ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/02/2020 01:30

Veliu: Takimin me QUINT-in e kërkoi Vetëvendosje, jo LDK

Veliu: Takimin me QUINT-in e kërkoi Vetëvendosje, jo LDK
Lëvizja Vetëvendosje, pas takimit të sotëm me LDK-në, që nuk rezultoi me arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje, ka paralajmëruar se këto dy subjekte politike nesër do të kenë një takim të përbashkët me ambasadorët ...
Telegrafi | 28-Jan-2020 00:02
Lëvizja Vetëvendosje, pas takimit të sotëm me LDK-në, që nuk rezultoi me arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje, ka paralajmëruar se këto dy subjekte politike nesër do të kenë një takim të përbashkët me ambasadorët ...

Takimi pa marrëveshje me Vetëvendosjen, reagon LDK-ja: Qëndrimet tona dihen
Pas takimit me Vetëvendosjen që rezultoi pa sukses, pasi nuk u arrit asnjë marrëveshje, vjen një reagim nga LDK-ja. Përmes një mesazhi për mediat, LDK thekson se në këtë takim kanë parashtruar qëndrimet e tyre. “Sot ...
BalkanWeb | 27-Jan-2020 20:53
Pas takimit me Vetëvendosjen që rezultoi pa sukses, pasi nuk u arrit asnjë marrëveshje, vjen një reagim nga LDK-ja. Përmes një mesazhi për mediat, LDK thekson se në këtë takim kanë parashtruar qëndrimet e tyre. “Sot ...

Pacolli flet për bisedimet për qeverinë e re dhe dialogun Kosovë-Serbi
Udhëheqësit e lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës i dhanë fund pa marrëveshje një takimi të hënën në mbrëmje në kuadër të përpjekjeve për të siguruar një marrëveshje për formimin e qeverisë së re. ...
Arbresh | 27-Jan-2020 23:59
Udhëheqësit e lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës i dhanë fund pa marrëveshje një takimi të hënën në mbrëmje në kuadër të përpjekjeve për të siguruar një marrëveshje për formimin e qeverisë së re. ...

Dështon takimi Kurti-Mustafa, nesër ndërhyjnë ndërkombëtarët!
Takimi i sotëm mes Albin Kurtit dhe Isa Mustafës është parë si vendimtar, për koalicionin VV-LDK, por që ky takim tanimë ka dështuar, dhe nuk është arritur një marrëveshje. Lëvizja Vetëvendosje e ka konfirmuar dështimin ...
Dritare | 27-Jan-2020 23:28
Takimi i sotëm mes Albin Kurtit dhe Isa Mustafës është parë si vendimtar, për koalicionin VV-LDK, por që ky takim tanimë ka dështuar, dhe nuk është arritur një marrëveshje. Lëvizja Vetëvendosje e ka konfirmuar dështimin ...

Takimi LVV-LDK me ndërmjetësimin e ambasadorëve, deklarohet Vjosa Osmani
Në takimin e nesërm mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës do të marrin pjesë edhe përfaqësuesit e QUNTI-it dhe të Bashkimit Evropian. Nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani, ka treguar për se në ...
Gazeta Monitor | 27-Jan-2020 22:01
Në takimin e nesërm mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës do të marrin pjesë edhe përfaqësuesit e QUNTI-it dhe të Bashkimit Evropian. Nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani, ka treguar për se në ...

Osmani tregon formatin e takimit të nesërm mes LVV dhe LDK
Në takimin e nesërm mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës do të marrin pjesë edhe përfaqësuesit e QUINTI’it dhe të Bashkimit Evropian. Nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani, ka treguar për Gazetën ...
Arbresh | 27-Jan-2020 21:49
Në takimin e nesërm mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës do të marrin pjesë edhe përfaqësuesit e QUINTI’it dhe të Bashkimit Evropian. Nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani, ka treguar për Gazetën ...

Ndërhyrja e QUINT’it, Vjosa Osmani tregon se në çfarë formati mbahet nesër takimi
Në takimin e nesërm mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës do të marrin pjesë edhe përfaqësuesit e QUINTI’it dhe të Bashkimit Evropian. Nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani, ka treguar për Gazetën ...
Albportali | 27-Jan-2020 21:36
Në takimin e nesërm mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës do të marrin pjesë edhe përfaqësuesit e QUINTI’it dhe të Bashkimit Evropian. Nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani, ka treguar për Gazetën ...

Ndërhyrja e QUINT’it, Vjosa Osmani tregon se në çfarë formati mbahet nesër takimi
Në takimin e nesërm mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës do të marrin pjesë edhe përfaqësuesit e QUINTI’it dhe të Bashkimit Evropian. Nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani, ka treguar për Gazetën ...
Indeks Online | 27-Jan-2020 21:36
Në takimin e nesërm mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës do të marrin pjesë edhe përfaqësuesit e QUINTI’it dhe të Bashkimit Evropian. Nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani, ka treguar për Gazetën ...

Ndërhyrja e QUINT-it, Vjosa Osmani tregon se në çfarë formati mbahet nesër takimi
Në takimin e nesërm mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës do të marrin pjesë edhe përfaqësuesit e QUINTI-it dhe të Bashkimit Evropian. Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, ka treguar për Gazetën ...
Gazeta Observer | 27-Jan-2020 21:31
Në takimin e nesërm mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës do të marrin pjesë edhe përfaqësuesit e QUINTI-it dhe të Bashkimit Evropian. Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, ka treguar për Gazetën ...

Nëse LVV kërkon përfshirjen e QUINT-it, vendi kthehet si në vitet e 99-ta
Lëvizja Vetëvendosje zyrtarisht njofton se as pas takimit të sotëm në Kuvendin e Kosovës me LDK’në nuk kanë arritur marrëvshje për formimin e Qeverisë. “Sot pasdite, në Kuvendin e Kosovës u mbajt edhe një takim ndërmjet ...
Arbresh | 27-Jan-2020 21:31
Lëvizja Vetëvendosje zyrtarisht njofton se as pas takimit të sotëm në Kuvendin e Kosovës me LDK’në nuk kanë arritur marrëvshje për formimin e Qeverisë. “Sot pasdite, në Kuvendin e Kosovës u mbajt edhe një takim ndërmjet ...

Deklarohen LVV dhe LDK: Nesër, takim me ambasadorët e QUINT-it
Pas takimit të sotëm të krerëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës për arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje, e që rezultoi i pasuksesshëm, LVV dhe LDK kanë dalë me komunikata zyrtare për ...
AlbInfo | 27-Jan-2020 21:28
Pas takimit të sotëm të krerëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës për arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje, e që rezultoi i pasuksesshëm, LVV dhe LDK kanë dalë me komunikata zyrtare për ...

Ndërhyrja e QUINT’it, Vjosa Osmani tregon se në çfarë formati mbahet nesër takimi
Në takimin e nesërm mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës do të marrin pjesë edhe përfaqësuesit e QUINTI’it dhe të Bashkimit Evropian. Nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani, ka treguar për Gazetën ...
Gazeta Express | 27-Jan-2020 21:28
Në takimin e nesërm mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës do të marrin pjesë edhe përfaqësuesit e QUINTI’it dhe të Bashkimit Evropian. Nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani, ka treguar për Gazetën ...

S’ka marrëveshje VV-LDK, nesër ndërhyn QUINT-i dhe BE-ja
Lëvizja Vetëvendosje zyrtarisht njofton se as pas takimit të sotëm në Kuvendin e Kosovës me LDK-në nuk kanë arritur marrëveshje për formimin e Qeverisë. “Sot pasdite, në Kuvendin e Kosovës u mbajt edhe një takim ...
Albportali | 27-Jan-2020 21:28
Lëvizja Vetëvendosje zyrtarisht njofton se as pas takimit të sotëm në Kuvendin e Kosovës me LDK-në nuk kanë arritur marrëveshje për formimin e Qeverisë. “Sot pasdite, në Kuvendin e Kosovës u mbajt edhe një takim ...

Ndërhyrja e QUINT’it, Vjosa Osmani tregon se në çfarë formati mbahet nesër takimi
Në takimin e nesërm mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës do të marrin pjesë edhe përfaqësuesit e QUINTI’it dhe të Bashkimit Evropian. Nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani, ka treguar për Gazetën ...
Gazeta Express | 27-Jan-2020 21:22
Në takimin e nesërm mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës do të marrin pjesë edhe përfaqësuesit e QUINTI’it dhe të Bashkimit Evropian. Nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani, ka treguar për Gazetën ...

Ndërhyrja e QUINT’it, Vjosa Osmani tregon se në çfarë formati mbahet nesër takimi
Në takimin e nesërm mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës do të marrin pjesë edhe përfaqësuesit e QUNTI’it dhe të Bashkimit Evropian. Nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani, ka treguar për Gazetën ...
Gazeta Express | 27-Jan-2020 21:17
Në takimin e nesërm mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës do të marrin pjesë edhe përfaqësuesit e QUNTI’it dhe të Bashkimit Evropian. Nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani, ka treguar për Gazetën ...

Ambasadorët e QUINT-it përfshihen në negociatat VV-LDK
Prishtinë, 27 janar 2020 – Ambasadorët e pesë vendeve perëndimore me shumë ndikim në Kosovë, të njohura si QUINT, (SHBA-së, Gjermanisë, Mbretërisë së Bashkuar, Francës dhe Italisë) do të përfshihen në negociatat që po ...
Illyriapress | 27-Jan-2020 21:13
Prishtinë, 27 janar 2020 – Ambasadorët e pesë vendeve perëndimore me shumë ndikim në Kosovë, të njohura si QUINT, (SHBA-së, Gjermanisë, Mbretërisë së Bashkuar, Francës dhe Italisë) do të përfshihen në negociatat që po ...

S’ka marrëveshje VV-LDK, nesër ndërhyn QUINT-i
Lëvizja Vetëvendosje zyrtarisht njofton se as pas takimit të sotëm në Kuvendin e Kosovës me LDK’në nuk kanë arritur marrëveshje për formimin e Qeverisë. Nuk ka marrëveshje për koalicion qeverisës mes LVV’së dhe LDK’së, ...
TetovaSot | 27-Jan-2020 21:06
Lëvizja Vetëvendosje zyrtarisht njofton se as pas takimit të sotëm në Kuvendin e Kosovës me LDK’në nuk kanë arritur marrëveshje për formimin e Qeverisë. Nuk ka marrëveshje për koalicion qeverisës mes LVV’së dhe LDK’së, ...

Pas takimit të sotëm, deklarohen LVV dhe LDK: Nesër takim i përbashkët me ambasadorët e QUINT-it
Pas takimit të sotëm të krerëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës për arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje, e që rezultoi i paskuksesshëm, LVV dhe LDK kanë dalë me komunikata zyrtare për ...
Telegrafi | 27-Jan-2020 20:37
Pas takimit të sotëm të krerëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës për arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje, e që rezultoi i paskuksesshëm, LVV dhe LDK kanë dalë me komunikata zyrtare për ...

LDK reagon pas takimit, tregon se cilat janë qëndrimet e tyre
Lidhja Demokratike e Kosovës përmes një postimi në Facebook ka reaguar pas takimit që e pati sot me LVV-në. Ata kanë treguar se qëndrimet e tyre nuk kanë ndryshuar as në këtë takim, transmeton Indeksonline. “Në takimin ...
Indeks Online | 27-Jan-2020 21:05
Lidhja Demokratike e Kosovës përmes një postimi në Facebook ka reaguar pas takimit që e pati sot me LVV-në. Ata kanë treguar se qëndrimet e tyre nuk kanë ndryshuar as në këtë takim, transmeton Indeksonline. “Në takimin ...

Diplomatët perëndimor përfshihen në procesin e formimit të qeverisë së Kosovës
Udhëheqësit e lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës i dhanë fund pa marrëveshje një takimi të hënën në mbrëmje në kuadër të përpjekjeve për të siguruar një marrëveshje për formimin e qeverisë së re. ...
Zeri Amerikes | 27-Jan-2020 20:53
Udhëheqësit e lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës i dhanë fund pa marrëveshje një takimi të hënën në mbrëmje në kuadër të përpjekjeve për të siguruar një marrëveshje për formimin e qeverisë së re. ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved