ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/02/2020 09:35

Kosova dhe Serbia diskutojnë për rihapjen e linjës hekurudhore

Kosova dhe Serbia diskutojnë për rihapjen e linjës hekurudhore
Ekipet teknike të Kosovës dhe Serbisë, zhvilluan të hënën një takim në Berlin për të rihapur linjën hekurudhore ndërmjet tyre. Diskutimet për një marrëveshje të re për linjën hekurudhore ndërmjet Kosovës e Serbisë, ...
GazetaTema | 27-Jan-2020 19:08
Ekipet teknike të Kosovës dhe Serbisë, zhvilluan të hënën një takim në Berlin për të rihapur linjën hekurudhore ndërmjet tyre. Diskutimet për një marrëveshje të re për linjën hekurudhore ndërmjet Kosovës e Serbisë, ...

Pas linjës ajrore, SHBA ndërmjetëson edhe rihapjen e hekurudhave Kosovë-Serbi
Kosova dhe Serbia diskutoi sot në Berlin nën ndërmjetësimin e SHBA-ve, mundësinë për të rihapur linjën hekurudhore mes dy vendeve. Nga përfaqësuesi amerikan u tha se ishin bërë përparime. Diskutimet u kryen në nivel ...
Lapsi | 27-Jan-2020 20:01
Kosova dhe Serbia diskutoi sot në Berlin nën ndërmjetësimin e SHBA-ve, mundësinë për të rihapur linjën hekurudhore mes dy vendeve. Nga përfaqësuesi amerikan u tha se ishin bërë përparime. Diskutimet u kryen në nivel ...

Caktohet ekipi negociator i Kosovës për marrëveshjen për hekurudhat
Ministri në detyrë i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, sot ka autorizuar përfaqësuesit e MIT që të jenë pjesë e negociatave për marrëveshjen e mundshme për hekurudhat me Serbinë.
Top Channel | 27-Jan-2020 11:52
Ministri në detyrë i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, sot ka autorizuar përfaqësuesit e MIT që të jenë pjesë e negociatave për marrëveshjen e mundshme për hekurudhat me Serbinë.

Grenell: Kemi bërë përparim të mirë në bisedimet për linjën hekurudhore Prishtinë-Beograd
I dërguari i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, tha se bisedimet për rivendosjen e linjës hekurudhore midis Prishtinës dhe Beogradit kanë shkuar mirë dhe i falënderoi ekspertët e ...
Telegrafi | 27-Jan-2020 18:21
I dërguari i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, tha se bisedimet për rivendosjen e linjës hekurudhore midis Prishtinës dhe Beogradit kanë shkuar mirë dhe i falënderoi ekspertët e ...

Grenell: Më vjen mirë që Kosova dhe Serbia e panë ‘dritaren e vogël’ që Trump e hapi për to
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, kohëve të fundit ka shtuar angazhimin e tij për Kosovën dhe Serbinë. Richard Grenell, i dërguari Special i presidentit amerikan, Donald Trump, për dialogun ...
Lajminet | 27-Jan-2020 23:37
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, kohëve të fundit ka shtuar angazhimin e tij për Kosovën dhe Serbinë. Richard Grenell, i dërguari Special i presidentit amerikan, Donald Trump, për dialogun ...

Grenell: Takimi për hekurudhat shkoi mirë, biseduam edhe për çështje të tjera
I dërguari i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, tha se bisedimet për rivendosjen e linjës hekurudhore midis Prishtinës dhe Beogradit kanë shkuar mirë dhe i falënderoi ekspertët e ...
AlbInfo | 27-Jan-2020 22:27
I dërguari i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, tha se bisedimet për rivendosjen e linjës hekurudhore midis Prishtinës dhe Beogradit kanë shkuar mirë dhe i falënderoi ekspertët e ...

Grenell: Kemi bërë përparim të mirë në bisedimet për linjën hekurudhore
Berlin, 27 janar 2020 – I dërguari i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, tha se bisedimet për rivendosjen e linjës hekurudhore midis Prishtinës dhe Beogradit kanë shkuar mirë dhe ...
Illyriapress | 27-Jan-2020 21:40
Berlin, 27 janar 2020 – I dërguari i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, tha se bisedimet për rivendosjen e linjës hekurudhore midis Prishtinës dhe Beogradit kanë shkuar mirë dhe ...

Takimi për linjën hekurudhore – çka u diskutua në Berlin? (VIDEO)
Ministri në detyrë i Infrastrukturës, Pal Lekaj konfirmoi se delegacioni kosovar hasi në atmosferë të mirë në Berlin. Sipas tij, linja hekurudhore nënkupron revitalizimin e rrugës së trenit që kalon nëpër Merdarë, ...
Klan Kosova | 27-Jan-2020 20:31
Ministri në detyrë i Infrastrukturës, Pal Lekaj konfirmoi se delegacioni kosovar hasi në atmosferë të mirë në Berlin. Sipas tij, linja hekurudhore nënkupron revitalizimin e rrugës së trenit që kalon nëpër Merdarë, ...

Grenell: Kemi bërë përparim të mirë në bisedimet për linjën hekurudhore Prishtinë-Beograd
I dërguari i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, tha se bisedimet për rivendosjen e linjës hekurudhore midis Prishtinës dhe Beogradit kanë shkuar mirë dhe i falënderoi ekspertët e ...
Shenja | 27-Jan-2020 20:10
I dërguari i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, tha se bisedimet për rivendosjen e linjës hekurudhore midis Prishtinës dhe Beogradit kanë shkuar mirë dhe i falënderoi ekspertët e ...

Grenell për REL: Kemi bërë përparim të mirë në bisedime
I dërguari i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, tha se bisedimet për rivendosjen e linjës hekurudhore midis Prishtinës dhe Beogradit kanë shkuar mirë dhe i falënderoi ekspertët e ...
Shprehja | 27-Jan-2020 19:20
I dërguari i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, tha se bisedimet për rivendosjen e linjës hekurudhore midis Prishtinës dhe Beogradit kanë shkuar mirë dhe i falënderoi ekspertët e ...

Nga avioni te treni, Grenell: përparim në rikthimin e trafikut hekurudhor midis Serbisë dhe Kosovës
Përfaqësuesi Special i Presidentit Trump, Richard Grenell, tha të hënën se ishte arritur përparim në përcaktimin e detajeve mbi rikthimin e linjës hekurudhore Beograd-Prishtinë, e cila u diskutua në Berlin. “Është ...
Tesheshi | 27-Jan-2020 19:20
Përfaqësuesi Special i Presidentit Trump, Richard Grenell, tha të hënën se ishte arritur përparim në përcaktimin e detajeve mbi rikthimin e linjës hekurudhore Beograd-Prishtinë, e cila u diskutua në Berlin. “Është ...

Grenell për REL: Kemi bërë përparim të mirë në bisedime
I dërguari i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, tha se bisedimet për rivendosjen e linjës hekurudhore midis Prishtinës dhe Beogradit kanë shkuar mirë dhe i falënderoi ekspertët e ...
Alsat-M | 27-Jan-2020 19:08
I dërguari i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, tha se bisedimet për rivendosjen e linjës hekurudhore midis Prishtinës dhe Beogradit kanë shkuar mirë dhe i falënderoi ekspertët e ...

Përfundon takimi për hekurudhat Kosovë-Serbi
Delegacionet e Kosovës dhe Serbisë u takuan të hënën në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Berlin me ambasadorin Richard Grenell, i dërguar i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi. Zyrtarët biseduan për ...
Telegrafi | 27-Jan-2020 13:04
Delegacionet e Kosovës dhe Serbisë u takuan të hënën në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Berlin me ambasadorin Richard Grenell, i dërguar i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi. Zyrtarët biseduan për ...

Takimi në Berlin: S’ka marrëveshje për linjën hekurudhore Prishtinë-Beograd
Përfqësuesit e Kosovës dhe ata të Serbisë, sot në Berlin zhvilluan bisedime lidhur me idenë e rivendosjes së linjës hekurudhore midis Prishtinës dhe Beogradit. Burime të Klan Kosovës nga zyrtarë të lartë, bëjnë me dije ...
Klan Kosova | 27-Jan-2020 18:53
Përfqësuesit e Kosovës dhe ata të Serbisë, sot në Berlin zhvilluan bisedime lidhur me idenë e rivendosjes së linjës hekurudhore midis Prishtinës dhe Beogradit. Burime të Klan Kosovës nga zyrtarë të lartë, bëjnë me dije ...

Takimi në Berlin: S’ka marrëveshje për linjën hekurudhore Prishtinë-Beograd
Përfqësuesit e Kosovës dhe ata të Serbisë, sot në Berlin zhvilluan bisedime lidhur me idenë e rivendosjes së linjës hekurudhore midis Prishtinës dhe Beogradit. Burime të Klan Kosovës nga zyrtarë të lartë, bëjnë me dije ...
Medial | 27-Jan-2020 18:53
Përfqësuesit e Kosovës dhe ata të Serbisë, sot në Berlin zhvilluan bisedime lidhur me idenë e rivendosjes së linjës hekurudhore midis Prishtinës dhe Beogradit. Burime të Klan Kosovës nga zyrtarë të lartë, bëjnë me dije ...

Grenell: Kemi bërë përparim të mirë në bisedime
I dërguari i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, tha se bisedimet për rivendosjen e linjës hekurudhore midis Prishtinës dhe Beogradit kanë shkuar mirë dhe i falënderoi ekspertët e ...
Gazeta Monitor | 27-Jan-2020 18:53
I dërguari i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, tha se bisedimet për rivendosjen e linjës hekurudhore midis Prishtinës dhe Beogradit kanë shkuar mirë dhe i falënderoi ekspertët e ...

Grenell: Normalizimi i marrëdhënieve Kosovë-Serbi përmes ekonomisë, punës dhe prosperitetit
Ambasadori amerikan Richard Grenell ka deklaruar se ShBA dëshiron që Kosova dhe Serbia të përqëndrohen në ekonomi, punë dhe prosperitet, si një mënyrë e efektshme për normalizimin e marrëdhënieve midis tyre. Duke ...
ABCNews | 27-Jan-2020 14:33
Ambasadori amerikan Richard Grenell ka deklaruar se ShBA dëshiron që Kosova dhe Serbia të përqëndrohen në ekonomi, punë dhe prosperitet, si një mënyrë e efektshme për normalizimin e marrëdhënieve midis tyre. Duke ...

Grenell: Takimi Kosovë-Serbi për hekurudhat shkoi shumë mirë, biseduam edhe për çështje tjera
I dërguari i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, tha se bisedimet për rivendosjen e linjës hekurudhore midis Prishtinës dhe Beogradit kanë shkuar mirë dhe i falënderoi ekspertët e ...
Koha.net | 27-Jan-2020 18:44
I dërguari i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, tha se bisedimet për rivendosjen e linjës hekurudhore midis Prishtinës dhe Beogradit kanë shkuar mirë dhe i falënderoi ekspertët e ...

Richard Grenell: Kemi bërë përparim të mirë në bisedime
I dërguari i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, tha se bisedimet për rivendosjen e linjës hekurudhore midis Prishtinës dhe Beogradit kanë shkuar mirë dhe i falënderoi ekspertët e ...
Medial | 27-Jan-2020 18:44
I dërguari i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, tha se bisedimet për rivendosjen e linjës hekurudhore midis Prishtinës dhe Beogradit kanë shkuar mirë dhe i falënderoi ekspertët e ...

Richard Grenell: Kemi bërë përparim të mirë në bisedime
I dërguari i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, tha se bisedimet për rivendosjen e linjës hekurudhore midis Prishtinës dhe Beogradit kanë shkuar mirë dhe i falënderoi ekspertët e ...
Klan Kosova | 27-Jan-2020 18:32
I dërguari i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, tha se bisedimet për rivendosjen e linjës hekurudhore midis Prishtinës dhe Beogradit kanë shkuar mirë dhe i falënderoi ekspertët e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved