ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/04/2020 10:53

Maqedonia shpërndan Parlamentin/ Miraton ligjin për prokurorinë, vendi në zgjedhje në 12 prill

Maqedonia shpërndan Parlamentin/ Miraton ligjin për prokurorinë, vendi në zgjedhje në 12 prill
Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka miratuar me 80 vota për, Ligjin për Prokurorinë Publike, një nga ligjet më të diskutueshme vitin e fundit në vend. Miratimi i Ligjit për Prokurorinë Publike tij nxiti polemika të shumta ...
Top Channel | 16-Feb-2020 21:12
Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka miratuar me 80 vota për, Ligjin për Prokurorinë Publike, një nga ligjet më të diskutueshme vitin e fundit në vend. Miratimi i Ligjit për Prokurorinë Publike tij nxiti polemika të shumta ...

Shpërndahet Kuvendi i Maqedonisë së Veriut, Shkupi në zgjedhje të parakohshme
Me 108 vota pro, deputetët votuan për shpërndarjen e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë. Në këtë votim nuk morën pjesë vetëm 7 deputetët e pavarur të VMRO-DPMNE-së.
Top Channel | 16-Feb-2020 17:34
Me 108 vota pro, deputetët votuan për shpërndarjen e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë. Në këtë votim nuk morën pjesë vetëm 7 deputetët e pavarur të VMRO-DPMNE-së.

Zgjedhje me 12 prill: Shpërndahet parlamenti në Maqedoninë e Veriut
Deputetët e Maqedonisë së Veriut kanë votuar me 108 vota pro, që kuvendi të shpërndahet pasditen e kësaj të diele. Zgjedhjet e parakohshme do të mbahen me 12 prill, ndërsa deri në atë kohë do të jetë në funksion qeveria ...
GazetaTema | 16-Feb-2020 18:05
Deputetët e Maqedonisë së Veriut kanë votuar me 108 vota pro, që kuvendi të shpërndahet pasditen e kësaj të diele. Zgjedhjet e parakohshme do të mbahen me 12 prill, ndërsa deri në atë kohë do të jetë në funksion qeveria ...

Shkupi në zgjedhje të parakohshme/ Sot shpërndahet parlamenti, votimi i fundit i ligjit për prokurorinë
Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka miratuar me 80 vota për, Ligjin për Prokurorinë Publike, një nga ligjet më të diskutueshme vitin e fundit në vend.
Top Channel | 16-Feb-2020 16:06
Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka miratuar me 80 vota për, Ligjin për Prokurorinë Publike, një nga ligjet më të diskutueshme vitin e fundit në vend.

Xhaferi nënshkruan vendimin për shpalljen e zgjedhjeve parlamentare
Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi ka nënshkruar vendimin për shpalljen e zgjedhjeve, të cila sipas dakordimit duhet të mbahen më 12 prill Në prag të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare sot pasdite u shpërnda Kuvendi ...
Telegrafi | 16-Feb-2020 20:38
Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi ka nënshkruar vendimin për shpalljen e zgjedhjeve, të cila sipas dakordimit duhet të mbahen më 12 prill Në prag të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare sot pasdite u shpërnda Kuvendi ...

Pendarovski nënshkroi ligjet e miratuara në Kuvend
Presidenti i Republikës së Maqedonisë Veriore, Stevo Pendarovski, sot nënshkroi dekretet për shpalljen e disa ligjeve të miratuara në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut. Kuvendi sot miratoi Ligjin për ...
Telegrafi | 16-Feb-2020 18:45
Presidenti i Republikës së Maqedonisë Veriore, Stevo Pendarovski, sot nënshkroi dekretet për shpalljen e disa ligjeve të miratuara në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut. Kuvendi sot miratoi Ligjin për ...

Dimovski: Ligji për Këshillin e Prokurorëve nuk është miratuar, nuk është votuar me badenter
Megjithë kaosin në miratimin e Ligjit për Prokurorinë Publike, ju informojmë se Ligji për Këshillin e Prokurorëve Publikë nuk është miratuar, tha Ilija Dimovski nga OBRM-PDUKM. “Kushtetuta në amendamentin 10 thotë se ...
Telegrafi | 16-Feb-2020 18:17
Megjithë kaosin në miratimin e Ligjit për Prokurorinë Publike, ju informojmë se Ligji për Këshillin e Prokurorëve Publikë nuk është miratuar, tha Ilija Dimovski nga OBRM-PDUKM. “Kushtetuta në amendamentin 10 thotë se ...

Zaev u bënë thirrje qytetarëve që të marrin pjesë në marshin “Hapa për Drejtësi”
LSDM nesër do të organizojë marsh nga Kuvendi deri në Gjykata, deklaroi sot Zoran Zaev. Marshi do të jetë me sloganin “Hapa për Drejtësi”. “Nesër në orën 18:00 para Kuvendit, ju ftoj në marshimin “Hapa për Drejtësi. Nga ...
Telegrafi | 16-Feb-2020 17:46
LSDM nesër do të organizojë marsh nga Kuvendi deri në Gjykata, deklaroi sot Zoran Zaev. Marshi do të jetë me sloganin “Hapa për Drejtësi”. “Nesër në orën 18:00 para Kuvendit, ju ftoj në marshimin “Hapa për Drejtësi. Nga ...

Shpërndahet Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut
Me 108 vota “për”, deputetët votuan për shpërndarjen e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Për shpërndarjen e Kuvendit nuk votuan 7 deputetët e pavarur nga grupi i OBRM-PDUKM-së. Shpërndarja e Kuvendit hap ...
Telegrafi | 16-Feb-2020 17:19
Me 108 vota “për”, deputetët votuan për shpërndarjen e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Për shpërndarjen e Kuvendit nuk votuan 7 deputetët e pavarur nga grupi i OBRM-PDUKM-së. Shpërndarja e Kuvendit hap ...

Sot pritet shpërndarja e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut
Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut sot është para shpërndarjes, ndërsa duhet të votojë Ligjin për Prokurorinë Publike, Këshillin e Prokurorëve dhe Ligjin për mbrojtje.
Top Channel | 16-Feb-2020 12:23
Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut sot është para shpërndarjes, ndërsa duhet të votojë Ligjin për Prokurorinë Publike, Këshillin e Prokurorëve dhe Ligjin për mbrojtje.

Rot: U miratua Ligji për PP-në, tani BE-ja e ka radhën të ofrojë
Tani e ka radhën BE-ja të ofrojë përfundimisht, pasi Maqedonia e Veriut e miratoi Ligjin për Prokurorinë Publike, shkroi në Tuiter ministri gjerman i Çështjeve Evropiane, Majkëll Rot. “Lajme të mira nga miqtë tanë nga ...
Shenja | 16-Feb-2020 22:28
Tani e ka radhën BE-ja të ofrojë përfundimisht, pasi Maqedonia e Veriut e miratoi Ligjin për Prokurorinë Publike, shkroi në Tuiter ministri gjerman i Çështjeve Evropiane, Majkëll Rot. “Lajme të mira nga miqtë tanë nga ...

Xhaferi e nënshkroi vendimin për shpalljen e zgjedhjeve më 12 Prill
Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sonte e ka nënshkruar vendimin për shpalljen e zgjedhjeve, të cilat ishin dakorduar që të mbahen më 12 prill të këtij viti. Në vigjilje të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare Kuvendi ...
TetovaSot | 16-Feb-2020 22:24
Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sonte e ka nënshkruar vendimin për shpalljen e zgjedhjeve, të cilat ishin dakorduar që të mbahen më 12 prill të këtij viti. Në vigjilje të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare Kuvendi ...

Mitreski: Ligji për Këshillin e PP-së nuk miratohet me shumicë të dyfishtë
Ligji për Këshillin e Prokurorëve Publikë nuk bën pjesë në grupin e ligjeve të cilat miratohen me shumicë të dyfishtë, shkroi në Fejsbuk koordinatori i grupit parlamentar të LSDM-së, Jovan Mitrevski. “Kolegut i cili ...
TetovaSot | 16-Feb-2020 22:12
Ligji për Këshillin e Prokurorëve Publikë nuk bën pjesë në grupin e ligjeve të cilat miratohen me shumicë të dyfishtë, shkroi në Fejsbuk koordinatori i grupit parlamentar të LSDM-së, Jovan Mitrevski. “Kolegut i cili ...

Xhaferi e nënshkroi vendimin për shpalljen e zgjedhjeve
Në vigjilje të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut sot pasdite u shpërnda, ndërsa pastaj Xhaferi duke i respektuar afatet për mbajtjen e zgjedhjeve më 12 prill e ka ...
Lajminet | 16-Feb-2020 21:56
Në vigjilje të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut sot pasdite u shpërnda, ndërsa pastaj Xhaferi duke i respektuar afatet për mbajtjen e zgjedhjeve më 12 prill e ka ...

Osmani takohet me Emisaren Speciale për Ballkanin Perëndimor Hrebiçkova
Zv/kryeministri, Bujar Osmani sonte ka pritur në takim Emisaren Speciale e Republikës së Çekisë për Ballkanin Perëndimor Janina Hrebiçkova. Osmani dhe të diskutojnë për Samitet e ardhshme të BE-së, si dhe për ...
Televizioni Koha | 16-Feb-2020 21:55
Zv/kryeministri, Bujar Osmani sonte ka pritur në takim Emisaren Speciale e Republikës së Çekisë për Ballkanin Perëndimor Janina Hrebiçkova. Osmani dhe të diskutojnë për Samitet e ardhshme të BE-së, si dhe për ...

Ahmeti: Me 12 Prill BDI dë të fitojë, e kur fiton BDI-ja, fiton shteti dhe qytetarët
Pas shpërbërjes së Kuvendit të Maqedonisë ku edhe zyrtarisht u shpallën zgjedhjet e 12 Prillit, lideri i BDI-së, ALi Ahmeti ka falenderuar çdo qytetarë të RMV-së për mbështetjen e madhe që i ka dhënë partisë së tij. ...
Televizioni Koha | 16-Feb-2020 21:55
Pas shpërbërjes së Kuvendit të Maqedonisë ku edhe zyrtarisht u shpallën zgjedhjet e 12 Prillit, lideri i BDI-së, ALi Ahmeti ka falenderuar çdo qytetarë të RMV-së për mbështetjen e madhe që i ka dhënë partisë së tij. ...

Pendarovski dekretoi ligjet të cilat i miratoi Kuvendi
Presidenti i shtetit Stevo Pendarovski, sot pasdite i nënshkroi Dekretet për shpallje të disa ligjeve të cilët u miratuan nga Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Pendarovski i nënshkroi Dekretet e Ligjit për ...
Televizioni Koha | 16-Feb-2020 21:49
Presidenti i shtetit Stevo Pendarovski, sot pasdite i nënshkroi Dekretet për shpallje të disa ligjeve të cilët u miratuan nga Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Pendarovski i nënshkroi Dekretet e Ligjit për ...

Xhaferi nënshkroi Aktvendimin për shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi, e nënshkroi Aktvendimin për shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme për deputetë në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut. Deklaratë për ...
Televizioni Koha | 16-Feb-2020 21:46
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi, e nënshkroi Aktvendimin për shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme për deputetë në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut. Deklaratë për ...

Shpërndahet Kuvendi i Maqedonisë së Veriut
Kuvendi i Maqedonisë së Veriut është shpërndarë me votat e të gjitha partive politike në pushtet dhe opozitë, duke i hapur rrugën mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, më 12 prill. Zgjedhjet ishin ...
Koha.net | 16-Feb-2020 21:43
Kuvendi i Maqedonisë së Veriut është shpërndarë me votat e të gjitha partive politike në pushtet dhe opozitë, duke i hapur rrugën mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, më 12 prill. Zgjedhjet ishin ...

Shpërndahet Kuvendi i Republikë së Maqedonisë së Veriut, zgjedhjet e parakohshme më 12 prill
Shpërndahet Kuvendi i Maqedonisë së Veriut. Më 12 prill vendi shkon në zgjedhje të parakohshme parlamentare. Seancën për shpërndarjen e Kuvendit deputetët e shfrytëzuan për të rrahur gjoks mbi politikat partiake. Talat ...
Televizioni Koha | 16-Feb-2020 21:43
Shpërndahet Kuvendi i Maqedonisë së Veriut. Më 12 prill vendi shkon në zgjedhje të parakohshme parlamentare. Seancën për shpërndarjen e Kuvendit deputetët e shfrytëzuan për të rrahur gjoks mbi politikat partiake. Talat ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved