ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/02/2020 01:30

Mediat kosovare: Negociatat për koalicion në prag dështimi, Kurti dhe Mustafa nuk lëvizin nga qëndrimet e ngurta

Mediat kosovare: Negociatat për koalicion në prag dështimi, Kurti dhe Mustafa nuk lëvizin nga qëndrimet e ngurta
KOSOVË Në prag të dështimit janë negociatat për arritjen e koalicionit mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike. Palët nuk kanë lëvizur nga qëndrimet e ngurta as pas takimit, që u konsiderua vendimtar, dhe i ...
BalkanWeb | 29-Jan-2020 11:16
KOSOVË Në prag të dështimit janë negociatat për arritjen e koalicionit mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike. Palët nuk kanë lëvizur nga qëndrimet e ngurta as pas takimit, që u konsiderua vendimtar, dhe i ...

Sërish pa marrëveshje, VV dhe LDK dështojnë përsëri
Pjesëmarrja e vendeve të QUINT-it nuk pati ndikim në përafrimin e qëndrimeve mes LVV-së dhe LDK-së për arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje. Pas përfundimit të takimit, Ambasadori i Britanisë së Madhe, Nicholas ...
Top Channel | 29-Jan-2020 01:29
Pjesëmarrja e vendeve të QUINT-it nuk pati ndikim në përafrimin e qëndrimeve mes LVV-së dhe LDK-së për arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje. Pas përfundimit të takimit, Ambasadori i Britanisë së Madhe, Nicholas ...

As ndërkombëtarët nuk e finalizojnë dot/ Përfundon takim LVV-LDK, sërish pa marrëveshje
Pas takimit të LVV dhe LDK-së që u mbajt mbrëmjen e sotme ka folur Isa Mustafa dhe Albulena Haxhiu, të cilët kanë lënë të hapur rrugën për bashkëpunim, por marrëveshje nuk është arritur.
Top Channel | 28-Jan-2020 22:01
Pas takimit të LVV dhe LDK-së që u mbajt mbrëmjen e sotme ka folur Isa Mustafa dhe Albulena Haxhiu, të cilët kanë lënë të hapur rrugën për bashkëpunim, por marrëveshje nuk është arritur.

“S’mund të bëhet njëanshëm”, Albin Kurti: U mundova boll për marrëveshje me LDK-në
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe i nominuari për kryeministër, Albin Kurti, pas takimit me Lidhjen Demokratike të Kosovës, në të cilin morën pjesë edhe ndërkombëtarët, deklaroi se nuk u arrit asnjë marrëveshje me ...
BalkanWeb | 28-Jan-2020 21:09
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe i nominuari për kryeministër, Albin Kurti, pas takimit me Lidhjen Demokratike të Kosovës, në të cilin morën pjesë edhe ndërkombëtarët, deklaroi se nuk u arrit asnjë marrëveshje me ...

Sërish bisedime për qeverinë/ Kurti dhe Mustafa takohen. Në Kuvend edhe ambasadorët
Gazetarja e Top Channel në Prishtinë, Alberta Hashani ka dhënë detajet më të fundit në edicionin qëndron të lajmeve të orës 19:30, në lidhje me takimin që po zhvillohet midis Isa Mustafës dhe Albin Kurtit.
Top Channel | 28-Jan-2020 20:48
Gazetarja e Top Channel në Prishtinë, Alberta Hashani ka dhënë detajet më të fundit në edicionin qëndron të lajmeve të orës 19:30, në lidhje me takimin që po zhvillohet midis Isa Mustafës dhe Albin Kurtit.

??Ambasadorët e QUINT-it dalin nga takimi me Kurtin e Mustafën
Ambasadorët e Britanisë së Madhe, Gjermanisë dhe ambasadorja e BE-së, kanë dal nga takimi që kishin me Albin Kurtin e Isa Mustafën.
Top Channel | 28-Jan-2020 20:48
Ambasadorët e Britanisë së Madhe, Gjermanisë dhe ambasadorja e BE-së, kanë dal nga takimi që kishin me Albin Kurtin e Isa Mustafën.

Analistët: Qeveria teknike me afat të caktuar, zgjidhja më e mirë e momentit për Kosovën
Ndërkombëtarët nuk do të ndërhyjnë në marrëveshjen për koalicion mes Vetëvendosjes e LDK-së. Prandaj, sipas njohësve të proceseve politike, si zgjedhje më pak e keqe për daljen nga situata e krijuar, është qeveria ...
BalkanWeb | 28-Jan-2020 20:24
Ndërkombëtarët nuk do të ndërhyjnë në marrëveshjen për koalicion mes Vetëvendosjes e LDK-së. Prandaj, sipas njohësve të proceseve politike, si zgjedhje më pak e keqe për daljen nga situata e krijuar, është qeveria ...

Ndërhyrja e ambasadorëve pa sukses, s’ka marrëveshje LDK-LVV për qeverinë
As ndërhyrja e ndërkombëtarëve nuk e ka zgjidhur situatën politike në Kosovë. Takimi mes Isa Mustafës, Albin Kurtit dhe ambasadorëve të QUINT-it është mbyllur sërish pa marrëveshje për qeverinë e re mes palëve. Anëtarja ...
VizionPlus | 28-Jan-2020 21:22
As ndërhyrja e ndërkombëtarëve nuk e ka zgjidhur situatën politike në Kosovë. Takimi mes Isa Mustafës, Albin Kurtit dhe ambasadorëve të QUINT-it është mbyllur sërish pa marrëveshje për qeverinë e re mes palëve. Anëtarja ...

Nuk ka përafrim LVV-LDK, a do të vazhdojnë takimet?
Edhe pse në takimin e së martës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës ishin të pranishëm ambasadorët e QUINT-it dhe shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova takimi ...
Telegrafi | 29-Jan-2020 07:28
Edhe pse në takimin e së martës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës ishin të pranishëm ambasadorët e QUINT-it dhe shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova takimi ...

Edhe gjashtë ditë kohë, Kurti e Mustafa nuk bien dakord për formimin e qeverisë
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk kanë arritur as me ndihmën e ambasadorëve të QUINT-t, që të afrohen për të krijuar koalicionin qeverisës. Albin Kurti dhe Isa Mustafa pas takimit të mbrëmshëm ...
Monitor | 29-Jan-2020 12:40
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk kanë arritur as me ndihmën e ambasadorëve të QUINT-t, që të afrohen për të krijuar koalicionin qeverisës. Albin Kurti dhe Isa Mustafa pas takimit të mbrëmshëm ...

Marrëveshja drejt dështimit/ Çfarë i ndan Albin Kurtin dhe Mustafën
Negociatat për arritjen e koalicionit mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike janë në prag të dështimit. Palët nuk kanë lëvizur nga qëndrimet e ngurta as pas takimit të së martës, që u konsiderua vendimtar, ...
Lapsi | 29-Jan-2020 11:43
Negociatat për arritjen e koalicionit mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike janë në prag të dështimit. Palët nuk kanë lëvizur nga qëndrimet e ngurta as pas takimit të së martës, që u konsiderua vendimtar, ...

Mustafa dhe Kurti në takim me ambasadorët, LDK kërkon ndarje pushteti
Kryetari i LDK, Isa Mustafa dhe kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ndodhen në takim me ambasadorët e shteteve të QUINT-it. Takimi po zhvillohet në ambientet e Kuvendit të Kosovës dhe po diskutohet për arritjen e ...
VizionPlus | 28-Jan-2020 19:56
Kryetari i LDK, Isa Mustafa dhe kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ndodhen në takim me ambasadorët e shteteve të QUINT-it. Takimi po zhvillohet në ambientet e Kuvendit të Kosovës dhe po diskutohet për arritjen e ...

Dështojnë sërish negociatat, Albin Kurti: S’ka marrëveshje të stilit ‘merre ose lëre’
Ka përfunduar pa marrëveshje edhe takimi i sotëm ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Në takimin e mbajtur në prani të vendeve të KUINT-it dhe shefes së BE në Prishtinë, LDK-ja nuk ka ...
ABCNews | 29-Jan-2020 00:03
Ka përfunduar pa marrëveshje edhe takimi i sotëm ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Në takimin e mbajtur në prani të vendeve të KUINT-it dhe shefes së BE në Prishtinë, LDK-ja nuk ka ...

LAJM I FUNDIT/ S’ka marrëveshje në Kosovë, Kurti dhe Mustafa akuzojnë njëri – tjetrin
Ka përfunduar pas 3 orësh takimi mes përfaqësuesve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës në prani të ambasadorëve në Prishtinë. Palët nuk kanë pasur asnjë lëvizje nga qëndrimet e tyre. I mandatuari ...
Lapsi | 28-Jan-2020 21:15
Ka përfunduar pas 3 orësh takimi mes përfaqësuesve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës në prani të ambasadorëve në Prishtinë. Palët nuk kanë pasur asnjë lëvizje nga qëndrimet e tyre. I mandatuari ...

Përfundon takimi LDK-VV, nuk deklarohen për media
(E plotësuar) Ka përfunduar takimi i kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, të kandidates për kryeministre nga radhët e kësaj partie Vjosa Osmani dhe kryetarit të LVV-së, Albin Kurti, por pas takimit asnjëri prej tyre nuk ...
Telegrafi | 26-Aug-2019 18:38
(E plotësuar) Ka përfunduar takimi i kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, të kandidates për kryeministre nga radhët e kësaj partie Vjosa Osmani dhe kryetarit të LVV-së, Albin Kurti, por pas takimit asnjëri prej tyre nuk ...

Nuk ka marrëveshje LVV-LDK, s’bën punë as QUINT-i
As prania e Shefes së Zyrës së BE-së dhe ambasadorëve të QUINT-it nuk ka ndihmuar që Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike të Kosovës, në takimin e sotëm të arrijnë marrëveshje për koalicion qeverisës. Takimi i ...
Telegrafi | 28-Jan-2020 20:44
As prania e Shefes së Zyrës së BE-së dhe ambasadorëve të QUINT-it nuk ka ndihmuar që Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike të Kosovës, në takimin e sotëm të arrijnë marrëveshje për koalicion qeverisës. Takimi i ...

Kosovë, qeveria e re/ Në negociata përfshihet edhe Quinti
Takimi i radhës mes liderit të Vetëvendosjes dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës ka përfunduar sërish pa marrëveshje ndërkohë që tani duket se do të hyjë në lojë faktori ndërkombëtar.
Top Channel | 28-Jan-2020 14:56
Takimi i radhës mes liderit të Vetëvendosjes dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës ka përfunduar sërish pa marrëveshje ndërkohë që tani duket se do të hyjë në lojë faktori ndërkombëtar.

Formimi i qeverisë/ Shtetet anëtare të Quint-it refuzojnë të jenë pjesë e bisedimeve LVV-LDK
Shtetet anëtare të Quint-it refuzojnë të jenë pjesë e bisedimeve për arritjen e koalicionit LVV-LDK.
Top Channel | 28-Jan-2020 13:46
Shtetet anëtare të Quint-it refuzojnë të jenë pjesë e bisedimeve për arritjen e koalicionit LVV-LDK.

Analistët: Qeveria teknike me afat të caktuar, zgjidhja më e mirë e momentit
Ndërkombëtarët nuk do të ndërhyjnë në marrëveshjen për koalicion mes Vetëvendosjes e LDK-së. Prandaj, sipas njohësve të proceseve politike, si zgjedhje më pak e keqe për daljen nga situata e krijuar, është qeveria ...
Telegrafi | 28-Jan-2020 19:20
Ndërkombëtarët nuk do të ndërhyjnë në marrëveshjen për koalicion mes Vetëvendosjes e LDK-së. Prandaj, sipas njohësve të proceseve politike, si zgjedhje më pak e keqe për daljen nga situata e krijuar, është qeveria ...

Vjosa Osmani mbi 50 mijë vota më shumë se Isa Mustafa kur i printe listës
Vjosa Osmani u bë kandidatja e parë grua për kryeministre të Kosovës. Kjo pasi LDK, parti pjesë e së cilës është Osmani, vendosi që në zgjedhjet e 6 tetorit të kandidoj atë për shefe të Qeverisë, shkruan gazeta inFokus. ...
InFokusi | 29-Jan-2020 14:14
Vjosa Osmani u bë kandidatja e parë grua për kryeministre të Kosovës. Kjo pasi LDK, parti pjesë e së cilës është Osmani, vendosi që në zgjedhjet e 6 tetorit të kandidoj atë për shefe të Qeverisë, shkruan gazeta inFokus. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved