ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/02/2020 00:08

Meta: Kadare, simbol i vokacionit tonë perëndimor

Meta: Kadare, simbol i vokacionit tonë perëndimor
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka kujtuar datëlindjen e emrit të madh të letrave shqipe, Ismail Kadare i cili feston sot 84 vite të jetës së tij.
Top Channel | 28-Jan-2020 11:02
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka kujtuar datëlindjen e emrit të madh të letrave shqipe, Ismail Kadare i cili feston sot 84 vite të jetës së tij.

Akademia e Shkencave ripropozon shkrimtarin Ismail Kadare për çmimin “Nobel”, gjeniu i letrave shqipe feston sot 84-vjetorin
Akademia e Shkencave ka mbledhur sot tryezën “Kadare dhe letrat shqipe” ku ka ripropozuar shkrimtarin Ismail Kadare për çmimin “Nobel”. Emri i tij është ripropozuar për çmimin “Nobel” në 84-vjetorin e tij të lindjes. ...
GazetaTema | 28-Jan-2020 10:59
Akademia e Shkencave ka mbledhur sot tryezën “Kadare dhe letrat shqipe” ku ka ripropozuar shkrimtarin Ismail Kadare për çmimin “Nobel”. Emri i tij është ripropozuar për çmimin “Nobel” në 84-vjetorin e tij të lindjes. ...

Ismail Kadare feston sot 84-vjetorin, gjeniu i letrave shqipe ripropozohet për çmimin “Nobel”
Gjeniu i letrave shqipe, Ismail Kadare, feston sot 84-vjetorin e lindjes. Kadare ka lindur në Gjirokastër më 28 janar 1936 dhe është një ndër shkrimtarët më gjenialë bashkëkohorë. Ai është nominuar disa herë për çmimin ...
BalkanWeb | 28-Jan-2020 10:38
Gjeniu i letrave shqipe, Ismail Kadare, feston sot 84-vjetorin e lindjes. Kadare ka lindur në Gjirokastër më 28 janar 1936 dhe është një ndër shkrimtarët më gjenialë bashkëkohorë. Ai është nominuar disa herë për çmimin ...

Ismail Kadare ripropozohet për çmimin “Nobel” në 84-vjetorin e lindjes
Akademia e Shkencave ka ripropozuar shkrimtarin Ismail Kadare për çmimin “Nobel”. Emri i tij është ripropozuar këtë të martë në tryezën “Kadare dhe letrat shqipe”, me rastin e 84-vjetorit të tij të lindjes. Kreu i ...
VizionPlus | 28-Jan-2020 10:53
Akademia e Shkencave ka ripropozuar shkrimtarin Ismail Kadare për çmimin “Nobel”. Emri i tij është ripropozuar këtë të martë në tryezën “Kadare dhe letrat shqipe”, me rastin e 84-vjetorit të tij të lindjes. Kreu i ...

Akademia e Shkencave i ripropozon Suedisë çmimin Nobel në ditëlindjen e Kadaresë
Akademia e Shkencave ka vendosur të ripropozojë zyrtarisht kandidaturën e shkrimtarit dhe akademikut Ismail Kadare për çmimin “Nobel” në letërsi. Vendimi i kryesisë i është drejtuar Akademisë Mbretërore të Shkencave të ...
Politiko | 28-Jan-2020 11:19
Akademia e Shkencave ka vendosur të ripropozojë zyrtarisht kandidaturën e shkrimtarit dhe akademikut Ismail Kadare për çmimin “Nobel” në letërsi. Vendimi i kryesisë i është drejtuar Akademisë Mbretërore të Shkencave të ...

Akademia e Shkencave ripropozon shkrimtarin Ismail Kadare për çmimin “Nobel”
Akademia e Shkencave ka mbledhur sot tryezën “Kadare dhe letrat shqipe” ku është ka ripropozuar shkrimtarin Ismail Kadare për çmimin “Nobel”. Emrin e kadaresë iak ka ripropozuar Akademisë së Shkencave të Suedisë. Emri i ...
Gazeta Express | 28-Jan-2020 11:19
Akademia e Shkencave ka mbledhur sot tryezën “Kadare dhe letrat shqipe” ku është ka ripropozuar shkrimtarin Ismail Kadare për çmimin “Nobel”. Emrin e kadaresë iak ka ripropozuar Akademisë së Shkencave të Suedisë. Emri i ...

Thaçi: Kadare ka luajtur rol kyç në promovimin e kulturës shqiptare
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka uruar shkrimtarin, Ismail Kadare në ditëlindjen e tij të 84. Thaçi tha se Kadare ka luajtur rol kyç në formimin estetik dhe stilistik të mbarë kombit, në lëvrimin dhe sofistikimin e ...
Arbresh | 28-Jan-2020 11:07
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka uruar shkrimtarin, Ismail Kadare në ditëlindjen e tij të 84. Thaçi tha se Kadare ka luajtur rol kyç në formimin estetik dhe stilistik të mbarë kombit, në lëvrimin dhe sofistikimin e ...

Thaçi: Kadare ka luajtur rol kyç në promovimin e kulturës shqiptare në botë
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka uruar shkrimtarin, Ismail Kadare në ditëlindjen e tij të 84. Thaçi tha se Kadare ka luajtur rol kyç në formimin estetik dhe stilistik të mbarë kombit, në lëvrimin dhe sofistikimin e ...
Indeks Online | 28-Jan-2020 10:59
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka uruar shkrimtarin, Ismail Kadare në ditëlindjen e tij të 84. Thaçi tha se Kadare ka luajtur rol kyç në formimin estetik dhe stilistik të mbarë kombit, në lëvrimin dhe sofistikimin e ...

Meta uron Kadarenë: Gjeniu i letrave dhe mendimit shqiptar feston 84 vjetorin e lindjes
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka uruar shkrimtarin e njohur shqiptar, Ismail Kadare me rastin e festimit të 84 vjetorit të lindjes. “Gjeniu i letrave dhe i mendimit shqiptar, simboli i vokacionit tonë perëndimor, ...
Klan Kosova | 28-Jan-2020 10:52
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka uruar shkrimtarin e njohur shqiptar, Ismail Kadare me rastin e festimit të 84 vjetorit të lindjes. “Gjeniu i letrave dhe i mendimit shqiptar, simboli i vokacionit tonë perëndimor, ...

Akademia e Shkencave e Shqipërisë propozon Kadarenë për “Nobel” në letërsi
Gjeniu i letrave shqipe, Ismail Kadare, feston sot 84-vjetorin e lindjes. Kadare ka lindur në Gjirokastër më 28 janar 1936 dhe është një ndër shkrimtarët më gjenialë bashkëkohorë Ai është nominuar disa herë për çmimin ...
Illyriapress | 28-Jan-2020 10:52
Gjeniu i letrave shqipe, Ismail Kadare, feston sot 84-vjetorin e lindjes. Kadare ka lindur në Gjirokastër më 28 janar 1936 dhe është një ndër shkrimtarët më gjenialë bashkëkohorë Ai është nominuar disa herë për çmimin ...

Gjeniu i letrave shqipe, Ismail Kadare feston sot 84-vjetorin e lindjes
Gjeniu i letrave shqipe, Ismail Kadare, feston sot 84-vjetorin e lindjes. Shkrimtari shqiptar më i njohur në botë. I përkthyer në 45 gjuhë, i cilësuar edhe si një prej shkrimtarëve dhe intelektualëve më të shquar ...
RTSH | 28-Jan-2020 10:45
Gjeniu i letrave shqipe, Ismail Kadare, feston sot 84-vjetorin e lindjes. Shkrimtari shqiptar më i njohur në botë. I përkthyer në 45 gjuhë, i cilësuar edhe si një prej shkrimtarëve dhe intelektualëve më të shquar ...

Ilir Meta thurë elozhe për Ismail Kadaren në 84-vjetorin e lindjes së shkrimtarit
Në 84 vjetorin e lindjes së Ismail Kadares, presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, thuri elozhe për një nga shkrimtarët më gjenial që ka njohur letërsia shqiptare, shkruan . Meta e cilëson disa herë të nominuarin për ...
Lajminet | 28-Jan-2020 10:39
Në 84 vjetorin e lindjes së Ismail Kadares, presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, thuri elozhe për një nga shkrimtarët më gjenial që ka njohur letërsia shqiptare, shkruan . Meta e cilëson disa herë të nominuarin për ...

“Dhuratë për ditëlindje”: Akademia e Shkencave propozon Ismail Kadarenë për “Nobel 2020”
Akademia e Shkencave propozon Ismail Kadarenë për çmimin “Nobel 2020” në Letërsi. Propozimi bëhet në ditëlindjen e shkrimtarit. Kërkesa e ASH i është drejtuar Akademisë së Shkencave Suedeze.Figura e rëndësishme e ...
ABCNews | 28-Jan-2020 10:27
Akademia e Shkencave propozon Ismail Kadarenë për çmimin “Nobel 2020” në Letërsi. Propozimi bëhet në ditëlindjen e shkrimtarit. Kërkesa e ASH i është drejtuar Akademisë së Shkencave Suedeze.Figura e rëndësishme e ...

Ismail Kadare sot mbush 84 vjet
Më 28 janar të vitit 1936, 84 vjet më parë, lindi poeti dhe shkrimtari i shquar shqiptar, Ismail Kadare. Kadare lindi në Gjirokastër, ku përfundoi edhe arsimin e mesëm. Kadare është një nga shkrimtarët më gjenialë ...
Klan Kosova | 28-Jan-2020 10:31
Më 28 janar të vitit 1936, 84 vjet më parë, lindi poeti dhe shkrimtari i shquar shqiptar, Ismail Kadare. Kadare lindi në Gjirokastër, ku përfundoi edhe arsimin e mesëm. Kadare është një nga shkrimtarët më gjenialë ...

Ismail Kadareja feston ditëlindjen e 84-t
Tetëdhjetekatër vjet më parë, më 28 janar të vitit 1936, u lind në Gjirokastër Ismail Kadareja, shkrimtari i shquar shqiptar. Kadareja është njëri nga shkrimtarët më të njohur bashkëkohorë, disa herë i nominuar për......
Zeri | 28-Jan-2020 10:31
Tetëdhjetekatër vjet më parë, më 28 janar të vitit 1936, u lind në Gjirokastër Ismail Kadareja, shkrimtari i shquar shqiptar. Kadareja është njëri nga shkrimtarët më të njohur bashkëkohorë, disa herë i nominuar për......

Ismail Kadare mbush sot 84 vjeç, urimi i Presidentit Meta: Shëndet e jetë të gjatë, suksese në krijimtarinë e tij të ngritur!
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, uron gjeniun e letrave shqiptare, Ismail Kadare, që feston sot 84-vjetorin e lindjes. Përmes një postimi në “Facebook”, Meta shkruan se kjo është në datë e shënuar jo vetëm për ...
Telegraf | 28-Jan-2020 10:10
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, uron gjeniun e letrave shqiptare, Ismail Kadare, që feston sot 84-vjetorin e lindjes. Përmes një postimi në “Facebook”, Meta shkruan se kjo është në datë e shënuar jo vetëm për ...

Akademi për 84-vjetorin e lindjes së shkrimtarit Ismail Kadare
Akademi për 84-vjetorin e lindjes së shkrimtarit Ismail Kadare n¡ Tiranë (live nga tv oranews: https://oranews.tv/)
Illyriapress | 28-Jan-2020 10:27
Akademi për 84-vjetorin e lindjes së shkrimtarit Ismail Kadare n¡ Tiranë (live nga tv oranews: https://oranews.tv/)

“Gjeniu i letrave, sot 84 vjeç”, Meta uron Ismail Kadarenë: Shëndet e jetë të gjatë, suksese në krijimtarinë e tij të ndritur!
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, uron gjeniun e letrave shqiptare, Ismail Kadare, që feston sot 84-vjetorin e lindjes. Përmes një mesazhi në “Facebook”, Meta shkruan se kjo është në datë e shënuar jo vetëm për ...
BalkanWeb | 28-Jan-2020 09:56
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, uron gjeniun e letrave shqiptare, Ismail Kadare, që feston sot 84-vjetorin e lindjes. Përmes një mesazhi në “Facebook”, Meta shkruan se kjo është në datë e shënuar jo vetëm për ...

Meta: Kadare, simbol i vokacionit tonë perëndimor
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka kujtuar datëlindjen e emrit të madh të letrave shqipe, Ismail Kadare i cili feston sot 84 vite të jetës së tij.
Kosova Press | 28-Jan-2020 10:27
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka kujtuar datëlindjen e emrit të madh të letrave shqipe, Ismail Kadare i cili feston sot 84 vite të jetës së tij.

Presidenti Meta uron ditëlindjen e Kadaresë
Preisdenti Ilir Meta postoi në facebook urimin e ditëlindjes së shkrimtrait disa herë kandidat nobelist Ismail Kadare: Gjeniu i letrave dhe i mendimit shqiptar, simboli i vokacionit tonë perëndimor, Ismail Kadare, ...
Illyriapress | 28-Jan-2020 10:27
Preisdenti Ilir Meta postoi në facebook urimin e ditëlindjes së shkrimtrait disa herë kandidat nobelist Ismail Kadare: Gjeniu i letrave dhe i mendimit shqiptar, simboli i vokacionit tonë perëndimor, Ismail Kadare, ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved