ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/02/2020 05:07

Tërmeti i fuqishëm në Turqi, shkon në 41 numri i të vdekurve

Tërmeti i fuqishëm në Turqi, shkon në 41 numri i të vdekurve
ANKARA, TURQI Ekipet turke të urgjencës të hënën morën trupat e dy viktimave të fundit të zhdukur nga tërmeti nga rrënojat e një ndërtese të shembur, duke rritur numrin e vdekjeve nga dridhja e fuqishme që goditi ...
BalkanWeb | 27-Jan-2020 16:20
ANKARA, TURQI Ekipet turke të urgjencës të hënën morën trupat e dy viktimave të fundit të zhdukur nga tërmeti nga rrënojat e një ndërtese të shembur, duke rritur numrin e vdekjeve nga dridhja e fuqishme që goditi ...

Turqi, arrin në 39 numri i viktimave nga tërmeti
Agjencia turke për Menaxhimin e Katastrofave dhe Emergjencave (AFAD) njoftoi se si pasojë e tërmetit me magnitudë 6,8 ballë që ndodhi të premten e kaluar me epiqendër në Elazig të Turqisë, kanë humbur jetën 39 persona, ...
BalkanWeb | 27-Jan-2020 13:32
Agjencia turke për Menaxhimin e Katastrofave dhe Emergjencave (AFAD) njoftoi se si pasojë e tërmetit me magnitudë 6,8 ballë që ndodhi të premten e kaluar me epiqendër në Elazig të Turqisë, kanë humbur jetën 39 persona, ...

50 persona hetohen për përhapje paniku pas tërmetit në Turqi
Zyra e prokurorit të Ankarasë ka hapur një hetim për të paktën 50 persona, të akuzuar për shpërndarje mesazhesh paniku në mediet sociale, në lidhje me tërmetin që goditi pjesën lindore të vendit të premten e kaluar në ...
GazetaTema | 27-Jan-2020 14:02
Zyra e prokurorit të Ankarasë ka hapur një hetim për të paktën 50 persona, të akuzuar për shpërndarje mesazhesh paniku në mediet sociale, në lidhje me tërmetin që goditi pjesën lindore të vendit të premten e kaluar në ...

Tërmeti shkatërrimtar në Turqi. Rritet numri i të vdekurve, ja çfarë po ndodh në qytetin Elazig
Të paktën 35 vetë kanë ndërruar jetë, kurse 1607 të tjerë janë plagosur pas një tërmeti të fuqishëm me magnitudë 6.8 që ra në qytetin Elazig. Sipas Autoritetit të Turqisë për Menaxhimin e Fatkeqësive dhe Emergjencave ...
BalkanWeb | 26-Jan-2020 19:43
Të paktën 35 vetë kanë ndërruar jetë, kurse 1607 të tjerë janë plagosur pas një tërmeti të fuqishëm me magnitudë 6.8 që ra në qytetin Elazig. Sipas Autoritetit të Turqisë për Menaxhimin e Fatkeqësive dhe Emergjencave ...

Turqi, shkon në 39 numri i të vdekurve nga tërmeti
Agjencia turke për Menaxhimin e Katastrofave dhe Emergjencave (AFAD) njoftoi se si pasojë e tërmetit me magnitudë 6,8 ballë që ndodhi të premten e kaluar me epiqendër në Elazig të Turqisë, kanë humbur jetën 39 persona, ...
GazetaTema | 27-Jan-2020 10:23
Agjencia turke për Menaxhimin e Katastrofave dhe Emergjencave (AFAD) njoftoi se si pasojë e tërmetit me magnitudë 6,8 ballë që ndodhi të premten e kaluar me epiqendër në Elazig të Turqisë, kanë humbur jetën 39 persona, ...

FOTO: Kategoria Superiore solidarizohet me të prekurit nga tërmeti në Turqi
Kategoria Superiore është solidarizuar me të prekurit nga tërmeti që tronditi Turqinë mbrëmjen e së premtes. Në ndeshjen që po zhvillohet aktualisht në “Selman Stërmasi” mes Tiranës dhe Luftëtarit, në fushën e blertë u ...
GazetaTema | 26-Jan-2020 17:01
Kategoria Superiore është solidarizuar me të prekurit nga tërmeti që tronditi Turqinë mbrëmjen e së premtes. Në ndeshjen që po zhvillohet aktualisht në “Selman Stërmasi” mes Tiranës dhe Luftëtarit, në fushën e blertë u ...

Tërmeti i fuqishëm në Turqi, shkon në 41 numri i të vdekurve
Ekipet turke të urgjencës të hënën morën trupat e dy viktimave të fundit të zhdukur nga tërmeti nga rrënojat e një ndërtese të shembur, duke rritur numrin e vdekjeve nga dridhja e fuqishme që goditi Lindjen e Turqisë. ...
Telegraf | 27-Jan-2020 17:10
Ekipet turke të urgjencës të hënën morën trupat e dy viktimave të fundit të zhdukur nga tërmeti nga rrënojat e një ndërtese të shembur, duke rritur numrin e vdekjeve nga dridhja e fuqishme që goditi Lindjen e Turqisë. ...

Tërmeti në Turqi/ Shënohen 41 viktima, të mbijetuarit strehohen në trena
41 është numri i viktimave nga tërmeti që goditi Turqinë në 24 janar. Për tri ditë me radhë ekipet e kërkim-shpëtimit kërkuan nën rrënoja, ku u arritën të nxirren të gjallë të paktën 45 persona. Këtë të hënë operacionet ...
VizionPlus | 27-Jan-2020 17:03
41 është numri i viktimave nga tërmeti që goditi Turqinë në 24 janar. Për tri ditë me radhë ekipet e kërkim-shpëtimit kërkuan nën rrënoja, ku u arritën të nxirren të gjallë të paktën 45 persona. Këtë të hënë operacionet ...

Tërmeti i fuqishëm në Turqi, shkon në 35 numri i viktimave
Agjencia turke për Menaxhimin e Katastrofave dhe Emergjencave (AFAD) ka njoftuar se është rritur në 35 numri i të vdekurve nga tërmeti me magnitudë 6,8 ballë me epiqendër rajonin Sicrice në Elazig të Turqisë, transmeton ...
BalkanWeb | 26-Jan-2020 11:12
Agjencia turke për Menaxhimin e Katastrofave dhe Emergjencave (AFAD) ka njoftuar se është rritur në 35 numri i të vdekurve nga tërmeti me magnitudë 6,8 ballë me epiqendër rajonin Sicrice në Elazig të Turqisë, transmeton ...

Rritet bilanci: 35 viktima nga tërmeti në Turqi
mapo.al Ka shkuar në 35 numri i viktimave nga tërmeti tragjik që goditi Turqinë lindore, mbrëmjen e së premtes. Pak minuta më parë janë nxjerrë trupat e pajetë të tre personave të cilët qëndruan 38 orë nën rrënojat e ...
Mapo | 26-Jan-2020 11:06
mapo.al Ka shkuar në 35 numri i viktimave nga tërmeti tragjik që goditi Turqinë lindore, mbrëmjen e së premtes. Pak minuta më parë janë nxjerrë trupat e pajetë të tre personave të cilët qëndruan 38 orë nën rrënojat e ...

Mrekulli nën rrënojat turke, vogëlushja nxirret e gjallë pas 24 orësh, biseda prekëse e të ëmës me ekipet e shpëtimit
TURQI Mrekulli nën rrënojat e tërmetit shkatërrimtar në Turqi. Një vajzë 2-vjeçare është nxjerrë e gjallë pas 24 orësh, si rezultat i punës së ekipeve shpëtuese. Operacionet e kërkim-shpëtimit vazhdojnë kërkimet nën ...
BalkanWeb | 26-Jan-2020 07:21
TURQI Mrekulli nën rrënojat e tërmetit shkatërrimtar në Turqi. Një vajzë 2-vjeçare është nxjerrë e gjallë pas 24 orësh, si rezultat i punës së ekipeve shpëtuese. Operacionet e kërkim-shpëtimit vazhdojnë kërkimet nën ...

Putin mesazh ngushëllimi presidentit Erdogan për tërmetin
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin i dërgoi një mesazh ngushëllimi presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan për shkak të tërmetit në qytetin Elazig. Në një deklaratë nga Kremlini, thuhet se Putin në mesazhin që i ka ...
BalkanWeb | 26-Jan-2020 02:03
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin i dërgoi një mesazh ngushëllimi presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan për shkak të tërmetit në qytetin Elazig. Në një deklaratë nga Kremlini, thuhet se Putin në mesazhin që i ka ...

FOTOT: Turqi, rritet në 31 numri i të vdekurve nga tërmeti
Agjencia turke për Menaxhimin e Katastrofave dhe Emergjencave (AFAD) ka njoftuar se është rritur në 31 numri i të vdekurve nga tërmeti me magnitudë 6,8 ballë me epiqendër rajonin Sicrice në Elazig të Turqisë, transmeton ...
GazetaTema | 26-Jan-2020 09:34
Agjencia turke për Menaxhimin e Katastrofave dhe Emergjencave (AFAD) ka njoftuar se është rritur në 31 numri i të vdekurve nga tërmeti me magnitudë 6,8 ballë me epiqendër rajonin Sicrice në Elazig të Turqisë, transmeton ...

Rëndohet bilanci nga tërmeti në Turqi, shënohen 29 viktima, të plagosurit rreth 1500
TURQI 24 orë nga tërmeti me magnitudë 6.8 të shkallës Rihter, bilanci i viktimave ka shkuar në 29. Janë mediat turke të cilat konfirmojnë këtë shifër edhe pse disa prej tyre janë të ndara për sa i përket shifrës. Kurse ...
BalkanWeb | 25-Jan-2020 20:01
TURQI 24 orë nga tërmeti me magnitudë 6.8 të shkallës Rihter, bilanci i viktimave ka shkuar në 29. Janë mediat turke të cilat konfirmojnë këtë shifër edhe pse disa prej tyre janë të ndara për sa i përket shifrës. Kurse ...

Turqi, shkon në 31 numri i viktimave nga tërmeti
Ka shkuar në 35 numri i viktimave që humbën jetën dhe mbi 1600 të plagosur nga tërmeti që goditi Turqinë të premten. Mediat vendase bëjnë me dije se skuadrat e shpëtimit janë në garë me kohën për të gjetur të mbijetuar ...
VizionPlus | 26-Jan-2020 10:30
Ka shkuar në 35 numri i viktimave që humbën jetën dhe mbi 1600 të plagosur nga tërmeti që goditi Turqinë të premten. Mediat vendase bëjnë me dije se skuadrat e shpëtimit janë në garë me kohën për të gjetur të mbijetuar ...

Tërmeti në Turqi, Kryegjyshi Botëror Bektashian letër Erdoganit: Jemi me popullin vëlla turk, uroj të ngriheni mbi këto fatkeqësi
Kryegjyshi botëror bektashian, Haxhi Dede Edmond Brahimaj i ka dërguar një letër ngushëllimi dhe solidariteti Presidentit Rexhep Taip Erdogan për tërmetin në lindje të vendit i cili deri tani ka shkaktuar 22 të vdekur ...
BalkanWeb | 25-Jan-2020 19:45
Kryegjyshi botëror bektashian, Haxhi Dede Edmond Brahimaj i ka dërguar një letër ngushëllimi dhe solidariteti Presidentit Rexhep Taip Erdogan për tërmetin në lindje të vendit i cili deri tani ka shkaktuar 22 të vdekur ...

Erdogan viziton Elazigun, unik dhe aty: S’kemi nevojë për ndihmë!
Presidenti Erdogan dhe bashkëpunëtorë të tij vizituan qytetin Elazig të prekur nga tërmeti shkatërrues. Fillimisht, ai fali xhenazen e jetëhumburve dhe më pas vizitoi lagjen Mustafa Pasha, ku vazhdon operacioni i ...
GazetaTema | 25-Jan-2020 20:40
Presidenti Erdogan dhe bashkëpunëtorë të tij vizituan qytetin Elazig të prekur nga tërmeti shkatërrues. Fillimisht, ai fali xhenazen e jetëhumburve dhe më pas vizitoi lagjen Mustafa Pasha, ku vazhdon operacioni i ...

“Presim një tërmet me magnitudë 7.5 në Stamboll”: Ministri turk bën paralajmërimin e fortë
Me 24 nëntor Turqia u godit nga një tërmet shkatërrimtar me magnitudë 6.8 sipas shkallës Rihter, i cili u mori jetën 38 personave dhe la të plagosur mbi 1500 persona. Por një tjetër paralajmërim i rëndë ka ardhur nga ...
ABCNews | 27-Jan-2020 09:04
Me 24 nëntor Turqia u godit nga një tërmet shkatërrimtar me magnitudë 6.8 sipas shkallës Rihter, i cili u mori jetën 38 personave dhe la të plagosur mbi 1500 persona. Por një tjetër paralajmërim i rëndë ka ardhur nga ...

Shkon në 39 numri i viktimave nga tërmeti në Turqi
Ministri i Shëndetësisë, Fahrettin Koca njoftoi se numri i njerëzve që ndërruan jetë në tërmetin 6.8 në në lindje të Turqisë u rrit në 39. “Fatkeqësisht, numri i qytetarëve që kanë humbur jetën është 39 me lajmet që ...
ABCNews | 27-Jan-2020 07:57
Ministri i Shëndetësisë, Fahrettin Koca njoftoi se numri i njerëzve që ndërruan jetë në tërmetin 6.8 në në lindje të Turqisë u rrit në 39. “Fatkeqësisht, numri i qytetarëve që kanë humbur jetën është 39 me lajmet që ...

Shënohet viktima e 39 në Turqi, ministri i Brendshëm nuk i mban dot lotët për ceremonitë mortore
Ministri i Shëndetësisë, Fahrettin Koca njoftoi se numri i njerëzve që ndërruan jetë në tërmetin 6.8 në rrethin Sivrice të Elazig u rrit në 39. Gjithashtu ai sqaroi se asnjë i plagosur nuk është në gjendje kritike. ...
ABCNews | 26-Jan-2020 22:29
Ministri i Shëndetësisë, Fahrettin Koca njoftoi se numri i njerëzve që ndërruan jetë në tërmetin 6.8 në rrethin Sivrice të Elazig u rrit në 39. Gjithashtu ai sqaroi se asnjë i plagosur nuk është në gjendje kritike. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved