ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/02/2020 08:54

Donald Trump publikon planin për paqen izraelito-palestineze

Donald Trump publikon planin për paqen izraelito-palestineze
Presidenti Donald Trump publikoi të martën planin e tij të paqes Izraelito-Palestinez, gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë me Kryeministrin e Izraelit Benjamin Netanjahu. Plani është rezultat i një pune tre vjeçare të ...
GazetaTema | 28-Jan-2020 21:37
Presidenti Donald Trump publikoi të martën planin e tij të paqes Izraelito-Palestinez, gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë me Kryeministrin e Izraelit Benjamin Netanjahu. Plani është rezultat i një pune tre vjeçare të ...

Thaçi mirëpret planin e presidentit Trump për paqe në Lindjen e Mesme
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se mirëpret planin e presidentit amerikan Donald Trump për paqe në Lindjen e Mesme. “Paqja është qëllimi përfundimtar dhe udhëheqësit e të dy palëve duhet të ...
Telegrafi | 28-Jan-2020 20:29
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se mirëpret planin e presidentit amerikan Donald Trump për paqe në Lindjen e Mesme. “Paqja është qëllimi përfundimtar dhe udhëheqësit e të dy palëve duhet të ...

Vjen reagimi i BE-së rreth planit të Trumpit për Izraelin e Palestinën
Bashkimi Europian ripohoi sot angazhimin e tij të fortë në favor të një zgjidhjeje të negociuar dhe të zbatueshme me dy shtete, menjëherë pasi Donald Trump prezantoi një plan paqeje për Lindjen e Mesme shumë të ...
Arbresh | 29-Jan-2020 00:16
Bashkimi Europian ripohoi sot angazhimin e tij të fortë në favor të një zgjidhjeje të negociuar dhe të zbatueshme me dy shtete, menjëherë pasi Donald Trump prezantoi një plan paqeje për Lindjen e Mesme shumë të ...

Vjen reagimi i BE-së rreth planit të Trumpit për Izraelin e Palestinën
Bashkimi Europian ripohoi sot angazhimin e tij të fortë në favor të një zgjidhjeje të negociuar dhe të zbatueshme me dy shtete, menjëherë pasi Donald Trump prezantoi një plan paqeje për Lindjen e Mesme shumë të ...
TetovaSot | 29-Jan-2020 00:03
Bashkimi Europian ripohoi sot angazhimin e tij të fortë në favor të një zgjidhjeje të negociuar dhe të zbatueshme me dy shtete, menjëherë pasi Donald Trump prezantoi një plan paqeje për Lindjen e Mesme shumë të ...

Marrëveshja apo shuplaka e shekullit?
Presidenti amerikan, Donald Trump ka kapur sërish titujt kryesorë me propozimin e një plani të ri për paqen izraelito-palestineze. Plani ka përmbajtje të shkurtër në pikat kryesore që parashikojnë krijimin e dy ...
Respublica | 28-Jan-2020 23:49
Presidenti amerikan, Donald Trump ka kapur sërish titujt kryesorë me propozimin e një plani të ri për paqen izraelito-palestineze. Plani ka përmbajtje të shkurtër në pikat kryesore që parashikojnë krijimin e dy ...

Trumpi prezanton planin për paqe në Lindjen e Mesme
Presidenti amerikan Donald Trump ka prezantuar planin e tij për paqe në Lindjen e Mesme. Në një konferencë për media bashkë me kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu, Trumpi ka thënë se marrëveshja është fitore si ...
Koha.net | 28-Jan-2020 22:59
Presidenti amerikan Donald Trump ka prezantuar planin e tij për paqe në Lindjen e Mesme. Në një konferencë për media bashkë me kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu, Trumpi ka thënë se marrëveshja është fitore si ...

Vjen reagimi i BE’së rreth planit të Trumpit për Izraelin e Palestinën
Bashkimi Europian ripohoi sot angazhimin e tij të fortë në favor të një zgjidhjeje të negociuar dhe të zbatueshme me dy shtete, menjëherë pasi Donald Trump prezantoi një plan paqeje për Lindjen e Mesme shumë të ...
Gazeta Express | 28-Jan-2020 22:56
Bashkimi Europian ripohoi sot angazhimin e tij të fortë në favor të një zgjidhjeje të negociuar dhe të zbatueshme me dy shtete, menjëherë pasi Donald Trump prezantoi një plan paqeje për Lindjen e Mesme shumë të ...

Abbas: Asnjë palestinez nuk mund ta pranojë shtetin palestinez pa Jerusalemin si kryeqytet
Presidenti palestinez, Mahmoud Abbas, ka kundërshtuar të martën planin e paqes së presidentit amerikan Donald Trump, duke thënë se “nuk do të kalojë”, përcjell Telegrafi. Ai ka thënë se posa dëgjoi deklaratat hapëse në ...
Arbresh | 28-Jan-2020 21:55
Presidenti palestinez, Mahmoud Abbas, ka kundërshtuar të martën planin e paqes së presidentit amerikan Donald Trump, duke thënë se “nuk do të kalojë”, përcjell Telegrafi. Ai ka thënë se posa dëgjoi deklaratat hapëse në ...

Thaçi i thotë disa fjalë për planin e Trumpit për Lindjen e Mesme
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka mirëpritur planin e presidentit amerikan, Donald Trump, për paqe mes izraelitëve dhe palestinezëve në Lindjen e Mesme. ”E mirëpres udhëheqjen e Donald Trumpit dhe e mbështes ...
Arbresh | 28-Jan-2020 21:47
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka mirëpritur planin e presidentit amerikan, Donald Trump, për paqe mes izraelitëve dhe palestinezëve në Lindjen e Mesme. ”E mirëpres udhëheqjen e Donald Trumpit dhe e mbështes ...

?Trump publikon planin për Lindjen e Mesme
Presidenti amerikan, Donald Trump bëri sot publik planin e paqes në Lindjen e Mesme, duke bërë thirrje për një zgjidhje me dy shtete. Plani i presidentit amerikan për Lindjen e Mesme parashikon Jeruzalemin Lindor, si ...
TetovaSot | 28-Jan-2020 21:45
Presidenti amerikan, Donald Trump bëri sot publik planin e paqes në Lindjen e Mesme, duke bërë thirrje për një zgjidhje me dy shtete. Plani i presidentit amerikan për Lindjen e Mesme parashikon Jeruzalemin Lindor, si ...

Trump publikon planin për paqe në Lindjen e Mesme
Plani i presidentit amerikan për Lindjen e Mesme parashikon Jeruzalemin Lindor si kryeqytet palestinez dhe hapjen e ambasadës amerikane atje. Trump u zotua se asnjë palestinez nuk do të largohej duke thënë se ai kishte ...
AlbInfo | 28-Jan-2020 21:26
Plani i presidentit amerikan për Lindjen e Mesme parashikon Jeruzalemin Lindor si kryeqytet palestinez dhe hapjen e ambasadës amerikane atje. Trump u zotua se asnjë palestinez nuk do të largohej duke thënë se ai kishte ...

ZHVILLIMI/ Trump shpalos planin e paqes mes Izraelit dhe Palestinës, Netanyahu në delir: Zoti ju bekoftë z.President!
Presidenti amerikan Donald Trump u takua me Kryeministrin izraelit Benjamin Netanyahu dhe përfaqësuesin e opozitës izraelite Benji Ganz në Shtëpinë e Bardhë, ku dhe përvijoi para tyre planin e tij për Palestinën dhe ...
Tesheshi | 28-Jan-2020 21:22
Presidenti amerikan Donald Trump u takua me Kryeministrin izraelit Benjamin Netanyahu dhe përfaqësuesin e opozitës izraelite Benji Ganz në Shtëpinë e Bardhë, ku dhe përvijoi para tyre planin e tij për Palestinën dhe ...

Thaçi i thotë disa fjalë për planin e Trumpit për Lindjen e Mesme
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka mirëpritur planin e presidentit amerikan, Donald Trump, për paqe mes izraelitëve dhe palestinezëve në Lindjen e Mesme. ”E mirëpres udhëheqjen e Donald Trumpit dhe e mbështes ...
Gazeta Express | 28-Jan-2020 21:22
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka mirëpritur planin e presidentit amerikan, Donald Trump, për paqe mes izraelitëve dhe palestinezëve në Lindjen e Mesme. ”E mirëpres udhëheqjen e Donald Trumpit dhe e mbështes ...

Hamasi e refuzoi planin paqësor të Trampit
Gazë, 28 janar – Lëvizja palestineze Hamas sot e mbështeti presidentin palestinez Mahmud Abas dhe vendimin e tij që ta refuzojë planin e presidentit amerikan Donald Tramp për Lindjen e Afërt, transmeton gazeta KOHA. ...
Koha.mk | 28-Jan-2020 21:05
Gazë, 28 janar – Lëvizja palestineze Hamas sot e mbështeti presidentin palestinez Mahmud Abas dhe vendimin e tij që ta refuzojë planin e presidentit amerikan Donald Tramp për Lindjen e Afërt, transmeton gazeta KOHA. ...

?Trump publikon planin për Lindjen e Mesme
Presidenti amerikan, Donald Trump bëri sot publik planin e paqes në Lindjen e Mesme, duke bërë thirrje për një zgjidhje me dy shtete. Plani i presidentit amerikan për Lindjen e Mesme parashikon Jeruzalemin Lindor, si ...
Shprehja | 28-Jan-2020 21:05
Presidenti amerikan, Donald Trump bëri sot publik planin e paqes në Lindjen e Mesme, duke bërë thirrje për një zgjidhje me dy shtete. Plani i presidentit amerikan për Lindjen e Mesme parashikon Jeruzalemin Lindor, si ...

Trump publikon planin për paqe në Lindjen e Mesme
Presidenti amerikan Donald Trump bëri sot publik planin e paqes në Lindjen e Mesme duke bërë thirrje për një zgjidhje me dy shtete. Plani i presidentit amerikan për Lindjen e Mesme parashikon Jeruzalemin Lindor si ...
Gazeta Express | 28-Jan-2020 20:55
Presidenti amerikan Donald Trump bëri sot publik planin e paqes në Lindjen e Mesme duke bërë thirrje për një zgjidhje me dy shtete. Plani i presidentit amerikan për Lindjen e Mesme parashikon Jeruzalemin Lindor si ...

Trump prezantoi të ashtuquajturin plani i paqes për Lindjen e Mesme, Kudsi do të njihet si kryeqyteti i “pandarë” i Izraelit
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), gjatë prezantimit të të ashtuquajturit plani i paqes për Lindjen e Mesme, njoftoi se Kudsi do të njihet si kryeqyteti i “pandarë” i Izraelit dhe se plani është ...
Portalb | 28-Jan-2020 20:55
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), gjatë prezantimit të të ashtuquajturit plani i paqes për Lindjen e Mesme, njoftoi se Kudsi do të njihet si kryeqyteti i “pandarë” i Izraelit dhe se plani është ...

?Trump publikon planin për Lindjen e Mesme
Presidenti amerikan, Donald Trump bëri sot publik planin e paqes në Lindjen e Mesme, duke bërë thirrje për një zgjidhje me dy shtete. Plani i presidentit amerikan për Lindjen e Mesme parashikon Jeruzalemin Lindor, si ...
Alsat-M | 28-Jan-2020 20:41
Presidenti amerikan, Donald Trump bëri sot publik planin e paqes në Lindjen e Mesme, duke bërë thirrje për një zgjidhje me dy shtete. Plani i presidentit amerikan për Lindjen e Mesme parashikon Jeruzalemin Lindor, si ...

Trump bën publik planin e paqes në Lindjen e Mesme
Presidenti amerikan, Donald Trump bëri sot publik planin e paqes në Lindjen e Mesme, duke bërë thirrje për një zgjidhje me dy shtete. Plani i presidentit amerikan për Lindjen e Mesme parashikon Jeruzalemin Lindor, si ...
Indeks Online | 28-Jan-2020 20:33
Presidenti amerikan, Donald Trump bëri sot publik planin e paqes në Lindjen e Mesme, duke bërë thirrje për një zgjidhje me dy shtete. Plani i presidentit amerikan për Lindjen e Mesme parashikon Jeruzalemin Lindor, si ...

?Trump publikon planin për Lindjen e Mesme
Presidenti amerikan, Donald Trump bëri sot publik planin e paqes në Lindjen e Mesme, duke bërë thirrje për një zgjidhje me dy shtete.
Kosova Press | 28-Jan-2020 20:29
Presidenti amerikan, Donald Trump bëri sot publik planin e paqes në Lindjen e Mesme, duke bërë thirrje për një zgjidhje me dy shtete.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved