ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/02/2020 05:07

Nga Kina, koronavirusi mbërrin në Europë? Dyshime për një rast në Bari, të tjera në Britani. Kina ‘anulon’ Vitin e Ri, izolohen 4 qytete

Nga Kina, koronavirusi mbërrin në Europë? Dyshime për një rast në Bari, të tjera në Britani. Kina ‘anulon’ Vitin e Ri, izolohen 4 qytete
Viktimat e koronavirusit në Kinë kanë shkuar në 25, ndërsa rastet e personave të infektuar janë 616. Virologët kanë identifikuar se si erdhi te njerëzit virusi 2019-nCoV. Ka pasur një transmetim të parë nga lakuriqët e ...
BalkanWeb | 23-Jan-2020 21:14
Viktimat e koronavirusit në Kinë kanë shkuar në 25, ndërsa rastet e personave të infektuar janë 616. Virologët kanë identifikuar se si erdhi te njerëzit virusi 2019-nCoV. Ka pasur një transmetim të parë nga lakuriqët e ...

Kina izolon tre qytete për shkak të virusit të ri
Qeveria kineze izoloi të enjten tre qytete me një popullsi prej 20 milionë banorësh, një veprim i pashembullt me qëllimin për të mos lejuar përhapjen e mëtejshme të një virusi vdekjeprurës që është përhapur edhe në disa ...
GazetaTema | 23-Jan-2020 22:28
Qeveria kineze izoloi të enjten tre qytete me një popullsi prej 20 milionë banorësh, një veprim i pashembullt me qëllimin për të mos lejuar përhapjen e mëtejshme të një virusi vdekjeprurës që është përhapur edhe në disa ...

Supa me lakuriq nate, ajo që përhapi Koronavirusin e frikshëm?
Virusi vdekjeprurës koronavirus, i cili ka vrarë deri tani 17 persona, mund të jetë përhapur nga një supë me lakuriq nate, një pjatë shumë popullore në qytetin kinez të Wuhanit. Ekspertët mendojnë se këto kafshë mund të ...
GazetaTema | 23-Jan-2020 21:04
Virusi vdekjeprurës koronavirus, i cili ka vrarë deri tani 17 persona, mund të jetë përhapur nga një supë me lakuriq nate, një pjatë shumë popullore në qytetin kinez të Wuhanit. Ekspertët mendojnë se këto kafshë mund të ...

Virusi vrasës kinez, OBSH mund të shpallë sot emergjencën globale
Organizata Botërore e Shëndetësisë do të vendosë sot nëse duhet shpallur emergjenca globale, lidhur me përhapjen e virusit të ri përtej Kinës. Nëse diçka e tillë miratohet, do të jetë emergjenca e gjashtë ndërkombëtare ...
GazetaTema | 23-Jan-2020 20:55
Organizata Botërore e Shëndetësisë do të vendosë sot nëse duhet shpallur emergjenca globale, lidhur me përhapjen e virusit të ri përtej Kinës. Nëse diçka e tillë miratohet, do të jetë emergjenca e gjashtë ndërkombëtare ...

Në aeroportin e Shkupit, virusi “luftohet” me materiale informative
Autoritetet vendore thanë se në Aeroportin e Shkupit do të vendosen materiale informative për të gjithë udhëtarët, e posaçërisht për ata që udhëtojnë drejt Kinës. Sipas tyre situata është nën kontroll dhe për momentin ...
Top Channel | 23-Jan-2020 19:18
Autoritetet vendore thanë se në Aeroportin e Shkupit do të vendosen materiale informative për të gjithë udhëtarët, e posaçërisht për ata që udhëtojnë drejt Kinës. Sipas tyre situata është nën kontroll dhe për momentin ...

Masa sigurie në Pekin/ Anulohen kremtimet për vitin e ri, njerëzit po blejnë ilaçe
Përhapja e një virusi të ri në Kinë nuk është një gjë e pazakontë. Me eksperienca të tilla si përhapja e sars në vitin 2003, në Pekin po merren masa, por koronavirus ka prekur festimet për vitin e ri kinez.
Top Channel | 23-Jan-2020 16:16
Përhapja e një virusi të ri në Kinë nuk është një gjë e pazakontë. Me eksperienca të tilla si përhapja e sars në vitin 2003, në Pekin po merren masa, por koronavirus ka prekur festimet për vitin e ri kinez.

Asnjë kontroll në aeroport/ Te “Nënë Tereza”, nuk bëhen verifikime për udhëtarët nga Kina
Aeroportet e shteteve europiane të cilat kanë linja direkte fluturimi me Kinën, kanë filluar kontrollin e pasagjerëve kinezë të cilët vijnë nga provincat e prekura nga Koronavirusi.
Top Channel | 23-Jan-2020 16:16
Aeroportet e shteteve europiane të cilat kanë linja direkte fluturimi me Kinën, kanë filluar kontrollin e pasagjerëve kinezë të cilët vijnë nga provincat e prekura nga Koronavirusi.

Çfarë dihet për virusin e ri nga Kina?
Pasi filloi përhapja e një virusi të ri brenda dhe jashtë Kinës, zyrtarët e shëndetësisë po përpiqen ta ndalin atë. Por, virusi është kaq i ri, sa që nuk dihet shumë për të. Zëri i Amerikës bëri një përmbledhje të ...
GazetaTema | 23-Jan-2020 17:58
Pasi filloi përhapja e një virusi të ri brenda dhe jashtë Kinës, zyrtarët e shëndetësisë po përpiqen ta ndalin atë. Por, virusi është kaq i ri, sa që nuk dihet shumë për të. Zëri i Amerikës bëri një përmbledhje të ...

Video/ Wuhan, auto-pompa shpërndan dezinfektues në rrugët e qytetit në karantinë
Rrugë të shkreta dhe një kamion që shpërndan dezinfektues. Kështu shfaqet Wuhan, qyteti kinez me 11 milion banorë, i cili është vendosur në karantinë. Pikërisht nga ky qytet vijnë 90% e rasteve të koronavirusit të ...
BalkanWeb | 23-Jan-2020 13:39
Rrugë të shkreta dhe një kamion që shpërndan dezinfektues. Kështu shfaqet Wuhan, qyteti kinez me 11 milion banorë, i cili është vendosur në karantinë. Pikërisht nga ky qytet vijnë 90% e rasteve të koronavirusit të ...

Virusi kinez shkon deri në Britani? 4 persona shtrohen në spital
Katër persona, që mund të jenë viktimat e para të koronavirusit në Britani, janë dërguar në spital me simptoma të ngjashme me gripin. Pacientët e paidentifikuar besohet se kanë fluturuar nga Ëuhan në Londër dhe dyshohet ...
VizionPlus | 23-Jan-2020 16:14
Katër persona, që mund të jenë viktimat e para të koronavirusit në Britani, janë dërguar në spital me simptoma të ngjashme me gripin. Pacientët e paidentifikuar besohet se kanë fluturuar nga Ëuhan në Londër dhe dyshohet ...

17 milionë kinez në izolim nga virusi, anulohet festa e Vitit të Ri
Autoritetet kineze kanë shtuar masat për të parandaluar përhapjen e virusit të ri, nga i cili deri më tani kanë vdekur 17 persona dhe janë infektuar më shumë se 600 të tjerë. Qyteti Vuhan dhe Huangang me një popullsi ...
VizionPlus | 23-Jan-2020 15:50
Autoritetet kineze kanë shtuar masat për të parandaluar përhapjen e virusit të ri, nga i cili deri më tani kanë vdekur 17 persona dhe janë infektuar më shumë se 600 të tjerë. Qyteti Vuhan dhe Huangang me një popullsi ...

‘Kyçet’ dhe qyteti i dytë prej koronavirusit në Kinë, 19 milion banorë pa shërbime transporti
KINË Pas Wuhan edhe në qytetin 50 kilometër larg tij, Huanggang është pezulluar transporti publik për shkak të rrezikut të transmetimit të virusit korona. CNN raporton se 19 milion banorë janë pa shërbim transporti ...
BalkanWeb | 23-Jan-2020 12:40
KINË Pas Wuhan edhe në qytetin 50 kilometër larg tij, Huanggang është pezulluar transporti publik për shkak të rrezikut të transmetimit të virusit korona. CNN raporton se 19 milion banorë janë pa shërbim transporti ...

OBSH-ja pritet të vendosë gjendjen e emergjencës ndërkombëtare: Gjarpërinjtë bartës të virusit në Kinë?
OBSH-ja pritet të vendosë a duhet shpallur gjendja e emergjencës ndërkombëtare rreth epidemisë në Kinë që deri tani ka vrarë të paktën 25 persona. Zbulime të reja tregojnë shtresat që nuk po i mbijetojnë sëmundjes dhe ...
GazetaTema | 23-Jan-2020 12:58
OBSH-ja pritet të vendosë a duhet shpallur gjendja e emergjencës ndërkombëtare rreth epidemisë në Kinë që deri tani ka vrarë të paktën 25 persona. Zbulime të reja tregojnë shtresat që nuk po i mbijetojnë sëmundjes dhe ...

Çfarë dihet për virusin e ri nga Kina?
Pasi filloi përhapja e një virusi të ri brenda dhe jashtë Kinës, zyrtarët e shëndetësisë po përpiqen ta ndalin atë. Por, virusi është kaq i ri, sa që nuk dihet shumë për të. Zëri i Amerikës bëri një përmbledhje të ...
Medial | 24-Jan-2020 01:08
Pasi filloi përhapja e një virusi të ri brenda dhe jashtë Kinës, zyrtarët e shëndetësisë po përpiqen ta ndalin atë. Por, virusi është kaq i ri, sa që nuk dihet shumë për të. Zëri i Amerikës bëri një përmbledhje të ...

Në tregun kinez ku lindi virusi vdekjeprurës pihej edhe supa me lakuriq nate
Kina dhe mbarë bota janë përfshirë nga frika e përhapjes së virusit vdekjeprurës. Pamjet e një gruaje kineze duke ngrënë një lakuriq të tërë në një restorant, janë bërë virale pasi vendi është shkatërruar nga një virus ...
Gazeta Express | 23-Jan-2020 23:26
Kina dhe mbarë bota janë përfshirë nga frika e përhapjes së virusit vdekjeprurës. Pamjet e një gruaje kineze duke ngrënë një lakuriq të tërë në një restorant, janë bërë virale pasi vendi është shkatërruar nga një virus ...

Virusi i ri, konfirmohen 17 viktima dhe mbi 570 persona të infektuar
mapo.al Ka arritur në 17 viktima bilanci i epidemisë së pneumonisë nga virusi i ri që është shfaqur në Kinë. Deri tani, janë konfirmuar mbi 570 raste të personave te infektuar me këtë virus. Autoritetet njoftuan mbrëmë ...
Mapo | 23-Jan-2020 10:06
mapo.al Ka arritur në 17 viktima bilanci i epidemisë së pneumonisë nga virusi i ri që është shfaqur në Kinë. Deri tani, janë konfirmuar mbi 570 raste të personave te infektuar me këtë virus. Autoritetet njoftuan mbrëmë ...

Virusi vdekjeprurës përhapet në 10 shtete, Evropa mban frymën nga frika
Virusi vdekjeprurës që po përhapet në të gjithë Azinë është shumë më ngjitës sesa mendohej më parë dhe dikush që është i infektuar mund ta përhap atë me vetëm një kollë të thjeshtë ose teshtitje, thonë shkencëtarët. 17 ...
TetovaSot | 23-Jan-2020 23:14
Virusi vdekjeprurës që po përhapet në të gjithë Azinë është shumë më ngjitës sesa mendohej më parë dhe dikush që është i infektuar mund ta përhap atë me vetëm një kollë të thjeshtë ose teshtitje, thonë shkencëtarët. 17 ...

Virusi vdekjeprurës përhapet në 10 shtete, Evropa mban frymën nga frika
Virusi vdekjeprurës që po përhapet në të gjithë Azinë është shumë më ngjitës sesa mendohej më parë dhe dikush që është i infektuar mund ta përhap atë me vetëm një kollë të thjeshtë ose teshtitje, thonë shkencëtarët. 17 ...
Medial | 23-Jan-2020 23:08
Virusi vdekjeprurës që po përhapet në të gjithë Azinë është shumë më ngjitës sesa mendohej më parë dhe dikush që është i infektuar mund ta përhap atë me vetëm një kollë të thjeshtë ose teshtitje, thonë shkencëtarët. 17 ...

Virusi vdekjeprurës përhapet në 10 shtete, Evropa mban frymën nga frika
Virusi vdekjeprurës që po përhapet në të gjithë Azinë është shumë më ngjitës sesa mendohej më parë dhe dikush që është i infektuar mund ta përhap atë me vetëm një kollë të thjeshtë ose teshtitje, thonë shkencëtarët. 17 ...
Gazeta Express | 23-Jan-2020 22:51
Virusi vdekjeprurës që po përhapet në të gjithë Azinë është shumë më ngjitës sesa mendohej më parë dhe dikush që është i infektuar mund ta përhap atë me vetëm një kollë të thjeshtë ose teshtitje, thonë shkencëtarët. 17 ...

Po zhvillohet vaksina kundër virusit të ri në Kinë, nevojiten vite para përdorimit
Shkencëtarët amerikanë tashmë janë duke punuar në zhvillimin e një vaksine kundër koronavirusit të ri që ka vrarë 17 persona në Kinë, nga ku e ka origjinën, si dhe është përhapur në pesë vende të tjera. Një shpërthim i ...
Klan Kosova | 23-Jan-2020 22:06
Shkencëtarët amerikanë tashmë janë duke punuar në zhvillimin e një vaksine kundër koronavirusit të ri që ka vrarë 17 persona në Kinë, nga ku e ka origjinën, si dhe është përhapur në pesë vende të tjera. Një shpërthim i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved