ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/02/2020 04:50

Merkel foli për marrëveshje në KE për negociatat , Balla: Shqipëria sheh tek Kancelarja një simbol të besimit tek Europa

Merkel foli për marrëveshje në KE për negociatat , Balla: Shqipëria sheh tek Kancelarja një simbol të besimit tek Europa
Kryetari Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ndodhet në Berlin me Kryeministrin Edi Rama, ku u pritën në një takim nga kancelarja gjermane, Angela Merkel. Përmes një postimi në rrjetin social ...
GazetaTema | 27-Jan-2020 16:23
Kryetari Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ndodhet në Berlin me Kryeministrin Edi Rama, ku u pritën në një takim nga kancelarja gjermane, Angela Merkel. Përmes një postimi në rrjetin social ...

Flet Rama për Top Channel: Me Merkel plan të përbashkët veprimi në shtimin e donatorëve
Pas takimit me kancelaren Angela Merkel kryeministri Edi Rama dha një intervistë për të dërguarin e Top Channel në Berlin Muhamed Veliu.
Top Channel | 27-Jan-2020 16:00
Pas takimit me kancelaren Angela Merkel kryeministri Edi Rama dha një intervistë për të dërguarin e Top Channel në Berlin Muhamed Veliu.

Vizita në Gjermani, Balla: Shqipëria ka tek Kancelarja Merkel një simbol të besimit tek Europa
Kryetari Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ndodhet në Berlin me Kryeministrin Edi Rama, ku u pritën në një takim nga kancelarja gjermanr, Angela Merkel. Përmes një postimi në rrjetin social ...
BalkanWeb | 27-Jan-2020 15:26
Kryetari Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ndodhet në Berlin me Kryeministrin Edi Rama, ku u pritën në një takim nga kancelarja gjermanr, Angela Merkel. Përmes një postimi në rrjetin social ...

Paqe? Meta poston foton e Ramës me Merkel
Si rrallë herë presidenti Meta ka postuar një foto të Ramës në facebook-un e tij.
Top Channel | 27-Jan-2020 14:28
Si rrallë herë presidenti Meta ka postuar një foto të Ramës në facebook-un e tij.

Balla: Mirënjohje Merkel për mbështetjen në rrugën e integrimit
Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla falenderoi kancelaren gjermane, Angela Merkel për mbështetjen e dhënë për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Evropian. Në “Facebook”, Balla tha se Merkel është një simbol ...
VizionPlus | 27-Jan-2020 16:32
Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla falenderoi kancelaren gjermane, Angela Merkel për mbështetjen e dhënë për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Evropian. Në “Facebook”, Balla tha se Merkel është një simbol ...

Meta poston foton e Ramës me Merkel: Zbatimi i 9 kushteve të Bundestagut, harta më e sigurt e rrugës europiane të Shqipërisë
Ilir Meta ka reaguar pas konferencës për shtyp që kryeministri Edi Rama mbajti me kancelarin Angela Merkel teksa kjo e fundit shprehu angazhimin e saj për hapjen e negociatave të anëtarësit të vendit tonë me BE. Në një ...
GazetaTema | 27-Jan-2020 13:47
Ilir Meta ka reaguar pas konferencës për shtyp që kryeministri Edi Rama mbajti me kancelarin Angela Merkel teksa kjo e fundit shprehu angazhimin e saj për hapjen e negociatave të anëtarësit të vendit tonë me BE. Në një ...

‘Do të punojmë për hapjen e negociatave të Shqipërisë’, Meta reagon pas konferencës Rama-Merkel, ja foto që poston
Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas konferencës në Berlin të Ramës me Merkel, ku kjo e fundit shprehu angazhimin e saj për çeljen e negociatave me Shqipërinë. Meta e përshëndet angazhimin e Merkel si dhe shton se harta ...
BalkanWeb | 27-Jan-2020 13:32
Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas konferencës në Berlin të Ramës me Merkel, ku kjo e fundit shprehu angazhimin e saj për çeljen e negociatave me Shqipërinë. Meta e përshëndet angazhimin e Merkel si dhe shton se harta ...

Takimi Rama-Merkel, kancelarja: Tërmeti goditje e rëndë, mbështetje për hapjen e negociatave
Pas Italisë, kryeministri Edi Rama mori edhe nga Gjermania mbështetjen si pjesë e konferencës së donatorëve që do mbahet në Bruksel më 17 shkurt për të ndihmuar financiarisht Shqipërinë në kapërcimin e pasojave të ...
ABCNews | 27-Jan-2020 16:19
Pas Italisë, kryeministri Edi Rama mori edhe nga Gjermania mbështetjen si pjesë e konferencës së donatorëve që do mbahet në Bruksel më 17 shkurt për të ndihmuar financiarisht Shqipërinë në kapërcimin e pasojave të ...

Rama i kërkon ndihmë Gjermanisë për rindërtimin zonave të prekura pas tërmetit
Gjermania do të marrë pjesë në konferencën e donatorëve për dëmet e tërmetit që do të zhvillohet më 17 shkurt në Bruksel. Këtë e njoftoi kancelarja gjermane Angela Merkel të hënën paradite në Berlin, para takimit me ...
Telegrafi | 27-Jan-2020 15:26
Gjermania do të marrë pjesë në konferencën e donatorëve për dëmet e tërmetit që do të zhvillohet më 17 shkurt në Bruksel. Këtë e njoftoi kancelarja gjermane Angela Merkel të hënën paradite në Berlin, para takimit me ...

“Do të punojmë për hapjen e negociatave të Shqipërisë”, Meta reagon pas konferencës Rama- Merkel
Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas konferencës në Berlin të Ramës me Merkel, ku kjo e fundit shprehu angazhimin e saj për çeljen e negociatave me Shqipërinë. Meta e përshëndet angazhimin e Merkel si dhe shton se harta ...
Telegraf | 27-Jan-2020 13:50
Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas konferencës në Berlin të Ramës me Merkel, ku kjo e fundit shprehu angazhimin e saj për çeljen e negociatave me Shqipërinë. Meta e përshëndet angazhimin e Merkel si dhe shton se harta ...

Rama me Merkel: Shqipëria ka për të gjetur mbështetjen e të gjithë miqve për procesin e rindërtimit. Komisioni i ri Evropian, ndihmë për ne dhe rajonin
Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës për shtyp me kancelaren Angela Merkel, vlerësoi ndihmën e Gjermanisë në procesin e rindërtimit të Shqipërisë pas tërmetit të 26 nëntorit. Rama tha se Konferenca e Donatorëve, që ...
GazetaTema | 27-Jan-2020 13:28
Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës për shtyp me kancelaren Angela Merkel, vlerësoi ndihmën e Gjermanisë në procesin e rindërtimit të Shqipërisë pas tërmetit të 26 nëntorit. Rama tha se Konferenca e Donatorëve, që ...

Meta nxjerr foton e Ramës me Merkel: Faleminderit kancelare
Presidenti Ilir Meta përmes një postimi në rrjetin social ka postuar foton e kryeministrit Edi Rama me kancelaren gjermane Angela Merkel. Në postimin e tij kreu i shtetit ka falenderuar kancelaren për angazhimin e saj ...
VizionPlus | 27-Jan-2020 13:43
Presidenti Ilir Meta përmes një postimi në rrjetin social ka postuar foton e kryeministrit Edi Rama me kancelaren gjermane Angela Merkel. Në postimin e tij kreu i shtetit ka falenderuar kancelaren për angazhimin e saj ...

Merkel: Në mars duam hapjen e negociatave për Shqipërinë
Kancelarja gjermane Angela Merkel pas takimit me kryministrin Edi Rama këtë të hënë është shprehur në takimin e ardhshëm të Këshillit të Evropës në mars të arrijmë një dakordësi për fillimin e negociatave të ...
VizionPlus | 27-Jan-2020 13:43
Kancelarja gjermane Angela Merkel pas takimit me kryministrin Edi Rama këtë të hënë është shprehur në takimin e ardhshëm të Këshillit të Evropës në mars të arrijmë një dakordësi për fillimin e negociatave të ...

Merkel: Shpresojmë në nisjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut në muajin mars
Kancelarja gjermane Angela Merkel, sot deklaroi se do ta forcojë nisjen e bisedimeve për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE, në Samitin e Këshillit të Evropës në mars. “Para se gjithash duam të ...
Telegrafi | 27-Jan-2020 14:20
Kancelarja gjermane Angela Merkel, sot deklaroi se do ta forcojë nisjen e bisedimeve për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE, në Samitin e Këshillit të Evropës në mars. “Para se gjithash duam të ...

Merkel premton: Do të punojmë fort për negociatat e Shqipërisë, në mars presim dakordësimin e KiE
Ashtu dhe sic u shpreh në takim, Merkel në konferencën me kryeministrin Edi Rama është shprehur se Gjermania dhe ajo do të punojë fort për negociatat e Shqipërisë. Ajo shtoi se në mars do të donte të kishte një ...
BalkanWeb | 27-Jan-2020 13:14
Ashtu dhe sic u shpreh në takim, Merkel në konferencën me kryeministrin Edi Rama është shprehur se Gjermania dhe ajo do të punojë fort për negociatat e Shqipërisë. Ajo shtoi se në mars do të donte të kishte një ...

Rama në Gjermani: Komisioni i ri Evropian, ndihmë për ne dhe Rajonin
Kryeministri Edi Rama këtë të hënë është takuar me kancelaren gjermane Angela Merkel, ku ka vlerësuar ndihmën e Gjermanisë në procesin e rindërtimit të Shqipërisë pas tërmetit të 26 nëntorit. Në konferëncën e përbashkët ...
VizionPlus | 27-Jan-2020 13:32
Kryeministri Edi Rama këtë të hënë është takuar me kancelaren gjermane Angela Merkel, ku ka vlerësuar ndihmën e Gjermanisë në procesin e rindërtimit të Shqipërisë pas tërmetit të 26 nëntorit. Në konferëncën e përbashkët ...

Merkel flet për marrëveshje në KE: Në mars duam dakordësi për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka deklaruar se duam të arrijmë që në takimin e ardhshëm të Këshillit të Evropës në mars të arrijmë një dakordësi për fillimin e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë ...
GazetaTema | 27-Jan-2020 13:17
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka deklaruar se duam të arrijmë që në takimin e ardhshëm të Këshillit të Evropës në mars të arrijmë një dakordësi për fillimin e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë ...

Rama tregon temat e bisedës me kancelaren Merkel
Kryeministri Edi Rama ndodhet në Berlin ku është takuar sot me kancelaren Angela Merkel, para konferencës së donatorëve për tërmetin, e cila pritet të zhvillohet në 17 shkurt. Pas takimit, Rama doli në një konferencë ...
PortaliOnline | 27-Jan-2020 16:55
Kryeministri Edi Rama ndodhet në Berlin ku është takuar sot me kancelaren Angela Merkel, para konferencës së donatorëve për tërmetin, e cila pritet të zhvillohet në 17 shkurt. Pas takimit, Rama doli në një konferencë ...

Rama pas takimit me Merkel: Dëmet e tërmetit tragjik, përtej mundësive tona, ja çfarë diskutuam
Kryeministri Edi Rama doli në një konferencë për shtyp me Kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel, pas takimit me të në Berlin. Gjatë fjalës së tij, Rama zbuloi tri çështjet kryesore që ka diskutuar me Kancelaren Merkel, ...
BalkanWeb | 27-Jan-2020 13:05
Kryeministri Edi Rama doli në një konferencë për shtyp me Kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel, pas takimit me të në Berlin. Gjatë fjalës së tij, Rama zbuloi tri çështjet kryesore që ka diskutuar me Kancelaren Merkel, ...

Rama nga Berlini: Me Merkelin plan të përbashkët veprimi në shtimin e donatorëve
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka dhënë detaje për takimin që ka pasur sot në Berlin me kancelaren gjermane, Angela Merkel. Ai në një intervistë për Top Channel ka thënë se zyrtarja e lartë gjermane është tërësisht ...
EkonomiaOnline | 27-Jan-2020 16:11
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka dhënë detaje për takimin që ka pasur sot në Berlin me kancelaren gjermane, Angela Merkel. Ai në një intervistë për Top Channel ka thënë se zyrtarja e lartë gjermane është tërësisht ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved