ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 11:04

‘Se dimë nëse u shkaktua nga zjarri i armikut’, ushtria amerikane konfirmon rrëzimin e avionit të saj në Afganistan

‘Se dimë nëse u shkaktua nga zjarri i armikut’, ushtria amerikane konfirmon rrëzimin e avionit të saj në Afganistan
Një aeroplan i ushtrisë amerikane u rrëzua të hënën në lindje të Afganistanit. Lajmi u konfirmua nga ushtria e Shteteve të Bashkuara. Zëdhënësi i forcave amerikane në Afganistan, kolonel Sonny Leggett, tha se aeroplani ...
BalkanWeb | 27-Jan-2020 22:54
Një aeroplan i ushtrisë amerikane u rrëzua të hënën në lindje të Afganistanit. Lajmi u konfirmua nga ushtria e Shteteve të Bashkuara. Zëdhënësi i forcave amerikane në Afganistan, kolonel Sonny Leggett, tha se aeroplani ...

VIDEO/ “Ishte avion i CIA-s”: Shtohet misteri për aksidentin ajror në Afganistan
Gjatë mesditës së sotme BBC raportoi rrëzimin e një avioni me 83 pasagjerë në jug-lindje të Afganistanit, në një zonë të kontrolluar na talebanët. BBC raportoi fillimisht së bëhej fjalë për një avion të Ariana Afghan ...
GazetaTema | 27-Jan-2020 19:53
Gjatë mesditës së sotme BBC raportoi rrëzimin e një avioni me 83 pasagjerë në jug-lindje të Afganistanit, në një zonë të kontrolluar na talebanët. BBC raportoi fillimisht së bëhej fjalë për një avion të Ariana Afghan ...

Ushtria amerikane konfirmon rrëzimin e avionit të saj në Afganistan
Zëdhënësi i forcave amerikane në Afganistan, kolonel Sonny Leggett, tha se aeroplani ushtarak, E-11A, është rrëzuar në provincën Ghazni dhe se hetimet për shkakun e rrëzimit janë në vazhdim e sipër. “Derisa hetimet janë ...
Lajminet | 27-Jan-2020 22:16
Zëdhënësi i forcave amerikane në Afganistan, kolonel Sonny Leggett, tha se aeroplani ushtarak, E-11A, është rrëzuar në provincën Ghazni dhe se hetimet për shkakun e rrëzimit janë në vazhdim e sipër. “Derisa hetimet janë ...

Aeroplani i rrëzuar në Afganistan ishte i ushtrisë amerikane
Ushtria amerikane të hënë ka thënë se një aeroplan ushtarak E-11A është rrëzuar në provincën Ghazni të Afganistanit, por ka hedhur poshtë pretendimet të jetë rrëzuar nga talebanët. Zyrtarë të lartë afganë kanë thënë për ...
Koha.net | 27-Jan-2020 21:54
Ushtria amerikane të hënë ka thënë se një aeroplan ushtarak E-11A është rrëzuar në provincën Ghazni të Afganistanit, por ka hedhur poshtë pretendimet të jetë rrëzuar nga talebanët. Zyrtarë të lartë afganë kanë thënë për ...

Ushtria amerikane: Një avion USA rrëzohet në Afganistan (video)
Përfaqësuesit e Forcave të Armatosura të SHBA-së, pas disa orësh spekulime, kanë pranuar se një aeroplani i tyre – Bombardier Global 6000 E-11A është rrëzuar në Afganistan, raporton RTS. Autoritetet lokale thonë se janë ...
Tesheshi | 27-Jan-2020 21:22
Përfaqësuesit e Forcave të Armatosura të SHBA-së, pas disa orësh spekulime, kanë pranuar se një aeroplani i tyre – Bombardier Global 6000 E-11A është rrëzuar në Afganistan, raporton RTS. Autoritetet lokale thonë se janë ...

Ushtria amerikane konfirmon rrëzimin e avionit të saj në Afganistan
Një aeroplan i ushtrisë amerikane u rrëzua të hënën në lindje të Afganistanit, konfirmoi ushtria e Shteteve të Bashkuara. Zëdhënësi i forcave amerikane në Afganistan, kolonel Sonny Leggett, tha se aeroplani ushtarak, ...
Shenja | 27-Jan-2020 21:06
Një aeroplan i ushtrisë amerikane u rrëzua të hënën në lindje të Afganistanit, konfirmoi ushtria e Shteteve të Bashkuara. Zëdhënësi i forcave amerikane në Afganistan, kolonel Sonny Leggett, tha se aeroplani ushtarak, ...

Ushtria amerikane konfirmon rrëzimin e avionit të saj në Afganistan
Një aeroplan i ushtrisë amerikane u rrëzua të hënën në lindje të Afganistanit, konfirmoi ushtria e Shteteve të Bashkuara. Zëdhënësi i forcave amerikane në Afganistan, kolonel Sonny Leggett, tha se aeroplani ushtarak, ...
Radio Evropa e Lire | 27-Jan-2020 20:52
Një aeroplan i ushtrisë amerikane u rrëzua të hënën në lindje të Afganistanit, konfirmoi ushtria e Shteteve të Bashkuara. Zëdhënësi i forcave amerikane në Afganistan, kolonel Sonny Leggett, tha se aeroplani ushtarak, ...

Aeroplani i rrëzuar në Afganistan është i armatës së SHBA-së
Uashington, 27 janar – Aeroplani i cili u rrëzua sot në Afganistan është i Forcave ajrore të SHBA-së, kumtoi Dejvid Golldfejn, prëfaqësues i Pentagonit. Sipas CBS, aeroplani, sipas të gjitha gjasave, ka fluturuar mes ...
Koha.mk | 27-Jan-2020 20:27
Uashington, 27 janar – Aeroplani i cili u rrëzua sot në Afganistan është i Forcave ajrore të SHBA-së, kumtoi Dejvid Golldfejn, prëfaqësues i Pentagonit. Sipas CBS, aeroplani, sipas të gjitha gjasave, ka fluturuar mes ...

Talebanët pohuan se kanë rrëzuar një aeroplan amerikan
Kabul, 27 janar – Talebanët publikuan se kanë rrëzuar një aeroplan të Armatës amerikane në provincën qendrore afgane Gazni dhe se të gjithë personat në të kanë humbur jetën, transmeton gazeta KOHA. “Aeroplani, ka qenë ...
Koha.mk | 27-Jan-2020 18:37
Kabul, 27 janar – Talebanët publikuan se kanë rrëzuar një aeroplan të Armatës amerikane në provincën qendrore afgane Gazni dhe se të gjithë personat në të kanë humbur jetën, transmeton gazeta KOHA. “Aeroplani, ka qenë ...

Mister rreth rrëzimit të aeroplanit në Afganistan
Ushtria amerikane i është bashkuar një hetimi për rrëzimin e një aeroplani në lindje të Afganistanit të hënën. Zyrtarët lokalë fillimisht thanë që aeroplani i cili u rrëzua në distriktin Deh Yak, provinca Ghazni, i ...
InFokusi | 27-Jan-2020 17:42
Ushtria amerikane i është bashkuar një hetimi për rrëzimin e një aeroplani në lindje të Afganistanit të hënën. Zyrtarët lokalë fillimisht thanë që aeroplani i cili u rrëzua në distriktin Deh Yak, provinca Ghazni, i ...

Paqartësi rreth rrëzimit të aeroplanit në Afganistan
Një aeroplan pasagjerësh u rrëzua në Afganistan, por detajet rreth incidentit mbeten të paqarta. Zyrtarët thanë se incidenti ndodhi të hënën rreth orës 1:10, sipas kohës lokale, në qarkun Deh Jak, që është një zonë e ...
Medial | 27-Jan-2020 17:42
Një aeroplan pasagjerësh u rrëzua në Afganistan, por detajet rreth incidentit mbeten të paqarta. Zyrtarët thanë se incidenti ndodhi të hënën rreth orës 1:10, sipas kohës lokale, në qarkun Deh Jak, që është një zonë e ...

Paqartësi rreth rrëzimit të aeroplanit në Afganistan
Një aeroplan pasagjerësh u rrëzua në Afganistan, por detajet rreth incidentit mbeten të paqarta. Zyrtarët thanë se incidenti ndodhi të hënën rreth orës 1:10, sipas kohës lokale, në qarkun Deh Jak, që është një zonë e ...
Shprehja | 27-Jan-2020 17:36
Një aeroplan pasagjerësh u rrëzua në Afganistan, por detajet rreth incidentit mbeten të paqarta. Zyrtarët thanë se incidenti ndodhi të hënën rreth orës 1:10, sipas kohës lokale, në qarkun Deh Jak, që është një zonë e ...

Paqartësi rreth rrëzimit të aeroplanit në Afganistan
Zyrtarët thanë se incidenti ndodhi të hënën rreth orës 1:10, sipas kohës lokale, në qarkun Deh Jak, që është një zonë e largët në jugperëndim të Kabulit. Disa orë pas incidentit, nuk ka ende raporte për viktimat. Duke u ...
Lajminet | 27-Jan-2020 17:33
Zyrtarët thanë se incidenti ndodhi të hënën rreth orës 1:10, sipas kohës lokale, në qarkun Deh Jak, që është një zonë e largët në jugperëndim të Kabulit. Disa orë pas incidentit, nuk ka ende raporte për viktimat. Duke u ...

Paqartësi rreth rrëzimit të aeroplanit në Afganistan
Një aeroplan pasagjerësh u rrëzua në Afganistan, por detajet rreth incidentit mbeten të paqarta. Zyrtarët thanë se incidenti ndodhi të hënën rreth orës 1:10, sipas kohës lokale, në qarkun Deh Jak, që është një zonë e ...
Alsat-M | 27-Jan-2020 17:32
Një aeroplan pasagjerësh u rrëzua në Afganistan, por detajet rreth incidentit mbeten të paqarta. Zyrtarët thanë se incidenti ndodhi të hënën rreth orës 1:10, sipas kohës lokale, në qarkun Deh Jak, që është një zonë e ...

VIDEO/ “Ishte avion i CIA-s”: Dalin pamjet, shtohet misteri për aksidentin ajror në Afganistan
Gjatë mesditës së sotme BBC raportoi rrëzimin e një avioni me 83 pasagjerë në jug-lindje të Afganistanit, në një zonë të kontrolluar na talebanët. BBC raportoi fillimisht së bëhej fjalë për një avion të Ariana Afghan ...
ABCNews | 27-Jan-2020 15:33
Gjatë mesditës së sotme BBC raportoi rrëzimin e një avioni me 83 pasagjerë në jug-lindje të Afganistanit, në një zonë të kontrolluar na talebanët. BBC raportoi fillimisht së bëhej fjalë për një avion të Ariana Afghan ...

Mister rreth rrëzimit të aeroplanit në Afganistan
Ushtria amerikane i është bashkuar një hetimi për rrëzimin e një aeroplani në lindje të Afganistanit të hënën. Zyrtarët lokalë fillimisht thanë që aeroplani i cili u rrëzua në distriktin Deh Yak, provinca Ghazni, i ...
Klan Kosova | 27-Jan-2020 16:49
Ushtria amerikane i është bashkuar një hetimi për rrëzimin e një aeroplani në lindje të Afganistanit të hënën. Zyrtarët lokalë fillimisht thanë që aeroplani i cili u rrëzua në distriktin Deh Yak, provinca Ghazni, i ...

Rrëzimi i avionit me 83 pasagjerë në Afganistan, talebanët marrin përsipër sulmin
Një avion pasagjerësh që mendohet se transportonte më shumë se 80 persona, është përplasur dhe ka shpërthyer në flakë në territorin e kontrolluar nga Talibanët në Afganistan, raportoi mirror.co.uk. Avioni i ‘Ariana ...
Politiko | 27-Jan-2020 16:00
Një avion pasagjerësh që mendohet se transportonte më shumë se 80 persona, është përplasur dhe ka shpërthyer në flakë në territorin e kontrolluar nga Talibanët në Afganistan, raportoi mirror.co.uk. Avioni i ‘Ariana ...

Paqartësi rreth rrëzimit të aeroplanit në Afganistan
Një aeroplan pasagjerësh u rrëzua në Afganistan, por detajet rreth incidentit mbeten të paqarta. Zyrtarët thanë se incidenti ndodhi të hënën rreth orës 1:10, sipas kohës lokale, në qarkun Deh Jak, që është një zonë e ...
Portalb | 27-Jan-2020 15:50
Një aeroplan pasagjerësh u rrëzua në Afganistan, por detajet rreth incidentit mbeten të paqarta. Zyrtarët thanë se incidenti ndodhi të hënën rreth orës 1:10, sipas kohës lokale, në qarkun Deh Jak, që është një zonë e ...

Paqartësi rreth rrëzimit të aeroplanit në Afganistan
Një aeroplan pasagjerësh u rrëzua në Afganistan, por detajet rreth incidentit mbeten të paqarta. Zyrtarët thanë se incidenti ndodhi të hënën rreth orës 1:10, sipas kohës lokale, në qarkun Deh Jak, që është një zonë e ...
Radio Evropa e Lire | 27-Jan-2020 15:50
Një aeroplan pasagjerësh u rrëzua në Afganistan, por detajet rreth incidentit mbeten të paqarta. Zyrtarët thanë se incidenti ndodhi të hënën rreth orës 1:10, sipas kohës lokale, në qarkun Deh Jak, që është një zonë e ...

ShBA-ja po e heton rrëzimin e aeroplanit me 83 persona në Afganistan Forcat amerikane njoftuan të hënën se janë duke i hetuar raportimet për rrëzimin e një aeroplani në territorin e kontrolluar nga talibanët në Afganistan. Zëdhënësja e ushtrisë...
Forcat amerikane njoftuan të hënën se janë duke i hetuar raportimet për rrëzimin e një aeroplani në territorin e kontrolluar nga talibanët në Afganistan. Zëdhënësja e ushtrisë amerikane, Beth Riordan, tha se ende është ...
Kosova Sot | 27-Jan-2020 15:07
Forcat amerikane njoftuan të hënën se janë duke i hetuar raportimet për rrëzimin e një aeroplani në territorin e kontrolluar nga talibanët në Afganistan. Zëdhënësja e ushtrisë amerikane, Beth Riordan, tha se ende është ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved