ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/04/2020 23:03

Avdyli thotë se nervozizmi i PAN-it dhe PSD-së tregojnë shenja se koalicioni VV-LDK do të arrihet

Avdyli thotë se nervozizmi i PAN-it dhe PSD-së tregojnë shenja se koalicioni VV-LDK do të arrihet
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, konsideron se koalicioni në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës është shumë afër. Ai aludon duke përmendur reagimet e ashpra që po ...
Telegrafi | 25-Jan-2020 21:37
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, konsideron se koalicioni në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës është shumë afër. Ai aludon duke përmendur reagimet e ashpra që po ...

Haxhiu mohon takimin LVV-LDK
Nënkryetarja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, ka mohuar takimet mes kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa. Ajo për klankosova tha se këto dy parti shumë shpejt do të takohen, por ...
Telegrafi | 25-Jan-2020 18:30
Nënkryetarja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, ka mohuar takimet mes kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa. Ajo për klankosova tha se këto dy parti shumë shpejt do të takohen, por ...

U takuan fshehurazi te vila e Mustafës, Vetëvendosje dhe LDK heshtin pas darkës për të arritur marrëveshje
Zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje dhe të LDK-së nuk kanë dhënë asnjë lloj deklaratë një ditë pas takimit mes dy krerëve. Mediat kosovare shkruajnë se takimi është pasuar nga një heshtje nga zyrtarët e partive përkatëse ...
GazetaTema | 25-Jan-2020 17:26
Zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje dhe të LDK-së nuk kanë dhënë asnjë lloj deklaratë një ditë pas takimit mes dy krerëve. Mediat kosovare shkruajnë se takimi është pasuar nga një heshtje nga zyrtarët e partive përkatëse ...

A do të arrihet marrëveshja: Nesër dita e fundit e ultimatumit të LDK-së ndaj VV-së
Nesër bëhet një javë që kur LDK dhe lideri i saj Isa Mustafa i dha ultimatum Kurtit dhe Lëvizjes Vetëvendosje, që të vendosin deri në fundjavë nëse janë për një koalicion me LDK-në, apo të tregojnë se nuk mund të ...
Lajminet | 25-Jan-2020 23:35
Nesër bëhet një javë që kur LDK dhe lideri i saj Isa Mustafa i dha ultimatum Kurtit dhe Lëvizjes Vetëvendosje, që të vendosin deri në fundjavë nëse janë për një koalicion me LDK-në, apo të tregojnë se nuk mund të ...

Ish-protestuesit e VV-së të nervozuar me Albin Kurtin
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës heshtën këtë të shtunë. E kështu nuk mohuan nëse në Prapashticë ndodhi një takim midis Albin Kurtit e Isa Mustafës. Klan Kosova mëson se nuk pati diçka të tillë, por ...
InFokusi | 25-Jan-2020 22:48
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës heshtën këtë të shtunë. E kështu nuk mohuan nëse në Prapashticë ndodhi një takim midis Albin Kurtit e Isa Mustafës. Klan Kosova mëson se nuk pati diçka të tillë, por ...

Ish-protestuesit e VV-së të nervozuar me Kurtin (VIDEO)
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës heshtën këtë të shtunë. E kështu nuk mohuan nëse në Prapashticë ndodhi një takim midis Albin Kurtit e Isa Mustafës. Klan Kosova mëson se nuk pati diçka të tillë, por ...
Klan Kosova | 25-Jan-2020 20:40
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës heshtën këtë të shtunë. E kështu nuk mohuan nëse në Prapashticë ndodhi një takim midis Albin Kurtit e Isa Mustafës. Klan Kosova mëson se nuk pati diçka të tillë, por ...

Ish-protestuesit e VV-së të nervozuar me Kurtin (VIDEO)
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës heshtën këtë të shtunë. E kështu nuk mohuan nëse në Prapashticë ndodhi një takim midis Albin Kurtit e Isa Mustafës. Klan Kosova mëson se nuk pati diçka të tillë, por ...
Medial | 25-Jan-2020 20:40
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës heshtën këtë të shtunë. E kështu nuk mohuan nëse në Prapashticë ndodhi një takim midis Albin Kurtit e Isa Mustafës. Klan Kosova mëson se nuk pati diçka të tillë, por ...

Deputeti i LDK’së flet për koalicion: Kuptojeni se puna është mirë
Deputeti i zgjedhur nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, përmes një postimi në facebook ka dhënë sinjale se mes LDK-së e Lëvizjes Vetëvendosje, do të arrihet shpejt koalicioni. Ai madje ka shkruar ...
Gazeta Express | 25-Jan-2020 19:45
Deputeti i zgjedhur nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, përmes një postimi në facebook ka dhënë sinjale se mes LDK-së e Lëvizjes Vetëvendosje, do të arrihet shpejt koalicioni. Ai madje ka shkruar ...

Sot dita e parafundit e ultimatumit të Mustafës për arritjen e marrëveshjes me VV-në
E shtuna ka qenë dita e parafundit e ultimatumit të kreut të LDK-së, Isa Mustafa për arritjen e mundshme të marrëveshjes me Vetëvendosjen. Mirëpo, gjatë ditës nuk është zhvilluar ndonjë takim ndërmjet tij dhe Albin ...
Koha.net | 25-Jan-2020 19:07
E shtuna ka qenë dita e parafundit e ultimatumit të kreut të LDK-së, Isa Mustafa për arritjen e mundshme të marrëveshjes me Vetëvendosjen. Mirëpo, gjatë ditës nuk është zhvilluar ndonjë takim ndërmjet tij dhe Albin ...

VV e LDK assesi të merren vesh, takimi i mbrëmshëm nuk pati sukses
Mbrëmë, larg syrit të mediave, në periferi të Prishtinës, Lëvizja Vetëvendosje zhvilloi takim me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Kryetari i LVV-së, Albin Kurti me Glauk Konjufcën e Besnik Bislimin u takuan me liderin e ...
Indeks Online | 25-Jan-2020 18:54
Mbrëmë, larg syrit të mediave, në periferi të Prishtinës, Lëvizja Vetëvendosje zhvilloi takim me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Kryetari i LVV-së, Albin Kurti me Glauk Konjufcën e Besnik Bislimin u takuan me liderin e ...

Albulena Haxhiu mohon takimin LVV-LDK
Nënkryetarja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, ka mohuar takimet mes kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa. Ajo për klankosova tha se këto dy parti shumë shpejt do të takohen, por ...
Arbresh | 25-Jan-2020 18:41
Nënkryetarja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, ka mohuar takimet mes kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa. Ajo për klankosova tha se këto dy parti shumë shpejt do të takohen, por ...

Nuk ka takim ndërmjet Mustafës dhe Kurtit
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk ka planifikuar ndonjë takim për orët e mbrëmjes së sontme.Të pakten kështu konfirmojnë burimet brenda dy subjekteve politike, të përfshira në negociata për ...
AlbInfo | 25-Jan-2020 18:25
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk ka planifikuar ndonjë takim për orët e mbrëmjes së sontme.Të pakten kështu konfirmojnë burimet brenda dy subjekteve politike, të përfshira në negociata për ...

Haxhiu: Kurti e Mustafa nuk janë takuar
Nënkryetarja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu ka mohuar së është zhvilluar takim mes kryetarit të VV-së, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa. Ajo për Klan Kosova ka thënë se këto dy parti shumë shpejt do të ...
Aktuale.MK | 25-Jan-2020 18:18
Nënkryetarja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu ka mohuar së është zhvilluar takim mes kryetarit të VV-së, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa. Ajo për Klan Kosova ka thënë se këto dy parti shumë shpejt do të ...

Albin Kurti për Isa Mustafën më 2015: Kryepolici i rançit dhe Zajednicës
Shkruan Albin Kurti: Edhe në vitet e ’80-ta të shekullit të kaluar po të shkruhej parulla “Kosova Republikë” në pyjet e Prapashticës policia nuk do të tregonte zellin për të arrestuar të rinjtë shqiptarë sikurse që bëri ...
EkonomiaOnline | 25-Jan-2020 18:06
Shkruan Albin Kurti: Edhe në vitet e ’80-ta të shekullit të kaluar po të shkruhej parulla “Kosova Republikë” në pyjet e Prapashticës policia nuk do të tregonte zellin për të arrestuar të rinjtë shqiptarë sikurse që bëri ...

Deputeti Avdyli jep shenja se koalicioni VV-LDK do të arrihet
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, përmes një postimi në facebook ka dhënë hinte se mes LDK-së e VV-së, do të arrihet shpejt koalicioni. Ai madje ka shkruar se ky ndryshim, “po iu dhemb” PAN-it e ...
Gazeta Observer | 25-Jan-2020 18:06
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, përmes një postimi në facebook ka dhënë hinte se mes LDK-së e VV-së, do të arrihet shpejt koalicioni. Ai madje ka shkruar se ky ndryshim, “po iu dhemb” PAN-it e ...

Albulena Haxhiu: Kurti e Mustafa nuk janë takuar
Nënkryetarja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu ka mohuar së është zhvilluar takim mes kryetarit të VV-së, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa.
Kosova Press | 25-Jan-2020 18:01
Nënkryetarja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu ka mohuar së është zhvilluar takim mes kryetarit të VV-së, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa.

Deputetja e VV-së: Kurti e Mustafa s’janë në takim, besoj shpejt do të ketë
Vetëvendosje dhe LDK po vazhdojnë të mbajnë në terr informativ publikun për takimet që kanë nisur mbrëmë mes Albin Kurtit e Glauk Konjufcës. Albulena Haxhiu ka thënë se dy liderët e partive s’janë në takim por ka......
Zeri | 25-Jan-2020 18:01
Vetëvendosje dhe LDK po vazhdojnë të mbajnë në terr informativ publikun për takimet që kanë nisur mbrëmë mes Albin Kurtit e Glauk Konjufcës. Albulena Haxhiu ka thënë se dy liderët e partive s’janë në takim por ka......

A do të ketë takim VV dhe LDK sonte?
Ndonëse është pritur që sonte Albin Kurti dhe Isa Mustafa do të takohen përsëri për të diskutuar mundësinë për të bashkëqeverisje, duket se ata s’do të shihen në mbrëmbje, shkruan IndeksOnline. Një zyrtarë i lartë i ...
Indeks Online | 25-Jan-2020 17:56
Ndonëse është pritur që sonte Albin Kurti dhe Isa Mustafa do të takohen përsëri për të diskutuar mundësinë për të bashkëqeverisje, duket se ata s’do të shihen në mbrëmbje, shkruan IndeksOnline. Një zyrtarë i lartë i ...

Deputeti Avdyli jep shenja se koalicioni VV-LDK do të arrihet
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, përmes një postimi në facebook ka dhënë hinte se mes LDK-së e VV-së, do të arrihet shpejt koalicioni. Ai madje ka shkruar se ky ndryshim, “po iu dhemb” PAN-it e ...
Koha.net | 25-Jan-2020 17:56
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, përmes një postimi në facebook ka dhënë hinte se mes LDK-së e VV-së, do të arrihet shpejt koalicioni. Ai madje ka shkruar se ky ndryshim, “po iu dhemb” PAN-it e ...

Albulena Haxhiu mohon takimin VV-LDK
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do të vazhdojnë takimet e tyre së shpejti. Nëkryetarja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, ka mohuar takimet mes kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe atij të ...
Albportali | 25-Jan-2020 17:52
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do të vazhdojnë takimet e tyre së shpejti. Nëkryetarja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, ka mohuar takimet mes kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe atij të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved