ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/02/2020 09:04

Ja si bashkëshortja e Kobe i shpëtoi aksidentit

Ja si bashkëshortja e Kobe i shpëtoi aksidentit
Por bilanci mund te kish qene edhe me i rende e tragjik, duke ditur se helikopteri me te cilin po udhetonin ishte ne pronesi te Kobe dhe ai e perdorte ate shpesh per tu zhvendosur nga njeri vend ne tjetrin, pa pasur ...
ikub.al | 28-Jan-2020 13:46
Por bilanci mund te kish qene edhe me i rende e tragjik, duke ditur se helikopteri me te cilin po udhetonin ishte ne pronesi te Kobe dhe ai e perdorte ate shpesh per tu zhvendosur nga njeri vend ne tjetrin, pa pasur ...

Detajet e para të hetimeve: Bryant dhe viktimat mund të shpëtonin, piloti fluturonte ulët
Hetimet për aksidentin me helikopter që I morën jetën Kobe Bryant, vajzës së tij dhe shtatë personave të tjerë që ndodheshin në bord vazhdojnë, ndërsa me kalimin e orëve zbulohen të tjera detaje, që hedhin dritë mbi ...
BalkanWeb | 28-Jan-2020 13:31
Hetimet për aksidentin me helikopter që I morën jetën Kobe Bryant, vajzës së tij dhe shtatë personave të tjerë që ndodheshin në bord vazhdojnë, ndërsa me kalimin e orëve zbulohen të tjera detaje, që hedhin dritë mbi ...

Brenda helikopterit 29-vjeçar ‘Mamba Chopper’ – aty ku gjeti vdekjen Kobe Bryant
Helikopteri më të cilën gjeti vdekjen Kobe Bryant është identifikuar si Sikorsky S-76B ndryshe i njohur ‘Mamba Chopper’. Legjenda e basketbollit humbi jetën së bashku me vajzën e tij 13-vjeçare Gianna e që aty ishin ...
BalkanWeb | 28-Jan-2020 12:37
Helikopteri më të cilën gjeti vdekjen Kobe Bryant është identifikuar si Sikorsky S-76B ndryshe i njohur ‘Mamba Chopper’. Legjenda e basketbollit humbi jetën së bashku me vajzën e tij 13-vjeçare Gianna e që aty ishin ...

Kobe Bryant dhe bashkëshortja nuk fluturonin kurrë bashkë me helikopter
Kobe Bryant ishte përdorues i rregullt i helikopterit si mjet transporti, por ai dhe bashkëshortja Vanessa kishin bërë një marrëveshje që të mos udhëtonin kurrë bashkë. Zbulimin e bën revista amerikane “People”, e cila ...
GazetaTema | 28-Jan-2020 17:14
Kobe Bryant ishte përdorues i rregullt i helikopterit si mjet transporti, por ai dhe bashkëshortja Vanessa kishin bërë një marrëveshje që të mos udhëtonin kurrë bashkë. Zbulimin e bën revista amerikane “People”, e cila ...

‘’Çfarë po mendon të bësh?’’, zbulohet si u rrëzua helikopteri i Kobe Bryant
SHBA Një shmangie në të majtë pasi një re i kishte ndërpreë shikimin pilotit të helikopterit ku ndodhej Kobe Bryant shkaktoi dy ditë më parë tragjedinë në Kaliforni. CNN ka zbardhur dinamikën e ngjarjes, ku helikopteri ...
BalkanWeb | 28-Jan-2020 09:23
SHBA Një shmangie në të majtë pasi një re i kishte ndërpreë shikimin pilotit të helikopterit ku ndodhej Kobe Bryant shkaktoi dy ditë më parë tragjedinë në Kaliforni. CNN ka zbardhur dinamikën e ngjarjes, ku helikopteri ...

Kylie Jenner e tmerruar: Aksidenti i Kobe mund të më kishte ndodhur mua
Kylie Jenner është shprehur e frikësuar dhe e pikëlluar pas aksidentit me helikopter që mori jetën e Kobe Bryant. Basketbollisti 41 vjeçar, Kobe së bashku me vajzën e tij Gianna dhe 7 persona të tjerë humbën jetën në ...
Telegraf | 28-Jan-2020 12:09
Kylie Jenner është shprehur e frikësuar dhe e pikëlluar pas aksidentit me helikopter që mori jetën e Kobe Bryant. Basketbollisti 41 vjeçar, Kobe së bashku me vajzën e tij Gianna dhe 7 persona të tjerë humbën jetën në ...

A ishte faji i pilotit, rrëzimi i helikopterit të Koby Bryant
Piloti i helikopterit që transportonte Kobe Bryant, vajzën e tij dhe 6 pasagjerë të tjerë të dielën u paralajmërua se ai ishte “shumë i ulët” vetëm pak momente përpara se mjeti të rrëzohej duke i marrë jetën të gjithë ...
GazetaTema | 27-Jan-2020 20:37
Piloti i helikopterit që transportonte Kobe Bryant, vajzën e tij dhe 6 pasagjerë të tjerë të dielën u paralajmërua se ai ishte “shumë i ulët” vetëm pak momente përpara se mjeti të rrëzohej duke i marrë jetën të gjithë ...

Prindër, vajza, trajnerë: Biografi e shkurtër e nëntë viktimave të aksidentit tragjik me helikopterin e Kobe Bryant
Nëntë njerëz e humbën jetën të dielën kur po udhëtonin drejt një ndeshjeje basketbolli në Thousand Oaks, kur për shkak të kushteve të këqija të motit, helikopteri i tyre u rrëzua dhe u kaplua nga flakët në Calabasas të ...
Telegrafi | 28-Jan-2020 23:42
Nëntë njerëz e humbën jetën të dielën kur po udhëtonin drejt një ndeshjeje basketbolli në Thousand Oaks, kur për shkak të kushteve të këqija të motit, helikopteri i tyre u rrëzua dhe u kaplua nga flakët në Calabasas të ...

“E kishte bërë mbi 20 herë atë rrugë”, publikohet itinerari i lëvizjeve të helikopterit të Kobe Brayant
Legjenda e basketbollit, Kobe Brayant, së bashku me vajzën e tij 13-vjeçare dhe shtatë persona të tjerë humbën jetën nga rrëzimi i helikopterit në një kodër të Los Angeles, Calabasas. Mediat e huaja hedhin dyshime se ...
Telegraf | 28-Jan-2020 10:45
Legjenda e basketbollit, Kobe Brayant, së bashku me vajzën e tij 13-vjeçare dhe shtatë persona të tjerë humbën jetën nga rrëzimi i helikopterit në një kodër të Los Angeles, Calabasas. Mediat e huaja hedhin dyshime se ...

Milani dhe tifozët kuqezi nderojnë legjendën Kobe Bryant
Klubi italian Milan e ka nderuar legjendën e basketbollit amerikan, Kobe Bryant, i cili vdiq tragjikisht në një aksident me helikopter të dielën. Milan dhe tifozët e saj para takimit çerekfinale të Kupës së Italisë ...
Telegrafi | 28-Jan-2020 21:56
Klubi italian Milan e ka nderuar legjendën e basketbollit amerikan, Kobe Bryant, i cili vdiq tragjikisht në një aksident me helikopter të dielën. Milan dhe tifozët e saj para takimit çerekfinale të Kupës së Italisë ...

Babai i Bryant, me të cilin nuk foli për shtatë vite – del për herë të parë në publik prej se e humbi djalin dhe mbesën
Babai i Kobe Bryant, Joe, është parë për herë të parë në publik prej se e humbi djalin dhe mbesën Gianna në një aksident ajror me helikopter. 65-vjeçari, po ashtu një yll i pensionuar i basketbollit, i njohur me nofkën ...
Telegrafi | 28-Jan-2020 21:15
Babai i Kobe Bryant, Joe, është parë për herë të parë në publik prej se e humbi djalin dhe mbesën Gianna në një aksident ajror me helikopter. 65-vjeçari, po ashtu një yll i pensionuar i basketbollit, i njohur me nofkën ...

Lebron James prek me dedikimin për Kobe Bryant: Do ‘takohemi’ sërish vëlla
Vdekja e Kobe Bryant ka hidhëruar miliona njerëz anembanë botës. Helikopteri privat ku po udhëtonte legjenda e basketbollit amerikan u rrëzua në kodrat e Calabases mëngjesin e 26 Janarit në Kaliforni. Nga aksidenti Kobe ...
Telegraf | 28-Jan-2020 10:00
Vdekja e Kobe Bryant ka hidhëruar miliona njerëz anembanë botës. Helikopteri privat ku po udhëtonte legjenda e basketbollit amerikan u rrëzua në kodrat e Calabases mëngjesin e 26 Janarit në Kaliforni. Nga aksidenti Kobe ...

Fotografitë zemërthyese nga udhëtimi i fundit i përbashkët i familjes së Bryant
Në internet janë publikuar disa fotografi zemërthyese të Kobe Bryant duke shijuar udhëtimin me familjen e tij në Disneyland, disa muaj para vdekjes. Legjenda e basketbollit dhe vajza e tij 13 vjeçare, Gianna, e humbën ...
Telegrafi | 28-Jan-2020 19:50
Në internet janë publikuar disa fotografi zemërthyese të Kobe Bryant duke shijuar udhëtimin me familjen e tij në Disneyland, disa muaj para vdekjes. Legjenda e basketbollit dhe vajza e tij 13 vjeçare, Gianna, e humbën ...

VIDEO/ Mjegulla i mori jetën Koby Bryant, bota qan humbjen e një legjende
Në një kohë që bota qan humbjen e një prej legjendave të NBA dhe sportistëve më të mëdhenj të historisë, autoritetet amerikane po mundohen të hedhin dritë mbi aksidentin me helikopter që i mori jetën Koby Bryant, vajzës ...
BalkanWeb | 27-Jan-2020 14:10
Në një kohë që bota qan humbjen e një prej legjendave të NBA dhe sportistëve më të mëdhenj të historisë, autoritetet amerikane po mundohen të hedhin dritë mbi aksidentin me helikopter që i mori jetën Koby Bryant, vajzës ...

Rrëfimi mbresëlënës për Kobe Bryant, nga një sensacion në shkollën e mesme – në një ikonë të NBA
Kobe Bryant që ndërroi jetë në moshën 41-vjeçare në një aksident me helikopter të dielën e javës që shkoi, ishte njëri ndër më të mirët në basketboll dhe një inspirim për gjenerata të shumta përreth botës. Pesë herë ...
BalkanWeb | 27-Jan-2020 14:07
Kobe Bryant që ndërroi jetë në moshën 41-vjeçare në një aksident me helikopter të dielën e javës që shkoi, ishte njëri ndër më të mirët në basketboll dhe një inspirim për gjenerata të shumta përreth botës. Pesë herë ...

Pesë gjërat për të cilat do të kujtohet gjithmonë Kobe Bryant – nga një ikonë e NBA deri te një person që e dashuronte familjen e tij
E gjithë bota është shokuar nga vdekja e Kobe Bryant. Helikopteri privat me të cilin po udhëtonin edhe vajza e tij Gianna me shtatë persona të tjerë u rrëzua në bjeshkët e Los Anglesit. Në nderim të karrierës së tij, ...
Telegrafi | 28-Jan-2020 16:03
E gjithë bota është shokuar nga vdekja e Kobe Bryant. Helikopteri privat me të cilin po udhëtonin edhe vajza e tij Gianna me shtatë persona të tjerë u rrëzua në bjeshkët e Los Anglesit. Në nderim të karrierës së tij, ...

Ish- Presidenti i SHBA Obama: Kobe Bryant ishte një legjendë në fushë, humbja e të bijës edhe më e dhimbshme
SHBA Ish- Presidenti i SHBA, Barack Obama ka dërguar një mesazh ngushëllimi për vdekjen e basketbollistit Kobe Bryant ku shprehet se ai ishte një legjendë në fushë, dhe ajo cfarë kishte filluar do të ishte një akt i ...
BalkanWeb | 27-Jan-2020 13:40
SHBA Ish- Presidenti i SHBA, Barack Obama ka dërguar një mesazh ngushëllimi për vdekjen e basketbollistit Kobe Bryant ku shprehet se ai ishte një legjendë në fushë, dhe ajo cfarë kishte filluar do të ishte një akt i ...

Kulla i kishte miratuar “fluturimin special” helikopterit të Kobe Bryant
Fluturimi i Kobe Bryant ishte aprovuar nga kulla që ka regjistruar fluturimin, por në fund përfundoi me aksident tragjik. SVR kishte lejuar që ‘Mamba Chopper’ të kompletonte fluturimin, derisa e gjithë biseda me pilotin ...
Telegrafi | 28-Jan-2020 14:40
Fluturimi i Kobe Bryant ishte aprovuar nga kulla që ka regjistruar fluturimin, por në fund përfundoi me aksident tragjik. SVR kishte lejuar që ‘Mamba Chopper’ të kompletonte fluturimin, derisa e gjithë biseda me pilotin ...

Kylie Jenner tregon se fluturoi me helikopterin me të cilin u përplas Bryant, e njihte edhe pilotin
Superylli Kylie Jenner përmes rrjeteve sociale ka shprehur ngushëllimet e saj dhe ka bërë lutje për familjet e të humburve në rrëzimin vdekjeprurës të helikopterit që ka lënë të vdekur Kobe Bryant, vajzën e tij, Gianna ...
Telegrafi | 28-Jan-2020 13:56
Superylli Kylie Jenner përmes rrjeteve sociale ka shprehur ngushëllimet e saj dhe ka bërë lutje për familjet e të humburve në rrëzimin vdekjeprurës të helikopterit që ka lënë të vdekur Kobe Bryant, vajzën e tij, Gianna ...

Flet ish-piloti i Kobe Bryant që kishte vozitur ‘Mamba Chopper”: Helikopteri ishte në gjendje perfekte
U raportuar se ‘Mamba Chopper’, helikopteri që Kobe Bryant e kishte nën pronësi dhe që u aksidentua në të dielën e javës së kaluar, kishte 29 vite nga prodhimi. Legjenda e basketbollit, vajza e tij 13-vjeçare Gianna dhe ...
Telegrafi | 28-Jan-2020 13:19
U raportuar se ‘Mamba Chopper’, helikopteri që Kobe Bryant e kishte nën pronësi dhe që u aksidentua në të dielën e javës së kaluar, kishte 29 vite nga prodhimi. Legjenda e basketbollit, vajza e tij 13-vjeçare Gianna dhe ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved