ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/04/2020 17:14

Dialogu Kosovë- Serbi, Josep Borrell: Sapo të caktojmë përfaqësuesin e posaçëm do të rifillojë

Dialogu Kosovë- Serbi, Josep Borrell: Sapo të caktojmë përfaqësuesin e posaçëm do të rifillojë
Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell jep sinjale se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë shpejt. Ai thotë se tani Kosova ka qeveri të re dhe se pret që dialogu të nisë. ...
BalkanWeb | 16-Feb-2020 15:48
Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell jep sinjale se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë shpejt. Ai thotë se tani Kosova ka qeveri të re dhe se pret që dialogu të nisë. ...

Borrell: Dialogu Kosovë-Serbi, rifillon sapo ta caktojmë përfaqësuesin
Na ndiqni në Facebook mapo.al Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell jep sinjale se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë shpejt. Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, ...
Mapo | 16-Feb-2020 16:50
Na ndiqni në Facebook mapo.al Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell jep sinjale se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë shpejt. Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, ...

Flet Borell, shefi i politikës së jashtme të BE: Ja kur do ketë dialog mes Kosovës dhe Serbisë
Josep Borrell, shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, jep sinjale se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë shpejt. Borrell thotë se tani Kosova ka qeveri të re dhe se pret që dialogu të ...
Telegraf | 16-Feb-2020 17:37
Josep Borrell, shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, jep sinjale se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë shpejt. Borrell thotë se tani Kosova ka qeveri të re dhe se pret që dialogu të ...

Kurti dhe Borell për dialogun: Marrëveshjet janë të Haradinajt
Albin Kurti ka mohuar prishjen e marrdhënieve me Uashingtonin pas reagimeve mbi nënshkrimin e marrëveshjeve në Mynih mes Prishtinës dhe Beogradit. Në një intervistë për radion Evropa e lirë, kryeministri i Kosovës ka ...
VizionPlus | 16-Feb-2020 15:42
Albin Kurti ka mohuar prishjen e marrdhënieve me Uashingtonin pas reagimeve mbi nënshkrimin e marrëveshjeve në Mynih mes Prishtinës dhe Beogradit. Në një intervistë për radion Evropa e lirë, kryeministri i Kosovës ka ...

Dialogu Serbi-Kosovë/ Shefi i diplomacisë evropiane: Do të nisë së shpejti
"Dialogu Kosovë-Serbi do të nisë shpejt", kështu mendon shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell që në një intervistë për "Radion Evropa e Lirë", thotë se tani Kosova ka një qeveri të re dhe se ...
Top Channel | 16-Feb-2020 12:17
"Dialogu Kosovë-Serbi do të nisë shpejt", kështu mendon shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell që në një intervistë për "Radion Evropa e Lirë", thotë se tani Kosova ka një qeveri të re dhe se ...

Borrell: BE do të emërojë të Dërguarin Special për dialogun Prishtinë-Beograd
Shefi i Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell jep sinjale se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë së shpejti. Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Borrell thotë se tani ...
ABCNews | 16-Feb-2020 16:30
Shefi i Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell jep sinjale se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë së shpejti. Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Borrell thotë se tani ...

VOA: Trysni diplomatike rreth tarifave të Kosovës dhe fushatës së Serbisë
Dy herë me radhë brenda kësaj jave presidenti francez, Emmanuel Macron, tha se Kosova duhet të heqë tarifat ndaj mallrave serbe, ndërsa Beogradi duhet të ndalë fushatën për tërheqjen e njohjeve të pavarësisë së Kosovës, ...
BalkanWeb | 16-Feb-2020 08:57
Dy herë me radhë brenda kësaj jave presidenti francez, Emmanuel Macron, tha se Kosova duhet të heqë tarifat ndaj mallrave serbe, ndërsa Beogradi duhet të ndalë fushatën për tërheqjen e njohjeve të pavarësisë së Kosovës, ...

Zëri i Amerikës: Trysni diplomatike rreth tarifave të Kosovës dhe fushatës së Serbisë
Dy herë me radhë brenda kësaj jave presidenti francez, Emmanuel Macron, tha se Kosova duhet të heqë tarifat ndaj mallrave serbe, ndërsa Beogradi duhet të ndalë fushatën për tërheqjen e njohjeve të pavarësisë së Kosovës, ...
Top Channel | 16-Feb-2020 08:50
Dy herë me radhë brenda kësaj jave presidenti francez, Emmanuel Macron, tha se Kosova duhet të heqë tarifat ndaj mallrave serbe, ndërsa Beogradi duhet të ndalë fushatën për tërheqjen e njohjeve të pavarësisë së Kosovës, ...

Borrell tregon se kur do të emërohet Përfaqësuesi i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi
Përfaqësuesi i Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Josep Borrell, ka folur për medie pas takimit joformal me liderët e Ballkanit dhe liderët e rinj të institucioneve të BE-së. Borrell, që vetë është njëri ndër ...
Lajminet | 16-Feb-2020 22:50
Përfaqësuesi i Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Josep Borrell, ka folur për medie pas takimit joformal me liderët e Ballkanit dhe liderët e rinj të institucioneve të BE-së. Borrell, që vetë është njëri ndër ...

Borrell: Dialogu Kosovë-Serbi rifillon sapo ta caktojmë përfaqësuesin e BE-së
Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell jep sinjale se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë shpejt. Borrell thotë se tani Kosova ka qeveri të re dhe se pret që dialogu të ...
Telegrafi | 16-Feb-2020 12:20
Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell jep sinjale se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë shpejt. Borrell thotë se tani Kosova ka qeveri të re dhe se pret që dialogu të ...

Borrell tregon datën e emërimit të Përfaqësuesit të BE’së për dialogun Kosovë-Serbi
Përfaqësuesi i Lartë për Politikë të Jashtme të BE’së, Josep Borrell Fuentes, ka folur për medie pas takimit joformal me liderët e Ballkanit dhe liderët e rinj të institucioneve të BE’së. Borrell, që vetë është njëri ...
Arbresh | 16-Feb-2020 22:41
Përfaqësuesi i Lartë për Politikë të Jashtme të BE’së, Josep Borrell Fuentes, ka folur për medie pas takimit joformal me liderët e Ballkanit dhe liderët e rinj të institucioneve të BE’së. Borrell, që vetë është njëri ...

Borrell tregon se kur do të emërohet Përfaqësuesi i BE’së për dialogun Kosovë-Serbi
Borrell, që vetë është njëri ndër liderët e rinj, ka treguar se a do të emëroj edhe BE’ja një përfaqësues special për tu marrë me dialogun Kosovë-Serbi për arritjen e një marrëveshje......
Zeri | 16-Feb-2020 22:39
Borrell, që vetë është njëri ndër liderët e rinj, ka treguar se a do të emëroj edhe BE’ja një përfaqësues special për tu marrë me dialogun Kosovë-Serbi për arritjen e një marrëveshje......

Borrell tregon se kur do të emërohet Përfaqësuesi i BE’së për dialogun Kosovë-Serbi
Përfaqësuesi i Lartë për Politikë të Jashtme të BE’së, Josep Borrell Fuentes, ka folur për medie pas takimit joformal me liderët e Ballkanit dhe liderët e rinj të institucioneve të BE’së. Borrell, që vetë është njëri ...
Gazeta Express | 16-Feb-2020 22:36
Përfaqësuesi i Lartë për Politikë të Jashtme të BE’së, Josep Borrell Fuentes, ka folur për medie pas takimit joformal me liderët e Ballkanit dhe liderët e rinj të institucioneve të BE’së. Borrell, që vetë është njëri ...

Trysni diplomatike rreth tarifave të Kosovës dhe fushatës së Serbisë
Dy herë me radhë brenda kësaj jave presidenti francez, Emmanuel Macron, tha se Kosova duhet të heqë tarifat ndaj mallrave serbe, ndërsa Beogradi duhet të ndalë fushatën për tërheqjen e njohjeve të pavarësisë së Kosovës, ...
GazetaTema | 15-Feb-2020 21:28
Dy herë me radhë brenda kësaj jave presidenti francez, Emmanuel Macron, tha se Kosova duhet të heqë tarifat ndaj mallrave serbe, ndërsa Beogradi duhet të ndalë fushatën për tërheqjen e njohjeve të pavarësisë së Kosovës, ...

PARALAJMËRIMI/ Brukseli: ja ka kur rinis dialogu Prishtinë-Beograd
Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell jep sinjale se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë shpejt. Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Borrell thotë se tani Kosova ...
Tesheshi | 16-Feb-2020 15:19
Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell jep sinjale se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë shpejt. Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Borrell thotë se tani Kosova ...

Borell: Dialogu Kosovë – Serbi rifillon sapo ta caktojmë përfaqësuesin
Munih, 16 shkurt 2020 – Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell jep sinjale se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë shpejt. Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, ...
Illyriapress | 16-Feb-2020 14:43
Munih, 16 shkurt 2020 – Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell jep sinjale se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë shpejt. Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, ...

Borrelli jep sinjale se dialogu Kosovë – Serbi do të nisë shpejt
Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell jep sinjale se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë shpejt. Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Borrell thotë se tani Kosova ...
Gazeta Express | 16-Feb-2020 14:04
Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell jep sinjale se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë shpejt. Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Borrell thotë se tani Kosova ...

Borrell: Dialogu Kosovë-Serbi rifillon së shpejti (VIDEO
Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell jep sinjale se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë shpejt. Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Borrell thotë se tani Kosova ...
AlbInfo | 16-Feb-2020 14:01
Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell jep sinjale se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë shpejt. Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Borrell thotë se tani Kosova ...

Dialogu Kosovë – Serbi do të nisë shpejt
Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell jep sinjale se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë shpejt. Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Borrell thotë se tani Kosova ...
InFokusi | 16-Feb-2020 13:21
Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell jep sinjale se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë shpejt. Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Borrell thotë se tani Kosova ...

Borrelli jep sinjale se dialogu Kosovë – Serbi do të nisë shpejt
Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell jep sinjale se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë shpejt. Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Borrell thotë se tani Kosova ...
Koha.net | 16-Feb-2020 13:15
Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell jep sinjale se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nisë shpejt. Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Borrell thotë se tani Kosova ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved