ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/02/2020 23:30

“SHBA vlerëson përpjekjet e Kinës për të ndaluar përhapjen e koronavirusit”

“SHBA vlerëson përpjekjet e Kinës për të ndaluar përhapjen e koronavirusit”
Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump deklaroi se vlerëson përpjekjet e qeverisë kineze për të ndaluar përhapjen e koronavirusit (2019-nCoV) i cili është shfaqur fillimisht në qytetin Wuhan të Kinës. Në një deklaratë në ...
BalkanWeb | 26-Jan-2020 04:01
Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump deklaroi se vlerëson përpjekjet e qeverisë kineze për të ndaluar përhapjen e koronavirusit (2019-nCoV) i cili është shfaqur fillimisht në qytetin Wuhan të Kinës. Në një deklaratë në ...

SHBA do të evakuojë shtetasit e saj nga qyteti kinez i goditur nga koronavirusi
SHBA-ja do të evakuojë shtetasit dhe diplomatët e saj në qytetin Wuhan të Kinës për shkak të epidemisë së koronavirusit (2019-nVoC). Siç raporton gazeta “Wall Street Journal”, qeveria amerikane do të evakuojë nga Kina ...
BalkanWeb | 26-Jan-2020 00:01
SHBA-ja do të evakuojë shtetasit dhe diplomatët e saj në qytetin Wuhan të Kinës për shkak të epidemisë së koronavirusit (2019-nVoC). Siç raporton gazeta “Wall Street Journal”, qeveria amerikane do të evakuojë nga Kina ...

Kuronte të infektuarit në Kinë, vdes doktori i parë nga koronavirusi
KINË Një doktor në vendin e origjinës së koronavirusit, Wuhan ka vdekur pikërisht prej këtij virusi. Sipas The Guardian, prej ditësh 62- vjeçari Liang Wudong po kuronte pacientët e infektuar me koronavirus dhe për këtë ...
BalkanWeb | 25-Jan-2020 20:16
KINË Një doktor në vendin e origjinës së koronavirusit, Wuhan ka vdekur pikërisht prej këtij virusi. Sipas The Guardian, prej ditësh 62- vjeçari Liang Wudong po kuronte pacientët e infektuar me koronavirus dhe për këtë ...

12 pyetje dhe përgjigje: Gjithçka që duhet të dini për virusin që ka tmerruar botën
Koronavirusi është një virus vdekjeprurës i cili ka shkaktuar deri më tani 41 viktima dhe mbi 1000 persona janë raportuar të infektuar. Ekziston një frikë e madhe persa i përket përhapjes së virusit në më shumë vende ...
GazetaTema | 25-Jan-2020 19:54
Koronavirusi është një virus vdekjeprurës i cili ka shkaktuar deri më tani 41 viktima dhe mbi 1000 persona janë raportuar të infektuar. Ekziston një frikë e madhe persa i përket përhapjes së virusit në më shumë vende ...

Analiza falas për koronavirusin/ Klinika Intermedica do e ofrojë në Shqipëri
Virusit të shfaqur në Kinë dhe i përhapur me shpejtësi përreth gjithë botës, i është gjetur metoda mjekësore për të dalluar personat e infektuar.
Top Channel | 25-Jan-2020 16:28
Virusit të shfaqur në Kinë dhe i përhapur me shpejtësi përreth gjithë botës, i është gjetur metoda mjekësore për të dalluar personat e infektuar.

Pekini ndërpret udhëtimet brenda dhe jashtë vendit si pasojë e koronavirusit
Qeveria kineze do të ndërpresë udhëtimet e organizuara në Kinë dhe jashtë vendit në përgjigje të epidemisë së pneumonisë virale që ka shkaktuar vdekjen e 41 personave në vend dhe është përhapur në disa kontinente, ...
GazetaTema | 25-Jan-2020 17:56
Qeveria kineze do të ndërpresë udhëtimet e organizuara në Kinë dhe jashtë vendit në përgjigje të epidemisë së pneumonisë virale që ka shkaktuar vdekjen e 41 personave në vend dhe është përhapur në disa kontinente, ...

Kina drejt ‘izolimit’ total, virusi mbërrin në Europë, Shqipëria ende larg ‘hartës së rrezikut’
KINË Koronavirusi nuk ndalet teksa është vetë qeveria kineze e cila konfirmon se infeksioni i saj është duke u përshpejtuar jo vetëm në terriotorin e shtetit më të populluar por dhe në gjithë botën. Mediat e huaja kanë ...
BalkanWeb | 25-Jan-2020 15:40
KINË Koronavirusi nuk ndalet teksa është vetë qeveria kineze e cila konfirmon se infeksioni i saj është duke u përshpejtuar jo vetëm në terriotorin e shtetit më të populluar por dhe në gjithë botën. Mediat e huaja kanë ...

SHBA përgatitet të evakuojë 230 amerikanë nga Wuhani
Shtetet e Bashkuara kanë planifikuar të evakuojnë të dielën nga Wuhani qytetarë e diplomatë amerikanë që ndodhen në këtë qytet epiqendra e shpërthimit të një virusi të ri vdekjeprurës njoftoi të shtunën “Wall Street ...
GazetaTema | 25-Jan-2020 16:45
Shtetet e Bashkuara kanë planifikuar të evakuojnë të dielën nga Wuhani qytetarë e diplomatë amerikanë që ndodhen në këtë qytet epiqendra e shpërthimit të një virusi të ri vdekjeprurës njoftoi të shtunën “Wall Street ...

SHBA përgatitet të evakuojë 230 amerikanë nga Wuhani
Shtetet e Bashkuara kanë planifikuar të evakuojnë të dielën nga Wuhani qytetarë e diplomatë amerikanë që ndodhen në këtë qytet epiqendra e shpërthimit të një virusi të ri vdekjeprurës njoftoi të shtunën “Wall Street ...
VizionPlus | 25-Jan-2020 18:47
Shtetet e Bashkuara kanë planifikuar të evakuojnë të dielën nga Wuhani qytetarë e diplomatë amerikanë që ndodhen në këtë qytet epiqendra e shpërthimit të një virusi të ri vdekjeprurës njoftoi të shtunën “Wall Street ...

Kina drejt ‘izolimit’ total, virusi mbërrin në Europë, Shqipëria ende larg ‘hartës së rrezikut’
Koronavirusi nuk ndalet teksa është vetë qeveria kineze e cila konfirmon se infeksioni i saj është duke u përshpejtuar jo vetëm në territorin e shtetit më të populluar por dhe në gjithë botën. Mediat e huaja kanë ...
Telegraf | 25-Jan-2020 17:06
Koronavirusi nuk ndalet teksa është vetë qeveria kineze e cila konfirmon se infeksioni i saj është duke u përshpejtuar jo vetëm në territorin e shtetit më të populluar por dhe në gjithë botën. Mediat e huaja kanë ...

Bota në alarm nga koronavirusi, izolohen 56 milionë njerëz në Kinë
Rëndohet bilanci i viktimave në Kinë për shkak të koronavirusit. 41 të infektuar kanë ndërruar jetë, ndërsa më shumë se 1300 të tjere jane prekur që nga zbulimi i tij në qytetin e Wuhan. Viktimë kanë mbetur edhe dy ...
VizionPlus | 25-Jan-2020 14:35
Rëndohet bilanci i viktimave në Kinë për shkak të koronavirusit. 41 të infektuar kanë ndërruar jetë, ndërsa më shumë se 1300 të tjere jane prekur që nga zbulimi i tij në qytetin e Wuhan. Viktimë kanë mbetur edhe dy ...

Virusi vdekjeprurës, izolohen 56 milion njerëz në Kinë
Kina njoftoi sot se do të zgjerojë karantinën për të ndaluar përhapjen e virusit të ardhur nga Ohan, duke izoluar kështu 56 milion njerëz, sipas llogaritjeve të Agjencisë Franceze. Në pesë qytete të tjera në Provincën ...
GazetaTema | 25-Jan-2020 11:03
Kina njoftoi sot se do të zgjerojë karantinën për të ndaluar përhapjen e virusit të ardhur nga Ohan, duke izoluar kështu 56 milion njerëz, sipas llogaritjeve të Agjencisë Franceze. Në pesë qytete të tjera në Provincën ...

FOTO/ Në tregun ku lindi virusi vdekjeprurës kinez tregtohej mish qeni, dhelpre dhe gjarpërinj
Virusi vdekjeprurës kinez ka ardhur në Europë. Nga Franca është deklaruar se janë konfirmuar dy raste pozitive të koronavirusit. Konfirmimi është bërë nga ministrja Agnes Buzyn. Ajo tha se të dy personat e sëmurë kishin ...
Telegraf | 25-Jan-2020 14:12
Virusi vdekjeprurës kinez ka ardhur në Europë. Nga Franca është deklaruar se janë konfirmuar dy raste pozitive të koronavirusit. Konfirmimi është bërë nga ministrja Agnes Buzyn. Ajo tha se të dy personat e sëmurë kishin ...

Spital i ri brenda 10 ditësh për pacientët e prekur nga koronavirusi në Kinë
Autoritetet kineze do të ndërtojmë për një kohë record një spital të ri në qytetin më të prekur nga koronavirusi, Wuhan. 10 ditë kanë në dispozicion autoritetet për të mbyllur një spital të dytë në këtë qytet që duhet ...
VizionPlus | 25-Jan-2020 12:08
Autoritetet kineze do të ndërtojmë për një kohë record një spital të ri në qytetin më të prekur nga koronavirusi, Wuhan. 10 ditë kanë në dispozicion autoritetet për të mbyllur një spital të dytë në këtë qytet që duhet ...

Pas coronavirusit në Kinë, Instituti i Shëndetësisë jep rekomandime dhe vendos një ekipë mjekësore në Aeroportin Adem Jashari
Pas alarmit dhe vdekjeve nga Coronavisursi qytetin Wuhan, Provinca Hubei të Kinës, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka paraqitur rekomandimet për ta ndaluar depërtimin e këtij virusi në Kosovë. ...
Telegrafi | 25-Jan-2020 16:55
Pas alarmit dhe vdekjeve nga Coronavisursi qytetin Wuhan, Provinca Hubei të Kinës, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka paraqitur rekomandimet për ta ndaluar depërtimin e këtij virusi në Kosovë. ...

Paralajmëron eksperti kinez: Virusi vdekjeprurës mund të transmetohet nëpërmjet syve
Një ekspert në Kinë ka pohuar se koronavirusi vdekjeprurës mund të përhapet nëpërmjet syve. Koronavirusi vrasës, që po përhapet me shpejtësi, mund të transmetohet edhe përmes syve. Kështu kanë paralajmëruar ...
GazetaTema | 25-Jan-2020 09:33
Një ekspert në Kinë ka pohuar se koronavirusi vdekjeprurës mund të përhapet nëpërmjet syve. Koronavirusi vrasës, që po përhapet me shpejtësi, mund të transmetohet edhe përmes syve. Kështu kanë paralajmëruar ...

Virusi koronavirus në Kinë, shkon në 41 numri i viktimave
Rritet numri i viktimave që humbën jetën nga koronavirusi në provincën Hubei në Kinë, ku numri i tyre deri më tani ka shkuar në 41. Ndërkohë, 1287 persona janë prekur nga ky virus, ndërkohë që vendi po kalon momente të ...
BalkanWeb | 25-Jan-2020 08:03
Rritet numri i viktimave që humbën jetën nga koronavirusi në provincën Hubei në Kinë, ku numri i tyre deri më tani ka shkuar në 41. Ndërkohë, 1287 persona janë prekur nga ky virus, ndërkohë që vendi po kalon momente të ...

Hong Kongu shpall gjëndjen e ermegjencës nga koronavirusi, alarm edhe në Australi
Epidemia e rrezikshme që ka prekur Kinën tashmë po kthehet në shqetësim të madh edhe për mjaft vende të tjera aziatike, mes të cilave edhe Hong Kong-u. Autoritetet kanë marrë masa të forta kontrolli për të gjithë ...
VizionPlus | 25-Jan-2020 11:11
Epidemia e rrezikshme që ka prekur Kinën tashmë po kthehet në shqetësim të madh edhe për mjaft vende të tjera aziatike, mes të cilave edhe Hong Kong-u. Autoritetet kanë marrë masa të forta kontrolli për të gjithë ...

Koronavirusi i Kinës, më pak agresiv se SARS. Shanse shumë të ulëta për epidemi në Europë
Kreu i njësisë së sëmundjeve infektive në spitalin Bichat-Claude Bernard në Paris, dr. Yazdan Yazdanpaneh është shprehur se koronavorusi që ka prekur rajonin Wuhan në Kinë është më pak agresiv se SARS që goditi Kinën në ...
Respublica | 26-Jan-2020 00:47
Kreu i njësisë së sëmundjeve infektive në spitalin Bichat-Claude Bernard në Paris, dr. Yazdan Yazdanpaneh është shprehur se koronavorusi që ka prekur rajonin Wuhan në Kinë është më pak agresiv se SARS që goditi Kinën në ...

Kjo është harta e botës që tregon vendet e prekura deri më tani nga virusi vdekjeprurës
Ekspertët po pyesin pse autoritetet kineze papritmas u hodhën në veprim, disa javë pasi u raportua rasti i parë i koronavirusit. Më shumë se 1.300 njerëz janë infektuar globalisht me virusin e gjurmuar në një treg ...
Medial | 26-Jan-2020 00:43
Ekspertët po pyesin pse autoritetet kineze papritmas u hodhën në veprim, disa javë pasi u raportua rasti i parë i koronavirusit. Më shumë se 1.300 njerëz janë infektuar globalisht me virusin e gjurmuar në një treg ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved