ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/02/2020 05:27

‘KE të japë dritën jeshile në fund të marsit’, Balla në Bruksel: PE nuk tërhiqet, kërkon fillim e menjëhershëm të negociatave

‘KE të japë dritën jeshile në fund të marsit’, Balla në Bruksel: PE nuk tërhiqet, kërkon fillim e menjëhershëm të negociatave
BRUKSEL Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla ka filluar një tur takimesh në Bruksel ku thekson se bindja shumicës së vendeve të BE dhe Parlamenti Europian janë për hapjen e negociatave për Shqipërinë në fund të ...
BalkanWeb | 28-Jan-2020 12:58
BRUKSEL Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla ka filluar një tur takimesh në Bruksel ku thekson se bindja shumicës së vendeve të BE dhe Parlamenti Europian janë për hapjen e negociatave për Shqipërinë në fund të ...

Balla në Bruksel: PE nuk tërhiqet, kërkon fillim e menjëhershëm të negociatave
Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla ka filluar një tur takimesh në Bruksel ku thekson se bindja shumicës së vendeve të BE dhe Parlamenti Europian janë për hapjen e negociatave për Shqipërinë në fund të marsit. ...
GazetaTema | 28-Jan-2020 13:12
Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla ka filluar një tur takimesh në Bruksel ku thekson se bindja shumicës së vendeve të BE dhe Parlamenti Europian janë për hapjen e negociatave për Shqipërinë në fund të marsit. ...

Balla në Bruksel: Në mars, duhet të hapet drita jeshile për negociatat
Taulant Balla shprehet se Parlamenti Evropian nuk tërhiqet nga pozicioni për të filluar bisedimet me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Përmes një postimi në “Facebook”, numri dy i socialistëve shkruan se Komisioni ...
VizionPlus | 28-Jan-2020 13:24
Taulant Balla shprehet se Parlamenti Evropian nuk tërhiqet nga pozicioni për të filluar bisedimet me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Përmes një postimi në “Facebook”, numri dy i socialistëve shkruan se Komisioni ...

Mblidhet sot në Bruksel Samiti për Ballkanin perëndimor, ja për çfarë do të diskutohet
Ditën e sotme do të mbahet në Bruksel Samiti për Ballkanin perëndimor. Përfaqësuesit e vendeve të Ballkanit Perëndimor të drejtuar nga Presidenti i Parlamentit Europian David Sassoli do të flasin lidhur me perspektivën ...
Telegraf | 28-Jan-2020 10:45
Ditën e sotme do të mbahet në Bruksel Samiti për Ballkanin perëndimor. Përfaqësuesit e vendeve të Ballkanit Perëndimor të drejtuar nga Presidenti i Parlamentit Europian David Sassoli do të flasin lidhur me perspektivën ...

Balla ne Bruksel: PE nuk tërhiqet, kërkon fillim e menjëhershëm të negociatave
Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla po zhvillon disa takime në Bruksel. Përmes një statusi në facebook Balla thekson se bindja shumicës së vendeve të BE dhe Parlamenti Europian janë për hapjen e negociatave ...
ABCNews | 28-Jan-2020 13:12
Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla po zhvillon disa takime në Bruksel. Përmes një statusi në facebook Balla thekson se bindja shumicës së vendeve të BE dhe Parlamenti Europian janë për hapjen e negociatave ...

Diskutime për hapjen e negociatave/ Mbahet sot në Bruksel Samiti i Ballkanit Perëndimor
Ditën e sotme do të mbahet në Bruksel Samiti për Ballkanin perëndimor. Përfaqësuesit e vendeve të Ballkanit Perëndimor të drejtuar nga Presidenti i Parlamentit Europian David Sassoli do të flasin lidhur me perspektivën ...
Lexo | 28-Jan-2020 14:58
Ditën e sotme do të mbahet në Bruksel Samiti për Ballkanin perëndimor. Përfaqësuesit e vendeve të Ballkanit Perëndimor të drejtuar nga Presidenti i Parlamentit Europian David Sassoli do të flasin lidhur me perspektivën ...

Reçica merr pjesë në konferencën e rëndësishme për punësim, në Sarajevë
Ministri në detyrë i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, po merr pjesë në një konferencë të rëndësishme për çështjen e punësimit në Ballkanin Perëndimor, që po mbahet në Sarajevë. Reçica në këtë konferencë ka ...
Indeks Online | 28-Jan-2020 14:52
Ministri në detyrë i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, po merr pjesë në një konferencë të rëndësishme për çështjen e punësimit në Ballkanin Perëndimor, që po mbahet në Sarajevë. Reçica në këtë konferencë ka ...

Pecas: Shpresojmë se Franca do të bëjë hapa për perspektivë në BE të Ballkanit Perëndimor
Athinë, 28 janar 2020 (MEDIAL) – Shpresojmë se edhe Franca është në disponim të bëjë hapa të cilat do të na çojnë deri në një rezultat më të mirë në Këshillin Evropian të ardhshëm në mars, tha zëvendësministri nën ...
Medial | 28-Jan-2020 14:51
Athinë, 28 janar 2020 (MEDIAL) – Shpresojmë se edhe Franca është në disponim të bëjë hapa të cilat do të na çojnë deri në një rezultat më të mirë në Këshillin Evropian të ardhshëm në mars, tha zëvendësministri nën ...

Varhelyi: Ballkani Perëndimor të përfitojë nga presidenca kroate e BE-së
Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Europian, Oliver Varhelyi deklaroi gjatë një takimi me kryetarët e dy dhomave të Parlamentit të Bosnje-Hercegovinës se presidenca kroate e Këshillit të BE-së do të ishte një shans ...
TetovaSot | 28-Jan-2020 12:49
Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Europian, Oliver Varhelyi deklaroi gjatë një takimi me kryetarët e dy dhomave të Parlamentit të Bosnje-Hercegovinës se presidenca kroate e Këshillit të BE-së do të ishte një shans ...

Sot mbahet Samiti për Ballkanin Perëndimor në Bruksel
Kryetarët e parlamenteve të shteteve të Ballkanit Perëndimor do të mblidhen sot në Parlamentin Evropian (PE), nën patronatin e presidentit David Sassoli.Kryetari i Parlamentit të Shqipërisë, Bosnje dhe Hercegovinës, ...
TetovaSot | 28-Jan-2020 11:33
Kryetarët e parlamenteve të shteteve të Ballkanit Perëndimor do të mblidhen sot në Parlamentin Evropian (PE), nën patronatin e presidentit David Sassoli.Kryetari i Parlamentit të Shqipërisë, Bosnje dhe Hercegovinës, ...

Varhelyi: Ballkani Perëndimor të përfitojë nga presidenca kroate e BE-së
Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Europian, Oliver Varhelyi deklaroi gjatë një takimi me kryetarët e dy dhomave të Parlamentit të Bosnje-Hercegovinës se presidenca kroate e Këshillit të BE-së do të ishte një shans ...
Lexo | 28-Jan-2020 10:56
Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Europian, Oliver Varhelyi deklaroi gjatë një takimi me kryetarët e dy dhomave të Parlamentit të Bosnje-Hercegovinës se presidenca kroate e Këshillit të BE-së do të ishte një shans ...

Sot mbahet Samiti për Ballkanin Perëndimor në Bruksel
Kryetarët e parlamenteve të shteteve të Ballkanit Perëndimor do të mblidhen sot në Parlamentin Evropian (PE), nën patronatin e presidentit David Sassoli. Kryetarët e parlamentevce të Shqipërisë, Bosnje dhe Hercegovinës, ...
Koha.net | 28-Jan-2020 10:52
Kryetarët e parlamenteve të shteteve të Ballkanit Perëndimor do të mblidhen sot në Parlamentin Evropian (PE), nën patronatin e presidentit David Sassoli. Kryetarët e parlamentevce të Shqipërisë, Bosnje dhe Hercegovinës, ...

Varhelyi: Ballkani Perëndimor të përfitojë nga presidenca kroate e BE-së
Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Europian, Oliver Varhelyi deklaroi gjatë një takimi me kryetarët e dy dhomave të Parlamentit të Bosnje-Hercegovinës se presidenca kroate e Këshillit të BE-së do të ishte një shans ...
Shprehja | 28-Jan-2020 10:52
Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Europian, Oliver Varhelyi deklaroi gjatë një takimi me kryetarët e dy dhomave të Parlamentit të Bosnje-Hercegovinës se presidenca kroate e Këshillit të BE-së do të ishte një shans ...

Mblidhet sot në Bruksel Samiti për Ballkanin perëndimor, ja për çfarë do të diskutohet
Ditën e sotme do të mbahet në Bruksel Samiti për Ballkanin perëndimor. Përfaqësuesit e vendeve të Ballkanit Perëndimor të drejtuar nga Presidenti i Parlamentit Europian David Sassoli do të flasin lidhur me perspektivën ...
Gazeta Express | 28-Jan-2020 10:37
Ditën e sotme do të mbahet në Bruksel Samiti për Ballkanin perëndimor. Përfaqësuesit e vendeve të Ballkanit Perëndimor të drejtuar nga Presidenti i Parlamentit Europian David Sassoli do të flasin lidhur me perspektivën ...

Varhelyi: Ballkani Perëndimor të përfitojë nga presidenca kroate e BE-së
Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Europian, Oliver Varhelyi deklaroi gjatë një takimi me kryetarët e dy dhomave të Parlamentit të Bosnje-Hercegovinës se presidenca kroate e Këshillit të BE-së do të ishte një shans ...
Alsat-M | 28-Jan-2020 09:56
Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Europian, Oliver Varhelyi deklaroi gjatë një takimi me kryetarët e dy dhomave të Parlamentit të Bosnje-Hercegovinës se presidenca kroate e Këshillit të BE-së do të ishte një shans ...

Sot mbahet Samiti për Ballkanin Perëndimor në Bruksel
Kryetarët e parlamenteve të shteteve të Ballkanit Perëndimor do të mblidhen sot në Parlamentin Evropian (PE), nën patronatin e presidentit David Sassoli. Kryetari i Parlamentit të Shqipërisë, Bosnje dhe Hercegovinës, ...
Telegrafi | 28-Jan-2020 08:29
Kryetarët e parlamenteve të shteteve të Ballkanit Perëndimor do të mblidhen sot në Parlamentin Evropian (PE), nën patronatin e presidentit David Sassoli. Kryetari i Parlamentit të Shqipërisë, Bosnje dhe Hercegovinës, ...

Sot mbahet Samiti për Ballkanin Perëndimor në Bruksel
Kryetarët e parlamenteve të shteteve të Ballkanit Perëndimor do të mblidhen sot në Parlamentin Evropian (PE), nën patronatin e presidentit David Sassoli.Kryetari i Parlamentit të Shqipërisë, Bosnje dhe Hercegovinës, ...
Aktuale.MK | 28-Jan-2020 09:56
Kryetarët e parlamenteve të shteteve të Ballkanit Perëndimor do të mblidhen sot në Parlamentin Evropian (PE), nën patronatin e presidentit David Sassoli.Kryetari i Parlamentit të Shqipërisë, Bosnje dhe Hercegovinës, ...

Mbahet sot në Bruksel Samiti për Ballkanin perëndimor, merr pjesë edhe kryeministri Rama
Sot do të mbahet në Bruksel Samiti për Ballkanin perëndimor ku do të marrë pjesë edhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama. Përfaqësuesit e vendeve të Ballkanit Perëndimor të drejtuar nga Presidenti i Parlamentit Europian ...
RTSH | 28-Jan-2020 09:44
Sot do të mbahet në Bruksel Samiti për Ballkanin perëndimor ku do të marrë pjesë edhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama. Përfaqësuesit e vendeve të Ballkanit Perëndimor të drejtuar nga Presidenti i Parlamentit Europian ...

Sot mbahet Samiti për Ballkanin Perëndimor në Bruksel
Kryetarët e parlamenteve të shteteve të Ballkanit Perëndimor do të mblidhen sot në Parlamentin Evropian (PE), nën patronatin e presidentit David Sassoli.Kryetari i Parlamentit të Shqipërisë, Bosnje dhe Hercegovinës, ...
Ina-Online | 28-Jan-2020 09:40
Kryetarët e parlamenteve të shteteve të Ballkanit Perëndimor do të mblidhen sot në Parlamentin Evropian (PE), nën patronatin e presidentit David Sassoli.Kryetari i Parlamentit të Shqipërisë, Bosnje dhe Hercegovinës, ...

Diskutime për hapjen e negociatave, mbahet sot Samiti i Ballkanit Perëndimor
Ditën e sotme do të mbahet në Bruksel, Samiti për Ballkanin perëndimor. Përfaqësuesit e vendeve të Ballkanit Perëndimor të drejtuar nga Presidenti i Parlamentit Europian David Sassoli do të flasin lidhur me perspektivën ...
Gazeta Dita | 28-Jan-2020 09:03
Ditën e sotme do të mbahet në Bruksel, Samiti për Ballkanin perëndimor. Përfaqësuesit e vendeve të Ballkanit Perëndimor të drejtuar nga Presidenti i Parlamentit Europian David Sassoli do të flasin lidhur me perspektivën ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved