ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 30/03/2020 15:09

Koronavirusi/ Kina: Në tre ditët e fundit rastet e të prekurve kanë rënë

Koronavirusi/ Kina: Në tre ditët e fundit rastet e të prekurve kanë rënë
Kina ka raportuar për të ditën e tretë me radhë se rastet me virusin e ri kanë rënë edhe pse Organizata Botërore e Shëndetësisë ka thënë se ende nuk dihet se si do të zhvillohet më tej situata lidhur me koronavirusin e ...
BalkanWeb | 16-Feb-2020 20:21
Kina ka raportuar për të ditën e tretë me radhë se rastet me virusin e ri kanë rënë edhe pse Organizata Botërore e Shëndetësisë ka thënë se ende nuk dihet se si do të zhvillohet më tej situata lidhur me koronavirusin e ...

Koronavirusi/ Karantinë në Shqipëri, dy vendet ku mendohet se mund të ngrihen
Ndërsa koronavirusi ka shkaktuar mbi 1660 humbje jete dhe tanimë është regjistruar edhe viktima e parë në Evropë, autoritetet shëndetësore në Tiranë janë duke diskutuar për vendet e mundshme ku mund të ngrihet ...
Top Channel | 16-Feb-2020 14:58
Ndërsa koronavirusi ka shkaktuar mbi 1660 humbje jete dhe tanimë është regjistruar edhe viktima e parë në Evropë, autoritetet shëndetësore në Tiranë janë duke diskutuar për vendet e mundshme ku mund të ngrihet ...

Kina raporton se ka rënë numri i rasteve të reja me koronavirus
Kina ka raportuar për të ditën e tretë me radhë se rastet me virusin e ri kanë rënë edhe pse Organizata Botërore e Shëndetësisë ka thënë se ende nuk dihet se si do të zhvillohet më tej situata lidhur me koronavirusin e ...
GazetaTema | 16-Feb-2020 13:55
Kina ka raportuar për të ditën e tretë me radhë se rastet me virusin e ri kanë rënë edhe pse Organizata Botërore e Shëndetësisë ka thënë se ende nuk dihet se si do të zhvillohet më tej situata lidhur me koronavirusin e ...

Rritet bilanci: Shkon në 1665 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Kinë
Ka shkuar në 1665 numri i personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi në Kinë. Lajmi është bërë i ditur nga Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë. Ndërkohë vetëm për këtë fundjavë janë konfirmuar 2009 raste të ...
GazetaTema | 16-Feb-2020 09:34
Ka shkuar në 1665 numri i personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi në Kinë. Lajmi është bërë i ditur nga Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë. Ndërkohë vetëm për këtë fundjavë janë konfirmuar 2009 raste të ...

Beteja e vështirë me virusin/ Amerikanët evakuohen nga koronavirusi
Beteja me koronavirusin kinez bëhet gjithmonë e më e vështirë pasi numri i viktimave ka arritur në 1669 ndërsa më shumë se 69,000 njerëz në të gjithë botën janë infektuar. Krocera Diamond Princess vijon të mbetet në ...
VizionPlus | 16-Feb-2020 12:17
Beteja me koronavirusin kinez bëhet gjithmonë e më e vështirë pasi numri i viktimave ka arritur në 1669 ndërsa më shumë se 69,000 njerëz në të gjithë botën janë infektuar. Krocera Diamond Princess vijon të mbetet në ...

Rritet bilanci/ Shkon në 1665 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Kinë. Vetëm të dielën 2009 raste të reja
Ka shkuar në 1665 numri i personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi në Kinë. Lajmi është bërë i ditur nga Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë. Ndërkohë vetëm për ditën e diel konfirmuar 2009 raste të reja të ...
BalkanWeb | 16-Feb-2020 08:27
Ka shkuar në 1665 numri i personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi në Kinë. Lajmi është bërë i ditur nga Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë. Ndërkohë vetëm për ditën e diel konfirmuar 2009 raste të reja të ...

Kinë, 1.600 persona humbin jetën nga epidemia e koronavirusit
Numri i vdekjeve nga epidemia e koronavirusit në Kinë u arrit në 1.600, pasi Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH) vlerësoi përpjekjet e vendit për të përmirësuar sëmundjen e re, duke thënë se ata kanë “blerë kohën e ...
BalkanWeb | 16-Feb-2020 01:33
Numri i vdekjeve nga epidemia e koronavirusit në Kinë u arrit në 1.600, pasi Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH) vlerësoi përpjekjet e vendit për të përmirësuar sëmundjen e re, duke thënë se ata kanë “blerë kohën e ...

Shkon në 1,669 numri i viktimave nga koronavirusi, rreth 70 mijë të tjerë të infektuar
Koronavirusi deri më tani ka shkaktuar 1,669 viktima. Ndërsa në të gjithë botën deri më tani janë konfirmuar si të infektuar 69 mijë e 256 persona. Sipas të dhënave të raportuara nga autoriteti shëndetësor, rreth ...
Telegraf | 16-Feb-2020 09:10
Koronavirusi deri më tani ka shkaktuar 1,669 viktima. Ndërsa në të gjithë botën deri më tani janë konfirmuar si të infektuar 69 mijë e 256 persona. Sipas të dhënave të raportuara nga autoriteti shëndetësor, rreth ...

Koronavirusi, zyrtarët në Pekin bëjnë thirrje për vetëizolim 14 ditor
Zyrtarët kinezë u kërkuan të gjithë atyre që kthehen në Pekin që futen në karantinë për 14 ditë. Në një përpjekje për të ndalur përhapjen e koronavirusit të ri, gazeta shtetërore njoftoi se ata që refuzojnë të ...
GazetaTema | 15-Feb-2020 15:38
Zyrtarët kinezë u kërkuan të gjithë atyre që kthehen në Pekin që futen në karantinë për 14 ditë. Në një përpjekje për të ndalur përhapjen e koronavirusit të ri, gazeta shtetërore njoftoi se ata që refuzojnë të ...

Mrekulli, foshnja e lindur nga nëna me koronavirus nuk mbart virusin vdekjeprurës
Një fëmijë i lindur nga një grua e infektuar me koronavirus në Kinë, rezultoi negativ në mbartjen e këtij virusi vdekjeprurës, pasi shkencëtarët shprehën shqetësimin se sëmundja mund të kalohej në barkun e nënës. Pasi ...
Gazeta Express | 16-Feb-2020 22:24
Një fëmijë i lindur nga një grua e infektuar me koronavirus në Kinë, rezultoi negativ në mbartjen e këtij virusi vdekjeprurës, pasi shkencëtarët shprehën shqetësimin se sëmundja mund të kalohej në barkun e nënës. Pasi ...

Edhe pse nuk kishte udhëtuar jashtë vendit, vdes një person nga coronavirusi në Tajvan
Një burrë nga Tajvani në mesin e viteve ’60-ta i cili testoi pozitiv me coronavirus ka vdekur, njoftoi Ministria e Shëndetit tajvanez të dielën në mëngjes. Njeriu i ndjerë, i cili kishte një histori të hepatitit B dhe ...
Medial | 16-Feb-2020 22:12
Një burrë nga Tajvani në mesin e viteve ’60-ta i cili testoi pozitiv me coronavirus ka vdekur, njoftoi Ministria e Shëndetit tajvanez të dielën në mëngjes. Njeriu i ndjerë, i cili kishte një histori të hepatitit B dhe ...

Evakuohen nga anija në Japoni shtetasit amerikanë
Pasagjerët amerikanë që ndodheshin në karantinë në një anije në brigjet e Japonisë janë evakuuar. Shtetasit amerikane në bordin e anijes “Diamond Princess”, e cila njoftoi për 355 persona të infektuar, u evakuuan nga ...
Klan Kosova | 16-Feb-2020 21:46
Pasagjerët amerikanë që ndodheshin në karantinë në një anije në brigjet e Japonisë janë evakuuar. Shtetasit amerikane në bordin e anijes “Diamond Princess”, e cila njoftoi për 355 persona të infektuar, u evakuuan nga ...

Mbi 1.700 mjekë janë të infektuara me coronavirus në Kinë, duke paraqitur një krizë të re për qeverinë
Ning Zhu, një infermiere në Wuhan, qyteti qendror kinez në zemër të një shpërthimi coronavirus vdekjeprurës, është e shqetësuar. Në vend që të ndihmonte në vijën e parë, ajo ka qenë nën karantinë në shtëpi me javë të ...
Shenja | 16-Feb-2020 21:44
Ning Zhu, një infermiere në Wuhan, qyteti qendror kinez në zemër të një shpërthimi coronavirus vdekjeprurës, është e shqetësuar. Në vend që të ndihmonte në vijën e parë, ajo ka qenë nën karantinë në shtëpi me javë të ...

Koronavirusi: Shkencëtari parashikon numrin e frikshëm të vdekjeve që mund të ketë në Mbretërinë e Bashkuar
Shkencëtari britanik që drejton luftën kundër koronavirusit në vendin ishullor, pranoi mbrëmë se parashikimet për 400,000 vdekje në Mbretërinë e Bashkuar nuk janë ‘absurde’. Profesor Neil Ferguson, i Shkollës së ...
TetovaSot | 16-Feb-2020 21:12
Shkencëtari britanik që drejton luftën kundër koronavirusit në vendin ishullor, pranoi mbrëmë se parashikimet për 400,000 vdekje në Mbretërinë e Bashkuar nuk janë ‘absurde’. Profesor Neil Ferguson, i Shkollës së ...

Kinë, bie numri i të prekurve me koronavirus
Kina ka njoftuar se për ditën e tretë me radhë, ka pasur rënie të numrit të rasteve të reja të koronavirusit. Të dielën, autoritetet kineze kanë raportuar 2 mijë raste të reja dhe 142 të vdekur. 68 mijë njerëz janë të ...
Koha.net | 16-Feb-2020 19:29
Kina ka njoftuar se për ditën e tretë me radhë, ka pasur rënie të numrit të rasteve të reja të koronavirusit. Të dielën, autoritetet kineze kanë raportuar 2 mijë raste të reja dhe 142 të vdekur. 68 mijë njerëz janë të ...

Përhapja e koronavirusit, Kina kufizon me tej lëvizjet
Kina po forcon masat për reduktimin e lëvizjeve në provincën Hubei, ndërsa përpiqet të luftojë shpërthimin e koronavirusit të ri. 62 milionë njerëz janë urdhëruar të qëndrojnë në shtëpi dhe të dalin që andej vetëm në ...
Klan Kosova | 16-Feb-2020 18:54
Kina po forcon masat për reduktimin e lëvizjeve në provincën Hubei, ndërsa përpiqet të luftojë shpërthimin e koronavirusit të ri. 62 milionë njerëz janë urdhëruar të qëndrojnë në shtëpi dhe të dalin që andej vetëm në ...

Koronavirusi: Shkencëtari parashikon numrin e frikshëm të vdekjeve që mund të ketë në Mbretërinë e Bashkuar
Shkencëtari britanik që drejton luftën kundër koronavirusit në vendin ishullor, pranoi mbrëmë se parashikimet për 400,000 vdekje në Mbretërinë e Bashkuar nuk janë ‘absurde’. Profesor Neil Ferguson, i Shkollës së ...
Gazeta Express | 16-Feb-2020 18:51
Shkencëtari britanik që drejton luftën kundër koronavirusit në vendin ishullor, pranoi mbrëmë se parashikimet për 400,000 vdekje në Mbretërinë e Bashkuar nuk janë ‘absurde’. Profesor Neil Ferguson, i Shkollës së ...

Një tjetër kontinent preket nga koronavirusi
Shënohet rasti i parë i koronavirusit në kontinentin e Afrikës, një muaj e gjysmë pasi u shfaq fillimisht në Wuhan të Kinës. I infektuari është regjistrua në Egjipt, ndërsa Ministria e Shëndetësisë bën me dije se ai ...
VizionPlus | 15-Feb-2020 17:17
Shënohet rasti i parë i koronavirusit në kontinentin e Afrikës, një muaj e gjysmë pasi u shfaq fillimisht në Wuhan të Kinës. I infektuari është regjistrua në Egjipt, ndërsa Ministria e Shëndetësisë bën me dije se ai ...

Koronavirusi/ Dy vendet ku mendohet se mund të ngrihen karantinat në Shqipëri
Ndërsa koronavirusi ka shkaktuar mbi 1660 humbje jete dhe tanimë është regjistruar edhe viktima e parë në Evropë, autoritetet shëndetësore në Tiranë janë duke diskutuar për vendet e mundshme ku mund të ngrihet ...
Zeri | 16-Feb-2020 16:03
Ndërsa koronavirusi ka shkaktuar mbi 1660 humbje jete dhe tanimë është regjistruar edhe viktima e parë në Evropë, autoritetet shëndetësore në Tiranë janë duke diskutuar për vendet e mundshme ku mund të ngrihet ...

Virusi që po tmerron botën: Sa njerëz mund të infektojë një person me Koronavirus?
Kur një infeskion shpërthen ashtu si u përhap koronavirusi në Wuhan, Kinë, dhe gjetkë në botë, ekspertët e shëndetit publik përpiqen të vlerësojnë potencialin për një epidemi – ose, më keq, një pandemi – duke llogaritur ...
GazetaTema | 15-Feb-2020 14:16
Kur një infeskion shpërthen ashtu si u përhap koronavirusi në Wuhan, Kinë, dhe gjetkë në botë, ekspertët e shëndetit publik përpiqen të vlerësojnë potencialin për një epidemi – ose, më keq, një pandemi – duke llogaritur ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved