ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/02/2020 05:07

Ambasadori shqiptar në Kinë: Situata e nderë, familjet të financojnë kthimin e studentëve

Ambasadori shqiptar në Kinë: Situata e nderë, familjet të financojnë kthimin e studentëve
Nga Selim Belortaja , ambasador i Shqipërisë në Kinë Sot, për të parën herë qysh nga shpërthimi i epidemisë në Wuhan, MPJ e RP Kinës informoi zyrtarisht krerët e trupit diplomatik. Situata vazhdon e nderë, u theksua ...
GazetaTema | 27-Jan-2020 20:27
Nga Selim Belortaja , ambasador i Shqipërisë në Kinë Sot, për të parën herë qysh nga shpërthimi i epidemisë në Wuhan, MPJ e RP Kinës informoi zyrtarisht krerët e trupit diplomatik. Situata vazhdon e nderë, u theksua ...

Ambasadori shqiptar në Pekin: Nuk mund të paguajmë biletat për shqiptarët që duan të kthehen në atdhe
Ambasadori i Shqipërisë në Pekin, Selim Belortaja ka folur në lidhje me situatën e rëndë që po kalon Kina dhe i është drejtuar me një thirrje shqiptarëve që jetojnë në shtetin komunist, që biletat e avionëve do t’u ...
Telegrafi | 27-Jan-2020 22:49
Ambasadori i Shqipërisë në Pekin, Selim Belortaja ka folur në lidhje me situatën e rëndë që po kalon Kina dhe i është drejtuar me një thirrje shqiptarëve që jetojnë në shtetin komunist, që biletat e avionëve do t’u ...

Apeli i Ambasadorit shqiptar nga Kina: Blini biletën të afërmve tuaj të kthehen në atdhe
Ambasadori shqiptar në Republikën e Kinës bën një bilanc të situatës në të cilën ndodhen shqiptarët që jetojnë e punojnë atje. Fatmirësisht mes 400 shqiptarëve që ndodhen atje, 60 prej të cilëve studentë asnjë nuk është ...
Ina-Online | 28-Jan-2020 01:15
Ambasadori shqiptar në Republikën e Kinës bën një bilanc të situatës në të cilën ndodhen shqiptarët që jetojnë e punojnë atje. Fatmirësisht mes 400 shqiptarëve që ndodhen atje, 60 prej të cilëve studentë asnjë nuk është ...

Ambasadori shqiptar zbulon se çfarë ndodh në Kinë, thirrja për shqiptarët
Ambasadori i Shqipërisë në Kinë Selim Belortaja nëpërmjet një statusi në “Facebook” ka shkruar se ditën e sotme ka pasur një takim me Ministrinë e Punëve të Jashtme të Republikës Popullore të Kinës. Ai ka publikuar edhe ...
Telegraf | 27-Jan-2020 20:20
Ambasadori i Shqipërisë në Kinë Selim Belortaja nëpërmjet një statusi në “Facebook” ka shkruar se ditën e sotme ka pasur një takim me Ministrinë e Punëve të Jashtme të Republikës Popullore të Kinës. Ai ka publikuar edhe ...

Studentja shqiptare: Situata në Kinë nuk është aq alarmante sa paraqitet në media
Studentja shqiptare Barbara Doda e cila studion në Kinë deklaroi se situata në shtetin aziatik nuk është aq alarmante sa paraqitet në media. Në Kinë jetojnë, studiojnë dhe punojnë rreth 400 shqiptarë. Në Shqipëri, si ...
Politiko | 27-Jan-2020 23:31
Studentja shqiptare Barbara Doda e cila studion në Kinë deklaroi se situata në shtetin aziatik nuk është aq alarmante sa paraqitet në media. Në Kinë jetojnë, studiojnë dhe punojnë rreth 400 shqiptarë. Në Shqipëri, si ...

Virusi kinez/ Ambasadori shqiptar apel familjarëve: Paguani biletet për kthim, ne nuk mundemi!
Ministria e Jashtme e Kinës ka mbledhur ditën e sotme të gjithë trupën diplomatike të akredituar në Pekin, për t’i informuar në lidhje me situatën e koronavirusit, që deri më tani ka vrarë 81 persona. Ambasadori i ...
Dritare | 27-Jan-2020 23:28
Ministria e Jashtme e Kinës ka mbledhur ditën e sotme të gjithë trupën diplomatike të akredituar në Pekin, për t’i informuar në lidhje me situatën e koronavirusit, që deri më tani ka vrarë 81 persona. Ambasadori i ...

Ambasadori shqiptar në Kinë: Nuk paguajmë dot asnjë biletë për të nxjerrë shqiptarët
Ambasadori i Shqipërisë në Pekin Selim Belortaja ka folur hapur në lidhje me situatën e rëndë që po kalon Kina si dhe i është drejtuar me një thirrje shqiptarëve që jetojnë në shtetin komunist, që biletat e avionëve do ...
Lapsi | 27-Jan-2020 21:13
Ambasadori i Shqipërisë në Pekin Selim Belortaja ka folur hapur në lidhje me situatën e rëndë që po kalon Kina si dhe i është drejtuar me një thirrje shqiptarëve që jetojnë në shtetin komunist, që biletat e avionëve do ...

“Familjarët t’u blejnë biletë atyre që duan të kthehen”, ambasadori shqiptar në Kinë: Situatë e nderë nga koronavirusi
“59 persona janë shëruar nga koronavirusi që ka ‘shpërthyer në Kinë”. Kështu deklaroi ambasadori shqiptar në Pekin, Selim Belortaja. Përmes një postimi në “Facebook”, ambasadori tha se nga Ministria e Jashtme kineze nuk ...
BalkanWeb | 27-Jan-2020 19:53
“59 persona janë shëruar nga koronavirusi që ka ‘shpërthyer në Kinë”. Kështu deklaroi ambasadori shqiptar në Pekin, Selim Belortaja. Përmes një postimi në “Facebook”, ambasadori tha se nga Ministria e Jashtme kineze nuk ...

Ambasadori shqiptar në Pekin: S’mund të paguajmë biletat për shqiptarët që duan të kthehen
Përmes një statusi në rrjetin social, Belortaja është shprehur se Ambasada e Shqipërisë në Kinë nuk ka mundësi që t’i paguajë biletat shqiptarëve që ndodhen atje. “I bëj thirrje familjeve të atyre që kanë ndarë mendjen ...
Lajminet | 27-Jan-2020 23:08
Përmes një statusi në rrjetin social, Belortaja është shprehur se Ambasada e Shqipërisë në Kinë nuk ka mundësi që t’i paguajë biletat shqiptarëve që ndodhen atje. “I bëj thirrje familjeve të atyre që kanë ndarë mendjen ...

Ambasada shqiptare në Kinë s’ka mjete për t’ua paguar biletat shqiptarëve që ndodhen atje
Ambasadori i Shqipërisë në Pekin, Selim Belortaja, ka folur në lidhje me situatën e rëndë në të cilën po kalon Kina. Ai u është drejtuar me një thirrje shqiptarëve që jetojnë në këtë shtet, që biletat e aeroplanëve do ...
Koha.net | 27-Jan-2020 22:52
Ambasadori i Shqipërisë në Pekin, Selim Belortaja, ka folur në lidhje me situatën e rëndë në të cilën po kalon Kina. Ai u është drejtuar me një thirrje shqiptarëve që jetojnë në këtë shtet, që biletat e aeroplanëve do ...

400 shqiptarë në Kinë/ 3 studentë u larguan nga Wuhan drejt Shqipërisë
Ambasadori i Shqipërisë në Pekin, Selim Belortaja bëri me dije gjendjen e shqiptarëve në Kinë, pas shpërthimit të koronavirusit. Belortaja u shpreh në “Facebook” se këtë të hënë për herë të parë janë informuar ...
VizionPlus | 27-Jan-2020 20:05
Ambasadori i Shqipërisë në Pekin, Selim Belortaja bëri me dije gjendjen e shqiptarëve në Kinë, pas shpërthimit të koronavirusit. Belortaja u shpreh në “Facebook” se këtë të hënë për herë të parë janë informuar ...

?Ambasadori shqiptar në Pekin: Nuk mund të paguajmë biletat për shqiptarët që duan të kthehen në atdhe
Ambasadori i Shqipërisë në Pekin, Selim Belortaja ka folur në lidhje me situatën e rëndë që po kalon Kina, i cili i është drejtuar me një thirrje shqiptarëve që jetojnë në shtetin komunist, që biletat e avionëve do ...
Kosova Press | 27-Jan-2020 22:39
Ambasadori i Shqipërisë në Pekin, Selim Belortaja ka folur në lidhje me situatën e rëndë që po kalon Kina, i cili i është drejtuar me një thirrje shqiptarëve që jetojnë në shtetin komunist, që biletat e avionëve do ...

Ambasadori shqiptar jep lajmin e madh nga Kina, 59 persona janë shëruar deri më tani
Ambasadori i Shqipërisë në Kinë Selim Belortaja nëpërmjet një statusi në “Facebook” ka shkruar se ditën e sotme ka pasur një takim me Ministrinë e Punëve të Jashtme të Republikës Popullore të Kinës.
Top Channel | 27-Jan-2020 19:41
Ambasadori i Shqipërisë në Kinë Selim Belortaja nëpërmjet një statusi në “Facebook” ka shkruar se ditën e sotme ka pasur një takim me Ministrinë e Punëve të Jashtme të Republikës Popullore të Kinës.

Ambasadori shqiptar në Kinë: Nuk paguajmë dot asnjë biletë për të nxjerrë shqiptarët
Ambasadori i Shqipërisë në Pekin Selim Belortaja ka folur hapur në lidhje me situatën e rëndë që po kalon Kina si dhe i është drejtuar me një thirrje shqiptarëve që jetojnë në shtetin komunist, që biletat e avionëve do ...
InFokusi | 27-Jan-2020 21:54
Ambasadori i Shqipërisë në Pekin Selim Belortaja ka folur hapur në lidhje me situatën e rëndë që po kalon Kina si dhe i është drejtuar me një thirrje shqiptarëve që jetojnë në shtetin komunist, që biletat e avionëve do ...

400 shqiptarë në Kinë: 3 studentë u larguan nga Wuhan drejt Shqipërisë
Ambasadori i Shqipërisë në Pekin, Selim Belortaja, bëri me dije gjendjen e shqiptarëve në Kinë, pas shpërthimit të koronavirusit. Belortaja u shpreh në “Facebook” se këtë të hënë për herë të parë janë informuar ...
AlbInfo | 27-Jan-2020 21:05
Ambasadori i Shqipërisë në Pekin, Selim Belortaja, bëri me dije gjendjen e shqiptarëve në Kinë, pas shpërthimit të koronavirusit. Belortaja u shpreh në “Facebook” se këtë të hënë për herë të parë janë informuar ...

Virusi vdekjeprurës/ Belortaja: Përpjekjet që po bëjmë për studenten që ndodhet në Wuhan
mapo.al Ambasadori i Shqipërisë në Kinë, Selim Belortaja, ka njoftuar përmes një statusi në Facebook për gjendjen e shqiptarëve që ndodhen atje. Ai thotë se janë rreth 400 bashkëkombas tanët në Kinë, dhe asnjëri prej ...
Mapo | 27-Jan-2020 19:36
mapo.al Ambasadori i Shqipërisë në Kinë, Selim Belortaja, ka njoftuar përmes një statusi në Facebook për gjendjen e shqiptarëve që ndodhen atje. Ai thotë se janë rreth 400 bashkëkombas tanët në Kinë, dhe asnjëri prej ...

Virusi/ Ambasadori shqiptar në Kinë: Thirrje familjeve, blini biletat për njerëzit tuaj që të kthehen
Ambasadori i Shqipërisë në Kinë Selim Belortaja në lidhje me ata shqiptarë të cilët kanë kërkuar që të largohen nga Kina e të kthehen në atdhe, u bëri thirrje familjeve të tyre të sakrifikojnë, e t’u blejnë biletat. “I ...
Politiko | 27-Jan-2020 20:47
Ambasadori i Shqipërisë në Kinë Selim Belortaja në lidhje me ata shqiptarë të cilët kanë kërkuar që të largohen nga Kina e të kthehen në atdhe, u bëri thirrje familjeve të tyre të sakrifikojnë, e t’u blejnë biletat. “I ...

Koronavirusi, ambasadori i Shqipërisë në Kinë: Situata e rëndë, s’kemi mundësi t’ju paguajmë biletat
Ambasadori i Shqipërisë në Pekin Selim Belortaja ka folur hapur në lidhje me situatën e rëndë që po kalon Kina si dhe i është drejtuar me një thirrje shqiptarëve që jetojnë në shtetin komunist, që biletat e avionëve do ...
Zeri | 27-Jan-2020 20:27
Ambasadori i Shqipërisë në Pekin Selim Belortaja ka folur hapur në lidhje me situatën e rëndë që po kalon Kina si dhe i është drejtuar me një thirrje shqiptarëve që jetojnë në shtetin komunist, që biletat e avionëve do ...

“Sakrifikoni për një biletë”, ambasadori shqiptar në Kinë: Ruani qetësinë, mobilizim i jashtëzakonshëm
Ministria e Jashtme kineze informoi sot zyrtarisht diplomatët e huaj lidhur shpërthimin e epidemisë vdekjeprurrëse në Wuhan. Ambasadori shqiptar në Kinë, Selim Belortaja në rrjetin social “Facebook” bëri të ditur se MPJ ...
ABCNews | 27-Jan-2020 19:53
Ministria e Jashtme kineze informoi sot zyrtarisht diplomatët e huaj lidhur shpërthimin e epidemisë vdekjeprurrëse në Wuhan. Ambasadori shqiptar në Kinë, Selim Belortaja në rrjetin social “Facebook” bëri të ditur se MPJ ...

Flet studentja nga Wuhan, epiqendra e virusit: Iu nënshtrova analizave dhe jam mirë
Top channel është përpjekur gjatë këtyre ditëve të jetë pranë shqiptarëve që ndodhen në Kinë e sidomos në vatrën e koronavirusit të tipit të ri në Whuan.
Top Channel | 27-Jan-2020 13:14
Top channel është përpjekur gjatë këtyre ditëve të jetë pranë shqiptarëve që ndodhen në Kinë e sidomos në vatrën e koronavirusit të tipit të ri në Whuan.

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved