ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/02/2020 07:25

VIDEO/ Rama takon Presidenten e KE Ursula von der Leyen, Konferenca e donatorëve në fokus

VIDEO/ Rama takon Presidenten e KE Ursula von der Leyen, Konferenca e donatorëve në fokus
Kryeministri i vendit Edi Rama ka nisur takimet e tij me zyrtarë të lartë të BE dhe ndërkombëtarë në prag të Konferencës së Donatorëve më 17 shkurt të organizuar në Bruksel. Dhe pikërisht pas ndalesës në Berlin, ai ...
BalkanWeb | 28-Jan-2020 20:48
Kryeministri i vendit Edi Rama ka nisur takimet e tij me zyrtarë të lartë të BE dhe ndërkombëtarë në prag të Konferencës së Donatorëve më 17 shkurt të organizuar në Bruksel. Dhe pikërisht pas ndalesës në Berlin, ai ...

Kryeministri Rama darkë pune me Presidenten e KE-së, Ursula von der Leyen: Tema kryesore e takimit, konferenca e donatorëve
Kryeministri Edi Rama po zhvillon një darkë pune me Presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen. Tema kryesore e takimit sipas Ramës, është përgatitja për Konferencën e Donatorëve, që do të mbahet në 17 ...
GazetaTema | 28-Jan-2020 21:15
Kryeministri Edi Rama po zhvillon një darkë pune me Presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen. Tema kryesore e takimit sipas Ramës, është përgatitja për Konferencën e Donatorëve, që do të mbahet në 17 ...

Këshilltari Henz i tërheq vërejtje Jarit, për ngjallje pesimizmi
Jari sot ka bërë një deklaratë të fortë, për mbështetësit e tij: “Të dashur demokratë, Jari ju sqaron! Gjatë këtij viti mund të mos ketë zgjedhje. Puna me reformën zgjedhore mund të zgjasë, pastaj mund të marrim hapjen ...
GazetaTema | 28-Jan-2020 19:33
Jari sot ka bërë një deklaratë të fortë, për mbështetësit e tij: “Të dashur demokratë, Jari ju sqaron! Gjatë këtij viti mund të mos ketë zgjedhje. Puna me reformën zgjedhore mund të zgjasë, pastaj mund të marrim hapjen ...

Konferenca e donatorëve për Shqipërinë/ Rama në Bruksel, takim me presidenten e KE
Kryeministri i vendit, Edi Rama me anë të një postimi në “Facebook” bënë me dije se sot do të jetë në Bruksel ku do të zhvillojë një takim me Presidenten e KE, Ursula von der Leyen, për Konferencën e Donatorëve, që do ...
Top Channel | 28-Jan-2020 12:22
Kryeministri i vendit, Edi Rama me anë të një postimi në “Facebook” bënë me dije se sot do të jetë në Bruksel ku do të zhvillojë një takim me Presidenten e KE, Ursula von der Leyen, për Konferencën e Donatorëve, që do ...

Pas Contes dhe Merkelit, Rama: Takohem në Bruksel me Ursula von der Leyen dhe Jens Stoltenberg
BELGJIKË Kryeministri Rama vijon takimet e tij me zyrtarë të lartë të BE dhe ndërkombëtarë në prag të Konferencës së Donatorëve më 17 shkurt të organizuar në Bruksel. Dhe pikërisht pas ndalesës në Berlin ai bën me dije ...
BalkanWeb | 28-Jan-2020 11:36
BELGJIKË Kryeministri Rama vijon takimet e tij me zyrtarë të lartë të BE dhe ndërkombëtarë në prag të Konferencës së Donatorëve më 17 shkurt të organizuar në Bruksel. Dhe pikërisht pas ndalesës në Berlin ai bën me dije ...

Rama sërish në Bruksel, pas Merkel pritet të takojë presidenten e KE dhe shefin e NATO-s
Kryeministri Edi Rama njoftoi sot se do të ketë një takim me Presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen. Rama bën me dije se në takim do të ketë diskutime për konferencën e Donatorëve që do të mbahet në 17 ...
GazetaTema | 28-Jan-2020 12:09
Kryeministri Edi Rama njoftoi sot se do të ketë një takim me Presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen. Rama bën me dije se në takim do të ketë diskutime për konferencën e Donatorëve që do të mbahet në 17 ...

Takimi me Ramën/ Merkel: Tërmeti goditje e rëndë për Shqipërinë, ju ndihmojmë
Kancelarja Angela Merkel i ka shprehur kryeministrit Edi Rama gjatë vizitës në Berlin angazhimin e Gjermanisë për konferencën e donatorëve në Bruksel ku do të mblidhen fonde për rindërtim pas tërmetit të 26 nëntorit.
Top Channel | 27-Jan-2020 19:41
Kancelarja Angela Merkel i ka shprehur kryeministrit Edi Rama gjatë vizitës në Berlin angazhimin e Gjermanisë për konferencën e donatorëve në Bruksel ku do të mblidhen fonde për rindërtim pas tërmetit të 26 nëntorit.

“Ke lobuar për Kosovën ndonjëherë”?! Përplasja me Haradinajn, Rama reagon ndaj komentuesit: Ti vëlla je viktimë
Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar takim “kokë më kokë” me kancelaren gjermane Angela Merkel, lidhur me konferencën e donatorëve që do të mbahet në muajin shkurt në Shqipëri, ku kryeministri tha se Merkel është ...
GazetaTema | 27-Jan-2020 22:01
Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar takim “kokë më kokë” me kancelaren gjermane Angela Merkel, lidhur me konferencën e donatorëve që do të mbahet në muajin shkurt në Shqipëri, ku kryeministri tha se Merkel është ...

Një luftë e shkuar dëm kundër Europës
Nga Mero Baze Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut, duket se janë pranë hapjes së negociatave me Bashkimin Europian. Pengesa themelore e cila bllokoi hapjen e negociatave, që ishte qëndrimi francez, i lidhur me arsyet e ...
GazetaTema | 27-Jan-2020 21:05
Nga Mero Baze Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut, duket se janë pranë hapjes së negociatave me Bashkimin Europian. Pengesa themelore e cila bllokoi hapjen e negociatave, që ishte qëndrimi francez, i lidhur me arsyet e ...

Fondet për tërmetin/ Rama takim me Presidenten e KE-së
Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë këtë të martë një takim në Bruksel me presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, në kuadër të Konferencës së Donatorëve. Kjo konferencë, e cila pritet të mbahet më 17 ...
VizionPlus | 28-Jan-2020 12:05
Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë këtë të martë një takim në Bruksel me presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, në kuadër të Konferencës së Donatorëve. Kjo konferencë, e cila pritet të mbahet më 17 ...

Këshilltari Henz shpjegon pse Merkeli është njeri pa rëndësi
Pas takimit të Kryeministrit Rama me Kancelaren Merkel dhe garancitë që ajo dha në emër të Gjermanisë për hapjen e negociatave, Këshilltari Henz I nisi një letër Jarit ku shpjegon pse kjo deklaratë nuk ka rëndësi . I ...
GazetaTema | 27-Jan-2020 19:01
Pas takimit të Kryeministrit Rama me Kancelaren Merkel dhe garancitë që ajo dha në emër të Gjermanisë për hapjen e negociatave, Këshilltari Henz I nisi një letër Jarit ku shpjegon pse kjo deklaratë nuk ka rëndësi . I ...

Garancia e Merkel dhe daullet e tellallëve të Tiranës!
Nga Alfred Peza Prej disa javësh në nivelet më të larta të politikbërjes europiane, po shtohen e forcohen zërat rreth idesë së hapjes së negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE, përpara ...
GazetaTema | 27-Jan-2020 18:53
Nga Alfred Peza Prej disa javësh në nivelet më të larta të politikbërjes europiane, po shtohen e forcohen zërat rreth idesë së hapjes së negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE, përpara ...

Merkel foli për marrëveshje në KE për negociatat , Balla: Shqipëria sheh tek Kancelarja një simbol të besimit tek Europa
Kryetari Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ndodhet në Berlin me Kryeministrin Edi Rama, ku u pritën në një takim nga kancelarja gjermane, Angela Merkel. Përmes një postimi në rrjetin social ...
GazetaTema | 27-Jan-2020 16:23
Kryetari Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ndodhet në Berlin me Kryeministrin Edi Rama, ku u pritën në një takim nga kancelarja gjermane, Angela Merkel. Përmes një postimi në rrjetin social ...

Rama niset drejt Brukselit, takim me Von der Leyen
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama u nis sot për në Bruksel, ku do të takohet me presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen. Në fokus të bisedimeve do të jetë Konferenca e Donatorëve, që do të mbahet në 17 ...
Telegrafi | 28-Jan-2020 12:29
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama u nis sot për në Bruksel, ku do të takohet me presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen. Në fokus të bisedimeve do të jetë Konferenca e Donatorëve, që do të mbahet në 17 ...

Flet Rama për Top Channel: Me Merkel plan të përbashkët veprimi në shtimin e donatorëve
Pas takimit me kancelaren Angela Merkel kryeministri Edi Rama dha një intervistë për të dërguarin e Top Channel në Berlin Muhamed Veliu.
Top Channel | 27-Jan-2020 16:00
Pas takimit me kancelaren Angela Merkel kryeministri Edi Rama dha një intervistë për të dërguarin e Top Channel në Berlin Muhamed Veliu.

Balla ne Bruksel: PE nuk tërhiqet, kërkon fillim e menjëhershëm të negociatave
Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla po zhvillon disa takime në Bruksel. Përmes një statusi në facebook Balla thekson se bindja shumicës së vendeve të BE dhe Parlamenti Europian janë për hapjen e negociatave ...
ABCNews | 28-Jan-2020 13:12
Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla po zhvillon disa takime në Bruksel. Përmes një statusi në facebook Balla thekson se bindja shumicës së vendeve të BE dhe Parlamenti Europian janë për hapjen e negociatave ...

Ligji “Anti-KÇK”/ Rama zbulon qëndrimin e kancelares Merkel
Kryeministri Edi Rama deklaroi këtë të hënë se kancelarja gjermane, Angela Merkel e mbështet ligjin “Anti-KÇK”. Me anë të një video-mesazhi në “Facebook”, Rama bëri me dije se ky lig shumë shpejt do të hyjë në fuqi. ...
VizionPlus | 27-Jan-2020 17:46
Kryeministri Edi Rama deklaroi këtë të hënë se kancelarja gjermane, Angela Merkel e mbështet ligjin “Anti-KÇK”. Me anë të një video-mesazhi në “Facebook”, Rama bëri me dije se ky lig shumë shpejt do të hyjë në fuqi. ...

Vizita në Gjermani, Balla: Shqipëria ka tek Kancelarja Merkel një simbol të besimit tek Europa
Kryetari Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ndodhet në Berlin me Kryeministrin Edi Rama, ku u pritën në një takim nga kancelarja gjermanr, Angela Merkel. Përmes një postimi në rrjetin social ...
BalkanWeb | 27-Jan-2020 15:26
Kryetari Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ndodhet në Berlin me Kryeministrin Edi Rama, ku u pritën në një takim nga kancelarja gjermanr, Angela Merkel. Përmes një postimi në rrjetin social ...

Balla: Mirënjohje Merkel për mbështetjen në rrugën e integrimit
Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla falenderoi kancelaren gjermane, Angela Merkel për mbështetjen e dhënë për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Evropian. Në “Facebook”, Balla tha se Merkel është një simbol ...
VizionPlus | 27-Jan-2020 16:32
Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla falenderoi kancelaren gjermane, Angela Merkel për mbështetjen e dhënë për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Evropian. Në “Facebook”, Balla tha se Merkel është një simbol ...

Harta e BE-së të zgjerohet me Ballkanin Perëndimor
Kreu i Parlamentit Europian tha se harta e BE-së duhet të zgjerohet me vendet e Ballkanit Perëndimor. “Duhet të bisedojmë, por mendoj se procesi nuk është ndërprerë, por duhet urgjentisht të nxitet. Mendoj se ekzistojnë ...
Republika | 29-Jan-2020 00:22
Kreu i Parlamentit Europian tha se harta e BE-së duhet të zgjerohet me vendet e Ballkanit Perëndimor. “Duhet të bisedojmë, por mendoj se procesi nuk është ndërprerë, por duhet urgjentisht të nxitet. Mendoj se ekzistojnë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved