ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/02/2020 09:35

Nuk arrihet marrëveshja për qeverinë e Kosovës, nesër takim me të huajt

Nuk arrihet marrëveshja për qeverinë e Kosovës, nesër takim me të huajt
Mbrëmjen e sotme ka qenë takimi i radhës midis Albin Kurtit dhe Isa Mustafës për krijimin e qeverisë së re në Kosovë.
Top Channel | 27-Jan-2020 20:47
Mbrëmjen e sotme ka qenë takimi i radhës midis Albin Kurtit dhe Isa Mustafës për krijimin e qeverisë së re në Kosovë.

?Përfundon takimi, VV e LDK nuk deklarohen për media
Ka përfunduar takimi mes krerëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe atyre të Lidhjes Demokratike të Kosovës në përpjekje për të formuar koalicionin bashkëqeverisës.
Top Channel | 27-Jan-2020 19:30
Ka përfunduar takimi mes krerëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe atyre të Lidhjes Demokratike të Kosovës në përpjekje për të formuar koalicionin bashkëqeverisës.

Përfundon takimi Kurti-Mustafa/ A ka marrëveshje mes palëve?
Takimi mes kryetarit të LDK, Isa Mustafa dhe kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka përfunduar. Krerët u takuan këtë të hënë për të arritur marrëveshjen për qeverinë e re në Kosovë. Takimi zgjati më shumë se dy ...
VizionPlus | 27-Jan-2020 19:30
Takimi mes kryetarit të LDK, Isa Mustafa dhe kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka përfunduar. Krerët u takuan këtë të hënë për të arritur marrëveshjen për qeverinë e re në Kosovë. Takimi zgjati më shumë se dy ...

Përfundon takimi me dyer të mbyllura i LVV dhe LDK
Takimi mes krerëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe atyre të Lidhjes Demokratike të Kosovës, në përpjekje për të formuar koalicionin bashkëqeverisës ka përfunduar. Të dyja palët kanë shfrytëzuar dalje të tjera të Kuvendit ...
Telegraf | 27-Jan-2020 19:24
Takimi mes krerëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe atyre të Lidhjes Demokratike të Kosovës, në përpjekje për të formuar koalicionin bashkëqeverisës ka përfunduar. Të dyja palët kanë shfrytëzuar dalje të tjera të Kuvendit ...

Albulena Haxhiu flet për takimin e sotëm LVV-LDK
Pa arritjen e një marrëveshjeje për bashkëqeverisje ka përfunduar takimi i sotëm i krerëve të Lëvizjes Vetëvendosja dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, Albin Kurti dhe Isa Mustafa, por askush nga zyrtarët e pranishëm në ...
Telegrafi | 27-Jan-2020 20:16
Pa arritjen e një marrëveshjeje për bashkëqeverisje ka përfunduar takimi i sotëm i krerëve të Lëvizjes Vetëvendosja dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, Albin Kurti dhe Isa Mustafa, por askush nga zyrtarët e pranishëm në ...

Qeveria e re në Kosovë, Kurti takohet sot me Mustafën: Optimist për arritjen e marrëveshjes
KOSOVË Kreu i LVV-së, Albin Kurti ka deklaruar se sot do të takohen me të parin e LDK-së, Isa Mustafën. Kurti tha nga Prizreni se takimi i fundit me LDK-në ishte të premten dhe nuk është mbajtur në Prapashticë. Ai ka ...
BalkanWeb | 27-Jan-2020 14:25
KOSOVË Kreu i LVV-së, Albin Kurti ka deklaruar se sot do të takohen me të parin e LDK-së, Isa Mustafën. Kurti tha nga Prizreni se takimi i fundit me LDK-në ishte të premten dhe nuk është mbajtur në Prapashticë. Ai ka ...

Afati nga LDK për koalicion përfundoi, Vjosa Osmani nuk kërkon kryeparlamentarin, Veliu: I qëndrojmë ofertës
KOSOVË Duket se në LDK janë të ndarë përsa i përket koalicionit qeverisës edhe pse afati i përcaktuar nga Isa Mustafa javën e kaluar përfundoi, dhe me gjasa sot duhet të ishte shpallur moskrijimi i koalicionit. Por ...
BalkanWeb | 27-Jan-2020 14:20
KOSOVË Duket se në LDK janë të ndarë përsa i përket koalicionit qeverisës edhe pse afati i përcaktuar nga Isa Mustafa javën e kaluar përfundoi, dhe me gjasa sot duhet të ishte shpallur moskrijimi i koalicionit. Por ...

Takimi VV-LDK: S’ka marrëveshje, pritet ndërhyrja e BE dhe QUINT-it
Pa marrëveshje ka përfunduar edhe takimi i së hënës ndërmjet udhëheqësve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe atyre të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ndonëse para takimit kreu i LDK-së Isa Mustafa kishte shfaqur vullnetin për ...
ABCNews | 27-Jan-2020 21:22
Pa marrëveshje ka përfunduar edhe takimi i së hënës ndërmjet udhëheqësve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe atyre të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ndonëse para takimit kreu i LDK-së Isa Mustafa kishte shfaqur vullnetin për ...

“I përkushtuar të arrij një marrëveshje për bashkëqeverisje”/ Lideri I LDK-së, takim me Kurtin
Lideri i LDK-së Isa Mustafa thotë se ai beson që do të ketë një takim me kryetarin e LVV-së Albin Kurtin, por ende nuk është caktuar koha e mbajtjes.
Top Channel | 27-Jan-2020 14:02
Lideri i LDK-së Isa Mustafa thotë se ai beson që do të ketë një takim me kryetarin e LVV-së Albin Kurtin, por ende nuk është caktuar koha e mbajtjes.

VV e LDK ende pa marrëveshje, Kurti edhe tetë ditë afat për formimin e Qeverisë
Në mesnatë ka skaduar ultimatumi i kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa për Lëvizjen Vetëvendosje, lidhur me arritjen e koalicionit qeverisës, pas më shumë se tre muaj negociatash të pasuksesshme. Të ...
Telegraf | 27-Jan-2020 16:23
Në mesnatë ka skaduar ultimatumi i kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa për Lëvizjen Vetëvendosje, lidhur me arritjen e koalicionit qeverisës, pas më shumë se tre muaj negociatash të pasuksesshme. Të ...

Albulena Haxhiu flet për Abc News: Çfarë ndodhi në takimin mes Isa Mustafës e Albin Kurtit
Ka përfunduar takimi mes Isa Mustafës dhe Albin Kurtit, si dhe stafeve të dy partive lidhur me formimin e qeverisë së re në Kosovë. Mes të pranishmëve në takim ka qenë edhe anëtarja e kryesisë së LVV, Albulena Haxhiu. ...
ABCNews | 27-Jan-2020 19:30
Ka përfunduar takimi mes Isa Mustafës dhe Albin Kurtit, si dhe stafeve të dy partive lidhur me formimin e qeverisë së re në Kosovë. Mes të pranishmëve në takim ka qenë edhe anëtarja e kryesisë së LVV, Albulena Haxhiu. ...

LVV dhe LDK as sot nuk arrijnë marrëveshje për koalicion
Takimi i sotëm i krerëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, Albin Kurtit dhe Isa Mustafës, nuk ka rezultuar me arritjen e marrëveshjes për koalicion qeverisës mes këtyre dy subjekteve politike. ...
Telegrafi | 27-Jan-2020 18:56
Takimi i sotëm i krerëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, Albin Kurtit dhe Isa Mustafës, nuk ka rezultuar me arritjen e marrëveshjes për koalicion qeverisës mes këtyre dy subjekteve politike. ...

Përfundon takimi Kurti-Mustafa, por u larguan pa thënë nëse arritën marrëveshje
Ka përfunduar takimi mes delegacionit të Lëvizjes Vetëvendosje dhe të Lidhjes Demokratike të Kosovës, që zgjati më shumë se dy orë. Palët nuk kanë treguar nëse në këtë takim, që mendohej të jetë vendimtari, është ...
Lapsi | 27-Jan-2020 19:27
Ka përfunduar takimi mes delegacionit të Lëvizjes Vetëvendosje dhe të Lidhjes Demokratike të Kosovës, që zgjati më shumë se dy orë. Palët nuk kanë treguar nëse në këtë takim, që mendohej të jetë vendimtari, është ...

Vazhdon takimi Kurti-Mustafa në Kuvend, në përpjekje për marrëveshje
(E PLOTËSUAR) Në Kuvendin e Kosovës po vazhdon tash dy orë takimi i nisur në orën 16:30 në mes të kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Në takimin e sotëm, ...
Telegrafi | 27-Jan-2020 16:45
(E PLOTËSUAR) Në Kuvendin e Kosovës po vazhdon tash dy orë takimi i nisur në orën 16:30 në mes të kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Në takimin e sotëm, ...

Veliu: Ka qenë kërkesë e Vetëvendosjes përfshirja e ambasadorëve
Dy nënkryetarët e LDK’së, Vjosa Osmani e Agim Veliu sërish kanë dhënë deklarata kundërthënëse në raport me Lëvizjen Vetëvendosje. Nënkryetari i LDK’së, Agim Veliu, në një lidhje direkte në emisionin DPT te Fidani tha se ...
Shprehja | 28-Jan-2020 00:11
Dy nënkryetarët e LDK’së, Vjosa Osmani e Agim Veliu sërish kanë dhënë deklarata kundërthënëse në raport me Lëvizjen Vetëvendosje. Nënkryetari i LDK’së, Agim Veliu, në një lidhje direkte në emisionin DPT te Fidani tha se ...

Veliu përsëri kundër Vjosa Osmanit: Ka qenë kërkesë e Vetëvendosjes përfshirja e ambasadorëve
Dy nënkryetarët e LDK’së, Vjosa Osmani e Agim Veliu sërish kanë dhënë deklarata kundërthënëse në raport me Lëvizjen Vetëvendosje. Nënkryetari i LDK’së, Agim Veliu, në një lidhje direkte tha se ka qenë kërkesë e Lëvizjes ...
InFokusi | 27-Jan-2020 23:55
Dy nënkryetarët e LDK’së, Vjosa Osmani e Agim Veliu sërish kanë dhënë deklarata kundërthënëse në raport me Lëvizjen Vetëvendosje. Nënkryetari i LDK’së, Agim Veliu, në një lidhje direkte tha se ka qenë kërkesë e Lëvizjes ...

Ndryshe nga Vjosa Osmani, Agim Veliu thotë se VV’ja e kërkoi përfshirjen e ambasadorëve
Dy nënkryetarët e LDK’së, Vjosa Osmani e Agim Veliu sërish kanë dhënë deklarata kundërthënëse në raport me Lëvizjen Vetëvendosje. Nënkryetari i LDK’së, Agim Veliu, në një lidhje direkte në emisionin DPT te Fidani tha se ...
Gazeta Express | 27-Jan-2020 23:48
Dy nënkryetarët e LDK’së, Vjosa Osmani e Agim Veliu sërish kanë dhënë deklarata kundërthënëse në raport me Lëvizjen Vetëvendosje. Nënkryetari i LDK’së, Agim Veliu, në një lidhje direkte në emisionin DPT te Fidani tha se ...

Ndryshe nga Vjosa Osmani, Agim Veliu thotë se VV’ja e kërkoi përfshirjen e ambasadorëve
Dy nënkryetarët e LDK’së, Vjosa Osmani e Agim Veliu sërish kanë dhënë deklarata kundërthënëse në raport me Lëvizjen Vetëvendosje. Nënkryetari i LDK’së, Agim Veliu, në një lidhje direkte në emisionin DPT......
Zeri | 27-Jan-2020 23:48
Dy nënkryetarët e LDK’së, Vjosa Osmani e Agim Veliu sërish kanë dhënë deklarata kundërthënëse në raport me Lëvizjen Vetëvendosje. Nënkryetari i LDK’së, Agim Veliu, në një lidhje direkte në emisionin DPT......

Agim Veliu thotë se VV-ja e kërkoi përfshirjen e ambasadorëve të QUINT-it
y nënkryetarët e LDK’së, Vjosa Osmani e Agim Veliu sërish kanë dhënë deklarata kundërthënëse në raport me Lëvizjen Vetëvendosje. Nënkryetari i LDK’së, Agim Veliu, tha se ka qenë kërkesë e Lëvizjes Vetëvendosjes që në ...
Arbresh | 27-Jan-2020 23:48
y nënkryetarët e LDK’së, Vjosa Osmani e Agim Veliu sërish kanë dhënë deklarata kundërthënëse në raport me Lëvizjen Vetëvendosje. Nënkryetari i LDK’së, Agim Veliu, tha se ka qenë kërkesë e Lëvizjes Vetëvendosjes që në ...

Ndryshe nga Osmani, Veliu thotë se VV-ja e kërkoi përfshirjen e ambasadorëve
Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, në një lidhje direkte në emisionin DPT te Fidani tha se ka qenë kërkesë e Lëvizjes Vetëvendosjes që në takimin e nesërm mes dy partive të marrin pjesë edhe ambasadorët e QUINT-it. “Ka ...
Lajminet | 27-Jan-2020 23:43
Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, në një lidhje direkte në emisionin DPT te Fidani tha se ka qenë kërkesë e Lëvizjes Vetëvendosjes që në takimin e nesërm mes dy partive të marrin pjesë edhe ambasadorët e QUINT-it. “Ka ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved