ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/02/2020 01:40

Mediat kosovare: Negociatat për koalicion në prag dështimi, Kurti dhe Mustafa nuk lëvizin nga qëndrimet e ngurta

Mediat kosovare: Negociatat për koalicion në prag dështimi, Kurti dhe Mustafa nuk lëvizin nga qëndrimet e ngurta
KOSOVË Në prag të dështimit janë negociatat për arritjen e koalicionit mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike. Palët nuk kanë lëvizur nga qëndrimet e ngurta as pas takimit, që u konsiderua vendimtar, dhe i ...
BalkanWeb | 29-Jan-2020 11:16
KOSOVË Në prag të dështimit janë negociatat për arritjen e koalicionit mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike. Palët nuk kanë lëvizur nga qëndrimet e ngurta as pas takimit, që u konsiderua vendimtar, dhe i ...

Sërish pa marrëveshje, VV dhe LDK dështojnë përsëri
Pjesëmarrja e vendeve të QUINT-it nuk pati ndikim në përafrimin e qëndrimeve mes LVV-së dhe LDK-së për arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje. Pas përfundimit të takimit, Ambasadori i Britanisë së Madhe, Nicholas ...
Top Channel | 29-Jan-2020 01:29
Pjesëmarrja e vendeve të QUINT-it nuk pati ndikim në përafrimin e qëndrimeve mes LVV-së dhe LDK-së për arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje. Pas përfundimit të takimit, Ambasadori i Britanisë së Madhe, Nicholas ...

As ndërkombëtarët nuk e finalizojnë dot/ Përfundon takim LVV-LDK, sërish pa marrëveshje
Pas takimit të LVV dhe LDK-së që u mbajt mbrëmjen e sotme ka folur Isa Mustafa dhe Albulena Haxhiu, të cilët kanë lënë të hapur rrugën për bashkëpunim, por marrëveshje nuk është arritur.
Top Channel | 28-Jan-2020 22:01
Pas takimit të LVV dhe LDK-së që u mbajt mbrëmjen e sotme ka folur Isa Mustafa dhe Albulena Haxhiu, të cilët kanë lënë të hapur rrugën për bashkëpunim, por marrëveshje nuk është arritur.

“S’mund të bëhet njëanshëm”, Albin Kurti: U mundova boll për marrëveshje me LDK-në
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe i nominuari për kryeministër, Albin Kurti, pas takimit me Lidhjen Demokratike të Kosovës, në të cilin morën pjesë edhe ndërkombëtarët, deklaroi se nuk u arrit asnjë marrëveshje me ...
BalkanWeb | 28-Jan-2020 21:09
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe i nominuari për kryeministër, Albin Kurti, pas takimit me Lidhjen Demokratike të Kosovës, në të cilin morën pjesë edhe ndërkombëtarët, deklaroi se nuk u arrit asnjë marrëveshje me ...

Sërish bisedime për qeverinë/ Kurti dhe Mustafa takohen. Në Kuvend edhe ambasadorët
Gazetarja e Top Channel në Prishtinë, Alberta Hashani ka dhënë detajet më të fundit në edicionin qëndron të lajmeve të orës 19:30, në lidhje me takimin që po zhvillohet midis Isa Mustafës dhe Albin Kurtit.
Top Channel | 28-Jan-2020 20:48
Gazetarja e Top Channel në Prishtinë, Alberta Hashani ka dhënë detajet më të fundit në edicionin qëndron të lajmeve të orës 19:30, në lidhje me takimin që po zhvillohet midis Isa Mustafës dhe Albin Kurtit.

??Ambasadorët e QUINT-it dalin nga takimi me Kurtin e Mustafën
Ambasadorët e Britanisë së Madhe, Gjermanisë dhe ambasadorja e BE-së, kanë dal nga takimi që kishin me Albin Kurtin e Isa Mustafën.
Top Channel | 28-Jan-2020 20:48
Ambasadorët e Britanisë së Madhe, Gjermanisë dhe ambasadorja e BE-së, kanë dal nga takimi që kishin me Albin Kurtin e Isa Mustafën.

Analistët: Qeveria teknike me afat të caktuar, zgjidhja më e mirë e momentit për Kosovën
Ndërkombëtarët nuk do të ndërhyjnë në marrëveshjen për koalicion mes Vetëvendosjes e LDK-së. Prandaj, sipas njohësve të proceseve politike, si zgjedhje më pak e keqe për daljen nga situata e krijuar, është qeveria ...
BalkanWeb | 28-Jan-2020 20:24
Ndërkombëtarët nuk do të ndërhyjnë në marrëveshjen për koalicion mes Vetëvendosjes e LDK-së. Prandaj, sipas njohësve të proceseve politike, si zgjedhje më pak e keqe për daljen nga situata e krijuar, është qeveria ...

Ndërhyrja e ambasadorëve pa sukses, s’ka marrëveshje LDK-LVV për qeverinë
As ndërhyrja e ndërkombëtarëve nuk e ka zgjidhur situatën politike në Kosovë. Takimi mes Isa Mustafës, Albin Kurtit dhe ambasadorëve të QUINT-it është mbyllur sërish pa marrëveshje për qeverinë e re mes palëve. Anëtarja ...
VizionPlus | 28-Jan-2020 21:22
As ndërhyrja e ndërkombëtarëve nuk e ka zgjidhur situatën politike në Kosovë. Takimi mes Isa Mustafës, Albin Kurtit dhe ambasadorëve të QUINT-it është mbyllur sërish pa marrëveshje për qeverinë e re mes palëve. Anëtarja ...

Formimi i qeverisë në Kosovës/ Takimit të Mustafës dhe Kurtit i bashkohen ndërkombëtarët
Për më shumë se një orë ka nisur takimi midis Albin Kurtit dhe Isa Mustafës në ambientet e Kuvendit të Kosovës.
Top Channel | 28-Jan-2020 18:26
Për më shumë se një orë ka nisur takimi midis Albin Kurtit dhe Isa Mustafës në ambientet e Kuvendit të Kosovës.

Apostolova: Nuk ndërmjetësojmë për arritjen e koalicionit LVV-LDK
Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka sqaruar krejt çfarë ka ndodhur mbrëmë në Kuvend në takimin mes ambasadorëve të Quint-it dhe Albin Kurtit e Isa Mustafës. Ajo ka thënë për Klan Kosovën se vetëm ...
Telegrafi | 29-Jan-2020 14:11
Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka sqaruar krejt çfarë ka ndodhur mbrëmë në Kuvend në takimin mes ambasadorëve të Quint-it dhe Albin Kurtit e Isa Mustafës. Ajo ka thënë për Klan Kosovën se vetëm ...

Nuk ka përafrim LVV-LDK, a do të vazhdojnë takimet?
Edhe pse në takimin e së martës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës ishin të pranishëm ambasadorët e QUINT-it dhe shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova takimi ...
Telegrafi | 29-Jan-2020 07:28
Edhe pse në takimin e së martës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës ishin të pranishëm ambasadorët e QUINT-it dhe shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova takimi ...

Edhe gjashtë ditë kohë, Kurti e Mustafa nuk bien dakord për formimin e qeverisë
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk kanë arritur as me ndihmën e ambasadorëve të QUINT-t, që të afrohen për të krijuar koalicionin qeverisës. Albin Kurti dhe Isa Mustafa pas takimit të mbrëmshëm ...
Monitor | 29-Jan-2020 12:40
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk kanë arritur as me ndihmën e ambasadorëve të QUINT-t, që të afrohen për të krijuar koalicionin qeverisës. Albin Kurti dhe Isa Mustafa pas takimit të mbrëmshëm ...

Marrëveshja drejt dështimit/ Çfarë i ndan Albin Kurtin dhe Mustafën
Negociatat për arritjen e koalicionit mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike janë në prag të dështimit. Palët nuk kanë lëvizur nga qëndrimet e ngurta as pas takimit të së martës, që u konsiderua vendimtar, ...
Lapsi | 29-Jan-2020 11:43
Negociatat për arritjen e koalicionit mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike janë në prag të dështimit. Palët nuk kanë lëvizur nga qëndrimet e ngurta as pas takimit të së martës, që u konsiderua vendimtar, ...

Mustafa dhe Kurti në takim me ambasadorët, LDK kërkon ndarje pushteti
Kryetari i LDK, Isa Mustafa dhe kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ndodhen në takim me ambasadorët e shteteve të QUINT-it. Takimi po zhvillohet në ambientet e Kuvendit të Kosovës dhe po diskutohet për arritjen e ...
VizionPlus | 28-Jan-2020 19:56
Kryetari i LDK, Isa Mustafa dhe kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ndodhen në takim me ambasadorët e shteteve të QUINT-it. Takimi po zhvillohet në ambientet e Kuvendit të Kosovës dhe po diskutohet për arritjen e ...

Dështojnë sërish negociatat, Albin Kurti: S’ka marrëveshje të stilit ‘merre ose lëre’
Ka përfunduar pa marrëveshje edhe takimi i sotëm ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Në takimin e mbajtur në prani të vendeve të KUINT-it dhe shefes së BE në Prishtinë, LDK-ja nuk ka ...
ABCNews | 29-Jan-2020 00:03
Ka përfunduar pa marrëveshje edhe takimi i sotëm ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Në takimin e mbajtur në prani të vendeve të KUINT-it dhe shefes së BE në Prishtinë, LDK-ja nuk ka ...

Përfundon takimi LDK-VV, nuk deklarohen për media
(E plotësuar) Ka përfunduar takimi i kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, të kandidates për kryeministre nga radhët e kësaj partie Vjosa Osmani dhe kryetarit të LVV-së, Albin Kurti, por pas takimit asnjëri prej tyre nuk ...
Telegrafi | 26-Aug-2019 18:38
(E plotësuar) Ka përfunduar takimi i kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, të kandidates për kryeministre nga radhët e kësaj partie Vjosa Osmani dhe kryetarit të LVV-së, Albin Kurti, por pas takimit asnjëri prej tyre nuk ...

LAJM I FUNDIT/ S’ka marrëveshje në Kosovë, Kurti dhe Mustafa akuzojnë njëri – tjetrin
Ka përfunduar pas 3 orësh takimi mes përfaqësuesve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës në prani të ambasadorëve në Prishtinë. Palët nuk kanë pasur asnjë lëvizje nga qëndrimet e tyre. I mandatuari ...
Lapsi | 28-Jan-2020 21:15
Ka përfunduar pas 3 orësh takimi mes përfaqësuesve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës në prani të ambasadorëve në Prishtinë. Palët nuk kanë pasur asnjë lëvizje nga qëndrimet e tyre. I mandatuari ...

Nuk ka marrëveshje LVV-LDK, s’bën punë as QUINT-i
As prania e Shefes së Zyrës së BE-së dhe ambasadorëve të QUINT-it nuk ka ndihmuar që Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike të Kosovës, në takimin e sotëm të arrijnë marrëveshje për koalicion qeverisës. Takimi i ...
Telegrafi | 28-Jan-2020 20:44
As prania e Shefes së Zyrës së BE-së dhe ambasadorëve të QUINT-it nuk ka ndihmuar që Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike të Kosovës, në takimin e sotëm të arrijnë marrëveshje për koalicion qeverisës. Takimi i ...

Apostolova: Ne nuk ndërhyjmë, por qeveria të bëhet sa më shpejtë
Shefja e zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka bërë të ditur se ndërkombëtarët nuk do të ndërhyjnë në çështjet e brendshme politike. Sipas saj, ndërkombëtarëve nuk iu takon që të ndërhyjnë në ...
Lajminet | 29-Jan-2020 14:35
Shefja e zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka bërë të ditur se ndërkombëtarët nuk do të ndërhyjnë në çështjet e brendshme politike. Sipas saj, ndërkombëtarëve nuk iu takon që të ndërhyjnë në ...

Vjosa Osmani mbi 50 mijë vota më shumë se Isa Mustafa kur i printe listës
Vjosa Osmani u bë kandidatja e parë grua për kryeministre të Kosovës. Kjo pasi LDK, parti pjesë e së cilës është Osmani, vendosi që në zgjedhjet e 6 tetorit të kandidoj atë për shefe të Qeverisë, shkruan gazeta inFokus. ...
InFokusi | 29-Jan-2020 14:14
Vjosa Osmani u bë kandidatja e parë grua për kryeministre të Kosovës. Kjo pasi LDK, parti pjesë e së cilës është Osmani, vendosi që në zgjedhjet e 6 tetorit të kandidoj atë për shefe të Qeverisë, shkruan gazeta inFokus. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved