ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/02/2020 05:38

Kosovë, qeveria e re/ Në negociata përfshihet edhe Quinti

Kosovë, qeveria e re/ Në negociata përfshihet edhe Quinti
Takimi i radhës mes liderit të Vetëvendosjes dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës ka përfunduar sërish pa marrëveshje ndërkohë që tani duket se do të hyjë në lojë faktori ndërkombëtar.
Top Channel | 28-Jan-2020 14:56
Takimi i radhës mes liderit të Vetëvendosjes dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës ka përfunduar sërish pa marrëveshje ndërkohë që tani duket se do të hyjë në lojë faktori ndërkombëtar.

Diplomatët e huaj “presion” Kurtit e Mustafës për qeverinë e re
Mosarritja e një marrëveshjeje për koalicionin qeverisës në Kosovë mes lëvizjes Vetëvendosje e Lidhjes Demokratike ka sjellë ndërhyrjen e faktorit ndërkombëtar. Këtë të martë është paralajmëruar një tjetër takim. Por ...
VizionPlus | 28-Jan-2020 12:30
Mosarritja e një marrëveshjeje për koalicionin qeverisës në Kosovë mes lëvizjes Vetëvendosje e Lidhjes Demokratike ka sjellë ndërhyrjen e faktorit ndërkombëtar. Këtë të martë është paralajmëruar një tjetër takim. Por ...

VV-LDK, sot takim me ambasadorët e Quint-it
Kur kanë mbetur edhe një javë deri në skadimin e afatit kushtetues për paraqitjen e kabinetit të ri qeveritar përpara Kuvendit të Kosovës nga i mandatuari për kryeministër Albin Kurti, ende nuk ka marrëveshje për ...
Top Channel | 28-Jan-2020 09:12
Kur kanë mbetur edhe një javë deri në skadimin e afatit kushtetues për paraqitjen e kabinetit të ri qeveritar përpara Kuvendit të Kosovës nga i mandatuari për kryeministër Albin Kurti, ende nuk ka marrëveshje për ...

Shpresa e koalicionit qeverisës tek ndërkombëtarët, takimi i radhës Kurti- Mustafa në prani të ambasadorëve të huaj
KOSOVË Pa marrëveshje ka përfunduar edhe takimi i së hënës mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike. I radhës do të mbahet të martën, por me prezencën edhe të ambasadorëve të SHBA, BE, Italisë, Gjermanisë, ...
BalkanWeb | 28-Jan-2020 07:31
KOSOVË Pa marrëveshje ka përfunduar edhe takimi i së hënës mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike. I radhës do të mbahet të martën, por me prezencën edhe të ambasadorëve të SHBA, BE, Italisë, Gjermanisë, ...

Ndarja e “hiseve” në Kosovë, sot futen në lojë ndërkombëtarët
Këtë të martë do të ketë një përpjekje të fundit për një marrëveshje të mundshme për koalicion qeverisës mes VV dhe LDK. Pas takimit jo rezultativ ditën e hënë në mbrëmje, përpjekjen finale për të formuar qeverinë në ...
VizionPlus | 28-Jan-2020 08:48
Këtë të martë do të ketë një përpjekje të fundit për një marrëveshje të mundshme për koalicion qeverisës mes VV dhe LDK. Pas takimit jo rezultativ ditën e hënë në mbrëmje, përpjekjen finale për të formuar qeverinë në ...

Krijim i Qeverisë së re, Kurti e Mustafa sot takim me ambasadorët e Quint-it
Kanë mbetur edhe shtatë ditë deri në skadimin e afatit kushtetues për koalicionin qeverisës, ndërsa Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës as pas takimit të mbrëmshëm dhe pas afro tre muajsh negociata nuk ...
Monitor | 28-Jan-2020 10:04
Kanë mbetur edhe shtatë ditë deri në skadimin e afatit kushtetues për koalicionin qeverisës, ndërsa Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës as pas takimit të mbrëmshëm dhe pas afro tre muajsh negociata nuk ...

Pak para takimit LVV-LDK së bashku me ambasadorët, Haki Abazi shprehet optimist për arritjen e marrëveshjes
Me qëllimin e arritjes së një koalicioni për bashkëqeverisje, Lëvizja Vetëvendosje do të zhvillojë sërish një takim me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Në këtë takim do të jenë prezenet edhe ambasadorët e QUINT-it,......
Zeri | 28-Jan-2020 13:46
Me qëllimin e arritjes së një koalicioni për bashkëqeverisje, Lëvizja Vetëvendosje do të zhvillojë sërish një takim me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Në këtë takim do të jenë prezenet edhe ambasadorët e QUINT-it,......

Shtetet e Quintit s’pranojnë të ndërmjetësojnë negociatat LDK – VV
Pas raportimeve se LDK dhe LVV do të presin sot në një takim informues ambasadorët e shteteve të Quint-it, kanë reaguar këta të fundit duke mohuar ndërmjetësimin e tyre apo mbështetjen për ndonjërën nga partitë ...
Zeri | 28-Jan-2020 13:34
Pas raportimeve se LDK dhe LVV do të presin sot në një takim informues ambasadorët e shteteve të Quint-it, kanë reaguar këta të fundit duke mohuar ndërmjetësimin e tyre apo mbështetjen për ndonjërën nga partitë ...

Deklarohen përfaqësuesit e shteteve të Quintit lidhur me takimin me VV dhe LDK-në
Përfaqësuesit e shteteve të Quintit në Kosovë kanë dal me një deklaratë të përbashkët për media në lidhje me takimin e sotëm që do të mbahet në mes të VV-së dhe LDK e ku u tha se do të jenë prezent edhe ambasadorët e ...
Kosova Press | 28-Jan-2020 13:20
Përfaqësuesit e shteteve të Quintit në Kosovë kanë dal me një deklaratë të përbashkët për media në lidhje me takimin e sotëm që do të mbahet në mes të VV-së dhe LDK e ku u tha se do të jenë prezent edhe ambasadorët e ...

Kosova drejt qeverisë së QUINT-it? Andoni: Pse VV nuk do të shkojë në zgjedhje të reja
Pas disa takimesh edhe i djeshmi mes Vetëvendosjes dhe LDK-së përfundoi pa një marrëveshje për të formuar qeverinë. Ndërkoë, VV njoftoi se takimi i radhës do të jetë sot me prezencë edhe të ambasadorëve të QUINT-it si ...
ABCNews | 28-Jan-2020 09:23
Pas disa takimesh edhe i djeshmi mes Vetëvendosjes dhe LDK-së përfundoi pa një marrëveshje për të formuar qeverinë. Ndërkoë, VV njoftoi se takimi i radhës do të jetë sot me prezencë edhe të ambasadorëve të QUINT-it si ...

VOA: Akoma pa qeveri Kosova, pritet ndërhyrja e ambasadorëve
Udhëheqësit e lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës i dhanë fund pa marrëveshje një takimi të hënën në mbrëmje në kuadër të përpjekjeve për të siguruar një marrëveshje për formimin e qeverisë së re. ...
Standard | 28-Jan-2020 13:20
Udhëheqësit e lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës i dhanë fund pa marrëveshje një takimi të hënën në mbrëmje në kuadër të përpjekjeve për të siguruar një marrëveshje për formimin e qeverisë së re. ...

VV-ja, LDK-ja dhe QUINT-i takohen në orën 17:00, a do ta thyejnë bllokadën diplomatët?
Me prezencën e ambasadorëve të QUINT-it dhe të shefes së Misionit të Bashkimit Evropian në Prishtinë, do të mbahet sot takimi i radhës në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Gazeta Express ...
Gazeta Monitor | 28-Jan-2020 12:48
Me prezencën e ambasadorëve të QUINT-it dhe të shefes së Misionit të Bashkimit Evropian në Prishtinë, do të mbahet sot takimi i radhës në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Gazeta Express ...

Mësohet koha e takimit të LVV-së dhe LDK-së me ambasadorët e Kuintit
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do të mbajnë sot takim bashkë me ambasadorët e Kuintit dhe shefen e zyrës së BE-së në Kosovë. Ndërkohë është bërë e ditur edhe koha e takimit. Mësohet se takimi do ...
EkonomiaOnline | 28-Jan-2020 12:29
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do të mbajnë sot takim bashkë me ambasadorët e Kuintit dhe shefen e zyrës së BE-së në Kosovë. Ndërkohë është bërë e ditur edhe koha e takimit. Mësohet se takimi do ...

Në orën 17:00, Vetëvendosje dhe LDK takohen nën prezencën e shteteve të Quintit
Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK-ja, sot pasdite do të kenë edhe një tentim për të arritur marrëveshje për koalicion. Burime brenda LDK-së i kanë thënë portalit Koha.net se takimi do të mbahet në orën 17:00. “Ishte kërkesa ...
Koha.net | 28-Jan-2020 11:48
Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK-ja, sot pasdite do të kenë edhe një tentim për të arritur marrëveshje për koalicion. Burime brenda LDK-së i kanë thënë portalit Koha.net se takimi do të mbahet në orën 17:00. “Ishte kërkesa ...

Mësohet koha e takimit mes Vetëvendosjes, LDK-së dhe shteteve të QUINT'it
Me prezencën e ambasadorëve të QUINT-it dhe të shefes së Misionit të Bashkimit Evropian në Prishtinë, do të mbahet sot takimi i radhës në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Gazeta Express ...
Zeri | 28-Jan-2020 11:07
Me prezencën e ambasadorëve të QUINT-it dhe të shefes së Misionit të Bashkimit Evropian në Prishtinë, do të mbahet sot takimi i radhës në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Gazeta Express ...

VV-ja, LDK-ja dhe QUINT-i takohen në orën 17:00, a do ta thyejnë bllokadën diplomatët?
Me prezencën e ambasadorëve të QUINT-it dhe të shefes së Misionit të Bashkimit Evropian në Prishtinë, do të mbahet sot takimi i radhës në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Gazeta Express ...
Gazeta Express | 28-Jan-2020 11:07
Me prezencën e ambasadorëve të QUINT-it dhe të shefes së Misionit të Bashkimit Evropian në Prishtinë, do të mbahet sot takimi i radhës në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Gazeta Express ...

KONFIRMOHET: Takimi i QUIN-it me VV-në dhe LDK-në mbahet në këtë orë
Krerët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës pritet që gjatë ditës së sotme të zhvillojnë një takim me ambasadorët e QUINT-it dhe shefen e BE-së në Kosovë. Indeksonline mëson se takimi do të ...
Albportali | 28-Jan-2020 10:55
Krerët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës pritet që gjatë ditës së sotme të zhvillojnë një takim me ambasadorët e QUINT-it dhe shefen e BE-së në Kosovë. Indeksonline mëson se takimi do të ...

Takimi i QUIN-it me VV-në dhe LDK-në mbahet në këtë orë
Krerët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës pritet që gjatë ditës së sotme të zhvillojnë një takim me ambasadorët e QUINT-it dhe shefen e BE-së në Kosovë. Indeksonline mëson se takimi do të ...
Gazeta Observer | 28-Jan-2020 10:55
Krerët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës pritet që gjatë ditës së sotme të zhvillojnë një takim me ambasadorët e QUINT-it dhe shefen e BE-së në Kosovë. Indeksonline mëson se takimi do të ...

A do të sjellë rezultate përfshirja e vendeve të Kuintit në negociatat LVV e LDK
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, nuk po mund të merren vesh për formimin e koalicionit qeverisës. Çështja për të cilën nuk po pajtohen të dyja partitë, ishte njëherë posti i Presidentit, e më pas ...
TetovaSot | 28-Jan-2020 10:53
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, nuk po mund të merren vesh për formimin e koalicionit qeverisës. Çështja për të cilën nuk po pajtohen të dyja partitë, ishte njëherë posti i Presidentit, e më pas ...

KONFIRMOHET: Takimi i QUIN-it me VV-në dhe LDK-në mbahet në këtë orë
Krerët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës pritet që gjatë ditës së sotme të zhvillojnë një takim me ambasadorët e QUINT-it dhe shefen e BE-së në Kosovë. Indeksonline mëson se takimi do të ...
Indeks Online | 28-Jan-2020 10:31
Krerët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës pritet që gjatë ditës së sotme të zhvillojnë një takim me ambasadorët e QUINT-it dhe shefen e BE-së në Kosovë. Indeksonline mëson se takimi do të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved