ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/02/2020 00:50

Parashikimi i motit për sot, 28 Janar 2020

Parashikimi i motit për sot, 28 Janar 2020
Sa i takon temperaturave ato do te vijojne te jene relativisht te larta, veçanerisht ne ekstremitetet e uleta, nderkohe qe ato te mesdites do te mbeten te pandryshueshme. Sipas zonave ato te jene: Ne zonat malore nga ...
ikub.al | 28-Jan-2020 08:35
Sa i takon temperaturave ato do te vijojne te jene relativisht te larta, veçanerisht ne ekstremitetet e uleta, nderkohe qe ato te mesdites do te mbeten te pandryshueshme. Sipas zonave ato te jene: Ne zonat malore nga ...

Mos dilni pa çadra, ja deri kur do të vazhdojnë reshjet e shiut
Edhe sot do të vazhdojnë reshjet e shiut në vendin tonë. Reshjet herë pas here do të jenë në formë e shtërngatave, ndërsa në zonat e thella malore do ketë reshje dëbore. Sipas parashikimeve moti i paqëndrueshëm do ...
Top Channel | 28-Jan-2020 08:13
Edhe sot do të vazhdojnë reshjet e shiut në vendin tonë. Reshjet herë pas here do të jenë në formë e shtërngatave, ndërsa në zonat e thella malore do ketë reshje dëbore. Sipas parashikimeve moti i paqëndrueshëm do ...

Diell dhe temperatura të ulëta, ky është parashikimi i motit për sot
Sot vendi ynë do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh por që mundësitë pë reshje janë të pakta duke bërë që të rikthehet sërish moti i thatë pas një dite me reshje.
Top Channel | 28-Jan-2020 07:56
Sot vendi ynë do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh por që mundësitë pë reshje janë të pakta duke bërë që të rikthehet sërish moti i thatë pas një dite me reshje.

Mos dilni pa çadra, ja deri kur do të vazhdojnë reshjet e shiut
Edhe sot do të vazhdojnë reshjet e shiut në vendin tonë. Reshjet herë pas here do të jenë në formë e shtërngatave, ndërsa në zonat e thella malore do ketë reshje dëbore. Sipas parashikimeve moti i paqëndrueshëm do ...
Telegraf | 28-Jan-2020 08:40
Edhe sot do të vazhdojnë reshjet e shiut në vendin tonë. Reshjet herë pas here do të jenë në formë e shtërngatave, ndërsa në zonat e thella malore do ketë reshje dëbore. Sipas parashikimeve moti i paqëndrueshëm do ...

Moti, e martë 28 janar 2019
Vendi ynë do të ndikohet nga masa ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet kryesisht i vranët me intervale të shkurtra e lokale kthjellimi. Parashikohen reshje shiu të herë pas hershme me intensitet të ...
VizionPlus | 28-Jan-2020 08:32
Vendi ynë do të ndikohet nga masa ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet kryesisht i vranët me intervale të shkurtra e lokale kthjellimi. Parashikohen reshje shiu të herë pas hershme me intensitet të ...

Komunikacioni në Maqedoni, mjegull në disa akse rrugore
Për shkak të mjegullës dukshmëria është zvogëluar deri 40 metra, sot në mëngjes në aksin rrugor nga fshati Lisec drejtë Kodrës së Diellit dhe në qafën malore Strazhë ku dukshmëria është zvogëluar deri 80 metra. Nga NP ...
Telegrafi | 13-Dec-2019 08:24
Për shkak të mjegullës dukshmëria është zvogëluar deri 40 metra, sot në mëngjes në aksin rrugor nga fshati Lisec drejtë Kodrës së Diellit dhe në qafën malore Strazhë ku dukshmëria është zvogëluar deri 80 metra. Nga NP ...

Komunikacioni në Maqedoni, mjegull në disa akse rrugore
Komunikacioni nëpër rrugët e Maqedonisë së Veriut zhvillohet pa ndalesa. Mjegull ka në Shkup, Tetovë, Kumanovë, Shtip, Demir Kapi dhe në Strumicë. LAMM rekomandon vozitje të kujdesshme, përshtatje të shpejtësisë dhe ...
Telegrafi | 28-Jan-2020 09:52
Komunikacioni nëpër rrugët e Maqedonisë së Veriut zhvillohet pa ndalesa. Mjegull ka në Shkup, Tetovë, Kumanovë, Shtip, Demir Kapi dhe në Strumicë. LAMM rekomandon vozitje të kujdesshme, përshtatje të shpejtësisë dhe ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti në vend do të jetë me vranësira, ndërsa nëpër luginat e vendit do të ketë mjegulla. Do të fryjë një erë e fortë nga drejtimi jugperëndimorë Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -2 deri 4 gradë celsius, ...
Telegrafi | 28-Jan-2020 08:29
Moti në vend do të jetë me vranësira, ndërsa nëpër luginat e vendit do të ketë mjegulla. Do të fryjë një erë e fortë nga drejtimi jugperëndimorë Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -2 deri 4 gradë celsius, ...

Parashikimi i motit për sot, 27 Janar 2020
Gjate dites se sotme do te vazhdoje dominimi i fushes me presion atmosferik te ulet çka do te beje qe mbi te gjithe territorin e vendit te kemi mot kryesisht te vranet dhe me shira. Ne zona te veçanta do te kete edhe ...
ikub.al | 27-Jan-2020 08:46
Gjate dites se sotme do te vazhdoje dominimi i fushes me presion atmosferik te ulet çka do te beje qe mbi te gjithe territorin e vendit te kemi mot kryesisht te vranet dhe me shira. Ne zona te veçanta do te kete edhe ...

Moti në Kosovë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se ditëve në vijim mbi rajon do të depërtojnë fusha të presionit të ulët nga Atlantiku, që sjellin më shumë vranësira dhe kushte për reshje të dobëta shiu. Me ...
Telegrafi | 28-Jan-2020 08:22
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se ditëve në vijim mbi rajon do të depërtojnë fusha të presionit të ulët nga Atlantiku, që sjellin më shumë vranësira dhe kushte për reshje të dobëta shiu. Me ...

Komunikacioni në Maqedoni, mjegull në disa akse rrugore
Komunikacioni nëpër rrugët e Maqedonisë së Veriut zhvillohet pa ndalesa. Mjegull ka në Shkup, Tetovë, Kumanovë, Shtip, Demir Kapi dhe në Strumicë. LAMM rekomandon vozitje të kujdesshme, përshtatje të shpejtësisë dhe ...
Albportali | 28-Jan-2020 11:14
Komunikacioni nëpër rrugët e Maqedonisë së Veriut zhvillohet pa ndalesa. Mjegull ka në Shkup, Tetovë, Kumanovë, Shtip, Demir Kapi dhe në Strumicë. LAMM rekomandon vozitje të kujdesshme, përshtatje të shpejtësisë dhe ...

Çadrat me vete, reshje shiu në pjesën më të madhe të vendit
Java ka nisur me mot të vranët dhe reshje shiu, duke mos sjellë asnjë përmirësim nga fundjava. Sipas MeteoAlb, pjesa e parë e ditës së hënë do të vijojë në kushte të paqëndrueshme ku territori shqiptar do të ...
Telegraf | 27-Jan-2020 10:36
Java ka nisur me mot të vranët dhe reshje shiu, duke mos sjellë asnjë përmirësim nga fundjava. Sipas MeteoAlb, pjesa e parë e ditës së hënë do të vijojë në kushte të paqëndrueshme ku territori shqiptar do të ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti në vend do të jetë me vranësira, ndërsa nëpër luginat e vendit do të ketë mjegulla. Do të fryjë një erë e fortë nga drejtimi jugperëndimorë Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -2 deri 4 gradë celsius, ...
Republika | 28-Jan-2020 11:02
Moti në vend do të jetë me vranësira, ndërsa nëpër luginat e vendit do të ketë mjegulla. Do të fryjë një erë e fortë nga drejtimi jugperëndimorë Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -2 deri 4 gradë celsius, ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti në vend do të jetë me vranësira, ndërsa nëpër luginat e vendit do të ketë mjegulla. Do të fryjë një erë e fortë nga drejtimi jugperëndimorë Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -2 deri 4 gradë celsius, ...
Albportali | 28-Jan-2020 11:02
Moti në vend do të jetë me vranësira, ndërsa nëpër luginat e vendit do të ketë mjegulla. Do të fryjë një erë e fortë nga drejtimi jugperëndimorë Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -2 deri 4 gradë celsius, ...

Po vijnë reshjet e borës – Ky është moti për dy ditët e ardhshme
Ditëve në vijim do të depërtojnë fusha të presionit të ulët nga Atlantiku, shkruan Prishtina Weather. Këto pritet të sjellin më shumë vranësira dhe kushte për reshje të dobëta shiu. Po ashtu sipas Prishtina Weather, Me ...
Aktuale.MK | 28-Jan-2020 10:27
Ditëve në vijim do të depërtojnë fusha të presionit të ulët nga Atlantiku, shkruan Prishtina Weather. Këto pritet të sjellin më shumë vranësira dhe kushte për reshje të dobëta shiu. Po ashtu sipas Prishtina Weather, Me ...

Komunikacioni në Maqedoni, mjegull në disa akse rrugore
Komunikacioni nëpër rrugët e Maqedonisë së Veriut zhvillohet pa ndalesa. Mjegull ka në Shkup, Tetovë, Kumanovë, Shtip, Demir Kapi dhe në Strumicë. LAMM rekomandon vozitje të kujdesshme, përshtatje të shpejtësisë dhe ...
Shenja | 28-Jan-2020 10:21
Komunikacioni nëpër rrugët e Maqedonisë së Veriut zhvillohet pa ndalesa. Mjegull ka në Shkup, Tetovë, Kumanovë, Shtip, Demir Kapi dhe në Strumicë. LAMM rekomandon vozitje të kujdesshme, përshtatje të shpejtësisë dhe ...

Paralajmërojnë meteorologët: Në këtë ditë të janarit do të bie borë në Kosovë
Ditëve në vijim do të depërtojnë fusha të presionit të ulët nga Atlantiku, shkruan Prishtina Weather. Këto pritet të sjellin më shumë vranësira dhe kushte për reshje të dobëta shiu. Po ashtu sipas Prishtina Weather, me ...
Gazeta Observer | 28-Jan-2020 09:56
Ditëve në vijim do të depërtojnë fusha të presionit të ulët nga Atlantiku, shkruan Prishtina Weather. Këto pritet të sjellin më shumë vranësira dhe kushte për reshje të dobëta shiu. Po ashtu sipas Prishtina Weather, me ...

Moti javor: Në këtë ditë priten reshje bore në Kosovë
Ditëve në vijim do të depërtojnë fusha të presionit të ulët nga Atlantiku, shkruan Prishtina Weather. Këto pritet të sjellin më shumë vranësira dhe kushte për reshje të dobëta shiu. Po ashtu sipas Prishtina Weather, ...
Zeri | 28-Jan-2020 09:28
Ditëve në vijim do të depërtojnë fusha të presionit të ulët nga Atlantiku, shkruan Prishtina Weather. Këto pritet të sjellin më shumë vranësira dhe kushte për reshje të dobëta shiu. Po ashtu sipas Prishtina Weather, ...

Ja si do të jetë moti sot!
Pjesa e parë e ditës do të karakterizohet nga moti i kthjellët dhe vranësira të lehta në zonat malore. Por duke filluar nga orët e pasdites dhe mbrëmjes, vranësirat do të shtohen kryesisht në veri të vendit duke sjellë ...
Dritare | 28-Jan-2020 09:28
Pjesa e parë e ditës do të karakterizohet nga moti i kthjellët dhe vranësira të lehta në zonat malore. Por duke filluar nga orët e pasdites dhe mbrëmjes, vranësirat do të shtohen kryesisht në veri të vendit duke sjellë ...

Parashikimi i motit, si pritet të jetë sot
Moti për ditën e sotme parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin, përjashtuar vranësirat kalimtare mesatare lokalisht të dendura në relievet malore të verilindjes dhe juglindjes në orët e mëngjesit. Pritet ...
ABCNews | 12-Jan-2020 08:06
Moti për ditën e sotme parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin, përjashtuar vranësirat kalimtare mesatare lokalisht të dendura në relievet malore të verilindjes dhe juglindjes në orët e mëngjesit. Pritet ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved