ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 01/04/2020 08:46

Koronavirusi/ Kina: Në tre ditët e fundit rastet e të prekurve kanë rënë

Koronavirusi/ Kina: Në tre ditët e fundit rastet e të prekurve kanë rënë
Kina ka raportuar për të ditën e tretë me radhë se rastet me virusin e ri kanë rënë edhe pse Organizata Botërore e Shëndetësisë ka thënë se ende nuk dihet se si do të zhvillohet më tej situata lidhur me koronavirusin e ...
BalkanWeb | 16-Feb-2020 20:21
Kina ka raportuar për të ditën e tretë me radhë se rastet me virusin e ri kanë rënë edhe pse Organizata Botërore e Shëndetësisë ka thënë se ende nuk dihet se si do të zhvillohet më tej situata lidhur me koronavirusin e ...

Koronavirusi/ Karantinë në Shqipëri, dy vendet ku mendohet se mund të ngrihen
Ndërsa koronavirusi ka shkaktuar mbi 1660 humbje jete dhe tanimë është regjistruar edhe viktima e parë në Evropë, autoritetet shëndetësore në Tiranë janë duke diskutuar për vendet e mundshme ku mund të ngrihet ...
Top Channel | 16-Feb-2020 14:58
Ndërsa koronavirusi ka shkaktuar mbi 1660 humbje jete dhe tanimë është regjistruar edhe viktima e parë në Evropë, autoritetet shëndetësore në Tiranë janë duke diskutuar për vendet e mundshme ku mund të ngrihet ...

Kina raporton se ka rënë numri i rasteve të reja me koronavirus
Kina ka raportuar për të ditën e tretë me radhë se rastet me virusin e ri kanë rënë edhe pse Organizata Botërore e Shëndetësisë ka thënë se ende nuk dihet se si do të zhvillohet më tej situata lidhur me koronavirusin e ...
GazetaTema | 16-Feb-2020 13:55
Kina ka raportuar për të ditën e tretë me radhë se rastet me virusin e ri kanë rënë edhe pse Organizata Botërore e Shëndetësisë ka thënë se ende nuk dihet se si do të zhvillohet më tej situata lidhur me koronavirusin e ...

Hudhra kuron koronavirusin?! Mesazhi që po qarkullon në “WhatsApp”
Gjatë javëve të fundit, një koronavirus vdekjeprurës ka përfshirë mbarë botën, duke infektuar mijëra njerëz si edhe duke vrarë mijëra persona. Teksa Organizata Botërore e Shëndetësisë u shpreh pak ditë më parë se duhet ...
VizionPlus | 16-Feb-2020 17:43
Gjatë javëve të fundit, një koronavirus vdekjeprurës ka përfshirë mbarë botën, duke infektuar mijëra njerëz si edhe duke vrarë mijëra persona. Teksa Organizata Botërore e Shëndetësisë u shpreh pak ditë më parë se duhet ...

Rritet bilanci: Shkon në 1665 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Kinë
Ka shkuar në 1665 numri i personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi në Kinë. Lajmi është bërë i ditur nga Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë. Ndërkohë vetëm për këtë fundjavë janë konfirmuar 2009 raste të ...
GazetaTema | 16-Feb-2020 09:34
Ka shkuar në 1665 numri i personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi në Kinë. Lajmi është bërë i ditur nga Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë. Ndërkohë vetëm për këtë fundjavë janë konfirmuar 2009 raste të ...

Rritet bilanci/ Shkon në 1665 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Kinë. Vetëm të dielën 2009 raste të reja
Ka shkuar në 1665 numri i personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi në Kinë. Lajmi është bërë i ditur nga Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë. Ndërkohë vetëm për ditën e diel konfirmuar 2009 raste të reja të ...
BalkanWeb | 16-Feb-2020 08:27
Ka shkuar në 1665 numri i personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi në Kinë. Lajmi është bërë i ditur nga Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë. Ndërkohë vetëm për ditën e diel konfirmuar 2009 raste të reja të ...

Beteja e vështirë me virusin/ Amerikanët evakuohen nga koronavirusi
Beteja me koronavirusin kinez bëhet gjithmonë e më e vështirë pasi numri i viktimave ka arritur në 1669 ndërsa më shumë se 69,000 njerëz në të gjithë botën janë infektuar. Krocera Diamond Princess vijon të mbetet në ...
VizionPlus | 16-Feb-2020 12:17
Beteja me koronavirusin kinez bëhet gjithmonë e më e vështirë pasi numri i viktimave ka arritur në 1669 ndërsa më shumë se 69,000 njerëz në të gjithë botën janë infektuar. Krocera Diamond Princess vijon të mbetet në ...

Kinë, 1.600 persona humbin jetën nga epidemia e koronavirusit
Numri i vdekjeve nga epidemia e koronavirusit në Kinë u arrit në 1.600, pasi Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH) vlerësoi përpjekjet e vendit për të përmirësuar sëmundjen e re, duke thënë se ata kanë “blerë kohën e ...
BalkanWeb | 16-Feb-2020 01:33
Numri i vdekjeve nga epidemia e koronavirusit në Kinë u arrit në 1.600, pasi Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH) vlerësoi përpjekjet e vendit për të përmirësuar sëmundjen e re, duke thënë se ata kanë “blerë kohën e ...

Ku do të ndërtohet karantina nëse koronavirusi prek Shqipërinë
Ndërsa koronavirusi ka shkaktuar mbi 1660 humbje jete dhe tanimë është regjistruar edhe viktima e parë në Evropë, autoritetet shëndetësore në Tiranë janë duke diskutuar për vendet e mundshme ku mund të ngrihet ...
Lapsi | 16-Feb-2020 17:50
Ndërsa koronavirusi ka shkaktuar mbi 1660 humbje jete dhe tanimë është regjistruar edhe viktima e parë në Evropë, autoritetet shëndetësore në Tiranë janë duke diskutuar për vendet e mundshme ku mund të ngrihet ...

Shkon në 1,669 numri i viktimave nga koronavirusi, rreth 70 mijë të tjerë të infektuar
Koronavirusi deri më tani ka shkaktuar 1,669 viktima. Ndërsa në të gjithë botën deri më tani janë konfirmuar si të infektuar 69 mijë e 256 persona. Sipas të dhënave të raportuara nga autoriteti shëndetësor, rreth ...
Telegraf | 16-Feb-2020 09:10
Koronavirusi deri më tani ka shkaktuar 1,669 viktima. Ndërsa në të gjithë botën deri më tani janë konfirmuar si të infektuar 69 mijë e 256 persona. Sipas të dhënave të raportuara nga autoriteti shëndetësor, rreth ...

Koronavirusi, zyrtarët në Pekin bëjnë thirrje për vetëizolim 14 ditor
Zyrtarët kinezë u kërkuan të gjithë atyre që kthehen në Pekin që futen në karantinë për 14 ditë. Në një përpjekje për të ndalur përhapjen e koronavirusit të ri, gazeta shtetërore njoftoi se ata që refuzojnë të ...
GazetaTema | 15-Feb-2020 15:38
Zyrtarët kinezë u kërkuan të gjithë atyre që kthehen në Pekin që futen në karantinë për 14 ditë. Në një përpjekje për të ndalur përhapjen e koronavirusit të ri, gazeta shtetërore njoftoi se ata që refuzojnë të ...

Ku do të ndërtohet karantina nëse koronavirusi prek Shqipërinë
Ndërsa koronavirusi ka shkaktuar mbi 1660 humbje jete dhe tanimë është regjistruar edhe viktima e parë në Evropë, autoritetet shëndetësore në Tiranë janë duke diskutuar për vendet e mundshme ku mund të ngrihet ...
Klan Kosova | 16-Feb-2020 21:58
Ndërsa koronavirusi ka shkaktuar mbi 1660 humbje jete dhe tanimë është regjistruar edhe viktima e parë në Evropë, autoritetet shëndetësore në Tiranë janë duke diskutuar për vendet e mundshme ku mund të ngrihet ...

Evakuohen nga anija në Japoni shtetasit amerikanë
Pasagjerët amerikanë që ndodheshin në karantinë në një anije në brigjet e Japonisë janë evakuuar. Shtetasit amerikane në bordin e anijes “Diamond Princess”, e cila njoftoi për 355 persona të infektuar, u evakuuan nga ...
Klan Kosova | 16-Feb-2020 21:46
Pasagjerët amerikanë që ndodheshin në karantinë në një anije në brigjet e Japonisë janë evakuuar. Shtetasit amerikane në bordin e anijes “Diamond Princess”, e cila njoftoi për 355 persona të infektuar, u evakuuan nga ...

Mbi 1.700 mjekë janë të infektuara me coronavirus në Kinë, duke paraqitur një krizë të re për qeverinë
Ning Zhu, një infermiere në Wuhan, qyteti qendror kinez në zemër të një shpërthimi coronavirus vdekjeprurës, është e shqetësuar. Në vend që të ndihmonte në vijën e parë, ajo ka qenë nën karantinë në shtëpi me javë të ...
Shenja | 16-Feb-2020 21:44
Ning Zhu, një infermiere në Wuhan, qyteti qendror kinez në zemër të një shpërthimi coronavirus vdekjeprurës, është e shqetësuar. Në vend që të ndihmonte në vijën e parë, ajo ka qenë nën karantinë në shtëpi me javë të ...

Nëse koronavirusi prek Shqipërinë, ku do ta ndërtojmë karantinën?
Shifrat e viktimat nga koronavirusi që prekur frikshëm Kinën janë duke u shtuar në mënyrë të jashtëzakonshme dhe kjo ka shqetësuar autoritetet shëndetësore në të gjithë botën. Në Shqipëri ende nuk është raportuar ndonjë ...
Politiko | 16-Feb-2020 20:32
Shifrat e viktimat nga koronavirusi që prekur frikshëm Kinën janë duke u shtuar në mënyrë të jashtëzakonshme dhe kjo ka shqetësuar autoritetet shëndetësore në të gjithë botën. Në Shqipëri ende nuk është raportuar ndonjë ...

Kinë, bie numri i të prekurve me koronavirus
Kina ka njoftuar se për ditën e tretë me radhë, ka pasur rënie të numrit të rasteve të reja të koronavirusit. Të dielën, autoritetet kineze kanë raportuar 2 mijë raste të reja dhe 142 të vdekur. 68 mijë njerëz janë të ...
Koha.net | 16-Feb-2020 19:29
Kina ka njoftuar se për ditën e tretë me radhë, ka pasur rënie të numrit të rasteve të reja të koronavirusit. Të dielën, autoritetet kineze kanë raportuar 2 mijë raste të reja dhe 142 të vdekur. 68 mijë njerëz janë të ...

Përhapja e koronavirusit, Kina kufizon me tej lëvizjet
Kina po forcon masat për reduktimin e lëvizjeve në provincën Hubei, ndërsa përpiqet të luftojë shpërthimin e koronavirusit të ri. 62 milionë njerëz janë urdhëruar të qëndrojnë në shtëpi dhe të dalin që andej vetëm në ...
Klan Kosova | 16-Feb-2020 18:54
Kina po forcon masat për reduktimin e lëvizjeve në provincën Hubei, ndërsa përpiqet të luftojë shpërthimin e koronavirusit të ri. 62 milionë njerëz janë urdhëruar të qëndrojnë në shtëpi dhe të dalin që andej vetëm në ...

Koronavirusi, zbulohen dy vendet ku mund te vendoset karantina ne Shqiperi
Ndërsa koronavirusi ka shkaktuar mbi 1660 humbje jete dhe tanimë është regjistruar edhe viktima e parë në Evropë, autoritetet shëndetësore në Tiranë janë duke diskutuar për vendet e mundshme ku mund të ngrihet ...
Lajmi i Fundit | 16-Feb-2020 16:27
Ndërsa koronavirusi ka shkaktuar mbi 1660 humbje jete dhe tanimë është regjistruar edhe viktima e parë në Evropë, autoritetet shëndetësore në Tiranë janë duke diskutuar për vendet e mundshme ku mund të ngrihet ...

Ku do të ndërtohen karantinat, në rast se koronavirus prek Shqipërinë
Ndërsa koronavirusi ka shkaktuar mbi 1660 humbje jete dhe tanimë është regjistruar edhe viktima e parë në Evropë, autoritetet shëndetësore në Tiranë janë duke diskutuar për vendet e mundshme ku mund të ngrihet ...
Gazeta Express | 16-Feb-2020 16:24
Ndërsa koronavirusi ka shkaktuar mbi 1660 humbje jete dhe tanimë është regjistruar edhe viktima e parë në Evropë, autoritetet shëndetësore në Tiranë janë duke diskutuar për vendet e mundshme ku mund të ngrihet ...

Një tjetër kontinent preket nga koronavirusi
Shënohet rasti i parë i koronavirusit në kontinentin e Afrikës, një muaj e gjysmë pasi u shfaq fillimisht në Wuhan të Kinës. I infektuari është regjistrua në Egjipt, ndërsa Ministria e Shëndetësisë bën me dije se ai ...
VizionPlus | 15-Feb-2020 17:17
Shënohet rasti i parë i koronavirusit në kontinentin e Afrikës, një muaj e gjysmë pasi u shfaq fillimisht në Wuhan të Kinës. I infektuari është regjistrua në Egjipt, ndërsa Ministria e Shëndetësisë bën me dije se ai ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved