ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/04/2020 23:14

Takimi informal në Bruksel, Zëri i Amerikës: Kosova mes ritmit energjik amerikan dhe përçapjeve të BE-së

Takimi informal në Bruksel, Zëri i Amerikës: Kosova mes ritmit energjik amerikan dhe përçapjeve të BE-së
Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, pritet të mbajë sonte një takim joformal me përfaqësuesit e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bruksel. Takimi mbahet në prag të Konferencës Ndërkombëtare të ...
BalkanWeb | 16-Feb-2020 18:42
Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, pritet të mbajë sonte një takim joformal me përfaqësuesit e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bruksel. Takimi mbahet në prag të Konferencës Ndërkombëtare të ...

Takimi informal në Bruksel, VOA: Kosova mes ritmit energjik amerikan dhe përçapjeve të BE-së
Na ndiqni në Facebook mapo.al Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, pritet të mbajë sonte një takim joformal me përfaqësuesit e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bruksel. Takimi mbahet në prag të ...
Mapo | 16-Feb-2020 18:54
Na ndiqni në Facebook mapo.al Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, pritet të mbajë sonte një takim joformal me përfaqësuesit e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bruksel. Takimi mbahet në prag të ...

Dialogu Kosovë- Serbi, Josep Borrell: Sapo të caktojmë përfaqësuesin e posaçëm do të rifillojë
Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell jep sinjale se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë shpejt. Ai thotë se tani Kosova ka qeveri të re dhe se pret që dialogu të nisë. ...
BalkanWeb | 16-Feb-2020 15:48
Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell jep sinjale se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë shpejt. Ai thotë se tani Kosova ka qeveri të re dhe se pret që dialogu të nisë. ...

Kosova mes ritmit energjik amerikan dhe përçapjeve të BE-së
Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, pritet të mbajë sonte një takim joformal me përfaqësuesit e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bruksel. Takimi mbahet në prag të Konferencës Ndërkombëtare të ...
GazetaTema | 16-Feb-2020 17:37
Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, pritet të mbajë sonte një takim joformal me përfaqësuesit e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bruksel. Takimi mbahet në prag të Konferencës Ndërkombëtare të ...

Borrell: Dialogu Kosovë-Serbi, rifillon sapo ta caktojmë përfaqësuesin
Na ndiqni në Facebook mapo.al Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell jep sinjale se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë shpejt. Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, ...
Mapo | 16-Feb-2020 16:50
Na ndiqni në Facebook mapo.al Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell jep sinjale se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë shpejt. Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, ...

Flet Borell, shefi i politikës së jashtme të BE: Ja kur do ketë dialog mes Kosovës dhe Serbisë
Josep Borrell, shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, jep sinjale se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë shpejt. Borrell thotë se tani Kosova ka qeveri të re dhe se pret që dialogu të ...
Telegraf | 16-Feb-2020 17:37
Josep Borrell, shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, jep sinjale se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë shpejt. Borrell thotë se tani Kosova ka qeveri të re dhe se pret që dialogu të ...

Dialogu Serbi-Kosovë/ Shefi i diplomacisë evropiane: Do të nisë së shpejti
"Dialogu Kosovë-Serbi do të nisë shpejt", kështu mendon shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell që në një intervistë për "Radion Evropa e Lirë", thotë se tani Kosova ka një qeveri të re dhe se ...
Top Channel | 16-Feb-2020 12:17
"Dialogu Kosovë-Serbi do të nisë shpejt", kështu mendon shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell që në një intervistë për "Radion Evropa e Lirë", thotë se tani Kosova ka një qeveri të re dhe se ...

Kurti dhe Borell për dialogun: Marrëveshjet janë të Haradinajt
Albin Kurti ka mohuar prishjen e marrdhënieve me Uashingtonin pas reagimeve mbi nënshkrimin e marrëveshjeve në Mynih mes Prishtinës dhe Beogradit. Në një intervistë për radion Evropa e lirë, kryeministri i Kosovës ka ...
VizionPlus | 16-Feb-2020 15:42
Albin Kurti ka mohuar prishjen e marrdhënieve me Uashingtonin pas reagimeve mbi nënshkrimin e marrëveshjeve në Mynih mes Prishtinës dhe Beogradit. Në një intervistë për radion Evropa e lirë, kryeministri i Kosovës ka ...

VOA: Trysni diplomatike rreth tarifave të Kosovës dhe fushatës së Serbisë
Dy herë me radhë brenda kësaj jave presidenti francez, Emmanuel Macron, tha se Kosova duhet të heqë tarifat ndaj mallrave serbe, ndërsa Beogradi duhet të ndalë fushatën për tërheqjen e njohjeve të pavarësisë së Kosovës, ...
BalkanWeb | 16-Feb-2020 08:57
Dy herë me radhë brenda kësaj jave presidenti francez, Emmanuel Macron, tha se Kosova duhet të heqë tarifat ndaj mallrave serbe, ndërsa Beogradi duhet të ndalë fushatën për tërheqjen e njohjeve të pavarësisë së Kosovës, ...

Zëri i Amerikës: Trysni diplomatike rreth tarifave të Kosovës dhe fushatës së Serbisë
Dy herë me radhë brenda kësaj jave presidenti francez, Emmanuel Macron, tha se Kosova duhet të heqë tarifat ndaj mallrave serbe, ndërsa Beogradi duhet të ndalë fushatën për tërheqjen e njohjeve të pavarësisë së Kosovës, ...
Top Channel | 16-Feb-2020 08:50
Dy herë me radhë brenda kësaj jave presidenti francez, Emmanuel Macron, tha se Kosova duhet të heqë tarifat ndaj mallrave serbe, ndërsa Beogradi duhet të ndalë fushatën për tërheqjen e njohjeve të pavarësisë së Kosovës, ...

Borrell: BE do të emërojë të Dërguarin Special për dialogun Prishtinë-Beograd
Shefi i Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell jep sinjale se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë së shpejti. Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Borrell thotë se tani ...
ABCNews | 16-Feb-2020 16:30
Shefi i Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell jep sinjale se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë së shpejti. Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Borrell thotë se tani ...

Borrell: Dialogu Kosovë-Serbi rifillon sapo ta caktojmë përfaqësuesin e BE-së
Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell jep sinjale se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë shpejt. Borrell thotë se tani Kosova ka qeveri të re dhe se pret që dialogu të ...
Telegrafi | 16-Feb-2020 12:20
Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell jep sinjale se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë shpejt. Borrell thotë se tani Kosova ka qeveri të re dhe se pret që dialogu të ...

Trysni diplomatike rreth tarifave të Kosovës dhe fushatës së Serbisë
Dy herë me radhë brenda kësaj jave presidenti francez, Emmanuel Macron, tha se Kosova duhet të heqë tarifat ndaj mallrave serbe, ndërsa Beogradi duhet të ndalë fushatën për tërheqjen e njohjeve të pavarësisë së Kosovës, ...
GazetaTema | 15-Feb-2020 21:28
Dy herë me radhë brenda kësaj jave presidenti francez, Emmanuel Macron, tha se Kosova duhet të heqë tarifat ndaj mallrave serbe, ndërsa Beogradi duhet të ndalë fushatën për tërheqjen e njohjeve të pavarësisë së Kosovës, ...

Kosova mes ritmit energjik amerikan dhe përçapjeve të BE-së
Takimi mbahet në prag të Konferencës Ndërkombëtare të Donatorëve të së hënës të organizuar nga Bashkimi Evropian për të mbështetur Shqipërinë në përballjen me pasojat e tërmetit të nëntori të vitit të kaluar. Në takimin ...
Lajminet | 16-Feb-2020 19:12
Takimi mbahet në prag të Konferencës Ndërkombëtare të Donatorëve të së hënës të organizuar nga Bashkimi Evropian për të mbështetur Shqipërinë në përballjen me pasojat e tërmetit të nëntori të vitit të kaluar. Në takimin ...

Hyseni: Kujdes me reciprocitetin, s’mund ta zëvendësojmë një kauzë si taksa me një kauzë tjetër
I dërguar Special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, ambasadori Richard Grenell ka kërkuar heqjen e taksës dhe mos vendosjen e reciprocitetin nga Kosova. Por kryeministri Albin Kurti nuk do ta dëgjoj këtë kërkesë. ...
EkonomiaOnline | 16-Feb-2020 18:36
I dërguar Special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, ambasadori Richard Grenell ka kërkuar heqjen e taksës dhe mos vendosjen e reciprocitetin nga Kosova. Por kryeministri Albin Kurti nuk do ta dëgjoj këtë kërkesë. ...

Skender Hyseni i LDK-së: Kujdes me reciprocitetin, s’mund ta zëvendësojmë një kauzë si taksa me një kauzë tjetër
Por kryeministri Albin Kurti nuk do ta dëgjon këtë kërkesë. Ai ka deklaruar se taksa 100% do të zëvendësohet me reciprocitet ndaj shtetit të Serbisë. Por anëtari i Kryesisë së LDK-së, Skender Hyseni, kërkon që taksa ...
Zeri | 16-Feb-2020 17:50
Por kryeministri Albin Kurti nuk do ta dëgjon këtë kërkesë. Ai ka deklaruar se taksa 100% do të zëvendësohet me reciprocitet ndaj shtetit të Serbisë. Por anëtari i Kryesisë së LDK-së, Skender Hyseni, kërkon që taksa ...

Kosova mes ritmit energjik amerikan dhe përçapjeve të BE-së
Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, pritet të mbajë sonte një takim joformal me përfaqësuesit e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bruksel. Takimi mbahet në prag të Konferencës Ndërkombëtare të ...
Zeri Amerikes | 16-Feb-2020 16:53
Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, pritet të mbajë sonte një takim joformal me përfaqësuesit e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bruksel. Takimi mbahet në prag të Konferencës Ndërkombëtare të ...

“Hiqni taksën”! Macron letër Thaçit: Gati të bëj një Samit në Paris për dialogun Kosovë-Serbi
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, i ka dërguar një letër urimi homologut kosovar, Hashim Thaçi, me rastin e 12-vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës. Në letrën e tij, Kreu i Francës shpreh gatishmërinë që ...
BalkanWeb | 15-Feb-2020 12:06
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, i ka dërguar një letër urimi homologut kosovar, Hashim Thaçi, me rastin e 12-vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës. Në letrën e tij, Kreu i Francës shpreh gatishmërinë që ...

PARALAJMËRIMI/ Brukseli: ja ka kur rinis dialogu Prishtinë-Beograd
Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell jep sinjale se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë shpejt. Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Borrell thotë se tani Kosova ...
Tesheshi | 16-Feb-2020 15:19
Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell jep sinjale se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë shpejt. Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Borrell thotë se tani Kosova ...

Borell: Dialogu Kosovë – Serbi rifillon sapo ta caktojmë përfaqësuesin
Munih, 16 shkurt 2020 – Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell jep sinjale se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë shpejt. Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, ...
Illyriapress | 16-Feb-2020 14:43
Munih, 16 shkurt 2020 – Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell jep sinjale se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë shpejt. Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved