ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/02/2020 01:20

Kosova dhe Serbia diskutojnë për rihapjen e linjës hekurudhore

Kosova dhe Serbia diskutojnë për rihapjen e linjës hekurudhore
Ekipet teknike të Kosovës dhe Serbisë, zhvilluan të hënën një takim në Berlin për të rihapur linjën hekurudhore ndërmjet tyre. Diskutimet për një marrëveshje të re për linjën hekurudhore ndërmjet Kosovës e Serbisë, ...
GazetaTema | 27-Jan-2020 19:08
Ekipet teknike të Kosovës dhe Serbisë, zhvilluan të hënën një takim në Berlin për të rihapur linjën hekurudhore ndërmjet tyre. Diskutimet për një marrëveshje të re për linjën hekurudhore ndërmjet Kosovës e Serbisë, ...

Pas linjës ajrore, SHBA ndërmjetëson edhe rihapjen e hekurudhave Kosovë-Serbi
Kosova dhe Serbia diskutoi sot në Berlin nën ndërmjetësimin e SHBA-ve, mundësinë për të rihapur linjën hekurudhore mes dy vendeve. Nga përfaqësuesi amerikan u tha se ishin bërë përparime. Diskutimet u kryen në nivel ...
Lapsi | 27-Jan-2020 20:01
Kosova dhe Serbia diskutoi sot në Berlin nën ndërmjetësimin e SHBA-ve, mundësinë për të rihapur linjën hekurudhore mes dy vendeve. Nga përfaqësuesi amerikan u tha se ishin bërë përparime. Diskutimet u kryen në nivel ...

“Marrëveshja për Hekurudhat në interes të Kosovës, ndikon në ekonomi”
Delegacioni i Kosovës dhe i Serbisë, janë takuar dje në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Berlin me ambasadorin Richard Grenell, i dërguar i presidentit amerikan për dialogun Kosovë – Serbi. Në këtë takim është ...
Gazeta Express | 28-Jan-2020 11:29
Delegacioni i Kosovës dhe i Serbisë, janë takuar dje në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Berlin me ambasadorin Richard Grenell, i dërguar i presidentit amerikan për dialogun Kosovë – Serbi. Në këtë takim është ...

Çfarë duhet të ketë parasysh delegacioni që po negocion për hekurudhat?
Përfaqësuesi Special i SHBA’së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka ndërmjetësuar dy marrëveshje parimore ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit. Në marrëveshjen e parë të arritur në Berlin, pala kosovare dhe ajo ...
Gazeta Express | 28-Jan-2020 11:14
Përfaqësuesi Special i SHBA’së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka ndërmjetësuar dy marrëveshje parimore ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit. Në marrëveshjen e parë të arritur në Berlin, pala kosovare dhe ajo ...

“Marrëveshja për Hekurudhat në interes të Kosovës, ndikon në ekonomi”
Delegacioni i Kosovës dhe i Serbisë, janë takuar dje në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Berlin me ambasadorin Richard Grenell, i dërguar i presidentit amerikan për dialogun Kosovë – Serbi. Në këtë takim është ...
Medial | 28-Jan-2020 11:10
Delegacioni i Kosovës dhe i Serbisë, janë takuar dje në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Berlin me ambasadorin Richard Grenell, i dërguar i presidentit amerikan për dialogun Kosovë – Serbi. Në këtë takim është ...

Grenell: Kemi bërë përparim të mirë në bisedimet për linjën hekurudhore Prishtinë-Beograd
I dërguari i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, tha se bisedimet për rivendosjen e linjës hekurudhore midis Prishtinës dhe Beogradit kanë shkuar mirë dhe i falënderoi ekspertët e ...
Telegrafi | 27-Jan-2020 18:21
I dërguari i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, tha se bisedimet për rivendosjen e linjës hekurudhore midis Prishtinës dhe Beogradit kanë shkuar mirë dhe i falënderoi ekspertët e ...

“Marrëveshja për Hekurudhat në interes të Kosovës, ndikon në ekonomi”
Delegacioni i Kosovës dhe i Serbisë, janë takuar dje në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Berlin me ambasadorin Richard Grenell, i dërguar i presidentit amerikan për dialogun Kosovë – Serbi. Në këtë takim është ...
Klan Kosova | 28-Jan-2020 11:07
Delegacioni i Kosovës dhe i Serbisë, janë takuar dje në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Berlin me ambasadorin Richard Grenell, i dërguar i presidentit amerikan për dialogun Kosovë – Serbi. Në këtë takim është ...

Caktohet ekipi negociator i Kosovës për marrëveshjen për hekurudhat
Ministri në detyrë i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, sot ka autorizuar përfaqësuesit e MIT që të jenë pjesë e negociatave për marrëveshjen e mundshme për hekurudhat me Serbinë.
Top Channel | 27-Jan-2020 11:52
Ministri në detyrë i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, sot ka autorizuar përfaqësuesit e MIT që të jenë pjesë e negociatave për marrëveshjen e mundshme për hekurudhat me Serbinë.

Marrëveshja për Hekurudhat ndikon dukshëm në ekonomi
Në këtë takim është biseduar për rivendosjen e linjës hekurudhore midis Prishtinës dhe Beogradit, takim ky i cili zgjati pothuajse tri orë. Nga Autoriteti Rregullativ i Hekurudhave, një marrëveshje e tillë po cilësohet ...
Lajminet | 28-Jan-2020 11:00
Në këtë takim është biseduar për rivendosjen e linjës hekurudhore midis Prishtinës dhe Beogradit, takim ky i cili zgjati pothuajse tri orë. Nga Autoriteti Rregullativ i Hekurudhave, një marrëveshje e tillë po cilësohet ...

Grenell jep detaje për takimin që ndodhi dje
Ambasadori amerikan dhe i dërguar special për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka thënë se takimi për linjën hekurdhore mes dy vendeve shkoi aq mirë, sa që u diskutuan edhe çështje të tjera Kështu deklaroi ai për ...
Arbresh | 28-Jan-2020 10:31
Ambasadori amerikan dhe i dërguar special për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka thënë se takimi për linjën hekurdhore mes dy vendeve shkoi aq mirë, sa që u diskutuan edhe çështje të tjera Kështu deklaroi ai për ...

Grenell jep detaje për takimin e djeshëm
Grenell deklaroi se ka pasur përparim të mirë në Letrën e Synimeve për Bashkëpunimin Hekurudhor. “Është arritur përparim i mirë këtë mëngjes në Letrën e Synimeve për Bashkëpunimin Hekurudhor”, tha Grenell në një ...
Lajminet | 28-Jan-2020 10:29
Grenell deklaroi se ka pasur përparim të mirë në Letrën e Synimeve për Bashkëpunimin Hekurudhor. “Është arritur përparim i mirë këtë mëngjes në Letrën e Synimeve për Bashkëpunimin Hekurudhor”, tha Grenell në një ...

Grenell jep detaje për takimin që ndodhi dje
Ambasadori amerikan dhe i dërguar special për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka thënë se takimi për linjën hekurdhore mes dy vendeve shkoi aq mirë, sa që u diskutuan edhe çështje të tjera Kështu deklaroi ai për ...
Zeri | 28-Jan-2020 10:20
Ambasadori amerikan dhe i dërguar special për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka thënë se takimi për linjën hekurdhore mes dy vendeve shkoi aq mirë, sa që u diskutuan edhe çështje të tjera Kështu deklaroi ai për ...

Grenell jep detaje për takimin që ndodhi dje
Ambasadori amerikan dhe i dërguar special për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka thënë se takimi për linjën hekurdhore mes dy vendeve shkoi aq mirë, sa që u diskutuan edhe çështje të tjera Kështu deklaroi ai për ...
Gazeta Express | 28-Jan-2020 10:17
Ambasadori amerikan dhe i dërguar special për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka thënë se takimi për linjën hekurdhore mes dy vendeve shkoi aq mirë, sa që u diskutuan edhe çështje të tjera Kështu deklaroi ai për ...

Grenell: Letra e Synimit për hekurudhat – e mundur javën e ardhshme
Emisari i Amerikës për bisedimet Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka thënë për Tanjug se Letra e Synimit për krijimin e linjës hekurudhore në mes të Kosovës dhe Serbisë mund të pritet qysh herët në javën tjetër, ose ...
Arbresh | 28-Jan-2020 09:03
Emisari i Amerikës për bisedimet Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka thënë për Tanjug se Letra e Synimit për krijimin e linjës hekurudhore në mes të Kosovës dhe Serbisë mund të pritet qysh herët në javën tjetër, ose ...

Grenell: Letra e Synimit për hekurudhat – e mundur javën e ardhshme
Emisari i Amerikës për bisedimet Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka thënë për Tanjug se Letra e Synimit për krijimin e linjës hekurudhore në mes të Kosovës dhe Serbisë mund të pritet qysh herët në javën tjetër, ose ...
Klan Kosova | 28-Jan-2020 08:59
Emisari i Amerikës për bisedimet Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka thënë për Tanjug se Letra e Synimit për krijimin e linjës hekurudhore në mes të Kosovës dhe Serbisë mund të pritet qysh herët në javën tjetër, ose ...

Takimi misterioz për linjën hekurudhore Kosovë – Serbi, jotransparenca nxit dyshime
Në këtë takim është biseduar për rivendosjen e linjës hekurudhore midis Prishtinës dhe Beogradit, takim ky i cili zgjati pothuajse tri orë Dje në Berlin është mbajtur takimi ndërmjet delegacionit të Kosovës dhe atij të ...
InFokusi | 28-Jan-2020 08:16
Në këtë takim është biseduar për rivendosjen e linjës hekurudhore midis Prishtinës dhe Beogradit, takim ky i cili zgjati pothuajse tri orë Dje në Berlin është mbajtur takimi ndërmjet delegacionit të Kosovës dhe atij të ...

Takimi misterioz për linjën hekurudhore Kosovë – Serbi
Në këtë takim është biseduar për rivendosjen e linjës hekurudhore midis Prishtinës dhe Beogradit, takim ky i cili zgjati pothuajse tri orë Dje në Berlin është mbajtur takimi ndërmjet delegacionit të Kosovës dhe atij të ...
Gazeta Express | 28-Jan-2020 08:13
Në këtë takim është biseduar për rivendosjen e linjës hekurudhore midis Prishtinës dhe Beogradit, takim ky i cili zgjati pothuajse tri orë Dje në Berlin është mbajtur takimi ndërmjet delegacionit të Kosovës dhe atij të ...

Takimi misterioz për linjën hekurudhore Kosovë - Serbi, jotransparenca nxit dyshime
Dje në Berlin është mbajtur takimi ndërmjet delegacionit të Kosovës dhe atij të Serbisë për vënien në funksion të linjës hekurudhore Kosovë - Serbi. Një marrëveshje e tillë po cilësohet si hap pozitiv dhe e cila......
Zeri | 28-Jan-2020 08:02
Dje në Berlin është mbajtur takimi ndërmjet delegacionit të Kosovës dhe atij të Serbisë për vënien në funksion të linjës hekurudhore Kosovë - Serbi. Një marrëveshje e tillë po cilësohet si hap pozitiv dhe e cila......

Grenell: Më vjen mirë që Kosova dhe Serbia e panë “dritaren e vogël” që Trumpi e hapi për to
I dërguari Special i presidentit amerikan, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka folur për përkushtimin e presidentit të Amerikës. Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ...
EkonomiaOnline | 28-Jan-2020 07:12
I dërguari Special i presidentit amerikan, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka folur për përkushtimin e presidentit të Amerikës. Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ...

Grenell: Më vjen mirë që Kosova dhe Serbia e panë ‘dritaren e vogël’ që Trump e hapi për to
I dërguari Special i presidentit amerikan, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka folur për përkushtimin e presidentit të Amerikës. Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ...
Gazeta Express | 28-Jan-2020 07:06
I dërguari Special i presidentit amerikan, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka folur për përkushtimin e presidentit të Amerikës. Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved