimit në Bruskel: Kosova ka kryer obligimet për liberalizimin e vizave, tash mbetet nga Këshilli i Evropës të marrë vendimin politik
Pas takimit të liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe atyre të Bashkimit Evropian, ka folur presidenti i vendit Hashim Thaçi. Thaçi mes tjerash ka thënë se ka kërkuar liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës. Sipas ...
Telegrafi | 16-Feb-2020 23:06
Pas takimit të liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe atyre të Bashkimit Evropian, ka folur presidenti i vendit Hashim Thaçi. Thaçi mes tjerash ka thënë se ka kërkuar liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës. Sipas ...

Von Der Leyen, optimiste: “Dritë jeshile” Tiranës dhe Shkupit, para Samitit të Zagrebit
Kreu i KE, Ursula Von Der Leyen është shprehur se metodologjia e re i hap rrugën negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut edhe para samitit të Zagrebit. Von Der Leyen shprehet se po përgatitet edhe një paketë ...
GazetaTema | 16-Feb-2020 21:30
Kreu i KE, Ursula Von Der Leyen është shprehur se metodologjia e re i hap rrugën negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut edhe para samitit të Zagrebit. Von Der Leyen shprehet se po përgatitet edhe një paketë ...

Kryeministri Rama takon Presidentin e KiE, Michel: Mundësi për të rikonfirmuar perspektivën e Ballkanit Perëndimor
Kryeministri Edi Rama është pritur në Bruksel nga Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel. Ky takim zhvillohet në kuadër të takimit “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor”. Gjithashtu do të diskutohen ...
Telegraf | 16-Feb-2020 21:58
Kryeministri Edi Rama është pritur në Bruksel nga Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel. Ky takim zhvillohet në kuadër të takimit “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor”. Gjithashtu do të diskutohen ...

VIDEO/ Presidentja e KE flet për metodologjinë e re: I hap rrugë negociatave të Shqipërisë me BE para Samitit të Zagrebit
Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen është shprehur qartazi se metodologjia e re për zgjerimin e BE i hap rrugë negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut para Samitit të majit nv Zagreb. Ajo ...
BalkanWeb | 16-Feb-2020 21:03
Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen është shprehur qartazi se metodologjia e re për zgjerimin e BE i hap rrugë negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut para Samitit të majit nv Zagreb. Ajo ...

Rama nga Brukseli: Shpresoj që metodologjia e re të jetë platformë mirëkuptimi për BE, nesër është ditë e madhe për Shqipërinë
Kryeministri i vendit Edi Rama ka mbajtur një prononcim për mediat nga Brukseli para nisjes së tryezës së përbashkët “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor.
Top Channel | 16-Feb-2020 21:01
Kryeministri i vendit Edi Rama ka mbajtur një prononcim për mediat nga Brukseli para nisjes së tryezës së përbashkët “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Kryeministri Rama flet nga Brukseli: Mbërritja për ne nuk do të jetë e lehtë
Kryeministri Edi Rama ka folur nga Brukseli përpara tryezës së përbashkët “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor”. Në një deklaratë për mediat, kreu i qeverisë tha se mbërritja për Shqipërinë në Bruksel nuk do ...
Telegraf | 16-Feb-2020 21:36
Kryeministri Edi Rama ka folur nga Brukseli përpara tryezës së përbashkët “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor”. Në një deklaratë për mediat, kreu i qeverisë tha se mbërritja për Shqipërinë në Bruksel nuk do ...

DEKLARATAT/ Nëse s’hapen sërish negociatat? Rama sqaron nga Brukseli (video)
Kryeministri Rama i “doli së keqes para”, asaj që mund të ndodhë të mos hapen negociatat as këtë pranverë, teksa pas një takimi formal në Bruksel organizuar nga Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel, tha: ...
Tesheshi | 17-Feb-2020 01:18
Kryeministri Rama i “doli së keqes para”, asaj që mund të ndodhë të mos hapen negociatat as këtë pranverë, teksa pas një takimi formal në Bruksel organizuar nga Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel, tha: ...

Negociatat, Rama: Metodologjia e re shpresoj të rezultojë si një platformë mirëkuptimi brenda shteteve anëtare
TIRANË, 16 shkurt /MEDIAL/ Kryeministri Edi Rama shprehu mbrëmjen e sotme mirënjohjen ndaj presidentit të Këshillit të ri Europian dhe të gjithë atyre që po bëjnë përpjekje për t’i dhënë shtysë procesit të hapjes së ...
Medial | 17-Feb-2020 01:00
TIRANË, 16 shkurt /MEDIAL/ Kryeministri Edi Rama shprehu mbrëmjen e sotme mirënjohjen ndaj presidentit të Këshillit të ri Europian dhe të gjithë atyre që po bëjnë përpjekje për t’i dhënë shtysë procesit të hapjes së ...

Thaçi: Për liberalizimin pritet vetëm vendimi i Këshillit Evropian
Bruksel, 16 shkurt 2020 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar nga udhëheqësit më të lartë të Bashkimit Evropian që Kosova të mos mbetet jashtë procesit të liberalizimit të vizave. Këto komente Thaçi i bëri ...
Illyriapress | 17-Feb-2020 00:44
Bruksel, 16 shkurt 2020 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar nga udhëheqësit më të lartë të Bashkimit Evropian që Kosova të mos mbetet jashtë procesit të liberalizimit të vizave. Këto komente Thaçi i bëri ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved