ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/02/2020 22:58

Pas Shqipërisë, Presidenti i KiE viziton Maqedoninë e Veriut: Shumica e vendeve të BE duan një metodë të re zgjerimi

Pas Shqipërisë, Presidenti i KiE viziton Maqedoninë e Veriut: Shumica e vendeve të BE duan një metodë të re zgjerimi
Pas Shqipërisë, Presidenti i KiE Charles Michel ka vizituar Maqedoninë e Veriut ku është shprehur se shumica e vendeve të BE duan një metodologji të re të zgjerimit. Në fillim këtë e propozoi dhe Macron, i cili ishte ...
BalkanWeb | 25-Jan-2020 22:12
Pas Shqipërisë, Presidenti i KiE Charles Michel ka vizituar Maqedoninë e Veriut ku është shprehur se shumica e vendeve të BE duan një metodologji të re të zgjerimit. Në fillim këtë e propozoi dhe Macron, i cili ishte ...

?Michel: Hapja e negociatave me Shqipërinë dhe MV prioritet për Këshillin Evropian
Vizita ime këtu disa javë pasi fillova funksionin e kryetarit të Këshillit Evropian ka për qëllim që të japë porosi shumë të fuqishme se e ardhmja dhe fati i Maqedonisë së Veriut janë evropiane, se duhet të vazhdohet ...
Top Channel | 25-Jan-2020 18:18
Vizita ime këtu disa javë pasi fillova funksionin e kryetarit të Këshillit Evropian ka për qëllim që të japë porosi shumë të fuqishme se e ardhmja dhe fati i Maqedonisë së Veriut janë evropiane, se duhet të vazhdohet ...

Studimi i ESI: Vendet e Ballkanit Perëndimor do të mbeten jashtë BE-së, njësoj si Turqia
Se Bashkimi Europian do zgjerohej në Ballkanin Perëndimor dyshohej edhe para bllokimit të nisjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut nga Franca e Holanda. E nëse nuk ndryshohet metodologjia dhe ritmi i ...
GazetaTema | 25-Jan-2020 21:37
Se Bashkimi Europian do zgjerohej në Ballkanin Perëndimor dyshohej edhe para bllokimit të nisjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut nga Franca e Holanda. E nëse nuk ndryshohet metodologjia dhe ritmi i ...

Komisioneri për Zgjerimin në BE: Qëllimi përfundimtar, integrimi i plotë i Ballkanit Perëndimor
Komisioneri i BE-së për Politikën e Fqinjësisë Europiane dhe Negociatat e Zgjerimit, Olivér Várhelyi mbrojti fuqimisht nevojën që Shqipëria dhe Maqedonia Veriore të anëtarësohen në BE, duke folur në një intervistë ...
GazetaTema | 25-Jan-2020 13:51
Komisioneri i BE-së për Politikën e Fqinjësisë Europiane dhe Negociatat e Zgjerimit, Olivér Várhelyi mbrojti fuqimisht nevojën që Shqipëria dhe Maqedonia Veriore të anëtarësohen në BE, duke folur në një intervistë ...

Michel: Hapja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut prioritet për Këshillin Europian
Vizita ime këtu disa javë pasi fillova funksionin e kryetarit të Këshillit Europian ka për qëllim që të japë porosi shumë të fuqishme se e ardhmja dhe fati i Maqedonisë së Veriut është europian, se duhet të vazhdohet ...
GazetaTema | 25-Jan-2020 11:39
Vizita ime këtu disa javë pasi fillova funksionin e kryetarit të Këshillit Europian ka për qëllim që të japë porosi shumë të fuqishme se e ardhmja dhe fati i Maqedonisë së Veriut është europian, se duhet të vazhdohet ...

Ekspertët në Maqedoni: Shtyrja e metodologjisë, e pritshme
Shtyrja e prezantimit të metodologjisë së zgjerimit të BE-së nga ana e Komisionit Evropian, për njohësit e çështjeve evropiane ishte e pritshme. Për Ardita Abazin nga Instituti për Politikë Evropiane, ishin tejet ...
Telegrafi | 25-Jan-2020 18:25
Shtyrja e prezantimit të metodologjisë së zgjerimit të BE-së nga ana e Komisionit Evropian, për njohësit e çështjeve evropiane ishte e pritshme. Për Ardita Abazin nga Instituti për Politikë Evropiane, ishin tejet ...

?Michel: Hapja e negociatave me Shqipërinë dhe MV prioritet për Këshillin Evropian
Vizita ime këtu disa javë pasi fillova funksionin e kryetarit të Këshillit Evropian ka për qëllim që të japë porosi shumë të fuqishme se e ardhmja dhe fati i Maqedonisë së Veriut janë evropiane, se duhet të vazhdohet ...
Telegrafi | 25-Jan-2020 17:36
Vizita ime këtu disa javë pasi fillova funksionin e kryetarit të Këshillit Evropian ka për qëllim që të japë porosi shumë të fuqishme se e ardhmja dhe fati i Maqedonisë së Veriut janë evropiane, se duhet të vazhdohet ...

Studimi i ESI: Vendet e Ballkanit Perëndimor do të mbeten jashtë BE-së, njësoj si Turqia
Se Bashkimi Europian do zgjerohej në Ballkanin Perëndimor dyshohej edhe para bllokimit të nisjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut nga Franca e Holanda. E nëse nuk ndryshohet metodologjia dhe ritmi i ...
Lapsi | 25-Jan-2020 17:16
Se Bashkimi Europian do zgjerohej në Ballkanin Perëndimor dyshohej edhe para bllokimit të nisjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut nga Franca e Holanda. E nëse nuk ndryshohet metodologjia dhe ritmi i ...

Zaev-Michel: Të gjitha institucionet janë të motivuara për të vazhduar rrugën evropiane
Ne jemi shumë të motivuar për të vazhduar kursin evropian të shtetit, tha kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, i cili sot realizoi takim me Charles Michel, kryetarin e Këshillit Evropian. Në takim u diskutua për procesin e ...
Telegrafi | 25-Jan-2020 15:01
Ne jemi shumë të motivuar për të vazhduar kursin evropian të shtetit, tha kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, i cili sot realizoi takim me Charles Michel, kryetarin e Këshillit Evropian. Në takim u diskutua për procesin e ...

Mickoski takohet me kryetarin e Këshillit Evropian
Sot kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski realizoi takim me kryetarin e Këshillit Evropian, Sharl Mishel. Në takim u bisedua për perspektivën evropiane të vendit dhe atë që duhet të bëhet që Maqedonia të marrë ...
TetovaSot | 25-Jan-2020 22:54
Sot kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski realizoi takim me kryetarin e Këshillit Evropian, Sharl Mishel. Në takim u bisedua për perspektivën evropiane të vendit dhe atë që duhet të bëhet që Maqedonia të marrë ...

Samit i jashtëzakonshëm evropian për arritjen e një marrëveshjeje për buxhetin
Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel ftoi sot krerët e shteteve dhe qeverive të 27 shteteve anëtare në një samit të jashtëzakonshëm më 20 shkurt në Bruksel për të arritur në një marrëveshje mbi buxhetin e ...
TetovaSot | 25-Jan-2020 22:15
Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel ftoi sot krerët e shteteve dhe qeverive të 27 shteteve anëtare në një samit të jashtëzakonshëm më 20 shkurt në Bruksel për të arritur në një marrëveshje mbi buxhetin e ...

Samit i jashtëzakonshëm evropian për arritjen e një marrëveshjeje për buxhetin
Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel ftoi sot krerët e shteteve dhe qeverive të 27 shteteve anëtare në një samit të jashtëzakonshëm më 20 shkurt në Bruksel për të arritur në një marrëveshje mbi buxhetin e ...
Medial | 25-Jan-2020 21:44
Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel ftoi sot krerët e shteteve dhe qeverive të 27 shteteve anëtare në një samit të jashtëzakonshëm më 20 shkurt në Bruksel për të arritur në një marrëveshje mbi buxhetin e ...

Samit i jashtëzakonshëm evropian për arritjen e një marrëveshjeje për buxhetin
Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel ftoi sot krerët e shteteve dhe qeverive të 27 shteteve anëtare në një samit të jashtëzakonshëm më 20 shkurt në Bruksel për të arritur në një marrëveshje mbi buxhetin e ...
Gazeta Express | 25-Jan-2020 21:04
Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel ftoi sot krerët e shteteve dhe qeverive të 27 shteteve anëtare në një samit të jashtëzakonshëm më 20 shkurt në Bruksel për të arritur në një marrëveshje mbi buxhetin e ...

Mbahet samiti i jashtëzakonshëm evropian për marrëveshjen e buxhetit
Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel ftoi sot krerët e shteteve dhe qeverive të 27 shteteve anëtare, për mbajtjen e një sami të jashtëzakonshëm më 20 shkurt në Bruksel, për të arritur në një marrëveshje mbi ...
Kosova Press | 25-Jan-2020 19:41
Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel ftoi sot krerët e shteteve dhe qeverive të 27 shteteve anëtare, për mbajtjen e një sami të jashtëzakonshëm më 20 shkurt në Bruksel, për të arritur në një marrëveshje mbi ...

Ballkani Perëndimor dhe BE: Dominon aspirata eurointegruese
Studiues nga Maqedonia e Veriut, Shqipëria dhe Serbia pohojnë se në rajon është ende e lartë dëshira për t’u integruar në BE dhe administratat po përpiqen të arrijnë këtë, ndërsa tani pritet për t’u parë se si do të ...
Koha.mk | 25-Jan-2020 18:35
Studiues nga Maqedonia e Veriut, Shqipëria dhe Serbia pohojnë se në rajon është ende e lartë dëshira për t’u integruar në BE dhe administratat po përpiqen të arrijnë këtë, ndërsa tani pritet për t’u parë se si do të ...

Dedja: Pas Presidentit të KiE, së shpejti në Tiranë edhe Presidenti i PE
Zëvendësministri i Jashtëm, Sokol Dedja tha për “Vizion+” se vizita e Presidentit të Këshillit të Evropës, Charles Michel është një tregues për mbështetjen për hapjen e negociatave. Sipas tij, së shpejti në Shqipëri do ...
VizionPlus | 24-Jan-2020 20:42
Zëvendësministri i Jashtëm, Sokol Dedja tha për “Vizion+” se vizita e Presidentit të Këshillit të Evropës, Charles Michel është një tregues për mbështetjen për hapjen e negociatave. Sipas tij, së shpejti në Shqipëri do ...

?Michel: Hapja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, prioritet për Këshillin Evropian
Vizita ime këtu disa javë pasi fillova funksionin e kryetarit të Këshillit Evropian ka për qëllim që të japë porosi shumë të fuqishme se e ardhmja dhe fati i Maqedonisë së Veriut janë evropiane, se duhet të vazhdohet ...
EkonomiaOnline | 25-Jan-2020 18:18
Vizita ime këtu disa javë pasi fillova funksionin e kryetarit të Këshillit Evropian ka për qëllim që të japë porosi shumë të fuqishme se e ardhmja dhe fati i Maqedonisë së Veriut janë evropiane, se duhet të vazhdohet ...

Shtetet e Ballkanit do të mbesin jashtë BE-së si Turqia
Se Bashkimi Europian do zgjerohej në Ballkanin Perëndimor dyshohej edhe para bllokimit të nisjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut nga Franca e Holanda. E nëse nuk ndryshohet metodologjia dhe ritmi i ...
Arbresh | 25-Jan-2020 18:06
Se Bashkimi Europian do zgjerohej në Ballkanin Perëndimor dyshohej edhe para bllokimit të nisjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut nga Franca e Holanda. E nëse nuk ndryshohet metodologjia dhe ritmi i ...

?Ambasadori i BE-së në Tiranë: Zgjerimi është përparësi për BE-në
Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca ka përcjellë Presidentin e Këshillit Evropian, Charles Michel, i cili takoi kryeministrin Edi Rama, ku folën për Konferencën e Donatorëve dhe procesin e hapjes së ...
Telegrafi | 24-Jan-2020 21:48
Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca ka përcjellë Presidentin e Këshillit Evropian, Charles Michel, i cili takoi kryeministrin Edi Rama, ku folën për Konferencën e Donatorëve dhe procesin e hapjes së ...

Ekspertët: Shtyrja e metodologjisë, e pritshme
Shtyrja e prezantimit të metodologjisë së zgjerimit të BE-së nga ana e Komisionit Evropian, për njohësit e çështjeve evropiane ishte e pritshme. Për Ardita Abazin nga Instituti për Politikë Evropiane, ishin tejet ...
Albportali | 25-Jan-2020 17:47
Shtyrja e prezantimit të metodologjisë së zgjerimit të BE-së nga ana e Komisionit Evropian, për njohësit e çështjeve evropiane ishte e pritshme. Për Ardita Abazin nga Instituti për Politikë Evropiane, ishin tejet ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved