ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/02/2020 09:57

Rritet numri i viktimave nga koronavirusi, 80 të vdekur dhe 2300 të infektuar

Rritet numri i viktimave nga koronavirusi, 80 të vdekur dhe 2300 të infektuar
Bilanci zyrtar i viktimave nga koronavirusi ka shkuar në 80 të vdekur dhe më shumë se 2300 raste të infektuar të konfirmuar në të gjithë Kinën. Autoritetet e Hubei, epiqendra e virusit, raportojnë sot për 24 viktima të ...
BalkanWeb | 27-Jan-2020 09:29
Bilanci zyrtar i viktimave nga koronavirusi ka shkuar në 80 të vdekur dhe më shumë se 2300 raste të infektuar të konfirmuar në të gjithë Kinën. Autoritetet e Hubei, epiqendra e virusit, raportojnë sot për 24 viktima të ...

Shkon në 80 numri i të vdekurve nga virusi në Kinë
Autoritetet kineze kanë thënë se aftësia e shpërndarjes së një koronavirusi është duke u rritur, teksa është raportuar që 80 persona kanë vdekur dhe më shumë se 2,700 persona janë infektuar në Kinë. Ministri kinez i ...
GazetaTema | 27-Jan-2020 10:17
Autoritetet kineze kanë thënë se aftësia e shpërndarjes së një koronavirusi është duke u rritur, teksa është raportuar që 80 persona kanë vdekur dhe më shumë se 2,700 persona janë infektuar në Kinë. Ministri kinez i ...

Çfarë dihet deri më tani për virusin Korona?
Një shpjegim bazuar në raportet e shkencëtarëve në redaksitë e mediave gjermane dhe zvicerane. Si quhet virusi? Organizata Botërore e Shëndetësisë deri më tani flet për virusin «2019-nCoV». Virusi i përket familjes së ...
GazetaTema | 27-Jan-2020 09:44
Një shpjegim bazuar në raportet e shkencëtarëve në redaksitë e mediave gjermane dhe zvicerane. Si quhet virusi? Organizata Botërore e Shëndetësisë deri më tani flet për virusin «2019-nCoV». Virusi i përket familjes së ...

Kina fillon zhvillimin e një vaksine kundër koronavirusit
Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Fatkeqësive (CDC) në Kinë ka filluar të zhvillojë një vaksinë kundër epidemisë së koronavirusit të ri të përhapur me shpejtësi në vend. Siç raporton gazeta “South China Morning ...
BalkanWeb | 27-Jan-2020 06:02
Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Fatkeqësive (CDC) në Kinë ka filluar të zhvillojë një vaksinë kundër epidemisë së koronavirusit të ri të përhapur me shpejtësi në vend. Siç raporton gazeta “South China Morning ...

Australia konfirmon rastet e para të koronarovirusit
Koronarovirusi është paraqitur tek 4 persona në Australi të cilët së voni kishin vizituar Kinën, ku edhe është përhapur ky virus, deklaruan autoritetet zyrtare. Tre burra të moshës 53,42 dhe 35 vjecare u lajmëruan në ...
BalkanWeb | 26-Jan-2020 21:56
Koronarovirusi është paraqitur tek 4 persona në Australi të cilët së voni kishin vizituar Kinën, ku edhe është përhapur ky virus, deklaruan autoritetet zyrtare. Tre burra të moshës 53,42 dhe 35 vjecare u lajmëruan në ...

Koronavirusi, Mongolia izolon gjithçka
Virusi në Kinë është kthyer në njnë alarm për të gjithë botën. Deri më tani nga korona virusi kanë humbur jetën 80 persona dhe mbi 2700 të tjerë janë të infektuar. Mongolia është një tjetër vend që ka urdhëruar mbylljen ...
VizionPlus | 27-Jan-2020 11:02
Virusi në Kinë është kthyer në njnë alarm për të gjithë botën. Deri më tani nga korona virusi kanë humbur jetën 80 persona dhe mbi 2700 të tjerë janë të infektuar. Mongolia është një tjetër vend që ka urdhëruar mbylljen ...

Bota në alarm, shkon në 80 numri i viktimave nga koronavirusi
Ka shkuar në 80 numri i personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi në Kinë. Mediat e huaja bëjnë me dije se se përveç viktimave deri më tani janë konfirmuar m ë shumë se 2,700 raste të prekur nga koronavirusi. Deri ...
VizionPlus | 27-Jan-2020 08:58
Ka shkuar në 80 numri i personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi në Kinë. Mediat e huaja bëjnë me dije se se përveç viktimave deri më tani janë konfirmuar m ë shumë se 2,700 raste të prekur nga koronavirusi. Deri ...

Alarmi i autoriteteve kineze: Koronavirusi mund të bëhet më i fortë
Komisioni i Shëndetit Kombëtar në Kinë bëri të ditur se aftësia e koronavirusit për t’u përhapur është fuqizuar dhe do vazhdojë të rritet, ndërkohë që thuajse 2,000 persona në Kinë janë infektuar dhe 56 kanë mbetur të ...
GazetaTema | 26-Jan-2020 20:32
Komisioni i Shëndetit Kombëtar në Kinë bëri të ditur se aftësia e koronavirusit për t’u përhapur është fuqizuar dhe do vazhdojë të rritet, ndërkohë që thuajse 2,000 persona në Kinë janë infektuar dhe 56 kanë mbetur të ...

Shkon në 80 numri i viktimave në Kinë, mbi 2700 të prekur nga Koronavirusi
Ka shkuar në 80 numri i viktimave në Kinë për shkak të virusit vdekjeprurës ndërsa mbi 2700 njerëz të tjerë janë të prekur nga Koronavirusi. Virusi mund të përhapet përpara se të shfaqet ndonjë simptomë, thanë të dielën ...
Telegraf | 27-Jan-2020 08:38
Ka shkuar në 80 numri i viktimave në Kinë për shkak të virusit vdekjeprurës ndërsa mbi 2700 njerëz të tjerë janë të prekur nga Koronavirusi. Virusi mund të përhapet përpara se të shfaqet ndonjë simptomë, thanë të dielën ...

Virusi misterioz, qytetet kineze të goditura nga infeksioni
Koronavirusi ka goditur deri tani 25 provinca kineze. Janë qytet të ndryshme që kanë marrë masa ekstreme, duke ndaluar lëvizjen e qytetarëve të tyre, për të bërë të munduar përhapjen më shumë të virusit. Së bashku me ...
BalkanWeb | 26-Jan-2020 14:34
Koronavirusi ka goditur deri tani 25 provinca kineze. Janë qytet të ndryshme që kanë marrë masa ekstreme, duke ndaluar lëvizjen e qytetarëve të tyre, për të bërë të munduar përhapjen më shumë të virusit. Së bashku me ...

Uashingtoni përgatitet të evakuojë shtetasit amerikanë nga Wuhani
Departamenti i Shtetit njoftoi të dielën se do të evakuojë personelin e konsullatës amerikane në Wuhan dhe se do të ofrojë një numër të kufizuar vendesh për qytetarët amerikanë në një avion që do të niset nga ky qytet ...
GazetaTema | 26-Jan-2020 16:20
Departamenti i Shtetit njoftoi të dielën se do të evakuojë personelin e konsullatës amerikane në Wuhan dhe se do të ofrojë një numër të kufizuar vendesh për qytetarët amerikanë në një avion që do të niset nga ky qytet ...

Kina në “betejë” me koronarovirusin që po përhapet me shpejtësi
Infeksioni i njohur si koronarovirus është duke shënuar përhapje të madhe dhe pritet të ketë rritje të rasteve, ka deklaruar të dielën Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë. Rreth 2,000 persona në Kinë janë prekur me ...
GazetaTema | 26-Jan-2020 15:42
Infeksioni i njohur si koronarovirus është duke shënuar përhapje të madhe dhe pritet të ketë rritje të rasteve, ka deklaruar të dielën Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë. Rreth 2,000 persona në Kinë janë prekur me ...

Qytetarët: Jemi informuar nga media, në aeroport s’ka kontrolle për koronavirusin
Përhapja e virusit kinez ka shqetësuar edhe qytetarët shqiptarë.Edhe pse është njoftuar se aeroporti i Rinasit ka marrë të gjitha masat për përhapjen e virusit që vjen nga Kina qytetarët që udhëtojnë shprehen se nuk ...
Telegraf | 26-Jan-2020 19:50
Përhapja e virusit kinez ka shqetësuar edhe qytetarët shqiptarë.Edhe pse është njoftuar se aeroporti i Rinasit ka marrë të gjitha masat për përhapjen e virusit që vjen nga Kina qytetarët që udhëtojnë shprehen se nuk ...

Kina fillon zhvillimin e një vaksine kundër koronavirusit
Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Fatkeqësive (CDC) në Kinë ka filluar të zhvillojë një vaksinë kundër epidemisë së koronavirusit të ri të përhapur me shpejtësi në vend, transmeton Anadolu Agency (AA). Siç ...
GazetaTema | 26-Jan-2020 13:06
Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Fatkeqësive (CDC) në Kinë ka filluar të zhvillojë një vaksinë kundër epidemisë së koronavirusit të ri të përhapur me shpejtësi në vend, transmeton Anadolu Agency (AA). Siç ...

Disa pamje që tregojne se si duket tregu i gjësë së gjallë në Wuhan, qytetin e koronavirusit
Kina dyshohet të jetë një nga vatrat e burimit të virusit ngjitës koronavirus, i cili deri më tani ka shkaktuar dhjetëra viktima e shumë të tjerë janë infektuar. Dyshohet se kafshët janë burimi kyesor i përhapjes së ...
ABCNews | 27-Jan-2020 13:39
Kina dyshohet të jetë një nga vatrat e burimit të virusit ngjitës koronavirus, i cili deri më tani ka shkaktuar dhjetëra viktima e shumë të tjerë janë infektuar. Dyshohet se kafshët janë burimi kyesor i përhapjes së ...

Thellohet bilanci nga koronavirusi, 56 viktima në Kinë dhe 2000 të infektuar
Koronavirus nuk ndalet, përkundrazi vazhdon të infektojë dhe të shkaktojë të vdekur deri tani 56 dhe pothuajse 2000 të infektuar. Regjistrohet viktima e parë në Shanghai, një nga zonat financiare më të mëdha në botë, ku ...
BalkanWeb | 26-Jan-2020 11:12
Koronavirus nuk ndalet, përkundrazi vazhdon të infektojë dhe të shkaktojë të vdekur deri tani 56 dhe pothuajse 2000 të infektuar. Regjistrohet viktima e parë në Shanghai, një nga zonat financiare më të mëdha në botë, ku ...

Mongolia izolon gjithçka, masa të rrepta për të parandaluar koronavirusin
Mongolia ka urdhëruar mbylljen e universiteve për të parandaluar përhapjen e kornavirusit e përhapur në Kinë, që ka shkaktuar deri më tani 81 viktima. Media shtetërore Montsame duke cituar një takim të kabinetit ...
ABCNews | 27-Jan-2020 09:37
Mongolia ka urdhëruar mbylljen e universiteve për të parandaluar përhapjen e kornavirusit e përhapur në Kinë, që ka shkaktuar deri më tani 81 viktima. Media shtetërore Montsame duke cituar një takim të kabinetit ...

Rritet bilanci: 81 viktima nga koronavirusi në Kinë
Ka shkuar në 81 numri i viktimave nga virusi vdekjeprurës në Kinë. Mësohet se 76 prej tyre në provincën e Hubei, kurse numri i të infektuarve është rritur në 2744, nga të cilët mbi 1400 vetëm në provincën Wuhan. ...
ABCNews | 27-Jan-2020 08:50
Ka shkuar në 81 numri i viktimave nga virusi vdekjeprurës në Kinë. Mësohet se 76 prej tyre në provincën e Hubei, kurse numri i të infektuarve është rritur në 2744, nga të cilët mbi 1400 vetëm në provincën Wuhan. ...

Miliona persona izolohen në Kinë, virusi mban në ankth botën
mapo.al Të paktën 41 të vdekur në Kinë pas infektimit me virusin corona. Mijëra të infektuar. Kina ka ashpërsuar masat e kontrollit në fundjavën e festimeve të Vitit të Ri kinez, duke përdorur edhe ushtrinë. Autoritetet ...
Mapo | 26-Jan-2020 11:02
mapo.al Të paktën 41 të vdekur në Kinë pas infektimit me virusin corona. Mijëra të infektuar. Kina ka ashpërsuar masat e kontrollit në fundjavën e festimeve të Vitit të Ri kinez, duke përdorur edhe ushtrinë. Autoritetet ...

Koronavirusi mbërrin në Australi, konfirmohen rastet e para të të prekurve
Australia ka konfirmuar katër rastet e para të infektuar me koronavirusin kines që ka marrë jetën e të paktën 56 personave dhe mbi 2000 të tjerë janë infektuar. Mediat ndërkombëtare bëjnë me dije se të infektuarit janë ...
VizionPlus | 26-Jan-2020 12:21
Australia ka konfirmuar katër rastet e para të infektuar me koronavirusin kines që ka marrë jetën e të paktën 56 personave dhe mbi 2000 të tjerë janë infektuar. Mediat ndërkombëtare bëjnë me dije se të infektuarit janë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved