ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/02/2020 11:51

Samiti Parlamenti Evropian – Ballkani Perëndimor, Balla publikon deklaratën perfundimtare. Firmosin Kosova edhe Serbia

Samiti Parlamenti Evropian – Ballkani Perëndimor, Balla publikon deklaratën perfundimtare. Firmosin Kosova edhe Serbia
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka publikuar deklaratën përfundimtare të Samitit Parlamenti Evropian – Ballkani Perëndimor që u zhvillua në Bruksel gjatë ditës së djeshme. Deklarata e ...
BalkanWeb | 29-Jan-2020 13:00
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka publikuar deklaratën përfundimtare të Samitit Parlamenti Evropian – Ballkani Perëndimor që u zhvillua në Bruksel gjatë ditës së djeshme. Deklarata e ...

“BE të mbështesë prespektivën europiane të Ballkanit”, Balla publikon deklaratën perfundimtare të samitit të PE. Firmosin Kosova edhe Serbia
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka publikuar deklaratën përfundimtare të Samitit Parlamenti Evropian – Ballkani Perëndimor që u zhvillua në Bruksel gjatë ditës së djeshme. DEKLARATË E ...
GazetaTema | 29-Jan-2020 13:06
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka publikuar deklaratën përfundimtare të Samitit Parlamenti Evropian – Ballkani Perëndimor që u zhvillua në Bruksel gjatë ditës së djeshme. DEKLARATË E ...

Hapja e negociatave/ PE thirrje Këshillit Evropian: Mos e vononi procesin, Ballkani i duhet BE-së
Kryetari i Grupit të PS-së, Taulant Balla publikoi deklaratën e plotë të Parlamentit Evropian, ku i bëhet thirrje Këshillit të Evropës që të japë një mesazh politik të qartë dhe pozitiv në lidhje me hapjen e negociatave ...
VizionPlus | 29-Jan-2020 13:15
Kryetari i Grupit të PS-së, Taulant Balla publikoi deklaratën e plotë të Parlamentit Evropian, ku i bëhet thirrje Këshillit të Evropës që të japë një mesazh politik të qartë dhe pozitiv në lidhje me hapjen e negociatave ...

KE-ja i jep ‘dritë jeshile’ Shqipërisë për negociatat në samitin gjatë muajit mars
Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka deklaruar se “drita jeshile” për hapjen e negociatave pritet pas publikimit të metodologjisë së re të zgjerimit, e cila nga ana tjetër pritet të kënaqë ...
Telegrafi | 29-Jan-2020 13:47
Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka deklaruar se “drita jeshile” për hapjen e negociatave pritet pas publikimit të metodologjisë së re të zgjerimit, e cila nga ana tjetër pritet të kënaqë ...

Xhaferi nënshkroi deklaratën e përbashkët të kryetarëve të parlamenteve nga vendet e Ballkanit Perëndimor
Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi në Bruksel merr pjesë në Samitin e kryetarëve të parlamenteve nga vendet e Ballkanit Perëndimor dhe të Parlamentit Evropian, që organizohet nën patronazhin e ...
Telegrafi | 29-Jan-2020 13:44
Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi në Bruksel merr pjesë në Samitin e kryetarëve të parlamenteve nga vendet e Ballkanit Perëndimor dhe të Parlamentit Evropian, që organizohet nën patronazhin e ...

Balla takon presidentin e PES, Stanishev: BE të mbajë premtimin dhe të hapë negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
BRUKSEL Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla gjatë qëndrimit në Bruksel zhvilloi një takim me Presidentin e Partisë Socialiste Europiane (PES), Sergei Stanishev. Gjatë takimit Balla dhe Stanishev ...
BalkanWeb | 29-Jan-2020 10:10
BRUKSEL Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla gjatë qëndrimit në Bruksel zhvilloi një takim me Presidentin e Partisë Socialiste Europiane (PES), Sergei Stanishev. Gjatë takimit Balla dhe Stanishev ...

Konjufca në Bruksel: Është zhgënjyese për qytetarët të jemi vendi i vetëm i izoluar në Evropë
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca po merr pjesë në Samitin e kryetarëve të parlamenteve të Ballkanit Perëndimor, që po mbahet në Bruksel. Konjufca në një fjalim para pjesëmarrësve të këtij samiti tha se ...
Telegrafi | 29-Jan-2020 13:22
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca po merr pjesë në Samitin e kryetarëve të parlamenteve të Ballkanit Perëndimor, që po mbahet në Bruksel. Konjufca në një fjalim para pjesëmarrësve të këtij samiti tha se ...

Stanishev: BE të mbajë premtimin dhe të hapë negociatat me Shqipërinë
Presidenti i Partisë Socialiste Europiane (PES), Sergei Stanishev, në një takim në Bruksel me Sekretarin e Përgjithshëm të Partisë Socialiste, Taulant Balla, rikonfirmoi edhe njëherë qëndrimin e fortë të PES, se ...
GazetaTema | 29-Jan-2020 10:51
Presidenti i Partisë Socialiste Europiane (PES), Sergei Stanishev, në një takim në Bruksel me Sekretarin e Përgjithshëm të Partisë Socialiste, Taulant Balla, rikonfirmoi edhe njëherë qëndrimin e fortë të PES, se ...

Eurodeputetët mesazh Ballkanit: Mos ndalni ritmin e reformave për integrimin në BE
Mos ndalni ritmin e reformave të integrimit europian. Ky është mesazhi që eurodeputetët e komisionit të punëve të jashtme të Parlamentit Europian u kanë përcjellur kryetarëve të parlamenteve të Ballkanit në Bruksel. ...
ABCNews | 29-Jan-2020 13:50
Mos ndalni ritmin e reformave të integrimit europian. Ky është mesazhi që eurodeputetët e komisionit të punëve të jashtme të Parlamentit Europian u kanë përcjellur kryetarëve të parlamenteve të Ballkanit në Bruksel. ...

Konjufca: Kosova e gatshme të intensifikojë angazhimin drejt rrugës evropiane
Gjatë takimit me Franz u diskutua në detaje lidhur me mundësitë e bashkëpunimit parlamentar ndërmjet Kuvendit të Kosovës dhe Parlamentit Evropian. Me këtë rast u vu në pah rëndësia e këtij bashkëpunimi dhe përkrahja e ...
Lajminet | 29-Jan-2020 15:28
Gjatë takimit me Franz u diskutua në detaje lidhur me mundësitë e bashkëpunimit parlamentar ndërmjet Kuvendit të Kosovës dhe Parlamentit Evropian. Me këtë rast u vu në pah rëndësia e këtij bashkëpunimi dhe përkrahja e ...

Deklarata e Samitit të Brukselit: BE të mbështesë perspektivën europiane të vendeve të Ballkanit Perëndimor
Parlamenti Europian dhe drejtuesit e parlamenteve të Ballkanit Perëndimor i kanë bërë thirrje dje Këshillit Europian që të vazhdojë të mbështesë perspektivën europiane të Ballkanit Perëndimor, bazuar në përmbushjen e ...
Lexo | 29-Jan-2020 15:22
Parlamenti Europian dhe drejtuesit e parlamenteve të Ballkanit Perëndimor i kanë bërë thirrje dje Këshillit Europian që të vazhdojë të mbështesë perspektivën europiane të Ballkanit Perëndimor, bazuar në përmbushjen e ...

Konjufca: Kosova është e gatshme që të marr përgjegjësi dhe të intensifikoj angazhimin e saj drejt rrugës evropiane
Në ditën e dytë të vizitës së tij në Bruksel, kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, takoi udhëheqësin e Delegacionit për Marrëdhënie me Bosnje-Hercegovinën dhe Kosovën në Parlamentin Evropian z. ...
EkonomiaOnline | 29-Jan-2020 15:21
Në ditën e dytë të vizitës së tij në Bruksel, kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, takoi udhëheqësin e Delegacionit për Marrëdhënie me Bosnje-Hercegovinën dhe Kosovën në Parlamentin Evropian z. ...

Konjufca: Kosova e gatshme të intensifikojë angazhimin drejt rrugës evropiane
Në ditën e dytë të vizitës së tij në Bruksel, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, takoi udhëheqësin e delegacionit për Marrëdhënie me Bosnje-Hercegovinën dhe Kosovën në Parlamentin Evropian Romeo Franz dhe ...
Kosova Press | 29-Jan-2020 15:15
Në ditën e dytë të vizitës së tij në Bruksel, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, takoi udhëheqësin e delegacionit për Marrëdhënie me Bosnje-Hercegovinën dhe Kosovën në Parlamentin Evropian Romeo Franz dhe ...

“Shengeni ballkanik”, Balla: Bashkimi Europian, 1.2 miliardë euro në mbështetje të bashkëpunimit rajonal
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla deklaron se vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të mësojnë nga historia e Bashkimit Europian, nga ideja e parë e deri tek ajo çfarë prezanton sot BE, në ...
GazetaTema | 28-Jan-2020 20:02
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla deklaron se vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të mësojnë nga historia e Bashkimit Europian, nga ideja e parë e deri tek ajo çfarë prezanton sot BE, në ...

Publikohet Deklarata Përfundimtare e Samiti PE – Ballkani Perëndimor, firmosin Kosova edhe Serbia
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka publikuar Deklaratën Përfundimtare të Samitit Parlamenti Evropian – Ballkani Perëndimor që u zhvillua në Bruksel gjatë ditës së djeshme. Deklarata e ...
Koha.net | 29-Jan-2020 14:48
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka publikuar Deklaratën Përfundimtare të Samitit Parlamenti Evropian – Ballkani Perëndimor që u zhvillua në Bruksel gjatë ditës së djeshme. Deklarata e ...

“Kush është kundër Shengenit Ballkanik se kupton integrimin”, Balla: Vetëpërjashtimi nga nisma rajonale nuk e ndihmon Kosovën
Pasi mori lajmin e mirë nga Parlamenti Europian se në mars do të vendoset dritë jeshile për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për çeljen e negociatave, kreu i Grupit Parlamentar të PS-së Taulant Balla vjen me një ...
BalkanWeb | 28-Jan-2020 19:26
Pasi mori lajmin e mirë nga Parlamenti Europian se në mars do të vendoset dritë jeshile për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për çeljen e negociatave, kreu i Grupit Parlamentar të PS-së Taulant Balla vjen me një ...

“BE të mbështesë prespektivën europiane të Ballkanit”, Balla publikon deklaratën perfundimtare të samitit të PE. Firmosin Kosova edhe Serbia
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka publikuar deklaratën përfundimtare të Samitit Parlamenti Evropian – Ballkani Perëndimor që u zhvillua në Bruksel gjatë ditës së djeshme. DEKLARATË E ...
Lexo | 29-Jan-2020 14:28
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka publikuar deklaratën përfundimtare të Samitit Parlamenti Evropian – Ballkani Perëndimor që u zhvillua në Bruksel gjatë ditës së djeshme. DEKLARATË E ...

Xhaferi nënshkroi deklaratën e përbashkët të kryetarëve të parlamenteve nga vendet e Ballkanit Perëndimor
Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi në Bruksel merr pjesë në Samitin e kryetarëve të parlamenteve nga vendet e Ballkanit Perëndimor dhe të Parlamentit Evropian, që organizohet nën patronazhin e ...
Arbresh | 29-Jan-2020 13:58
Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi në Bruksel merr pjesë në Samitin e kryetarëve të parlamenteve nga vendet e Ballkanit Perëndimor dhe të Parlamentit Evropian, që organizohet nën patronazhin e ...

Xhaferi e nënshkroi Deklaratën e përbashkët në Samitin e kryetarëve të parlamenteve nga Ballkani Perëndimor
Nënshkrim i Deklaratës së përbashkët në Samitin e kryetarëve të parlamenteve nga vendet e Ballkanit Perëndimor Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi në Bruksel merr pjesë në Samitin e ...
Televizioni Koha | 29-Jan-2020 13:58
Nënshkrim i Deklaratës së përbashkët në Samitin e kryetarëve të parlamenteve nga vendet e Ballkanit Perëndimor Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi në Bruksel merr pjesë në Samitin e ...

Balla publikon deklaratën e Samitit të Brukselit: KE të vazhdojë të mbështesë perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor
Kreu i Grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka zbardhur deklaratën përfundimtare të Samitit të Ballkanit Perëndimor të mbajtur dje në Bruksel. Sipas kësaj deklarate të krerëve të parlamenteve të Ballkanit Perëndimor, ...
Politiko | 29-Jan-2020 13:29
Kreu i Grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka zbardhur deklaratën përfundimtare të Samitit të Ballkanit Perëndimor të mbajtur dje në Bruksel. Sipas kësaj deklarate të krerëve të parlamenteve të Ballkanit Perëndimor, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved