ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/02/2020 05:17

Kurti dhe Mustafa nuk ia dolën dot që të gjenin gjuhën e përbashkët, të huajt do të futen ndërmjetës

Kurti dhe Mustafa nuk ia dolën dot që të gjenin gjuhën e përbashkët, të huajt do të futen ndërmjetës
Albin Kurti dhe Isa Mustafa nuk ia dolën dot që të arrinin një marrëveshje për bashkëqeverisjen, ndaj këtë të martë nuk do të jenë vetëm në tryezën e bisedimeve.
Top Channel | 28-Jan-2020 03:17
Albin Kurti dhe Isa Mustafa nuk ia dolën dot që të arrinin një marrëveshje për bashkëqeverisjen, ndaj këtë të martë nuk do të jenë vetëm në tryezën e bisedimeve.

Nuk arrihet marrëveshja për qeverinë e Kosovës, nesër takim me të huajt
Mbrëmjen e sotme ka qenë takimi i radhës midis Albin Kurtit dhe Isa Mustafës për krijimin e qeverisë së re në Kosovë.
Top Channel | 27-Jan-2020 20:47
Mbrëmjen e sotme ka qenë takimi i radhës midis Albin Kurtit dhe Isa Mustafës për krijimin e qeverisë së re në Kosovë.

?Përfundon takimi, VV e LDK nuk deklarohen për media
Ka përfunduar takimi mes krerëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe atyre të Lidhjes Demokratike të Kosovës në përpjekje për të formuar koalicionin bashkëqeverisës.
Top Channel | 27-Jan-2020 19:30
Ka përfunduar takimi mes krerëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe atyre të Lidhjes Demokratike të Kosovës në përpjekje për të formuar koalicionin bashkëqeverisës.

Përfundon takimi Kurti-Mustafa/ A ka marrëveshje mes palëve?
Takimi mes kryetarit të LDK, Isa Mustafa dhe kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka përfunduar. Krerët u takuan këtë të hënë për të arritur marrëveshjen për qeverinë e re në Kosovë. Takimi zgjati më shumë se dy ...
VizionPlus | 27-Jan-2020 19:30
Takimi mes kryetarit të LDK, Isa Mustafa dhe kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka përfunduar. Krerët u takuan këtë të hënë për të arritur marrëveshjen për qeverinë e re në Kosovë. Takimi zgjati më shumë se dy ...

Përfundon takimi me dyer të mbyllura i LVV dhe LDK
Takimi mes krerëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe atyre të Lidhjes Demokratike të Kosovës, në përpjekje për të formuar koalicionin bashkëqeverisës ka përfunduar. Të dyja palët kanë shfrytëzuar dalje të tjera të Kuvendit ...
Telegraf | 27-Jan-2020 19:24
Takimi mes krerëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe atyre të Lidhjes Demokratike të Kosovës, në përpjekje për të formuar koalicionin bashkëqeverisës ka përfunduar. Të dyja palët kanë shfrytëzuar dalje të tjera të Kuvendit ...

Qorrolli: LVV e LDK nuk kanë probleme vetëm me ndarjen e posteve
Analisti i çështjeve politike, Vigan Qorrolli ka komentuar zhvillimet e fundit politike në vend. Qorrolli në “Dossier D” në RTV Dukagjini ka thënë se në LDK janë dy grupime që sipas tij janë të përçarë në raport me ...
Telegrafi | 27-Jan-2020 22:43
Analisti i çështjeve politike, Vigan Qorrolli ka komentuar zhvillimet e fundit politike në vend. Qorrolli në “Dossier D” në RTV Dukagjini ka thënë se në LDK janë dy grupime që sipas tij janë të përçarë në raport me ...

Bahtiri: Jo Agim Veliu, por Isa Mustafa po e bllokon marrëveshjen me VV-në
Kryetari i Mitrovicës dhe zyrtari i Vetëvendosjes, Agim Bahtiri ka thënë se çështja e Kryetarit të Parlamentit është çështje e mbyllur. Bahtiri, në një linjë telefonike për “Debat Plus” në RTV Dukagjini ka thënë se ...
Telegrafi | 27-Jan-2020 21:57
Kryetari i Mitrovicës dhe zyrtari i Vetëvendosjes, Agim Bahtiri ka thënë se çështja e Kryetarit të Parlamentit është çështje e mbyllur. Bahtiri, në një linjë telefonike për “Debat Plus” në RTV Dukagjini ka thënë se ...

“Debat Plus”, zbulohen dy ofertat që LVV i bëri sot LDK-së
Në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini janë zbuluar detaje të reja nga oferta e fundit që sot Vetëvendosje i ka bërë LDK-së. Panelisti Vehbi Kajtazi ka thënë se Vetëvendosje sot i ka ofruar LDK-së dy ...
Telegrafi | 27-Jan-2020 21:17
Në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini janë zbuluar detaje të reja nga oferta e fundit që sot Vetëvendosje i ka bërë LDK-së. Panelisti Vehbi Kajtazi ka thënë se Vetëvendosje sot i ka ofruar LDK-së dy ...

Albulena Haxhiu flet për takimin e sotëm LVV-LDK
Pa arritjen e një marrëveshjeje për bashkëqeverisje ka përfunduar takimi i sotëm i krerëve të Lëvizjes Vetëvendosja dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, Albin Kurti dhe Isa Mustafa, por askush nga zyrtarët e pranishëm në ...
Telegrafi | 27-Jan-2020 20:16
Pa arritjen e një marrëveshjeje për bashkëqeverisje ka përfunduar takimi i sotëm i krerëve të Lëvizjes Vetëvendosja dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, Albin Kurti dhe Isa Mustafa, por askush nga zyrtarët e pranishëm në ...

Takimi VV-LDK: S’ka marrëveshje, pritet ndërhyrja e BE dhe QUINT-it
Pa marrëveshje ka përfunduar edhe takimi i së hënës ndërmjet udhëheqësve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe atyre të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ndonëse para takimit kreu i LDK-së Isa Mustafa kishte shfaqur vullnetin për ...
ABCNews | 27-Jan-2020 21:22
Pa marrëveshje ka përfunduar edhe takimi i së hënës ndërmjet udhëheqësve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe atyre të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ndonëse para takimit kreu i LDK-së Isa Mustafa kishte shfaqur vullnetin për ...

Albulena Haxhiu flet për Abc News: Çfarë ndodhi në takimin mes Isa Mustafës e Albin Kurtit
Ka përfunduar takimi mes Isa Mustafës dhe Albin Kurtit, si dhe stafeve të dy partive lidhur me formimin e qeverisë së re në Kosovë. Mes të pranishmëve në takim ka qenë edhe anëtarja e kryesisë së LVV, Albulena Haxhiu. ...
ABCNews | 27-Jan-2020 19:30
Ka përfunduar takimi mes Isa Mustafës dhe Albin Kurtit, si dhe stafeve të dy partive lidhur me formimin e qeverisë së re në Kosovë. Mes të pranishmëve në takim ka qenë edhe anëtarja e kryesisë së LVV, Albulena Haxhiu. ...

QUINT-i përfshihet në bisedimet për formimin e qeverisë në Kosovë
Ambasadorët e QUINT-it takojnë sot udhëheqësit e Vetëvendosjes dhe LDK-së, në përpjekje që të shtyjnë përpara në formimin e institucioneve të reja në Kosovë. Ambasadorët e vendeve më të industrializuara (QUINT), po ...
Arbresh | 28-Jan-2020 11:28
Ambasadorët e QUINT-it takojnë sot udhëheqësit e Vetëvendosjes dhe LDK-së, në përpjekje që të shtyjnë përpara në formimin e institucioneve të reja në Kosovë. Ambasadorët e vendeve më të industrializuara (QUINT), po ...

Ish-këshilltari i Mustafës: Mos shpresoni shumë nga takimi me prezencën e QUINT-it
Ish-këshilltari i Isa Mustafës, Besnik Berisha, përmes një shkrimi ka ironizuar me situatën e fundit në lidhje me bisedimet për koalicion mes VV-së dhe LDK-së. Ai ka krahasuar takimin e sotëm që pritet të mbahet mes dy ...
Zeri | 28-Jan-2020 10:31
Ish-këshilltari i Isa Mustafës, Besnik Berisha, përmes një shkrimi ka ironizuar me situatën e fundit në lidhje me bisedimet për koalicion mes VV-së dhe LDK-së. Ai ka krahasuar takimin e sotëm që pritet të mbahet mes dy ...

LDK e vendosur: Nuk ka koalicion pa Vjosa Osmanin kryetare të Kuvendit
Lidhja Demokratike e Kosovës ka vetëm një kusht për të arritur marrëveshje me Lëvizjen vetëvendosje për bashkëqeverisje. Glauk Konjufca të jap dorëheqje nga posti i kryeparlamentarit dhe në vend të tij të jetë Vjosa ...
InFokusi | 28-Jan-2020 09:44
Lidhja Demokratike e Kosovës ka vetëm një kusht për të arritur marrëveshje me Lëvizjen vetëvendosje për bashkëqeverisje. Glauk Konjufca të jap dorëheqje nga posti i kryeparlamentarit dhe në vend të tij të jetë Vjosa ...

Vazhdon saga LDK - LVV, dështon edhe tentativa e radhës
As tentativa e së hënës mbrëma nuk rezultoi e suksesshme për formimin e “Koalicionit të shpresës”. Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa dhe ai i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti edhe pas një takimi ...
Zeri | 28-Jan-2020 08:09
As tentativa e së hënës mbrëma nuk rezultoi e suksesshme për formimin e “Koalicionit të shpresës”. Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa dhe ai i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti edhe pas një takimi ...

LVV dhe LDK as sot nuk arrijnë marrëveshje për koalicion
Takimi i sotëm i krerëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, Albin Kurtit dhe Isa Mustafës, nuk ka rezultuar me arritjen e marrëveshjes për koalicion qeverisës mes këtyre dy subjekteve politike. ...
Telegrafi | 27-Jan-2020 18:56
Takimi i sotëm i krerëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, Albin Kurtit dhe Isa Mustafës, nuk ka rezultuar me arritjen e marrëveshjes për koalicion qeverisës mes këtyre dy subjekteve politike. ...

Përfundon takimi Kurti-Mustafa, por u larguan pa thënë nëse arritën marrëveshje
Ka përfunduar takimi mes delegacionit të Lëvizjes Vetëvendosje dhe të Lidhjes Demokratike të Kosovës, që zgjati më shumë se dy orë. Palët nuk kanë treguar nëse në këtë takim, që mendohej të jetë vendimtari, është ...
Lapsi | 27-Jan-2020 19:27
Ka përfunduar takimi mes delegacionit të Lëvizjes Vetëvendosje dhe të Lidhjes Demokratike të Kosovës, që zgjati më shumë se dy orë. Palët nuk kanë treguar nëse në këtë takim, që mendohej të jetë vendimtari, është ...

Bahtiri thotë se Isa Mustafa po e bllokon marrëveshjen me VV-në
Kryetari i Mitrovicës dhe zyrtari i Vetëvendosjes, Agim Bahtiri ka thënë se çështja e kryetarit të Parlamentit është çështje e mbyllur. Bahtiri, ka thënë se LDK-së i kanë ofruar kryetarin e Kuvendit por këta të fundit ...
EkonomiaOnline | 28-Jan-2020 08:06
Kryetari i Mitrovicës dhe zyrtari i Vetëvendosjes, Agim Bahtiri ka thënë se çështja e kryetarit të Parlamentit është çështje e mbyllur. Bahtiri, ka thënë se LDK-së i kanë ofruar kryetarin e Kuvendit por këta të fundit ...

Qeveria e re në Kosovë, Kurti takohet sot me Mustafën: Optimist për arritjen e marrëveshjes
KOSOVË Kreu i LVV-së, Albin Kurti ka deklaruar se sot do të takohen me të parin e LDK-së, Isa Mustafën. Kurti tha nga Prizreni se takimi i fundit me LDK-në ishte të premten dhe nuk është mbajtur në Prapashticë. Ai ka ...
BalkanWeb | 27-Jan-2020 14:25
KOSOVË Kreu i LVV-së, Albin Kurti ka deklaruar se sot do të takohen me të parin e LDK-së, Isa Mustafën. Kurti tha nga Prizreni se takimi i fundit me LDK-në ishte të premten dhe nuk është mbajtur në Prapashticë. Ai ka ...

Bahtiri thotë se Isa Mustafa po e bllokon marrëveshjen me VV-në
Kryetari i Mitrovicës dhe zyrtari i Vetëvendosjes, Agim Bahtiri ka thënë se çështja e kryetarit të Parlamentit është çështje e mbyllur. Bahtiri, ka thënë se LDK-së i kanë ofruar kryetarin e Kuvendit por këta të fundit ...
Gazeta Express | 28-Jan-2020 07:48
Kryetari i Mitrovicës dhe zyrtari i Vetëvendosjes, Agim Bahtiri ka thënë se çështja e kryetarit të Parlamentit është çështje e mbyllur. Bahtiri, ka thënë se LDK-së i kanë ofruar kryetarin e Kuvendit por këta të fundit ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved