ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/02/2020 03:29

“NATO mbështet rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi”, Stoltenberg krah Ramës: Nxisim fillim e punimeve në bazën e Kuçovës, qendër e veprimtarive shumë të rëndësishme

“NATO mbështet rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi”, Stoltenberg krah Ramës: Nxisim fillim e punimeve në bazën e Kuçovës, qendër e veprimtarive shumë të rëndësishme
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg deklaroi se alenca mbështet rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi pezulluar prej disa kohësh dhe ofron mbështetjen për çështjen e hapësirës ajrore. Në konferencën e ...
GazetaTema | 29-Jan-2020 15:35
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg deklaroi se alenca mbështet rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi pezulluar prej disa kohësh dhe ofron mbështetjen për çështjen e hapësirës ajrore. Në konferencën e ...

Stoltenberg ngushëllon Ramën për vdekjen e të dashurës së Gregut gjatë tërmetit
Sekretari i Përgjithshëm i NATO, Jens Stoltenberg i shprehu ngushëllimet e tij kryeministrit Edi Rama për humbjen familjare gjatë tërmetit të 26 Nëntorit. Në një konferencë të përbashkët nga Brukseli, Stoltenberg ...
VizionPlus | 29-Jan-2020 15:50
Sekretari i Përgjithshëm i NATO, Jens Stoltenberg i shprehu ngushëllimet e tij kryeministrit Edi Rama për humbjen familjare gjatë tërmetit të 26 Nëntorit. Në një konferencë të përbashkët nga Brukseli, Stoltenberg ...

Linja ajrore Prishtinë-Beograd, Rama: Hap i rëndësishëm, duhet të ndiqet edhe nga të tjerë
Kryeministri Edi Rama u shpreh se rivendosja linjës Prishtinë- Beograd është një hap të rëndësishëm, ndërsa falenderoi edhe NATO-n për mbështetjen e saj. Gjatë konferencës së përbashkët për mediat me Sekretarin e ...
GazetaTema | 29-Jan-2020 15:27
Kryeministri Edi Rama u shpreh se rivendosja linjës Prishtinë- Beograd është një hap të rëndësishëm, ndërsa falenderoi edhe NATO-n për mbështetjen e saj. Gjatë konferencës së përbashkët për mediat me Sekretarin e ...

Kërcënimi i Iranit, Rama nga NATO: Shqipëria do vazhdojë të strehojë muxhahedinë, sa për aktivitetet keqbërëse kemi dëbuar diplomatët dhe njerëz të tjerë
Kryeministri Edi Rama foli në krah të Sekretarit të Përgjithshëm të NATO, Jens Stoltenberg, për kërcënimet e Teheranit ndaj Shqipërinë, pas vrasjes së gjeneralit iranian, Qassem Soleiman, nga ushtria amerikane. Gjatë ...
GazetaTema | 29-Jan-2020 15:18
Kryeministri Edi Rama foli në krah të Sekretarit të Përgjithshëm të NATO, Jens Stoltenberg, për kërcënimet e Teheranit ndaj Shqipërinë, pas vrasjes së gjeneralit iranian, Qassem Soleiman, nga ushtria amerikane. Gjatë ...

Kërcënimi i Teheranit, Rama nga Brukseli: Shqipëria do vazhdojë të strehojë muxhahedinë, sa për aktivitetet keqbërëse…
BRUKSEL Kryeministri Edi Rama foli nga Brukseli për kërcënimet e Teheranit ndaj Shqipërinë, pas vrasjes së gjeneralit iranian, Qassem Soleiman, nga ushtria amerikane. Gjatë konferencës për shtyp me Sekretarin e ...
BalkanWeb | 29-Jan-2020 15:16
BRUKSEL Kryeministri Edi Rama foli nga Brukseli për kërcënimet e Teheranit ndaj Shqipërinë, pas vrasjes së gjeneralit iranian, Qassem Soleiman, nga ushtria amerikane. Gjatë konferencës për shtyp me Sekretarin e ...

Rama flet nga Brukseli për marrëdhëniet Kosovë- Serbi: Linja ajrore Prishtinë- Beograd një hap i rëndësishëm, të ndiqet nga të tjerët
BRUKSEL Kryeministri Edi Rama ka komentuar rivendosjen e linjës Prishtinë- Beograd si një hap të rëndësishëm dhe një falënderim për NATO-n për shkak të mbështetjes së saj. Ai shton se hapi që është marrë si në rastin e ...
BalkanWeb | 29-Jan-2020 15:06
BRUKSEL Kryeministri Edi Rama ka komentuar rivendosjen e linjës Prishtinë- Beograd si një hap të rëndësishëm dhe një falënderim për NATO-n për shkak të mbështetjes së saj. Ai shton se hapi që është marrë si në rastin e ...

Rindërtimi, Rama: Konferenca e Donatorëve në Bruksel do të jetë një sukses
Kryeministri Edi Rama shprehu sot besimin nga Brukseli se Konferenca e Donatorëve në 17 shkurt në Bruksel do të jetë një sukses edhe pse, theksoi ai “e dimë shumë mirë dhe e kam thënë që në fillim se nevojat e të gjithë ...
GazetaTema | 29-Jan-2020 14:35
Kryeministri Edi Rama shprehu sot besimin nga Brukseli se Konferenca e Donatorëve në 17 shkurt në Bruksel do të jetë një sukses edhe pse, theksoi ai “e dimë shumë mirë dhe e kam thënë që në fillim se nevojat e të gjithë ...

Rama, krah shefit të NATO-s: Të vijojë dialogu Kosovë-Serbi, kemi marrë masa ndaj Iranit
Kreu i qeverisë Edi Rama ndodhet në Bruksel ku ka patur një takim me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO, Jens Stoltenberg. Ky takim mes Stoltenberg dhe Ramës u zhvillua në cilësinë e Kreut të OSBE që Kryeministri ...
ABCNews | 29-Jan-2020 15:43
Kreu i qeverisë Edi Rama ndodhet në Bruksel ku ka patur një takim me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO, Jens Stoltenberg. Ky takim mes Stoltenberg dhe Ramës u zhvillua në cilësinë e Kreut të OSBE që Kryeministri ...

Nga tërmeti tek integrimi, Rama takohet me Presidenten e KE
Situata e post-tërmetit dhe përpjekjet e autoriteteve shqiptare për të adresuar problemet e shumta të lëna prej tij, kanë qenë në fokusin e takimit të Presidentes së Komisionit Europian, Ursula Von der Leyen me ...
Telegraf | 29-Jan-2020 14:52
Situata e post-tërmetit dhe përpjekjet e autoriteteve shqiptare për të adresuar problemet e shumta të lëna prej tij, kanë qenë në fokusin e takimit të Presidentes së Komisionit Europian, Ursula Von der Leyen me ...

Tërmeti/ Rama optimist: BE do të na ndihmojë për rindërtimin
Konferenca e donatorëve do të jetë vetëm fillimi i mbështetjes financiare që vendet e Bashkimit Evropian do të japin në rindërtimin e zonave të prekura pas tërmetit të Nëntorit. Në mbyllje të takimit dy orësh të hënën ...
VizionPlus | 29-Jan-2020 13:26
Konferenca e donatorëve do të jetë vetëm fillimi i mbështetjes financiare që vendet e Bashkimit Evropian do të japin në rindërtimin e zonave të prekura pas tërmetit të Nëntorit. Në mbyllje të takimit dy orësh të hënën ...

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s i shpreh ngushëllimet Ramës për humbjen personale nga tërmeti
Fjalën e tij në konferencën e përbashkët me kryeministrin Edi Rama, në cilësinë e kryetarit të OSBE-së, sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg e nisi me ngushëllime për jetët e humbura në Shqipëri nga ...
Gazeta Dita | 29-Jan-2020 15:46
Fjalën e tij në konferencën e përbashkët me kryeministrin Edi Rama, në cilësinë e kryetarit të OSBE-së, sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg e nisi me ngushëllime për jetët e humbura në Shqipëri nga ...

Rama: Linja ajrore Prishtinë-Beograd hap i rëndësishëm, të ndiqet nga të tjerët
Nga Brukseli, kryeministri Edi Rama përsëriti qëndrimin se rivendosja e linjës ajrore Prishtinë- Beograd është një hap i rëndësishëm që sipas tij duhet ndjekur nga të tjerë sa i përket bashkëpunimit për paqe dhe ...
Lexo | 29-Jan-2020 15:46
Nga Brukseli, kryeministri Edi Rama përsëriti qëndrimin se rivendosja e linjës ajrore Prishtinë- Beograd është një hap i rëndësishëm që sipas tij duhet ndjekur nga të tjerë sa i përket bashkëpunimit për paqe dhe ...

Rama me Stoltenberg: Linja ajrore Prishtinë-Beogradë, hap i rëndësishëm
Në vijim të vizitës së tij në Bruksel, Kryeministri Edi Rama në cilësinë e kryetarit të OSBE, u prit në takim nga Sekretari i Përgjithshëm të NATO-s Jens Stoltenberg. Rama shprehu mirënjohje për mbështetjen e dhënë pas ...
Gazeta Dita | 29-Jan-2020 15:35
Në vijim të vizitës së tij në Bruksel, Kryeministri Edi Rama në cilësinë e kryetarit të OSBE, u prit në takim nga Sekretari i Përgjithshëm të NATO-s Jens Stoltenberg. Rama shprehu mirënjohje për mbështetjen e dhënë pas ...

Rama nga Brukseli: Do vazhdojmë të strehojmë muxhahedinë, pavarësisht kërcënimeve
Kryeministri Edi Rama mbajti pak minuta më parë një konferencë të përbashkët për shtyp me sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg nga Brukseli. Nga atje ai foli për disa tema, ndër to edhe për kërcënimin e ...
Dritare | 29-Jan-2020 15:27
Kryeministri Edi Rama mbajti pak minuta më parë një konferencë të përbashkët për shtyp me sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg nga Brukseli. Nga atje ai foli për disa tema, ndër to edhe për kërcënimin e ...

Rama nga Brukseli: Shqipëria do vazhdojë të strehojë muxhahedinë, ashtu vepruam edhe me hebrenjtë
Kryeministri Edi Rama, në rolin e kryesuesit të OSBE po zhvillon në Bruksel një konferencë të përbashkët për shtyp me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO, Jens Stoltenberg. Duke folur për kërcënimet e Teheranit ndaj ...
Politiko | 29-Jan-2020 15:24
Kryeministri Edi Rama, në rolin e kryesuesit të OSBE po zhvillon në Bruksel një konferencë të përbashkët për shtyp me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO, Jens Stoltenberg. Duke folur për kërcënimet e Teheranit ndaj ...

Video-mesazhi, Rama bën bilancin e takimit me Ursula von der Leyen: Komisioni Europian mbështet Rindërtimin pas tërmetit dhe negociatat me BE
Kryeministri Edi Rama përmes një videomesazhi teksa ecën nëpër rrugët e Brukselit ka përmbledhur detajet e takimit që ka zhvilluar me Presidenten e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen, ku thotë se thelbi ka qenë ...
GazetaTema | 29-Jan-2020 11:16
Kryeministri Edi Rama përmes një videomesazhi teksa ecën nëpër rrugët e Brukselit ka përmbledhur detajet e takimit që ka zhvilluar me Presidenten e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen, ku thotë se thelbi ka qenë ...

‘Negociatat varen nga debati i brendshëm në BE’, Rama: Plani i von der Leyen shkon përtej Konferencës së Donatorëve
BRUKSEL Kryeministri Rama ka komentuar takimin e djeshëm me presidenten e KE Ursula von der Leyen ku ka thënë se plani i saj për Konferencën e Donatorëve nuk shkon deri në 17 shkurt, por edhe më tej. Nga Brukseli Rama ...
BalkanWeb | 29-Jan-2020 10:59
BRUKSEL Kryeministri Rama ka komentuar takimin e djeshëm me presidenten e KE Ursula von der Leyen ku ka thënë se plani i saj për Konferencën e Donatorëve nuk shkon deri në 17 shkurt, por edhe më tej. Nga Brukseli Rama ...

Rama nga Brukseli: Linja ajrore Prishtinë-Beograd një hap i rëndësishëm, të ndiqet nga të tjerët
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka komentuar rivendosjen e linjës Prishtinë- Beograd si një hap të rëndësishëm dhe një falënderim për NATO-n për shkak të mbështetjes së saj. Ai shton se hapi që është marrë si në ...
EkonomiaOnline | 29-Jan-2020 15:21
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka komentuar rivendosjen e linjës Prishtinë- Beograd si një hap të rëndësishëm dhe një falënderim për NATO-n për shkak të mbështetjes së saj. Ai shton se hapi që është marrë si në ...

Rama nga Brukseli: Linja ajrore Prishtinë- Beograd një hap i rëndësishëm, të ndiqet nga të tjerët
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka komentuar rivendosjen e linjës Prishtinë- Beograd si një hap të rëndësishëm dhe një falënderim për NATO-n për shkak të mbështetjes së saj. Ai shton se hapi që është marrë si në ...
Klan Kosova | 29-Jan-2020 15:18
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka komentuar rivendosjen e linjës Prishtinë- Beograd si një hap të rëndësishëm dhe një falënderim për NATO-n për shkak të mbështetjes së saj. Ai shton se hapi që është marrë si në ...

Bruksel, Rama – Stoltenberg: NATO do të mbështesi Ballkanin me buxhet të dedikuar
Kryeministri shqiptar Edi Rama, në cilësinë e kryesuesit të OSBE-së dhe kreu i NATO-s, Jens Stoltenberg, thanë sot pas një takimi në Bruksel se konflikti në Ukrainë do të jetë përparësi e presidencës së Shqipërisë. Ata ...
RTSH | 29-Jan-2020 15:18
Kryeministri shqiptar Edi Rama, në cilësinë e kryesuesit të OSBE-së dhe kreu i NATO-s, Jens Stoltenberg, thanë sot pas një takimi në Bruksel se konflikti në Ukrainë do të jetë përparësi e presidencës së Shqipërisë. Ata ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved