ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/02/2020 11:51

Konferenca e donatorëve për Shqipërinë/ Rama në Bruksel, takim me presidenten e KE

Konferenca e donatorëve për Shqipërinë/ Rama në Bruksel, takim me presidenten e KE
Kryeministri i vendit, Edi Rama me anë të një postimi në “Facebook” bënë me dije se sot do të jetë në Bruksel ku do të zhvillojë një takim me Presidenten e KE, Ursula von der Leyen, për Konferencën e Donatorëve, që do ...
Top Channel | 28-Jan-2020 12:22
Kryeministri i vendit, Edi Rama me anë të një postimi në “Facebook” bënë me dije se sot do të jetë në Bruksel ku do të zhvillojë një takim me Presidenten e KE, Ursula von der Leyen, për Konferencën e Donatorëve, që do ...

Patentat/ Rama: Në shkurt vijnë ekspertët gjermanë! Në Greqi procedurat drejt parlamentit
Në javët në vijim do të hyjë në procedurën e parlamentit të Greqisë njohja e patentave shqiptare, kështu ka njoftuar kryeministri Edi Rama pas bisedimeve me Kancelaren gjermane Angela Merkel për sa i përket njohjes së ...
Top Channel | 28-Jan-2020 12:22
Në javët në vijim do të hyjë në procedurën e parlamentit të Greqisë njohja e patentave shqiptare, kështu ka njoftuar kryeministri Edi Rama pas bisedimeve me Kancelaren gjermane Angela Merkel për sa i përket njohjes së ...

Pas Contes dhe Merkelit, Rama: Takohem në Bruksel me Ursula von der Leyen dhe Jens Stoltenberg
BELGJIKË Kryeministri Rama vijon takimet e tij me zyrtarë të lartë të BE dhe ndërkombëtarë në prag të Konferencës së Donatorëve më 17 shkurt të organizuar në Bruksel. Dhe pikërisht pas ndalesës në Berlin ai bën me dije ...
BalkanWeb | 28-Jan-2020 11:36
BELGJIKË Kryeministri Rama vijon takimet e tij me zyrtarë të lartë të BE dhe ndërkombëtarë në prag të Konferencës së Donatorëve më 17 shkurt të organizuar në Bruksel. Dhe pikërisht pas ndalesës në Berlin ai bën me dije ...

Rama takon Merkel/ Kancelarja: Do jemi në konferencën e donatorëve për Shqipërinë
Gazetari i Top Channel Muhamed Veliu ka qenë në një lidhje të drejtpërdrejtë nga Berlini në edicionin e lajmeve të orës 19:30.
Top Channel | 27-Jan-2020 22:18
Gazetari i Top Channel Muhamed Veliu ka qenë në një lidhje të drejtpërdrejtë nga Berlini në edicionin e lajmeve të orës 19:30.

Rama sërish në Bruksel, pas Merkel pritet të takojë presidenten e KE dhe shefin e NATO-s
Kryeministri Edi Rama njoftoi sot se do të ketë një takim me Presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen. Rama bën me dije se në takim do të ketë diskutime për konferencën e Donatorëve që do të mbahet në 17 ...
GazetaTema | 28-Jan-2020 12:09
Kryeministri Edi Rama njoftoi sot se do të ketë një takim me Presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen. Rama bën me dije se në takim do të ketë diskutime për konferencën e Donatorëve që do të mbahet në 17 ...

Takimi me Ramën/ Merkel: Tërmeti goditje e rëndë për Shqipërinë, ju ndihmojmë
Kancelarja Angela Merkel i ka shprehur kryeministrit Edi Rama gjatë vizitës në Berlin angazhimin e Gjermanisë për konferencën e donatorëve në Bruksel ku do të mblidhen fonde për rindërtim pas tërmetit të 26 nëntorit.
Top Channel | 27-Jan-2020 19:41
Kancelarja Angela Merkel i ka shprehur kryeministrit Edi Rama gjatë vizitës në Berlin angazhimin e Gjermanisë për konferencën e donatorëve në Bruksel ku do të mblidhen fonde për rindërtim pas tërmetit të 26 nëntorit.

“Ke lobuar për Kosovën ndonjëherë”?! Përplasja me Haradinajn, Rama reagon ndaj komentuesit: Ti vëlla je viktimë
Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar takim “kokë më kokë” me kancelaren gjermane Angela Merkel, lidhur me konferencën e donatorëve që do të mbahet në muajin shkurt në Shqipëri, ku kryeministri tha se Merkel është ...
GazetaTema | 27-Jan-2020 22:01
Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar takim “kokë më kokë” me kancelaren gjermane Angela Merkel, lidhur me konferencën e donatorëve që do të mbahet në muajin shkurt në Shqipëri, ku kryeministri tha se Merkel është ...

Një luftë e shkuar dëm kundër Europës
Nga Mero Baze Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut, duket se janë pranë hapjes së negociatave me Bashkimin Europian. Pengesa themelore e cila bllokoi hapjen e negociatave, që ishte qëndrimi francez, i lidhur me arsyet e ...
GazetaTema | 27-Jan-2020 21:05
Nga Mero Baze Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut, duket se janë pranë hapjes së negociatave me Bashkimin Europian. Pengesa themelore e cila bllokoi hapjen e negociatave, që ishte qëndrimi francez, i lidhur me arsyet e ...

Këshilltari Henz shpjegon pse Merkeli është njeri pa rëndësi
Pas takimit të Kryeministrit Rama me Kancelaren Merkel dhe garancitë që ajo dha në emër të Gjermanisë për hapjen e negociatave, Këshilltari Henz I nisi një letër Jarit ku shpjegon pse kjo deklaratë nuk ka rëndësi . I ...
GazetaTema | 27-Jan-2020 19:01
Pas takimit të Kryeministrit Rama me Kancelaren Merkel dhe garancitë që ajo dha në emër të Gjermanisë për hapjen e negociatave, Këshilltari Henz I nisi një letër Jarit ku shpjegon pse kjo deklaratë nuk ka rëndësi . I ...

Garancia e Merkel dhe daullet e tellallëve të Tiranës!
Nga Alfred Peza Prej disa javësh në nivelet më të larta të politikbërjes europiane, po shtohen e forcohen zërat rreth idesë së hapjes së negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE, përpara ...
GazetaTema | 27-Jan-2020 18:53
Nga Alfred Peza Prej disa javësh në nivelet më të larta të politikbërjes europiane, po shtohen e forcohen zërat rreth idesë së hapjes së negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE, përpara ...

Fondet për tërmetin/ Rama takim me Presidenten e KE-së
Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë këtë të martë një takim në Bruksel me presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, në kuadër të Konferencës së Donatorëve. Kjo konferencë, e cila pritet të mbahet më 17 ...
VizionPlus | 28-Jan-2020 12:05
Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë këtë të martë një takim në Bruksel me presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, në kuadër të Konferencës së Donatorëve. Kjo konferencë, e cila pritet të mbahet më 17 ...

Merkel foli për marrëveshje në KE për negociatat , Balla: Shqipëria sheh tek Kancelarja një simbol të besimit tek Europa
Kryetari Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ndodhet në Berlin me Kryeministrin Edi Rama, ku u pritën në një takim nga kancelarja gjermane, Angela Merkel. Përmes një postimi në rrjetin social ...
GazetaTema | 27-Jan-2020 16:23
Kryetari Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ndodhet në Berlin me Kryeministrin Edi Rama, ku u pritën në një takim nga kancelarja gjermane, Angela Merkel. Përmes një postimi në rrjetin social ...

Pendarovski: Vendimi për fillimin e bisedimeve do të ndikojë pozitivisht në shoqëri
Presidenti Pendarovski mbajti një fjalim në tryezën e rrumbullakët me titull “Rruga drejt BE-së dhe NATO-s: Perspektivat dhe sfidat”, të organizuar nga Këshilli i ambasadorëve. Presidenti Pendarovski në fjalimin e tij ...
Telegrafi | 28-Jan-2020 13:56
Presidenti Pendarovski mbajti një fjalim në tryezën e rrumbullakët me titull “Rruga drejt BE-së dhe NATO-s: Perspektivat dhe sfidat”, të organizuar nga Këshilli i ambasadorëve. Presidenti Pendarovski në fjalimin e tij ...

Flet Rama për Top Channel: Me Merkel plan të përbashkët veprimi në shtimin e donatorëve
Pas takimit me kancelaren Angela Merkel kryeministri Edi Rama dha një intervistë për të dërguarin e Top Channel në Berlin Muhamed Veliu.
Top Channel | 27-Jan-2020 16:00
Pas takimit me kancelaren Angela Merkel kryeministri Edi Rama dha një intervistë për të dërguarin e Top Channel në Berlin Muhamed Veliu.

Rama niset drejt Brukselit, takim me Von der Leyen
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama u nis sot për në Bruksel, ku do të takohet me presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen. Në fokus të bisedimeve do të jetë Konferenca e Donatorëve, që do të mbahet në 17 ...
Telegrafi | 28-Jan-2020 12:29
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama u nis sot për në Bruksel, ku do të takohet me presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen. Në fokus të bisedimeve do të jetë Konferenca e Donatorëve, që do të mbahet në 17 ...

Vizita në Gjermani, Balla: Shqipëria ka tek Kancelarja Merkel një simbol të besimit tek Europa
Kryetari Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ndodhet në Berlin me Kryeministrin Edi Rama, ku u pritën në një takim nga kancelarja gjermanr, Angela Merkel. Përmes një postimi në rrjetin social ...
BalkanWeb | 27-Jan-2020 15:26
Kryetari Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ndodhet në Berlin me Kryeministrin Edi Rama, ku u pritën në një takim nga kancelarja gjermanr, Angela Merkel. Përmes një postimi në rrjetin social ...

Ligji “Anti-KÇK”/ Rama zbulon qëndrimin e kancelares Merkel
Kryeministri Edi Rama deklaroi këtë të hënë se kancelarja gjermane, Angela Merkel e mbështet ligjin “Anti-KÇK”. Me anë të një video-mesazhi në “Facebook”, Rama bëri me dije se ky lig shumë shpejt do të hyjë në fuqi. ...
VizionPlus | 27-Jan-2020 17:46
Kryeministri Edi Rama deklaroi këtë të hënë se kancelarja gjermane, Angela Merkel e mbështet ligjin “Anti-KÇK”. Me anë të një video-mesazhi në “Facebook”, Rama bëri me dije se ky lig shumë shpejt do të hyjë në fuqi. ...

Balla: Mirënjohje Merkel për mbështetjen në rrugën e integrimit
Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla falenderoi kancelaren gjermane, Angela Merkel për mbështetjen e dhënë për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Evropian. Në “Facebook”, Balla tha se Merkel është një simbol ...
VizionPlus | 27-Jan-2020 16:32
Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla falenderoi kancelaren gjermane, Angela Merkel për mbështetjen e dhënë për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Evropian. Në “Facebook”, Balla tha se Merkel është një simbol ...

Paqe? Meta poston foton e Ramës me Merkel
Si rrallë herë presidenti Meta ka postuar një foto të Ramës në facebook-un e tij.
Top Channel | 27-Jan-2020 14:28
Si rrallë herë presidenti Meta ka postuar një foto të Ramës në facebook-un e tij.

Rama niset për në Bruksel: Takohem me Ursula von der Leyen dhe Jens Stoltenberg
Pas Berlinit, kryeministri Edi Rama është nisur drejt Brukselit. Kreu i qeverisë do të zhvilljë takim me Presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, për Konferencën e Donatorëve, që do të mbahet në 17 ...
ABCNews | 28-Jan-2020 11:48
Pas Berlinit, kryeministri Edi Rama është nisur drejt Brukselit. Kreu i qeverisë do të zhvilljë takim me Presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, për Konferencën e Donatorëve, që do të mbahet në 17 ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved