ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/02/2020 07:54

“Shengeni ballkanik”, Balla: Bashkimi Europian, 1.2 miliardë euro në mbështetje të bashkëpunimit rajonal

“Shengeni ballkanik”, Balla: Bashkimi Europian, 1.2 miliardë euro në mbështetje të bashkëpunimit rajonal
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla deklaron se vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të mësojnë nga historia e Bashkimit Europian, nga ideja e parë e deri tek ajo çfarë prezanton sot BE, në ...
GazetaTema | 28-Jan-2020 20:02
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla deklaron se vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të mësojnë nga historia e Bashkimit Europian, nga ideja e parë e deri tek ajo çfarë prezanton sot BE, në ...

“Kush është kundër Shengenit Ballkanik se kupton integrimin”, Balla: Vetëpërjashtimi nga nisma rajonale nuk e ndihmon Kosovën
Pasi mori lajmin e mirë nga Parlamenti Europian se në mars do të vendoset dritë jeshile për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për çeljen e negociatave, kreu i Grupit Parlamentar të PS-së Taulant Balla vjen me një ...
BalkanWeb | 28-Jan-2020 19:26
Pasi mori lajmin e mirë nga Parlamenti Europian se në mars do të vendoset dritë jeshile për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për çeljen e negociatave, kreu i Grupit Parlamentar të PS-së Taulant Balla vjen me një ...

“Në mars drita jeshile për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut”, Ruçi dhe Balla në Samitin e PE: Jemi të vendosur në destinacionin tonë europian
Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi dhe Kryetari i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla patën sot një ditë intensive në Samitin e Nivelit të Lartë Parlament Europian-Ballkan Perëndimor, në Bruksel, me temë “Ballkani ...
BalkanWeb | 28-Jan-2020 18:07
Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi dhe Kryetari i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla patën sot një ditë intensive në Samitin e Nivelit të Lartë Parlament Europian-Ballkan Perëndimor, në Bruksel, me temë “Ballkani ...

Samiti për Ballkanin Perëndimor, Presidenti i PE: Vullnet që Shqipëria e Maqedonia e Veriut të ecin me integrimin. Shans për të forcuar BE
Është zhvilluar sot samiti për Ballkanin Perëndimor në Bruksel. Kryetari i Parlamentit Europian David – Maria Sassoli tha se në parlament ka vullnet për procesin e anëtarësimit. Ai shtoi se Parlamenti Europian është ...
BalkanWeb | 28-Jan-2020 17:11
Është zhvilluar sot samiti për Ballkanin Perëndimor në Bruksel. Kryetari i Parlamentit Europian David – Maria Sassoli tha se në parlament ka vullnet për procesin e anëtarësimit. Ai shtoi se Parlamenti Europian është ...

Hapja e negociatave/ Balla: Skeptikët të vijnë të prekin nga afër rezultatet
Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla deklaroi i bindur se Shqipëria e meriton hapjen e negociatave me BE. Teksa bashkë me kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçi morën pjesë në Samitin e Parlamentit Evropian, Balla ...
VizionPlus | 28-Jan-2020 18:22
Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla deklaroi i bindur se Shqipëria e meriton hapjen e negociatave me BE. Teksa bashkë me kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçi morën pjesë në Samitin e Parlamentit Evropian, Balla ...

Ruçi e Balla: KE jep në mars dritën jeshile për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Këshilli Evropian jep në mars dritën jeshile për të Shqipërinë dhe Maqedonië e Veriut. Kjo është deklaratat që kanë dhënë kryepalamentari Gramoz Ruçi dhe kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla nga samiti i PE ...
Lapsi | 28-Jan-2020 19:33
Këshilli Evropian jep në mars dritën jeshile për të Shqipërinë dhe Maqedonië e Veriut. Kjo është deklaratat që kanë dhënë kryepalamentari Gramoz Ruçi dhe kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla nga samiti i PE ...

Negociatat/ Kreu i PE: Kemi një boshllëk, Ballkanin Perëndimor
Kryetari i Parlamentit Evropian, David Sassoli e sheh si të domosdoshëm integrimin e Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian. Gjatë Samitit për Ballanin Perëndimor të zhvilluar në Bruksel, Sassoli deklaroi se BE ...
VizionPlus | 28-Jan-2020 17:29
Kryetari i Parlamentit Evropian, David Sassoli e sheh si të domosdoshëm integrimin e Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian. Gjatë Samitit për Ballanin Perëndimor të zhvilluar në Bruksel, Sassoli deklaroi se BE ...

Korrigjon Taulant Balla: 1.2 miliardë euro për bashkëpunimin rajonal, jo Minishengenin
Shefit i flet goja para mendjes, vartësi bën korrigjimin. Sidomos kur vartësi rastis të quhet Taulant Balla. Ky është rasti me të ashtuquajturin project të Minishengenit, të cilin z. Rama po përpiqet ta mbrojë ...
Respublica | 28-Jan-2020 21:26
Shefit i flet goja para mendjes, vartësi bën korrigjimin. Sidomos kur vartësi rastis të quhet Taulant Balla. Ky është rasti me të ashtuquajturin project të Minishengenit, të cilin z. Rama po përpiqet ta mbrojë ...

“Sundimi i ligjit mbetet gur themeli”, Sassoli: Të vendosur në procesin e zgjerimit të BE-së
Parlamenti Europian bashkon forcat me Komisionin Europian për hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut dhe çuarjen përpara të procesit të zgjerimit të Bashkimit Europian. Presidenti i ...
ABCNews | 28-Jan-2020 19:09
Parlamenti Europian bashkon forcat me Komisionin Europian për hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut dhe çuarjen përpara të procesit të zgjerimit të Bashkimit Europian. Presidenti i ...

‘KE të japë dritën jeshile në fund të marsit’, Balla në Bruksel: PE nuk tërhiqet, kërkon fillim e menjëhershëm të negociatave
BRUKSEL Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla ka filluar një tur takimesh në Bruksel ku thekson se bindja shumicës së vendeve të BE dhe Parlamenti Europian janë për hapjen e negociatave për Shqipërinë në fund të ...
BalkanWeb | 28-Jan-2020 12:58
BRUKSEL Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla ka filluar një tur takimesh në Bruksel ku thekson se bindja shumicës së vendeve të BE dhe Parlamenti Europian janë për hapjen e negociatave për Shqipërinë në fund të ...

Samiti: Ballkani Perëndimor në BE, edhe për pajtim rajon
Samiti i krerëve të parlamenteve të Ballkanit Perëndimor, dhe Presidentit të Parlamentit Evropian, konfirmuan këtë të marrtë perspektivën e BE për rajonin, duke parë në dhe të një investim në paqe. Zyrtarë të Bashkimit ...
Tesheshi | 28-Jan-2020 21:22
Samiti i krerëve të parlamenteve të Ballkanit Perëndimor, dhe Presidentit të Parlamentit Evropian, konfirmuan këtë të marrtë perspektivën e BE për rajonin, duke parë në dhe të një investim në paqe. Zyrtarë të Bashkimit ...

Ruçi dhe Balla në Samitin Parlament Europian-Ballkan Perëndimor: KE në mars, dritën jeshile për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi dhe Kryetari i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla patën sot një ditë intensive në Samitin e Nivelit të Lartë Parlament Europian-Ballkan Perëndimor, në Bruksel, me temë “Ballkani ...
RTSH | 28-Jan-2020 20:44
Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi dhe Kryetari i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla patën sot një ditë intensive në Samitin e Nivelit të Lartë Parlament Europian-Ballkan Perëndimor, në Bruksel, me temë “Ballkani ...

Bashkimi Evropian, 1.2 miliardë euro në mbështetje të bashkëpunimit rajonal në Ballkan
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, deklaron se vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të mësojnë nga historia e Bashkimit Evropian, nga ideja e parë e deri tek ajo çfarë prezanton sot BE, ...
RTSH | 28-Jan-2020 20:26
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, deklaron se vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të mësojnë nga historia e Bashkimit Evropian, nga ideja e parë e deri tek ajo çfarë prezanton sot BE, ...

Balla në Bruksel: PE nuk tërhiqet, kërkon fillim e menjëhershëm të negociatave
Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla ka filluar një tur takimesh në Bruksel ku thekson se bindja shumicës së vendeve të BE dhe Parlamenti Europian janë për hapjen e negociatave për Shqipërinë në fund të marsit. ...
GazetaTema | 28-Jan-2020 13:12
Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla ka filluar një tur takimesh në Bruksel ku thekson se bindja shumicës së vendeve të BE dhe Parlamenti Europian janë për hapjen e negociatave për Shqipërinë në fund të marsit. ...

“Kush është kundër Shengenit Ballkanik se kupton integrimin”, Balla: Vetëpërjashtimi nga nisma rajonale nuk e ndihmon Kosovën
Pasi mori lajmin e mirë nga Parlamenti Europian se në mars do të vendoset dritë jeshile për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për çeljen e negociatave, kreu i Grupit Parlamentar të PS-së Taulant Balla vjen me një ...
Lexo | 28-Jan-2020 20:05
Pasi mori lajmin e mirë nga Parlamenti Europian se në mars do të vendoset dritë jeshile për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për çeljen e negociatave, kreu i Grupit Parlamentar të PS-së Taulant Balla vjen me një ...

Kryeparlamentari Konjufca në Samitin për Ballkanin Perëndimor në Bruksel
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, mori pjesë sot në Samitin për Ballkanin Perëndimor i cili u zhvillua në Bruksel. Konjufca qe sot pjesë e Samitit të kryetarëve të parlamenteve të vendeve të Ballkanit ...
Klan Kosova | 28-Jan-2020 19:39
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, mori pjesë sot në Samitin për Ballkanin Perëndimor i cili u zhvillua në Bruksel. Konjufca qe sot pjesë e Samitit të kryetarëve të parlamenteve të vendeve të Ballkanit ...

Kryeparlamentari Konjufca në Samitin për Ballkanin Perëndimor në Bruksel
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, mori pjesë sot në Samitin për Ballkanin Perëndimor i cili u zhvillua në Bruksel. Konjufca qe sot pjesë e Samitit të kryetarëve të parlamenteve të vendeve të Ballkanit ...
Medial | 28-Jan-2020 19:39
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, mori pjesë sot në Samitin për Ballkanin Perëndimor i cili u zhvillua në Bruksel. Konjufca qe sot pjesë e Samitit të kryetarëve të parlamenteve të vendeve të Ballkanit ...

“Në mars duhet të hapë dritën jeshile”, Ruçi dhe Balla në PE: Të vendosur drejt destinacionit europian
Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi dhe Kryetari i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla patën sot një ditë intensive në Samitin e Nivelit të Lartë Parlament Europian-Ballkan Perëndimor, në Bruksel, me temë “Ballkani ...
ABCNews | 28-Jan-2020 18:13
Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi dhe Kryetari i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla patën sot një ditë intensive në Samitin e Nivelit të Lartë Parlament Europian-Ballkan Perëndimor, në Bruksel, me temë “Ballkani ...

Balla në Bruksel: Në mars, duhet të hapet drita jeshile për negociatat
Taulant Balla shprehet se Parlamenti Evropian nuk tërhiqet nga pozicioni për të filluar bisedimet me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Përmes një postimi në “Facebook”, numri dy i socialistëve shkruan se Komisioni ...
VizionPlus | 28-Jan-2020 13:24
Taulant Balla shprehet se Parlamenti Evropian nuk tërhiqet nga pozicioni për të filluar bisedimet me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Përmes një postimi në “Facebook”, numri dy i socialistëve shkruan se Komisioni ...

Ruçi dhe Balla: Në mars Këshilli i Evropës i hap negociatat Tiranës e Shkupit
Shqipërisë do t’i hapet në mars drita jeshile për hapjen e negociatave me BE-në. Të paktën ky është qëndrimi i mbajtur nga kryetari i parlamentit Gramoz Ruçi dhe numri dy i PS-së Taulant Balla, në samitin e Parlamentit ...
Gazeta Express | 28-Jan-2020 19:13
Shqipërisë do t’i hapet në mars drita jeshile për hapjen e negociatave me BE-në. Të paktën ky është qëndrimi i mbajtur nga kryetari i parlamentit Gramoz Ruçi dhe numri dy i PS-së Taulant Balla, në samitin e Parlamentit ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved