ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/02/2020 05:07

Gjithçka duhet të dini për koronavirusin, si transmetohet dhe masat që duhen marrë

Gjithçka duhet të dini për koronavirusin, si transmetohet dhe masat që duhen marrë
Lajmet për përhapjen e “Coronavirus” po sundojnë mediat botërore. Dhjetëra persona kanë ndërruar jetë si pasojë e tij në Kinë. Po si transmentohet virusi e çfarë duhet bërë për t’u mbrojtur? Sa shpejt përhapet sëmundja ...
BalkanWeb | 28-Jan-2020 10:20
Lajmet për përhapjen e “Coronavirus” po sundojnë mediat botërore. Dhjetëra persona kanë ndërruar jetë si pasojë e tij në Kinë. Po si transmentohet virusi e çfarë duhet bërë për t’u mbrojtur? Sa shpejt përhapet sëmundja ...

Frika nga “Coronavirus”: Çfarë duhet të dimë?
Lajmet për përhapjen e “Coronavirus” po sundojnë mediat botërore. Dhjetëra persona kanë ndërruar jetë si pasojë e tij në Kinë. Po si transmentohet virusi e çfarë duhet bërë për t’u mbrojtur? Sa shpejt përhapet sëmundja ...
GazetaTema | 28-Jan-2020 10:28
Lajmet për përhapjen e “Coronavirus” po sundojnë mediat botërore. Dhjetëra persona kanë ndërruar jetë si pasojë e tij në Kinë. Po si transmentohet virusi e çfarë duhet bërë për t’u mbrojtur? Sa shpejt përhapet sëmundja ...

106 të vdekur nga koronavirusi, dyfishohet numri i të infektuarve
Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri në Kinë arriti në 106, ndërkohë që numri i rasteve të infektuara pothuajse u dyfishua brenda ditës. Autoritetet kineze thanë se numri total i njerëzve të prekur me këtë virus të ...
VizionPlus | 28-Jan-2020 08:32
Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri në Kinë arriti në 106, ndërkohë që numri i rasteve të infektuara pothuajse u dyfishua brenda ditës. Autoritetet kineze thanë se numri total i njerëzve të prekur me këtë virus të ...

Ekspertja: Koronavirusi i ardhshëm mund të jetë më vdekjeprurës
mapo.al Kryeministri kinez Li Keqiang vizitoi të hënën qytetin Wuhan për t’u takuar me zyrtarë shëndetësorë dhe për të shqyrtuar masat e luftës ndaj koronavirusit që ka shkaktuar vdekjen e 81 njerëzve. Wuhan është ...
Mapo | 27-Jan-2020 22:39
mapo.al Kryeministri kinez Li Keqiang vizitoi të hënën qytetin Wuhan për t’u takuar me zyrtarë shëndetësorë dhe për të shqyrtuar masat e luftës ndaj koronavirusit që ka shkaktuar vdekjen e 81 njerëzve. Wuhan është ...

Ekspertja kineze: Koronavirusi i gjeneratës së dytë mund të jetë më vdekjeprurës
Kryeministri kinez Li Keqiang vizitoi të hënën qytetin Wuhan për t’u takuar me zyrtarë shëndetësorë dhe për të shqyrtuar masat e luftës ndaj koronavirusit që ka shkaktuar vdekjen e 81 njerëzve. Wuhan është qendra e ...
GazetaTema | 27-Jan-2020 19:45
Kryeministri kinez Li Keqiang vizitoi të hënën qytetin Wuhan për t’u takuar me zyrtarë shëndetësorë dhe për të shqyrtuar masat e luftës ndaj koronavirusit që ka shkaktuar vdekjen e 81 njerëzve. Wuhan është qendra e ...

Po përhapet me shpejtësi: Shkon në 106 numri i viktimave nga virusi në Kinë
Numri i vdekjeve nga koronavirusi ka shkuar në 106, pasi rastet e infeksioneve të reja pothuajse janë dyfishuar brenda një dite, thanë autoritetet kineze. Nurmi i rasteve totale të konfirmuara në Kinë u rrit në 4,515 ...
ABCNews | 28-Jan-2020 09:28
Numri i vdekjeve nga koronavirusi ka shkuar në 106, pasi rastet e infeksioneve të reja pothuajse janë dyfishuar brenda një dite, thanë autoritetet kineze. Nurmi i rasteve totale të konfirmuara në Kinë u rrit në 4,515 ...

Fshatarët kinezë e bëjnë “zbulimin” e madh, me tulla mbrohen nga virusi
Banorët e shumë fshatrave në pjesë të ndryshme të Kinës po bëjnë përpjekje dëshpëruese për t’u mbrojtur nga virusi vdekjeprurës. Sidoqoftë, duket se ata nuk janë shumë të informuar për mënyrën e përhapjes së ...
Medial | 28-Jan-2020 15:11
Banorët e shumë fshatrave në pjesë të ndryshme të Kinës po bëjnë përpjekje dëshpëruese për t’u mbrojtur nga virusi vdekjeprurës. Sidoqoftë, duket se ata nuk janë shumë të informuar për mënyrën e përhapjes së ...

Virusi mund të jetë më i rrezikshëm se sa u raportua
Një ekspert në Kinë paralajmëron se lloji i ri i virusit, i cili u ndesh për herë të parë në qytetin kinez Wuhan, mund të fitojë forcë, gjë që mund të rrisë aftësinë e tij për t’u transmetuar nga një person tek tjetri. ...
AlbInfo | 28-Jan-2020 15:01
Një ekspert në Kinë paralajmëron se lloji i ri i virusit, i cili u ndesh për herë të parë në qytetin kinez Wuhan, mund të fitojë forcë, gjë që mund të rrisë aftësinë e tij për t’u transmetuar nga një person tek tjetri. ...

Fshatarët kinezë e bëjnë “zbulimin” e madh, me tulla mbrohen nga virusi
Banorët e shumë fshatrave në pjesë të ndryshme të Kinës po bëjnë përpjekje dëshpëruese për t’u mbrojtur nga virusi vdekjeprurës. Sidoqoftë, duket se ata nuk janë shumë të informuar për mënyrën e përhapjes së ...
Gazeta Express | 28-Jan-2020 14:56
Banorët e shumë fshatrave në pjesë të ndryshme të Kinës po bëjnë përpjekje dëshpëruese për t’u mbrojtur nga virusi vdekjeprurës. Sidoqoftë, duket se ata nuk janë shumë të informuar për mënyrën e përhapjes së ...

Kinë, shkon në 106 numri i të vdekurve nga koronavirusi
Në Kinë janë raportuar rreth 4.515 raste të konfirmuara të pneumonisë të shkaktuara nga koronavirusi i llojit të ri, përfshirë 976 pacientë që janë në gjendje kritike Numri i të vdekurve në Kinë nga shpërthimi ...
Arbresh | 28-Jan-2020 14:51
Në Kinë janë raportuar rreth 4.515 raste të konfirmuara të pneumonisë të shkaktuara nga koronavirusi i llojit të ri, përfshirë 976 pacientë që janë në gjendje kritike Numri i të vdekurve në Kinë nga shpërthimi ...

Franca vendos të evakuojë qytetarët e saj nga qyteti kinez i goditur nga virusi
Franca të enjten do të dërgojë një aeroplan për të filluar evakuimin e qytetarëve të saj nga Wuhan, qyteti kinez në qendër nga frikësimi i koronavirusit, në riatdhesimet në një vend evropian, raporton AFP. Rreth 500 ...
Medial | 28-Jan-2020 14:26
Franca të enjten do të dërgojë një aeroplan për të filluar evakuimin e qytetarëve të saj nga Wuhan, qyteti kinez në qendër nga frikësimi i koronavirusit, në riatdhesimet në një vend evropian, raporton AFP. Rreth 500 ...

Video/ Britmat e mjekes kineze, që po lufton me koronavirusin vdekjeprurës…
Një video po shpërndahet me shpejtësi në rrjetet sociale, e cila tregon një mjeke kineze në një moment dëshpërimi. Mjekja qan me ulërima, sepse ka punuar pa pushim në ndihmë të personave të prekur nga koronavirusi ...
Standard | 28-Jan-2020 13:20
Një video po shpërndahet me shpejtësi në rrjetet sociale, e cila tregon një mjeke kineze në një moment dëshpërimi. Mjekja qan me ulërima, sepse ka punuar pa pushim në ndihmë të personave të prekur nga koronavirusi ...

Deri tani, 106 viktima nga koronavirusi në Kinë
Numri i viktimave në Kinë nga shpërthimi i koronavirusit arriti në 106, njoftuan autoritetet. ”Deri të hënën, në 30 rajone janë konfirmuar rreth 4 515 raste të pneumonisë, të shkaktuara nga koronavirusi i ri, i njohur ...
Koha.net | 28-Jan-2020 13:03
Numri i viktimave në Kinë nga shpërthimi i koronavirusit arriti në 106, njoftuan autoritetet. ”Deri të hënën, në 30 rajone janë konfirmuar rreth 4 515 raste të pneumonisë, të shkaktuara nga koronavirusi i ri, i njohur ...

Koronavirusi vazhdon të përhapet, Hong Kongu pezullon udhëtimet
Hong Kongu ka njoftuar se po planifikon të pezullojë udhëtimin ndërkufitar midis qytetit dhe Kinës kontinentale pasi koronavirusi i ri vazhdon të përhapet. Më shumë se 100 njerëz kanë vdekur tani në Kinë, ndërsa rreth ...
Klan Kosova | 28-Jan-2020 12:48
Hong Kongu ka njoftuar se po planifikon të pezullojë udhëtimin ndërkufitar midis qytetit dhe Kinës kontinentale pasi koronavirusi i ri vazhdon të përhapet. Më shumë se 100 njerëz kanë vdekur tani në Kinë, ndërsa rreth ...

Çfarë duhet të dimë për “Coronavirusin”
Lajmet për përhapjen e “Coronavirus” po sundojnë mediat botërore. Dhjetëra persona kanë ndërruar jetë si pasojë e tij në Kinë. Po si transmetohet virusi e çfarë duhet bërë për t’u mbrojtur? Sa shpejt përhapet sëmundja e ...
Koha.net | 28-Jan-2020 12:01
Lajmet për përhapjen e “Coronavirus” po sundojnë mediat botërore. Dhjetëra persona kanë ndërruar jetë si pasojë e tij në Kinë. Po si transmetohet virusi e çfarë duhet bërë për t’u mbrojtur? Sa shpejt përhapet sëmundja e ...

Koronavirusi arrin në Gjermani
Numri i të prekurve nga koronavirus, i cili është raportuar se u ka marrë jetën 106 personave, është duke u rritur me shpejtësi të madhe. Rreth 60 milion njerëzve u është kufizuar largimi nga provinca Hubet, ndërkaq, ...
Gazeta Express | 28-Jan-2020 11:58
Numri i të prekurve nga koronavirus, i cili është raportuar se u ka marrë jetën 106 personave, është duke u rritur me shpejtësi të madhe. Rreth 60 milion njerëzve u është kufizuar largimi nga provinca Hubet, ndërkaq, ...

Koronavirusi merr hov në Kinë, mbi 100 të vdekur
Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri në Kinë arriti në 106, ndërkohë që numri i rasteve të infektuara pothuajse u dyfishua brenda ditës. Autoritetet kineze thanë se numri total i njerëzve të prekur me këtë virus të ...
Radio Evropa e Lire | 28-Jan-2020 11:53
Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri në Kinë arriti në 106, ndërkohë që numri i rasteve të infektuara pothuajse u dyfishua brenda ditës. Autoritetet kineze thanë se numri total i njerëzve të prekur me këtë virus të ...

Frika nga “Coronavirusi” – çfarë duhet të dimë?
Lajmet për përhapjen e “Coronavirus” po sundojnë mediat botërore. Dhjetëra persona kanë ndërruar jetë si pasojë e tij në Kinë. Po si transmetohet virusi e çfarë duhet bërë për t’u mbrojtur? Sa shpejt përhapet sëmundja e ...
Medial | 28-Jan-2020 11:41
Lajmet për përhapjen e “Coronavirus” po sundojnë mediat botërore. Dhjetëra persona kanë ndërruar jetë si pasojë e tij në Kinë. Po si transmetohet virusi e çfarë duhet bërë për t’u mbrojtur? Sa shpejt përhapet sëmundja e ...

Koronavirusi: Facebook, LG, Honda dhe kompani të tjera globale divorcohen nga Kina
Facebook, si dhe kompani të tjera globale përfshirë LG Electronics dhe Standard Chartered, kanë lëshuar ndalime udhëtimi në Kinë pas një rritje të vazhdueshme të vdekjeve nga koronaviruset në atë vend. Humbjet njerëzore ...
Tesheshi | 28-Jan-2020 11:20
Facebook, si dhe kompani të tjera globale përfshirë LG Electronics dhe Standard Chartered, kanë lëshuar ndalime udhëtimi në Kinë pas një rritje të vazhdueshme të vdekjeve nga koronaviruset në atë vend. Humbjet njerëzore ...

Shkon në 80 numri i të vdekurve nga virusi në Kinë
Autoritetet kineze kanë thënë se aftësia e shpërndarjes së një koronavirusi është duke u rritur, teksa është raportuar që 80 persona kanë vdekur dhe më shumë se 2,700 persona janë infektuar në Kinë. Ministri kinez i ...
GazetaTema | 27-Jan-2020 10:17
Autoritetet kineze kanë thënë se aftësia e shpërndarjes së një koronavirusi është duke u rritur, teksa është raportuar që 80 persona kanë vdekur dhe më shumë se 2,700 persona janë infektuar në Kinë. Ministri kinez i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved