ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 01/04/2020 10:34

Von Der Leyen, optimiste: “Dritë jeshile” Tiranës dhe Shkupit, para Samitit të Zagrebit

Von Der Leyen, optimiste: “Dritë jeshile” Tiranës dhe Shkupit, para Samitit të Zagrebit
Kreu i KE, Ursula Von Der Leyen është shprehur se metodologjia e re i hap rrugën negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut edhe para samitit të Zagrebit. Von Der Leyen shprehet se po përgatitet edhe një paketë ...
GazetaTema | 16-Feb-2020 21:30
Kreu i KE, Ursula Von Der Leyen është shprehur se metodologjia e re i hap rrugën negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut edhe para samitit të Zagrebit. Von Der Leyen shprehet se po përgatitet edhe një paketë ...

VIDEO/ Presidentja e KE flet për metodologjinë e re: I hap rrugë negociatave të Shqipërisë me BE para Samitit të Zagrebit
Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen është shprehur qartazi se metodologjia e re për zgjerimin e BE i hap rrugë negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut para Samitit të majit nv Zagreb. Ajo ...
BalkanWeb | 16-Feb-2020 21:03
Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen është shprehur qartazi se metodologjia e re për zgjerimin e BE i hap rrugë negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut para Samitit të majit nv Zagreb. Ajo ...

Rama nga Brukseli: Shpresoj që metodologjia e re të jetë platformë mirëkuptimi për BE, nesër është ditë e madhe për Shqipërinë
Kryeministri i vendit Edi Rama ka mbajtur një prononcim për mediat nga Brukseli para nisjes së tryezës së përbashkët “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor.
Top Channel | 16-Feb-2020 21:01
Kryeministri i vendit Edi Rama ka mbajtur një prononcim për mediat nga Brukseli para nisjes së tryezës së përbashkët “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Kryeministri Rama takon Presidentin e KiE, Michel: Mundësi për të rikonfirmuar perspektivën e Ballkanit Perëndimor
Kryeministri Edi Rama është pritur në Bruksel nga Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel. Ky takim zhvillohet në kuadër të takimit “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor”. Gjithashtu do të diskutohen ...
Telegraf | 16-Feb-2020 21:58
Kryeministri Edi Rama është pritur në Bruksel nga Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel. Ky takim zhvillohet në kuadër të takimit “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor”. Gjithashtu do të diskutohen ...

Kryeministri Rama flet nga Brukseli: Mbërritja për ne nuk do të jetë e lehtë
Kryeministri Edi Rama ka folur nga Brukseli përpara tryezës së përbashkët “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor”. Në një deklaratë për mediat, kreu i qeverisë tha se mbërritja për Shqipërinë në Bruksel nuk do ...
Telegraf | 16-Feb-2020 21:36
Kryeministri Edi Rama ka folur nga Brukseli përpara tryezës së përbashkët “BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor”. Në një deklaratë për mediat, kreu i qeverisë tha se mbërritja për Shqipërinë në Bruksel nuk do ...

“Mbërritja jonë në BE nuk do të jetë e lehtë”, Rama flet nga Brukseli: E hëna, ditë e madhe për Shqipërinë
Teksa ndodhet në Bruksel, kryeministri Edi Rama ka folur para kamerave duke komentuar takimet si dhe procesin e integrimit të Shqipërisë. Ai thotë se konferenca e donatorëve do të jetë një ditë e madhe për vendin tonë. ...
GazetaTema | 16-Feb-2020 20:53
Teksa ndodhet në Bruksel, kryeministri Edi Rama ka folur para kamerave duke komentuar takimet si dhe procesin e integrimit të Shqipërisë. Ai thotë se konferenca e donatorëve do të jetë një ditë e madhe për vendin tonë. ...

Thaçi: Kosova e tradhtuar nga BE për shkak të…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimor me lidershipin e ri evropian sonte në Bruksel, paraqet një mundësi e mirë për parapërgatitjet lidhur me samitin e Zagrebit, ...
Top Channel | 16-Feb-2020 19:59
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimor me lidershipin e ri evropian sonte në Bruksel, paraqet një mundësi e mirë për parapërgatitjet lidhur me samitin e Zagrebit, ...

Takimi “BE-Krerët e Ballkanit Perëndimor”/ Rama mbërrin në Bruksel, pritet nga Presidenti i Këshillit Europian
Kryeministri i vendit, Edi Rama mbrëmjen e sotme ka mbërritur në Bruksel në kuadër të mbledhje se BE me Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor ku do të diskutohet rreth metodologjisë së re për zgjerimin e Bashkimit ...
Top Channel | 16-Feb-2020 19:38
Kryeministri i vendit, Edi Rama mbrëmjen e sotme ka mbërritur në Bruksel në kuadër të mbledhje se BE me Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor ku do të diskutohet rreth metodologjisë së re për zgjerimin e Bashkimit ...

Kryeministri Edi Rama në Bruksel, pritet nga Presidenti i Këshillit Europian
Kryeministri Rama do të jetë i pranishëm në Bruksel, në takimin informal mes krerëve të BE dhe të vendeve të Ballkanit Perëndimor. Kryeministri Rama është pritur nga Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel, ...
GazetaTema | 16-Feb-2020 19:50
Kryeministri Rama do të jetë i pranishëm në Bruksel, në takimin informal mes krerëve të BE dhe të vendeve të Ballkanit Perëndimor. Kryeministri Rama është pritur nga Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel, ...

Thaçi në Bruksel: Do të kërkoj edhe njëherë që BE-ja të plotësojë zotimin për liberalizimin e vizave
Liderët e Ballkanit Perëndimor janë duke marrë pjesë në një takim joformal në Bruksel me udhëheqjen e re të Bashkimit Evropian. Këtë e ka bërë të ditur presidenti i vendit Hashim Thaçi, përmes një shkrimi në Facebook. ...
Telegrafi | 16-Feb-2020 21:15
Liderët e Ballkanit Perëndimor janë duke marrë pjesë në një takim joformal në Bruksel me udhëheqjen e re të Bashkimit Evropian. Këtë e ka bërë të ditur presidenti i vendit Hashim Thaçi, përmes një shkrimi në Facebook. ...

“Konferenca e Donatorëve për tërmetin”, krerët e Ballkanit Perëndimor darkë pune në Bruksel
Udhëheqësit politikë të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor pasditen e së dielës pritet të takohen në Bruksel, një ditë para se të mbahen Konferenca e Donatorëve për fondet që pritet t’i akordohen vendit tonë, mbi ...
GazetaTema | 16-Feb-2020 18:22
Udhëheqësit politikë të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor pasditen e së dielës pritet të takohen në Bruksel, një ditë para se të mbahen Konferenca e Donatorëve për fondet që pritet t’i akordohen vendit tonë, mbi ...

Integrimi në BE/ Liderët e Ballkanit Perëndimor takohen në Bruksel,pak orë para Konferencës së Donatorëve për tërmetin në Shqipëri
Udhëheqësit politikë të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor këtë të diel pritet të takohen në Bruksel.
Top Channel | 16-Feb-2020 16:44
Udhëheqësit politikë të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor këtë të diel pritet të takohen në Bruksel.

Rama për tryezën e liderve: Të gjithë u ulën paksa me vështirësi sot në Bruksel
Kryeministri Edi Rama ka dhënë një prononcim për mediat në Bruksel, para nisjes së tryezës së përbashkët të BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor. Rama e ka nisur fjalimin e tij duke thënë se të gjitha vendet ...
ABCNews | 16-Feb-2020 21:06
Kryeministri Edi Rama ka dhënë një prononcim për mediat në Bruksel, para nisjes së tryezës së përbashkët të BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor. Rama e ka nisur fjalimin e tij duke thënë se të gjitha vendet ...

Presidenti i Këshillit Evropian: Jemi duke u bërë gati plotësisht për Samitin e Zagrebit
Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, është deklaruar rreth darkës jo formale që është duke u mbajtur sot në Bruksel me liderët e Ballkanit Perëndimor. Ai me anë të një postimi në rrjetin social Twitter ...
Medial | 16-Feb-2020 22:09
Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, është deklaruar rreth darkës jo formale që është duke u mbajtur sot në Bruksel me liderët e Ballkanit Perëndimor. Ai me anë të një postimi në rrjetin social Twitter ...

Presidenti i Këshillit Evropian: Jemi duke u bërë gati plotësisht për Samitin e Zagrebit
Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, është deklaruar rreth darkës jo formale që është duke u mbajtur sot në Bruksel me liderët e Ballkanit Perëndimor. Ai me anë të një postimi në rrjetin social Twitter ...
Klan Kosova | 16-Feb-2020 21:58
Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, është deklaruar rreth darkës jo formale që është duke u mbajtur sot në Bruksel me liderët e Ballkanit Perëndimor. Ai me anë të një postimi në rrjetin social Twitter ...

Kryeministri kroat premton mbështetje të vazhdueshme për anëtarësim të Ballkanit në BE
Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkovic, deklaroi sot se darka e liderëve të BE dhe Ballkanit Perëndimor do t’i kushtohet kryesisht përgatitjeve për Samitin e Bashkimit dhe rajonit në Zagreb, të planifikuar për 6 dhe ...
Zeri | 16-Feb-2020 21:58
Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkovic, deklaroi sot se darka e liderëve të BE dhe Ballkanit Perëndimor do t’i kushtohet kryesisht përgatitjeve për Samitin e Bashkimit dhe rajonit në Zagreb, të planifikuar për 6 dhe ...

Presidenti i KE-së deklarohet para takimit me liderët e Ballkanit Perëndimor
Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka deklaruar se darka joformale sonte në Bruksel me liderët e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, do të jetë një mundësi për të ri-konfirmuar perspektivën evropiane ...
Shprehja | 16-Feb-2020 21:55
Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka deklaruar se darka joformale sonte në Bruksel me liderët e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, do të jetë një mundësi për të ri-konfirmuar perspektivën evropiane ...

Rama në Bruksel, pritet nga presidenti i Këshillit Evropian
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama mbrëmjen e sotme ka mbërritur në Bruksel në kuadër të mbledhje se BE me krerët e vendeve të Ballkanit Perëndimor ku do të diskutohet rreth metodologjisë së re për zgjerimin e Bashkimit ...
Gazeta Observer | 16-Feb-2020 21:49
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama mbrëmjen e sotme ka mbërritur në Bruksel në kuadër të mbledhje se BE me krerët e vendeve të Ballkanit Perëndimor ku do të diskutohet rreth metodologjisë së re për zgjerimin e Bashkimit ...

Fon der Lajen: Shpresojmë se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria do të fillojnë negociatat para Samitit të BE-së në Zagreb
Para darkës joformale me liderët e Ballkanit Perëndimor, kryetarja e KE-së, Ursula fon der Lajen ka thënë se Ballkani Perëndimor është më afër BE-së. “E dini Ballkani Perëndimor është prioritet për KE-në dhe mendoj se ...
TetovaSot | 16-Feb-2020 21:47
Para darkës joformale me liderët e Ballkanit Perëndimor, kryetarja e KE-së, Ursula fon der Lajen ka thënë se Ballkani Perëndimor është më afër BE-së. “E dini Ballkani Perëndimor është prioritet për KE-në dhe mendoj se ...

Kryeministri kroat premton mbështetje të vazhdueshme për anëtarësim të Ballkanit në BE
Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkovic, deklaroi sot se darka e liderëve të BE dhe Ballkanit Perëndimor do t’i kushtohet kryesisht përgatitjeve për Samitin e Bashkimit dhe rajonit në Zagreb, të planifikuar për 6 dhe ...
Gazeta Express | 16-Feb-2020 21:46
Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkovic, deklaroi sot se darka e liderëve të BE dhe Ballkanit Perëndimor do t’i kushtohet kryesisht përgatitjeve për Samitin e Bashkimit dhe rajonit në Zagreb, të planifikuar për 6 dhe ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved