ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/02/2020 08:04

Sërish pa marrëveshje, VV dhe LDK dështojnë përsëri

Sërish pa marrëveshje, VV dhe LDK dështojnë përsëri
Pjesëmarrja e vendeve të QUINT-it nuk pati ndikim në përafrimin e qëndrimeve mes LVV-së dhe LDK-së për arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje. Pas përfundimit të takimit, Ambasadori i Britanisë së Madhe, Nicholas ...
Top Channel | 29-Jan-2020 01:29
Pjesëmarrja e vendeve të QUINT-it nuk pati ndikim në përafrimin e qëndrimeve mes LVV-së dhe LDK-së për arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje. Pas përfundimit të takimit, Ambasadori i Britanisë së Madhe, Nicholas ...

As ndërkombëtarët nuk e finalizojnë dot/ Përfundon takim LVV-LDK, sërish pa marrëveshje
Pas takimit të LVV dhe LDK-së që u mbajt mbrëmjen e sotme ka folur Isa Mustafa dhe Albulena Haxhiu, të cilët kanë lënë të hapur rrugën për bashkëpunim, por marrëveshje nuk është arritur.
Top Channel | 28-Jan-2020 22:01
Pas takimit të LVV dhe LDK-së që u mbajt mbrëmjen e sotme ka folur Isa Mustafa dhe Albulena Haxhiu, të cilët kanë lënë të hapur rrugën për bashkëpunim, por marrëveshje nuk është arritur.

“S’mund të bëhet njëanshëm”, Albin Kurti: U mundova boll për marrëveshje me LDK-në
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe i nominuari për kryeministër, Albin Kurti, pas takimit me Lidhjen Demokratike të Kosovës, në të cilin morën pjesë edhe ndërkombëtarët, deklaroi se nuk u arrit asnjë marrëveshje me ...
BalkanWeb | 28-Jan-2020 21:09
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe i nominuari për kryeministër, Albin Kurti, pas takimit me Lidhjen Demokratike të Kosovës, në të cilin morën pjesë edhe ndërkombëtarët, deklaroi se nuk u arrit asnjë marrëveshje me ...

Sërish bisedime për qeverinë/ Kurti dhe Mustafa takohen. Në Kuvend edhe ambasadorët
Gazetarja e Top Channel në Prishtinë, Alberta Hashani ka dhënë detajet më të fundit në edicionin qëndron të lajmeve të orës 19:30, në lidhje me takimin që po zhvillohet midis Isa Mustafës dhe Albin Kurtit.
Top Channel | 28-Jan-2020 20:48
Gazetarja e Top Channel në Prishtinë, Alberta Hashani ka dhënë detajet më të fundit në edicionin qëndron të lajmeve të orës 19:30, në lidhje me takimin që po zhvillohet midis Isa Mustafës dhe Albin Kurtit.

??Ambasadorët e QUINT-it dalin nga takimi me Kurtin e Mustafën
Ambasadorët e Britanisë së Madhe, Gjermanisë dhe ambasadorja e BE-së, kanë dal nga takimi që kishin me Albin Kurtin e Isa Mustafën.
Top Channel | 28-Jan-2020 20:48
Ambasadorët e Britanisë së Madhe, Gjermanisë dhe ambasadorja e BE-së, kanë dal nga takimi që kishin me Albin Kurtin e Isa Mustafën.

Analistët: Qeveria teknike me afat të caktuar, zgjidhja më e mirë e momentit për Kosovën
Ndërkombëtarët nuk do të ndërhyjnë në marrëveshjen për koalicion mes Vetëvendosjes e LDK-së. Prandaj, sipas njohësve të proceseve politike, si zgjedhje më pak e keqe për daljen nga situata e krijuar, është qeveria ...
BalkanWeb | 28-Jan-2020 20:24
Ndërkombëtarët nuk do të ndërhyjnë në marrëveshjen për koalicion mes Vetëvendosjes e LDK-së. Prandaj, sipas njohësve të proceseve politike, si zgjedhje më pak e keqe për daljen nga situata e krijuar, është qeveria ...

Kurti flet pas takimit: Duhet përafrim i dyanshëm për marrëveshje
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti foli pas takimit me kreun e LDK, Isa Mustafa dhe ambasadorët e QUINT-it. Në një deklaratë për mediat, Kurti tha se marrëveshja për qeverinë e re nuk mund të arrihet nëse nuk ...
VizionPlus | 28-Jan-2020 22:57
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti foli pas takimit me kreun e LDK, Isa Mustafa dhe ambasadorët e QUINT-it. Në një deklaratë për mediat, Kurti tha se marrëveshja për qeverinë e re nuk mund të arrihet nëse nuk ...

Ndërhyrja e ambasadorëve pa sukses, s’ka marrëveshje LDK-LVV për qeverinë
As ndërhyrja e ndërkombëtarëve nuk e ka zgjidhur situatën politike në Kosovë. Takimi mes Isa Mustafës, Albin Kurtit dhe ambasadorëve të QUINT-it është mbyllur sërish pa marrëveshje për qeverinë e re mes palëve. Anëtarja ...
VizionPlus | 28-Jan-2020 21:22
As ndërhyrja e ndërkombëtarëve nuk e ka zgjidhur situatën politike në Kosovë. Takimi mes Isa Mustafës, Albin Kurtit dhe ambasadorëve të QUINT-it është mbyllur sërish pa marrëveshje për qeverinë e re mes palëve. Anëtarja ...

Mustafa dhe Kurti në takim me ambasadorët, LDK kërkon ndarje pushteti
Kryetari i LDK, Isa Mustafa dhe kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ndodhen në takim me ambasadorët e shteteve të QUINT-it. Takimi po zhvillohet në ambientet e Kuvendit të Kosovës dhe po diskutohet për arritjen e ...
VizionPlus | 28-Jan-2020 19:56
Kryetari i LDK, Isa Mustafa dhe kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ndodhen në takim me ambasadorët e shteteve të QUINT-it. Takimi po zhvillohet në ambientet e Kuvendit të Kosovës dhe po diskutohet për arritjen e ...

Kurti: Me përafrim të njëanshëm nuk mund të ketë marrëveshje
Lideri Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti pasi doli nga takimi me Lidhjen Demokratike të Kosovës, ku të pranishëm për më shumë se një orë ishin edhe ambasadorët e shteteve të QUINT-it, ka thënë para medieve se nuk do ...
Telegrafi | 28-Jan-2020 21:22
Lideri Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti pasi doli nga takimi me Lidhjen Demokratike të Kosovës, ku të pranishëm për më shumë se një orë ishin edhe ambasadorët e shteteve të QUINT-it, ka thënë para medieve se nuk do ...

Dështojnë sërish negociatat, Albin Kurti: S’ka marrëveshje të stilit ‘merre ose lëre’
Ka përfunduar pa marrëveshje edhe takimi i sotëm ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Në takimin e mbajtur në prani të vendeve të KUINT-it dhe shefes së BE në Prishtinë, LDK-ja nuk ka ...
ABCNews | 29-Jan-2020 00:03
Ka përfunduar pa marrëveshje edhe takimi i sotëm ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Në takimin e mbajtur në prani të vendeve të KUINT-it dhe shefes së BE në Prishtinë, LDK-ja nuk ka ...

Përfundon takimi LDK-VV, nuk deklarohen për media
(E plotësuar) Ka përfunduar takimi i kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, të kandidates për kryeministre nga radhët e kësaj partie Vjosa Osmani dhe kryetarit të LVV-së, Albin Kurti, por pas takimit asnjëri prej tyre nuk ...
Telegrafi | 26-Aug-2019 18:38
(E plotësuar) Ka përfunduar takimi i kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, të kandidates për kryeministre nga radhët e kësaj partie Vjosa Osmani dhe kryetarit të LVV-së, Albin Kurti, por pas takimit asnjëri prej tyre nuk ...

Nuk ka marrëveshje LVV-LDK, s’bën punë as QUINT-i
As prania e Shefes së Zyrës së BE-së dhe ambasadorëve të QUINT-it nuk ka ndihmuar që Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike të Kosovës, në takimin e sotëm të arrijnë marrëveshje për koalicion qeverisës. Takimi i ...
Telegrafi | 28-Jan-2020 20:44
As prania e Shefes së Zyrës së BE-së dhe ambasadorëve të QUINT-it nuk ka ndihmuar që Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike të Kosovës, në takimin e sotëm të arrijnë marrëveshje për koalicion qeverisës. Takimi i ...

LAJM I FUNDIT/ S’ka marrëveshje në Kosovë, Kurti dhe Mustafa akuzojnë njëri – tjetrin
Ka përfunduar pas 3 orësh takimi mes përfaqësuesve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës në prani të ambasadorëve në Prishtinë. Palët nuk kanë pasur asnjë lëvizje nga qëndrimet e tyre. I mandatuari ...
Lapsi | 28-Jan-2020 21:15
Ka përfunduar pas 3 orësh takimi mes përfaqësuesve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës në prani të ambasadorëve në Prishtinë. Palët nuk kanë pasur asnjë lëvizje nga qëndrimet e tyre. I mandatuari ...

Kosovë, qeveria e re/ Në negociata përfshihet edhe Quinti
Takimi i radhës mes liderit të Vetëvendosjes dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës ka përfunduar sërish pa marrëveshje ndërkohë që tani duket se do të hyjë në lojë faktori ndërkombëtar.
Top Channel | 28-Jan-2020 14:56
Takimi i radhës mes liderit të Vetëvendosjes dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës ka përfunduar sërish pa marrëveshje ndërkohë që tani duket se do të hyjë në lojë faktori ndërkombëtar.

Analistët: Qeveria teknike me afat të caktuar, zgjidhja më e mirë e momentit
Ndërkombëtarët nuk do të ndërhyjnë në marrëveshjen për koalicion mes Vetëvendosjes e LDK-së. Prandaj, sipas njohësve të proceseve politike, si zgjedhje më pak e keqe për daljen nga situata e krijuar, është qeveria ...
Telegrafi | 28-Jan-2020 19:20
Ndërkombëtarët nuk do të ndërhyjnë në marrëveshjen për koalicion mes Vetëvendosjes e LDK-së. Prandaj, sipas njohësve të proceseve politike, si zgjedhje më pak e keqe për daljen nga situata e krijuar, është qeveria ...

Formimi i qeverisë/ Shtetet anëtare të Quint-it refuzojnë të jenë pjesë e bisedimeve LVV-LDK
Shtetet anëtare të Quint-it refuzojnë të jenë pjesë e bisedimeve për arritjen e koalicionit LVV-LDK.
Top Channel | 28-Jan-2020 13:46
Shtetet anëtare të Quint-it refuzojnë të jenë pjesë e bisedimeve për arritjen e koalicionit LVV-LDK.

Murati e quan informues takimin e VV-së dhe LDK-së me ambasadorët e QUINT-it
00:11 Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati, ka thënë se kjo parti i ka bërë shtatë propozime LDK-së për arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje. Sipas tij, LDK-ja ka bërë vetëm një dhe ajo ka qenë që ...
Koha.net | 29-Jan-2020 00:12
00:11 Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati, ka thënë se kjo parti i ka bërë shtatë propozime LDK-së për arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje. Sipas tij, LDK-ja ka bërë vetëm një dhe ajo ka qenë që ...

S’ka marrëveshje për koalicion, nyja mbetet te kryetari i Kuvendit
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk kanë arritur sërish marrëveshje për koalicion qeverisës. Lideri i LVV-së, Albin Kurti dhe ai i LDK-së, Isa Mustafa, u takuan të martën në praninë e përfaqësuesve ...
Ina-Online | 29-Jan-2020 00:03
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk kanë arritur sërish marrëveshje për koalicion qeverisës. Lideri i LVV-së, Albin Kurti dhe ai i LDK-së, Isa Mustafa, u takuan të martën në praninë e përfaqësuesve ...

Murati e quan informues takimin mes VV-së dhe LDK-së me ambasadorët e QUINT-it
Deputeti i Vetëvendosjes, Hekuran Murati, e ka quajtur informues takimin që kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, dhe ai i LDK-së, Isa Mustafa, patën me ambasadorët e shteteve të QUINT-it. Sipas tij, nuk ka pasur ...
Koha.net | 28-Jan-2020 23:49
Deputeti i Vetëvendosjes, Hekuran Murati, e ka quajtur informues takimin që kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, dhe ai i LDK-së, Isa Mustafa, patën me ambasadorët e shteteve të QUINT-it. Sipas tij, nuk ka pasur ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved