ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/02/2020 12:01

FOTOT: 9 metrat fatale që i morën jetën Kobe Bryant

FOTOT: 9 metrat fatale që i morën jetën Kobe Bryant
Helikopteri i cili i mori jetën Kobe Bryant, vajzës së tij 13-vjeçare Gianna dhe 7 personave të tjerë, humbi 600 metra lartësi në një minutë para se të përplasej me faqen e kodrës. Kështu deklaroi një zyrtare e Bordit ...
GazetaTema | 29-Jan-2020 13:44
Helikopteri i cili i mori jetën Kobe Bryant, vajzës së tij 13-vjeçare Gianna dhe 7 personave të tjerë, humbi 600 metra lartësi në një minutë para se të përplasej me faqen e kodrës. Kështu deklaroi një zyrtare e Bordit ...

VIDEO/ Identifikohet trupi i Kobe Bryant, një pajisje mund ti shpëtonte jetën, Lakers rikthehen në stërvitje, homazhe edhe nga Milan
Të martën në mbrëmje janë identifikuar trupat e 4 nga 9 personat që humbën jetën si pasojë e aksidentit fatal me helikopter. Mes tyre, falë analizave dixhitale, është identifikuar trupi i ish basketbollistit Kobe Bryant ...
BalkanWeb | 29-Jan-2020 11:31
Të martën në mbrëmje janë identifikuar trupat e 4 nga 9 personat që humbën jetën si pasojë e aksidentit fatal me helikopter. Mes tyre, falë analizave dixhitale, është identifikuar trupi i ish basketbollistit Kobe Bryant ...

Autoritet amerikane identifikojnë trupin e Brajant, helikopterit i mungonte sensori që sinjalizonte afërsinë me kodrën
Aksidenti tragjik me helikopter i së dielës që i mori jetën legjendës së basketbollit, Kobi Brajant e vajzës së tij Xhiana 13-vjeçe, ka tronditur mbarë botën. Së bashku me ta në bord ishin edhe shtatë persona të tjera. ...
Telegraf | 29-Jan-2020 11:30
Aksidenti tragjik me helikopter i së dielës që i mori jetën legjendës së basketbollit, Kobi Brajant e vajzës së tij Xhiana 13-vjeçe, ka tronditur mbarë botën. Së bashku me ta në bord ishin edhe shtatë persona të tjera. ...

Identifikohet trupi i Kobe Bryant dhe tre personave tjerë
Pas ngjarjes tragjike, ku humbi jetën legjenda e basketbollit amerikan, Kobe Bryant, vajza e tij 13-vjeçare Gianna dhe shtatë persona të tjerë, autoritetet e shtetit amerikan vijuan punën për nxjerrjen e trupave të ...
Telegrafi | 29-Jan-2020 11:55
Pas ngjarjes tragjike, ku humbi jetën legjenda e basketbollit amerikan, Kobe Bryant, vajza e tij 13-vjeçare Gianna dhe shtatë persona të tjerë, autoritetet e shtetit amerikan vijuan punën për nxjerrjen e trupave të ...

Aktorja Evan Rachel Wood e quan Kobe Bryant ‘përdhunues’ pas vdekjes së tij
Aktorja e “Westworld”, Eva Rachel Wood, bëri një postim rreth Kobe Bryant në rrjetet sociale teksa përmendi rastin e sulmit seksual të basketbollistit në vitin 2003, vetëm disa orë pasi ish-ylli i NBA-së vdiq në një ...
Telegrafi | 29-Jan-2020 11:10
Aktorja e “Westworld”, Eva Rachel Wood, bëri një postim rreth Kobe Bryant në rrjetet sociale teksa përmendi rastin e sulmit seksual të basketbollistit në vitin 2003, vetëm disa orë pasi ish-ylli i NBA-së vdiq në një ...

Kobe Bryant dhe bashkëshortja nuk fluturonin kurrë bashkë me helikopter
Kobe Bryant ishte përdorues i rregullt i helikopterit si mjet transporti, por ai dhe bashkëshortja Vanessa kishin bërë një marrëveshje që të mos udhëtonin kurrë bashkë. Zbulimin e bën revista amerikane “People”, e cila ...
GazetaTema | 28-Jan-2020 17:14
Kobe Bryant ishte përdorues i rregullt i helikopterit si mjet transporti, por ai dhe bashkëshortja Vanessa kishin bërë një marrëveshje që të mos udhëtonin kurrë bashkë. Zbulimin e bën revista amerikane “People”, e cila ...

Miqtë flasin për gjëndjen e Vanessës pas vdekjes së Kobe dhe Gigi
Më 26 janar, bota e sportit përjetoi një tragjedi të madhe! Legjenda e basketbollit amerikan dhe e skuadrës LA Lakers, Kobe Bryant, ndërroi jetë pasi helikopteri i tij mori flakë. Fatkeqësia u bë më e madhe, pasi u ...
Lapsi | 29-Jan-2020 12:49
Më 26 janar, bota e sportit përjetoi një tragjedi të madhe! Legjenda e basketbollit amerikan dhe e skuadrës LA Lakers, Kobe Bryant, ndërroi jetë pasi helikopteri i tij mori flakë. Fatkeqësia u bë më e madhe, pasi u ...

Ja si bashkëshortja e Kobe i shpëtoi aksidentit
Por bilanci mund te kish qene edhe me i rende e tragjik, duke ditur se helikopteri me te cilin po udhetonin ishte ne pronesi te Kobe dhe ai e perdorte ate shpesh per tu zhvendosur nga njeri vend ne tjetrin, pa pasur ...
ikub.al | 28-Jan-2020 13:46
Por bilanci mund te kish qene edhe me i rende e tragjik, duke ditur se helikopteri me te cilin po udhetonin ishte ne pronesi te Kobe dhe ai e perdorte ate shpesh per tu zhvendosur nga njeri vend ne tjetrin, pa pasur ...

Publikohet video e re e aksidentit të Kobe Bryant – eksperti i aviacionit, Ditchey: Aksidenti ishte i shmangshëm
Legjenda e basketbollit, Kobe Bryant dhe vajza e tij 13-vjeçare, Gianna, humbën jetën në një aksident helikopteri “krejtësisht të shmangshëm”, ka thënë një ekspert i aviacionit. Piloti, inxhinieri aeronautikë dhe ...
Telegrafi | 29-Jan-2020 09:07
Legjenda e basketbollit, Kobe Bryant dhe vajza e tij 13-vjeçare, Gianna, humbën jetën në një aksident helikopteri “krejtësisht të shmangshëm”, ka thënë një ekspert i aviacionit. Piloti, inxhinieri aeronautikë dhe ...

Identifikohet trupi i Bryant dhe tre personave të tjerë, Nike surprizon
Nëntë persona humbën jetën tre ditë më parë në rrëzimin e helikopterit të Kobe Bryant, legjendës së basketbollit. Përveç tij dhe vajzës 13-vjeçare u shuan edhe shtatë persona të tjerë. Autoritetet amerikane po punojnë ...
ABCNews | 29-Jan-2020 11:10
Nëntë persona humbën jetën tre ditë më parë në rrëzimin e helikopterit të Kobe Bryant, legjendës së basketbollit. Përveç tij dhe vajzës 13-vjeçare u shuan edhe shtatë persona të tjerë. Autoritetet amerikane po punojnë ...

Detajet e para të hetimeve: Bryant dhe viktimat mund të shpëtonin, piloti fluturonte ulët
Hetimet për aksidentin me helikopter që I morën jetën Kobe Bryant, vajzës së tij dhe shtatë personave të tjerë që ndodheshin në bord vazhdojnë, ndërsa me kalimin e orëve zbulohen të tjera detaje, që hedhin dritë mbi ...
BalkanWeb | 28-Jan-2020 13:31
Hetimet për aksidentin me helikopter që I morën jetën Kobe Bryant, vajzës së tij dhe shtatë personave të tjerë që ndodheshin në bord vazhdojnë, ndërsa me kalimin e orëve zbulohen të tjera detaje, që hedhin dritë mbi ...

Prindër, vajza, trajnerë: Biografi e shkurtër e nëntë viktimave të aksidentit tragjik me helikopterin e Kobe Bryant
Nëntë njerëz e humbën jetën të dielën kur po udhëtonin drejt një ndeshjeje basketbolli në Thousand Oaks, kur për shkak të kushteve të këqija të motit, helikopteri i tyre u rrëzua dhe u kaplua nga flakët në Calabasas të ...
Telegrafi | 28-Jan-2020 23:42
Nëntë njerëz e humbën jetën të dielën kur po udhëtonin drejt një ndeshjeje basketbolli në Thousand Oaks, kur për shkak të kushteve të këqija të motit, helikopteri i tyre u rrëzua dhe u kaplua nga flakët në Calabasas të ...

Brenda helikopterit 29-vjeçar ‘Mamba Chopper’ – aty ku gjeti vdekjen Kobe Bryant
Helikopteri më të cilën gjeti vdekjen Kobe Bryant është identifikuar si Sikorsky S-76B ndryshe i njohur ‘Mamba Chopper’. Legjenda e basketbollit humbi jetën së bashku me vajzën e tij 13-vjeçare Gianna e që aty ishin ...
BalkanWeb | 28-Jan-2020 12:37
Helikopteri më të cilën gjeti vdekjen Kobe Bryant është identifikuar si Sikorsky S-76B ndryshe i njohur ‘Mamba Chopper’. Legjenda e basketbollit humbi jetën së bashku me vajzën e tij 13-vjeçare Gianna e që aty ishin ...

Aksidenti fatal i helikopterit të Kobe Bryant, hetuesit japin detaje të reja
Helikopteri i Kobe Bryant që u rrëzua në Kalabasas, Kalifornia, së bashku me tetë pasagjerë tjerë, po lëvizte me një ‘ndikim të lartë energjie’, njofton Bordi Kombëtar i Sigurisë së Transportit. Derisa hetuesit ...
Zeri | 29-Jan-2020 14:21
Helikopteri i Kobe Bryant që u rrëzua në Kalabasas, Kalifornia, së bashku me tetë pasagjerë tjerë, po lëvizte me një ‘ndikim të lartë energjie’, njofton Bordi Kombëtar i Sigurisë së Transportit. Derisa hetuesit ...

Zbulohet shkaku që çoi helikopterin ku ndodhej Bryant të aksidentohej
Helikopteri i Kobe Bryant nuk kishte një sistem paralajmërimi të terrenit që mund t’i kishte thënë pilotit se po binte drejt kodrës, tha të martën një zyrtar i Bordit të Sigurisë së Transportit. Jennifer Homendy ...
Gazeta Observer | 29-Jan-2020 13:58
Helikopteri i Kobe Bryant nuk kishte një sistem paralajmërimi të terrenit që mund t’i kishte thënë pilotit se po binte drejt kodrës, tha të martën një zyrtar i Bordit të Sigurisë së Transportit. Jennifer Homendy ...

Zbulohen detaje nga momentet e fundit para rrëzimit të helikopterit të Bryant
Hetuesit e incidentit i kanë zbuluar detajet nga momentet e fundit të udhëtimit të helikopterit, që i la të vrarë Kobe Bryant, vajzën e tij 13-vjeçare dhe shtatë të tjerë. Helikopteri u rrëzua brenda 60 sekondave para ...
Koha.mk | 29-Jan-2020 13:38
Hetuesit e incidentit i kanë zbuluar detajet nga momentet e fundit të udhëtimit të helikopterit, që i la të vrarë Kobe Bryant, vajzën e tij 13-vjeçare dhe shtatë të tjerë. Helikopteri u rrëzua brenda 60 sekondave para ...

Repisti amerikan: Koben e vranë, gjithçka ishte e planifikuar
Shumë njerëz i kanë shfrytëzuar rrjetet sociale për ta komentuar vdekjen e legjendës së NBA Kobe Bryant, por repisti i këngës “Watch Me Nae Nae”, Silento, ka marrë vëmendjen me postimin e tij duke pretenduar se vdekja e ...
Koha.mk | 29-Jan-2020 13:29
Shumë njerëz i kanë shfrytëzuar rrjetet sociale për ta komentuar vdekjen e legjendës së NBA Kobe Bryant, por repisti i këngës “Watch Me Nae Nae”, Silento, ka marrë vëmendjen me postimin e tij duke pretenduar se vdekja e ...

Milani dhe tifozët kuqezi nderojnë legjendën Kobe Bryant
Klubi italian Milan e ka nderuar legjendën e basketbollit amerikan, Kobe Bryant, i cili vdiq tragjikisht në një aksident me helikopter të dielën. Milan dhe tifozët e saj para takimit çerekfinale të Kupës së Italisë ...
Telegrafi | 28-Jan-2020 21:56
Klubi italian Milan e ka nderuar legjendën e basketbollit amerikan, Kobe Bryant, i cili vdiq tragjikisht në një aksident me helikopter të dielën. Milan dhe tifozët e saj para takimit çerekfinale të Kupës së Italisë ...

Pesë gjëra që duhet t’i dini për gruan e Kobe Bryant
Vanessa Bryant ishte vetëm 37-vjeçare kur e humbi tragjikisht bashkëshortin e saj, Kobe Bryant, dhe vajzën e tyre 13-vjeçare në një aksident fatal me helikopter, më 26 janar të vitit 2020. Pesë-herë kampioni i NBA, Kobe ...
Koha.mk | 29-Jan-2020 13:25
Vanessa Bryant ishte vetëm 37-vjeçare kur e humbi tragjikisht bashkëshortin e saj, Kobe Bryant, dhe vajzën e tyre 13-vjeçare në një aksident fatal me helikopter, më 26 janar të vitit 2020. Pesë-herë kampioni i NBA, Kobe ...

12:26 Pesë gjëra që duhet t’i dini për gruan e Kobe Bryant Vanessa Bryant ishte vetëm 37-vjeçare...
Vanessa Bryant ishte vetëm 37-vjeçare kur e humbi tragjikisht bashkëshortin e saj, Kobe Bryant, dhe vajzën e tyre 13-vjeçare në një aksident fatal me helikopter, më 26 janar të vitit 2020. Pesë-herë kampioni i NBA, Kobe ...
Kosova Sot | 29-Jan-2020 13:03
Vanessa Bryant ishte vetëm 37-vjeçare kur e humbi tragjikisht bashkëshortin e saj, Kobe Bryant, dhe vajzën e tyre 13-vjeçare në një aksident fatal me helikopter, më 26 janar të vitit 2020. Pesë-herë kampioni i NBA, Kobe ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved