ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 01/04/2020 11:06

Parashikimi i motit për sot, 16 Shkurt 2020 Lexo ne anglisht

Parashikimi i motit për sot, 16 Shkurt 2020 Lexo ne anglisht
Gjate dites se sotme moti mbi vendin tone do te karakterizohet nga kthjellime dhe alternime te shkurtra te vranesires, kryesisht ne oret e pasdites, ne rajonet lindore te vendit. Temperaturat e ajrit do te rriten ne ...
ikub.al | 16-Feb-2020 08:59
Gjate dites se sotme moti mbi vendin tone do te karakterizohet nga kthjellime dhe alternime te shkurtra te vranesires, kryesisht ne oret e pasdites, ne rajonet lindore te vendit. Temperaturat e ajrit do te rriten ne ...

Parashikimi i motit gjatë pesë ditëve të ardhshme në Kosovë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë rajonin dalëngadalë po dobësohen, kështu që për dallim nga ditët e para të javës të cilat paraqiten me mot ...
Telegrafi | 16-Feb-2020 15:31
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë rajonin dalëngadalë po dobësohen, kështu që për dallim nga ditët e para të javës të cilat paraqiten me mot ...

Mot me diell dhe i ngrohtë deri të mërkurën, nga e enjtja reshje të reja
Mot me diell me rritje të temperaturave ditore do të mbajë edhe dy ditë, ndërsa nga e mërkura pritet rritje e vranësirave. Nën ndikimin e një vale të lagësht të enjten priten reshje të reja, ndërsa në male me borë. Do ...
Republika | 16-Feb-2020 19:08
Mot me diell me rritje të temperaturave ditore do të mbajë edhe dy ditë, ndërsa nga e mërkura pritet rritje e vranësirave. Nën ndikimin e një vale të lagësht të enjten priten reshje të reja, ndërsa në male me borë. Do ...

Të enjten priten reshje bore
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për kushtet atmosferike të cilat priten të mbizotërojnë gjatë javës në Kosovë. Sipas njoftimit, fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë rajonin ...
Medial | 16-Feb-2020 17:53
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për kushtet atmosferike të cilat priten të mbizotërojnë gjatë javës në Kosovë. Sipas njoftimit, fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë rajonin ...

Moti për 5 ditët e ardhshme: Diell shi e borë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka publikuar të dhënat për temperaturat në 5 ditët e ardhshme. Sipas Institutit fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë rajonin dalëngadalë po dobësohen, kështu ...
Gazeta Observer | 16-Feb-2020 17:50
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka publikuar të dhënat për temperaturat në 5 ditët e ardhshme. Sipas Institutit fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë rajonin dalëngadalë po dobësohen, kështu ...

Të enjten priten reshje bore
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për kushtet atmosferike të cilat priten të mbizotërojnë gjatë javës në Kosovë. Sipas njoftimit, fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë rajonin ...
Klan Kosova | 16-Feb-2020 17:43
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për kushtet atmosferike të cilat priten të mbizotërojnë gjatë javës në Kosovë. Sipas njoftimit, fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë rajonin ...

Diell shi e borë: detajet e motit në javën e ardhshme:
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka publikuar të dhënat për temperaturat në 5 ditët e ardhshme. Sipas Institutit fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë rajonin dalëngadalë po dobësohen, kështu që ...
Arbresh | 16-Feb-2020 17:07
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka publikuar të dhënat për temperaturat në 5 ditët e ardhshme. Sipas Institutit fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë rajonin dalëngadalë po dobësohen, kështu që ...

Moti për 5 ditët e ardhshme: Diell shi e borë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka publikuar të dhënat për temperaturat në 5 ditët e ardhshme. Sipas Institutit fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë rajonin dalëngadalë po dobësohen, kështu që ...
Gazeta Express | 16-Feb-2020 16:56
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka publikuar të dhënat për temperaturat në 5 ditët e ardhshme. Sipas Institutit fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë rajonin dalëngadalë po dobësohen, kështu që ...

Njihuni me motin për javën që po vjen
Sipas Prishtina Weather, java fillon me mot të butë dhe kryesisht me diell. Ditën e enjte më ftohtë, priten reshje shiu dhe bore. 16.02.2020 – Ditëve të para të javës vendi ynë do të dominohet nga fusha të presionit të ...
Indeks Online | 16-Feb-2020 16:30
Sipas Prishtina Weather, java fillon me mot të butë dhe kryesisht me diell. Ditën e enjte më ftohtë, priten reshje shiu dhe bore. 16.02.2020 – Ditëve të para të javës vendi ynë do të dominohet nga fusha të presionit të ...

Me vranësira dhe reshje apo mot pranveror, ja se çfarë ka ‘rezervuar’ koha për sot pasdite dhe nesër
Edhe pse jemi në muajin shkurt, këto ditë territori shqiptar është karakterizuar nga një mot pranveror, me diell dhe pa vranësira. Sipas IGjEUM edhe sot pasdite (e diel, dt.16) dhe nesër (e hënë, dt.17) nuk priten ...
Lexo | 16-Feb-2020 16:24
Edhe pse jemi në muajin shkurt, këto ditë territori shqiptar është karakterizuar nga një mot pranveror, me diell dhe pa vranësira. Sipas IGjEUM edhe sot pasdite (e diel, dt.16) dhe nesër (e hënë, dt.17) nuk priten ...

Moti gjatë pesë ditëve në Kosovë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë pesë ditëve të javës që vjen vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ulët.
Kosova Press | 12-Nov-2017 16:07
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë pesë ditëve të javës që vjen vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ulët.

Ndryshon moti, nga java e ardhshme rikthehen reshjet e borës
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se dita e hënë dhe e martë, paraqiten si ditë më të nxehta të javës, derisa dita e enjte do të regjistroj temperaturat më të ulëta të javës. “Fushat me presion të ...
Zeri | 16-Feb-2020 14:34
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se dita e hënë dhe e martë, paraqiten si ditë më të nxehta të javës, derisa dita e enjte do të regjistroj temperaturat më të ulëta të javës. “Fushat me presion të ...

Nga dita e enjte priten reshje bore në Kosovë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për kushtet atmosferike të cilat priten të mbizotërojnë gjatë javës në Kosovë. Sipas njoftimit, fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë rajonin ...
Koha.net | 16-Feb-2020 14:31
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për kushtet atmosferike të cilat priten të mbizotërojnë gjatë javës në Kosovë. Sipas njoftimit, fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë rajonin ...

Bëhuni gati për borë
Gjatë këtyre dy ditëve të vikendit do të mbajë mot i ndryshueshëm. Të shtunën si pasojë e vranësirave të dendura dhe jostabile të cilat do ta mbulojnë pjesën më të madhe të vendit priten reshje të intensitetit mesatar. ...
Arbresh | 11-Nov-2017 08:01
Gjatë këtyre dy ditëve të vikendit do të mbajë mot i ndryshueshëm. Të shtunën si pasojë e vranësirave të dendura dhe jostabile të cilat do ta mbulojnë pjesën më të madhe të vendit priten reshje të intensitetit mesatar. ...

Ndryshon moti, nga java e ardhshme rikthehen reshjet e borës
“Fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë rajonin dalëngadalë po dobësohen, kështu që për dallim nga ditët e para të javës të cilat paraqiten me mot stabil dhe të ngrohtë, nga dita e enjte priten kushte ...
Lajminet | 16-Feb-2020 14:29
“Fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë rajonin dalëngadalë po dobësohen, kështu që për dallim nga ditët e para të javës të cilat paraqiten me mot stabil dhe të ngrohtë, nga dita e enjte priten kushte ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla. Do të fryjë erë veri-perëndimore. Temperaturat në mëngjes do të lëvizin nga -14 deri -6 gradë celsius ndërsa temperatura ditore nga -5 deri tre gradë celsius. Në Shkup ...
Telegrafi | 12-Jan-2019 09:33
Moti do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla. Do të fryjë erë veri-perëndimore. Temperaturat në mëngjes do të lëvizin nga -14 deri -6 gradë celsius ndërsa temperatura ditore nga -5 deri tre gradë celsius. Në Shkup ...

Ndryshon moti, nga java e ardhshme rikthehen reshjet e borës
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se dita e hënë dhe e martë, paraqiten si ditë më të nxehta të javës, derisa dita e enjte do të regjistroj temperaturat më të ulëta të javës. “Fushat me presion të lartë ...
Arbresh | 16-Feb-2020 14:28
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se dita e hënë dhe e martë, paraqiten si ditë më të nxehta të javës, derisa dita e enjte do të regjistroj temperaturat më të ulëta të javës. “Fushat me presion të lartë ...

Mot me diell dhe i ngrohtë deri të mërkurën, nga e enjtja reshje të reja
Shkup, 16 shkurt – Mot me diell me rritje të temperaturave ditore do të mbajë edhe dy ditë, ndërsa nga e mërkura pritet rritje e vranësirave. Nën ndikimin e një vale të lagësht të enjten priten reshje të reja, ndërsa në ...
Koha.mk | 16-Feb-2020 13:24
Shkup, 16 shkurt – Mot me diell me rritje të temperaturave ditore do të mbajë edhe dy ditë, ndërsa nga e mërkura pritet rritje e vranësirave. Nën ndikimin e një vale të lagësht të enjten priten reshje të reja, ndërsa në ...

Mot me diell dhe i ngrohtë deri të mërkurën, nga e enjtja reshje të reja
Mot me diell me rritje të temperaturave ditore do të mbajë edhe dy ditë, ndërsa nga e mërkura pritet rritje e vranësirave. Nën ndikimin e një vale të lagësht të enjten priten reshje të reja, ndërsa në male me borë. Do ...
TetovaSot | 16-Feb-2020 13:24
Mot me diell me rritje të temperaturave ditore do të mbajë edhe dy ditë, ndërsa nga e mërkura pritet rritje e vranësirave. Nën ndikimin e një vale të lagësht të enjten priten reshje të reja, ndërsa në male me borë. Do ...

Mot me diell dhe i ngrohtë deri të mërkurën, nga e enjtja reshje të reja
Shkup, 16 shkurt 2020 (MEDIAL) – Mot me diell me rritje të temperaturave ditore do të mbajë edhe dy ditë, ndërsa nga e mërkura pritet rritje e vranësirave. Nën ndikimin e një vale të lagësht të enjten priten reshje të ...
Medial | 16-Feb-2020 12:55
Shkup, 16 shkurt 2020 (MEDIAL) – Mot me diell me rritje të temperaturave ditore do të mbajë edhe dy ditë, ndërsa nga e mërkura pritet rritje e vranësirave. Nën ndikimin e një vale të lagësht të enjten priten reshje të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved