ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/03/2020 14:09

Koronavirusi/ Karantinë në Shqipëri, dy vendet ku mendohet se mund të ngrihen

Koronavirusi/ Karantinë në Shqipëri, dy vendet ku mendohet se mund të ngrihen
Ndërsa koronavirusi ka shkaktuar mbi 1660 humbje jete dhe tanimë është regjistruar edhe viktima e parë në Evropë, autoritetet shëndetësore në Tiranë janë duke diskutuar për vendet e mundshme ku mund të ngrihet ...
Top Channel | 16-Feb-2020 14:58
Ndërsa koronavirusi ka shkaktuar mbi 1660 humbje jete dhe tanimë është regjistruar edhe viktima e parë në Evropë, autoritetet shëndetësore në Tiranë janë duke diskutuar për vendet e mundshme ku mund të ngrihet ...

Kina raporton se ka rënë numri i rasteve të reja me koronavirus
Kina ka raportuar për të ditën e tretë me radhë se rastet me virusin e ri kanë rënë edhe pse Organizata Botërore e Shëndetësisë ka thënë se ende nuk dihet se si do të zhvillohet më tej situata lidhur me koronavirusin e ...
GazetaTema | 16-Feb-2020 13:55
Kina ka raportuar për të ditën e tretë me radhë se rastet me virusin e ri kanë rënë edhe pse Organizata Botërore e Shëndetësisë ka thënë se ende nuk dihet se si do të zhvillohet më tej situata lidhur me koronavirusin e ...

Rritet bilanci: Shkon në 1665 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Kinë
Ka shkuar në 1665 numri i personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi në Kinë. Lajmi është bërë i ditur nga Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë. Ndërkohë vetëm për këtë fundjavë janë konfirmuar 2009 raste të ...
GazetaTema | 16-Feb-2020 09:34
Ka shkuar në 1665 numri i personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi në Kinë. Lajmi është bërë i ditur nga Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë. Ndërkohë vetëm për këtë fundjavë janë konfirmuar 2009 raste të ...

Rritet bilanci/ Shkon në 1665 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Kinë. Vetëm të dielën 2009 raste të reja
Ka shkuar në 1665 numri i personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi në Kinë. Lajmi është bërë i ditur nga Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë. Ndërkohë vetëm për ditën e diel konfirmuar 2009 raste të reja të ...
BalkanWeb | 16-Feb-2020 08:27
Ka shkuar në 1665 numri i personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi në Kinë. Lajmi është bërë i ditur nga Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë. Ndërkohë vetëm për ditën e diel konfirmuar 2009 raste të reja të ...

Beteja e vështirë me virusin/ Amerikanët evakuohen nga koronavirusi
Beteja me koronavirusin kinez bëhet gjithmonë e më e vështirë pasi numri i viktimave ka arritur në 1669 ndërsa më shumë se 69,000 njerëz në të gjithë botën janë infektuar. Krocera Diamond Princess vijon të mbetet në ...
VizionPlus | 16-Feb-2020 12:17
Beteja me koronavirusin kinez bëhet gjithmonë e më e vështirë pasi numri i viktimave ka arritur në 1669 ndërsa më shumë se 69,000 njerëz në të gjithë botën janë infektuar. Krocera Diamond Princess vijon të mbetet në ...

Ku do të ndërtohet karantina nëse koronavirusi prek Shqipërinë
Ndërsa koronavirusi ka shkaktuar mbi 1660 humbje jete dhe tanimë është regjistruar edhe viktima e parë në Evropë, autoritetet shëndetësore në Tiranë janë duke diskutuar për vendet e mundshme ku mund të ngrihet ...
Lapsi | 16-Feb-2020 17:50
Ndërsa koronavirusi ka shkaktuar mbi 1660 humbje jete dhe tanimë është regjistruar edhe viktima e parë në Evropë, autoritetet shëndetësore në Tiranë janë duke diskutuar për vendet e mundshme ku mund të ngrihet ...

Shkon në 1,669 numri i viktimave nga koronavirusi, rreth 70 mijë të tjerë të infektuar
Koronavirusi deri më tani ka shkaktuar 1,669 viktima. Ndërsa në të gjithë botën deri më tani janë konfirmuar si të infektuar 69 mijë e 256 persona. Sipas të dhënave të raportuara nga autoriteti shëndetësor, rreth ...
Telegraf | 16-Feb-2020 09:10
Koronavirusi deri më tani ka shkaktuar 1,669 viktima. Ndërsa në të gjithë botën deri më tani janë konfirmuar si të infektuar 69 mijë e 256 persona. Sipas të dhënave të raportuara nga autoriteti shëndetësor, rreth ...

Koronavirusi, zyrtarët në Pekin bëjnë thirrje për vetëizolim 14 ditor
Zyrtarët kinezë u kërkuan të gjithë atyre që kthehen në Pekin që futen në karantinë për 14 ditë. Në një përpjekje për të ndalur përhapjen e koronavirusit të ri, gazeta shtetërore njoftoi se ata që refuzojnë të ...
GazetaTema | 15-Feb-2020 15:38
Zyrtarët kinezë u kërkuan të gjithë atyre që kthehen në Pekin që futen në karantinë për 14 ditë. Në një përpjekje për të ndalur përhapjen e koronavirusit të ri, gazeta shtetërore njoftoi se ata që refuzojnë të ...

Kinë, bie numri i të prekurve me koronavirus
Kina ka njoftuar se për ditën e tretë me radhë, ka pasur rënie të numrit të rasteve të reja të koronavirusit. Të dielën, autoritetet kineze kanë raportuar 2 mijë raste të reja dhe 142 të vdekur. 68 mijë njerëz janë të ...
Koha.net | 16-Feb-2020 19:29
Kina ka njoftuar se për ditën e tretë me radhë, ka pasur rënie të numrit të rasteve të reja të koronavirusit. Të dielën, autoritetet kineze kanë raportuar 2 mijë raste të reja dhe 142 të vdekur. 68 mijë njerëz janë të ...

Përhapja e koronavirusit, Kina kufizon me tej lëvizjet
Kina po forcon masat për reduktimin e lëvizjeve në provincën Hubei, ndërsa përpiqet të luftojë shpërthimin e koronavirusit të ri. 62 milionë njerëz janë urdhëruar të qëndrojnë në shtëpi dhe të dalin që andej vetëm në ...
Klan Kosova | 16-Feb-2020 18:54
Kina po forcon masat për reduktimin e lëvizjeve në provincën Hubei, ndërsa përpiqet të luftojë shpërthimin e koronavirusit të ri. 62 milionë njerëz janë urdhëruar të qëndrojnë në shtëpi dhe të dalin që andej vetëm në ...

Koronavirusi: Shkencëtari parashikon numrin e frikshëm të vdekjeve që mund të ketë në Mbretërinë e Bashkuar
Shkencëtari britanik që drejton luftën kundër koronavirusit në vendin ishullor, pranoi mbrëmë se parashikimet për 400,000 vdekje në Mbretërinë e Bashkuar nuk janë ‘absurde’. Profesor Neil Ferguson, i Shkollës së ...
Gazeta Express | 16-Feb-2020 18:51
Shkencëtari britanik që drejton luftën kundër koronavirusit në vendin ishullor, pranoi mbrëmë se parashikimet për 400,000 vdekje në Mbretërinë e Bashkuar nuk janë ‘absurde’. Profesor Neil Ferguson, i Shkollës së ...

Një tjetër kontinent preket nga koronavirusi
Shënohet rasti i parë i koronavirusit në kontinentin e Afrikës, një muaj e gjysmë pasi u shfaq fillimisht në Wuhan të Kinës. I infektuari është regjistrua në Egjipt, ndërsa Ministria e Shëndetësisë bën me dije se ai ...
VizionPlus | 15-Feb-2020 17:17
Shënohet rasti i parë i koronavirusit në kontinentin e Afrikës, një muaj e gjysmë pasi u shfaq fillimisht në Wuhan të Kinës. I infektuari është regjistrua në Egjipt, ndërsa Ministria e Shëndetësisë bën me dije se ai ...

Virusi që po tmerron botën: Sa njerëz mund të infektojë një person me Koronavirus?
Kur një infeskion shpërthen ashtu si u përhap koronavirusi në Wuhan, Kinë, dhe gjetkë në botë, ekspertët e shëndetit publik përpiqen të vlerësojnë potencialin për një epidemi – ose, më keq, një pandemi – duke llogaritur ...
GazetaTema | 15-Feb-2020 14:16
Kur një infeskion shpërthen ashtu si u përhap koronavirusi në Wuhan, Kinë, dhe gjetkë në botë, ekspertët e shëndetit publik përpiqen të vlerësojnë potencialin për një epidemi – ose, më keq, një pandemi – duke llogaritur ...

Koronavirusi, zbulohen dy vendet ku mund te vendoset karantina ne Shqiperi
Ndërsa koronavirusi ka shkaktuar mbi 1660 humbje jete dhe tanimë është regjistruar edhe viktima e parë në Evropë, autoritetet shëndetësore në Tiranë janë duke diskutuar për vendet e mundshme ku mund të ngrihet ...
Lajmi i Fundit | 16-Feb-2020 16:27
Ndërsa koronavirusi ka shkaktuar mbi 1660 humbje jete dhe tanimë është regjistruar edhe viktima e parë në Evropë, autoritetet shëndetësore në Tiranë janë duke diskutuar për vendet e mundshme ku mund të ngrihet ...

Ku do të ndërtohen karantinat, në rast se koronavirus prek Shqipërinë
Ndërsa koronavirusi ka shkaktuar mbi 1660 humbje jete dhe tanimë është regjistruar edhe viktima e parë në Evropë, autoritetet shëndetësore në Tiranë janë duke diskutuar për vendet e mundshme ku mund të ngrihet ...
Gazeta Express | 16-Feb-2020 16:24
Ndërsa koronavirusi ka shkaktuar mbi 1660 humbje jete dhe tanimë është regjistruar edhe viktima e parë në Evropë, autoritetet shëndetësore në Tiranë janë duke diskutuar për vendet e mundshme ku mund të ngrihet ...

Koronavirusi/ Dy vendet ku mendohet se mund të ngrihen karantinat në Shqipëri
Ndërsa koronavirusi ka shkaktuar mbi 1660 humbje jete dhe tanimë është regjistruar edhe viktima e parë në Evropë, autoritetet shëndetësore në Tiranë janë duke diskutuar për vendet e mundshme ku mund të ngrihet ...
Zeri | 16-Feb-2020 16:03
Ndërsa koronavirusi ka shkaktuar mbi 1660 humbje jete dhe tanimë është regjistruar edhe viktima e parë në Evropë, autoritetet shëndetësore në Tiranë janë duke diskutuar për vendet e mundshme ku mund të ngrihet ...

Koronavirusi/ Dy vendet ku mendohet se mund të ngrihen karantinat në Shqipëri
Por ndonëse po diskutohet në nivel ekspertesh nuk deklarohet vendi se ku do të jetë karantina. Sipas autoriteve mosdeklarimi lidhet me çështje sigurie, por ndërkohë Italia, vendi yn fqinj, por jo vetëm, i kanë ...
Lajminet | 16-Feb-2020 16:00
Por ndonëse po diskutohet në nivel ekspertesh nuk deklarohet vendi se ku do të jetë karantina. Sipas autoriteve mosdeklarimi lidhet me çështje sigurie, por ndërkohë Italia, vendi yn fqinj, por jo vetëm, i kanë ...

Dy karantina ne Shqiperi per Koronavirusin: Ja vendet ku mund te ngrihen
Autoritetet në Tiranë janë duke diskutuar dy vende të ndryshme ku mund të ngrihet karantinë në rast se paraqiten raste të Koronavirusit në vendin tonë. Burime të “Top Channel” thonë se janë dy vende që po diskutohen. ...
Lajmi i Fundit | 16-Feb-2020 15:54
Autoritetet në Tiranë janë duke diskutuar dy vende të ndryshme ku mund të ngrihet karantinë në rast se paraqiten raste të Koronavirusit në vendin tonë. Burime të “Top Channel” thonë se janë dy vende që po diskutohen. ...

Luftimi i koronavirusit: Kina vendos të dezinfektojë kartmonedhat
Autoritetet kineze janë duke marrë masa të gjera për të luftuar koronavirusin (COVID-19), një prej të cilave është dezinfektimi i kartëmonedhave. Sipas mediave kineze, Banka Qendrore e Kinës tha se kishte filluar të ...
Tesheshi | 16-Feb-2020 15:19
Autoritetet kineze janë duke marrë masa të gjera për të luftuar koronavirusin (COVID-19), një prej të cilave është dezinfektimi i kartëmonedhave. Sipas mediave kineze, Banka Qendrore e Kinës tha se kishte filluar të ...

Kina raporton se ka rënë numri i rasteve të reja me koronavirus
Kina ka raportuar për të ditën e tretë me radhë se rastet me virusin e ri kanë rënë edhe pse Organizata Botërore e Shëndetësisë ka thënë se ende nuk dihet se si do të zhvillohet më tej situata lidhur me koronavirusin e ...
Arbresh | 16-Feb-2020 14:46
Kina ka raportuar për të ditën e tretë me radhë se rastet me virusin e ri kanë rënë edhe pse Organizata Botërore e Shëndetësisë ka thënë se ende nuk dihet se si do të zhvillohet më tej situata lidhur me koronavirusin e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved