ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/02/2020 00:50

Tërmet në Resnjë

Tërmet në Resnjë
Sonte, në ora 20:01, në Resnjë është regjistruar tërmet me forcë 3 shkallë sipas Rihterit. Epiqendra është ndodhur në veri perëndim të Demir Hisarit dhe ka qenë në thellësi prej 5 kilometrash. /Telegrafi/
Telegrafi | 31-Aug-2017 21:39
Sonte, në ora 20:01, në Resnjë është regjistruar tërmet me forcë 3 shkallë sipas Rihterit. Epiqendra është ndodhur në veri perëndim të Demir Hisarit dhe ka qenë në thellësi prej 5 kilometrash. /Telegrafi/

Rikthehen lëkundjet e tërmetit në juglindje
Një tërmet eshte ndjere pak minuta me pare ne qytetin e Korçës. Lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3.5 i shkallës Rihter, ndërsa epiqendra e tyre ishte 14 km në verilindje të Ersekës dhe 22 km ne jug te Korçës ndërsa ...
VizionPlus | 23-Jan-2020 19:01
Një tërmet eshte ndjere pak minuta me pare ne qytetin e Korçës. Lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3.5 i shkallës Rihter, ndërsa epiqendra e tyre ishte 14 km në verilindje të Ersekës dhe 22 km ne jug te Korçës ndërsa ...

Lëkundje tërmeti në vend, ku ishte epiqendra
mapo.al Një lëkundje tërmeti është regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm. IGJEUM bën me dije se tërmeti është regjistruar 8 Km në Perëndim të Leskovikut. Për fat magnituda e goditjes ka qenë e vogël, vetëm ...
Mapo | 12-Apr-2019 09:29
mapo.al Një lëkundje tërmeti është regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm. IGJEUM bën me dije se tërmeti është regjistruar 8 Km në Perëndim të Leskovikut. Për fat magnituda e goditjes ka qenë e vogël, vetëm ...

Lëkundje tërmeti në Juglindje të vendit, ja ku ishte epiqendra
Lëkundje të tjera tërmeti në vend. Sipas informacioneve nga EMSC tërmeti me magnitudë 3.2 është ndjerë në orën 17:57 dhe epiqendra ka qenë 12 km në verilindje të Ersekës. Lëkundjet janë ndjerë në gjithë rrethin e ...
BalkanWeb | 23-Jan-2020 18:08
Lëkundje të tjera tërmeti në vend. Sipas informacioneve nga EMSC tërmeti me magnitudë 3.2 është ndjerë në orën 17:57 dhe epiqendra ka qenë 12 km në verilindje të Ersekës. Lëkundjet janë ndjerë në gjithë rrethin e ...

Pamje apokaliptike nga tërmeti 5.4 ballësh në Turqi
Ditën e djeshme një tërmet me magnitutë 5.4 ballë të shkalles Rihter ka përfshirë Turqinë perëndimore, por fatmirësisht përveç panikut të shkaktuar nuk ka kaluar në dëme materiale apo persona të lënduar. Ndërkohë, ditën ...
Lajminet | 23-Jan-2020 23:51
Ditën e djeshme një tërmet me magnitutë 5.4 ballë të shkalles Rihter ka përfshirë Turqinë perëndimore, por fatmirësisht përveç panikut të shkaktuar nuk ka kaluar në dëme materiale apo persona të lënduar. Ndërkohë, ditën ...

Pamje apokaliptike nga tërmeti 5.4 ballësh në Turqi
Turqia është goditur këtë të mërkurë nga disa tërmete relativisht të fuqishme, të cilat kanë vazhduar edhe gjatë ditës të sotme. Ditën e djeshme një tërmet me magnitutë 5.4 ballë të shkalles Rihter ka përfshirë Turqinë ...
InFokusi | 23-Jan-2020 23:20
Turqia është goditur këtë të mërkurë nga disa tërmete relativisht të fuqishme, të cilat kanë vazhduar edhe gjatë ditës të sotme. Ditën e djeshme një tërmet me magnitutë 5.4 ballë të shkalles Rihter ka përfshirë Turqinë ...

Pamje apokaliptike nga tërmeti 5.4 ballësh në Turqi
Turqia është goditur këtë të mërkurë nga disa tërmete relativisht të fuqishme, të cilat kanë vazhduar edhe gjatë ditës të sotme. Ditën e djeshme një tërmet me magnitutë 5.4 ballë të shkalles Rihter ka përfshirë Turqinë ...
Gazeta Express | 23-Jan-2020 23:17
Turqia është goditur këtë të mërkurë nga disa tërmete relativisht të fuqishme, të cilat kanë vazhduar edhe gjatë ditës të sotme. Ditën e djeshme një tërmet me magnitutë 5.4 ballë të shkalles Rihter ka përfshirë Turqinë ...

Tërmet në Maqedoninë e Veriut, ja ku ishte epiqendra
Tërmet prej 2.5 ballë është regjistruar sot me një epiqendër 4 kilometra larg Grnçari, ose 12 kilometra prej Resnjës. Tërmeti ishte me thëllësi prej dy kilometrave. Në Shqipërinë fqinjë sot kishte tërmet prej 3.3. ...
TetovaSot | 23-Jan-2020 22:18
Tërmet prej 2.5 ballë është regjistruar sot me një epiqendër 4 kilometra larg Grnçari, ose 12 kilometra prej Resnjës. Tërmeti ishte me thëllësi prej dy kilometrave. Në Shqipërinë fqinjë sot kishte tërmet prej 3.3. ...

Tërmet në Maqedoninë e Veriut, ja ku ishte epiqendra
Tërmet prej 2.5 ballë është regjistruar sot me një epiqendër 4 kilometra larg Grnçari, ose 12 kilometra prej Resnjës. Tërmeti ishte me thëllësi prej dy kilometrave. Në Shqipërinë fqinjë sot kishte tërmet prej 3.3. ...
Aktuale.MK | 23-Jan-2020 22:15
Tërmet prej 2.5 ballë është regjistruar sot me një epiqendër 4 kilometra larg Grnçari, ose 12 kilometra prej Resnjës. Tërmeti ishte me thëllësi prej dy kilometrave. Në Shqipërinë fqinjë sot kishte tërmet prej 3.3. ...

Lëkundje tërmeti me magnitudë 3.2 ballë , ja ku ishte epiqendra
Para pak minutash janë nderë lekundje tërmeti në juglindje të vendit. Sipas informacioneve nga EMSC tërmeti me magnitudë 3.2 është ndjerë në orën 17:57 dhe epiqendra ka qenë 12 km në verilindje të Ersekës. Lëkundjet ...
Telegraf | 23-Jan-2020 18:21
Para pak minutash janë nderë lekundje tërmeti në juglindje të vendit. Sipas informacioneve nga EMSC tërmeti me magnitudë 3.2 është ndjerë në orën 17:57 dhe epiqendra ka qenë 12 km në verilindje të Ersekës. Lëkundjet ...

Tërmet në Resnjë të Maqedonisë
Tërmeti me madhësi 2.5 ballë është regjistruar sot me një epiqendër 4 kilometra larg Grnçari, ose 12 kilometra prej Resnjës. Tërmeti ishte me thëllësi prej dy kilometrave. Në Shqipërinë fqinjë sot kishte tërmet prej ...
Arbresh | 23-Jan-2020 21:22
Tërmeti me madhësi 2.5 ballë është regjistruar sot me një epiqendër 4 kilometra larg Grnçari, ose 12 kilometra prej Resnjës. Tërmeti ishte me thëllësi prej dy kilometrave. Në Shqipërinë fqinjë sot kishte tërmet prej ...

Tërmet në Resnjë të Maqedonisë
Një tërmet me intensitet prej 3-4 ballësh sipas Shkallës Makrosizmike Evropiane është ndjerë mbrëmë në Resnjë dhe rrethinë.
Kosova Press | 01-Sep-2017 11:44
Një tërmet me intensitet prej 3-4 ballësh sipas Shkallës Makrosizmike Evropiane është ndjerë mbrëmë në Resnjë dhe rrethinë.

Lëkundjet e tërmetit zhvendosen në juglindje të vendit
Një lëkundje tërmeti është ndjerë disa minuta më parë në juglindje të vendit. Mësohet se, tërmeti me magnitudë 3.3 ballë e kishte epiqendrën në Ersekë./K.C/dritare.net
Dritare | 23-Jan-2020 20:43
Një lëkundje tërmeti është ndjerë disa minuta më parë në juglindje të vendit. Mësohet se, tërmeti me magnitudë 3.3 ballë e kishte epiqendrën në Ersekë./K.C/dritare.net

Sërish lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra
Lëkundje të tjera tërmeti në vend. Sipas informacioneve nga EMSC tërmeti me magnitudë 3.2 është ndjerë në orën 17:57 dhe epiqendra ka qenë 12 km në verilindje të Ersekës. Lëkundjet janë ndjerë në gjithë rrethin e ...
TetovaSot | 23-Jan-2020 20:43
Lëkundje të tjera tërmeti në vend. Sipas informacioneve nga EMSC tërmeti me magnitudë 3.2 është ndjerë në orën 17:57 dhe epiqendra ka qenë 12 km në verilindje të Ersekës. Lëkundjet janë ndjerë në gjithë rrethin e ...

Pamje apo kaliptike, gjatë tërmetit 5.4 ballësh në Turqi (Video)
Turqia është god itur këtë të mërkurë nga disa tërmete relativisht të fuqishme, të cilat kanë vazhduar edhe gjatë ditës të sotme. Ditën e djeshme një tërmet me magnitutë 5.4 ballë të shkalles rihter ka përfshirë Turqinë ...
Koha.mk | 23-Jan-2020 19:24
Turqia është god itur këtë të mërkurë nga disa tërmete relativisht të fuqishme, të cilat kanë vazhduar edhe gjatë ditës të sotme. Ditën e djeshme një tërmet me magnitutë 5.4 ballë të shkalles rihter ka përfshirë Turqinë ...

Tërmet 3.2 ballë, epiqendra në Ersekë
Lëkundje të tjera tërmeti në vend. Sipas informacioneve nga EMSC tërmeti me magnitudë 3.2 është ndjerë në orën 17:57 dhe epiqendra ka qenë 12 km në verilindje të Ersekës. Lëkundjet janë ndjerë në gjithë rrethin e ...
Lapsi | 23-Jan-2020 18:34
Lëkundje të tjera tërmeti në vend. Sipas informacioneve nga EMSC tërmeti me magnitudë 3.2 është ndjerë në orën 17:57 dhe epiqendra ka qenë 12 km në verilindje të Ersekës. Lëkundjet janë ndjerë në gjithë rrethin e ...

Rikthehen lëkundjet e tërmetit në juglindje
Një tërmet eshte ndjere pak minuta me pare ne qytetin e Korçës. Lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3.5 i shkallës Rihter, ndërsa epiqendra e tyre ishte 14 km në verilindje të Ersekës dhe 22 km ne jug te Korçës ndërsa ...
Medial | 23-Jan-2020 19:12
Një tërmet eshte ndjere pak minuta me pare ne qytetin e Korçës. Lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3.5 i shkallës Rihter, ndërsa epiqendra e tyre ishte 14 km në verilindje të Ersekës dhe 22 km ne jug te Korçës ndërsa ...

Video/ Pamje apo kaliptike, gjatë tërmetit 5.4 ballësh në Turqi
Turqia është god itur këtë të mërkurë nga disa tërmete relativisht të fuqishme, të cilat kanë vazhduar edhe gjatë ditës të sotme. Ditën e djeshme një tërmet me magnitutë 5.4 ballë të shkalles rihter ka përfshirë Turqinë ...
Lexo | 23-Jan-2020 19:07
Turqia është god itur këtë të mërkurë nga disa tërmete relativisht të fuqishme, të cilat kanë vazhduar edhe gjatë ditës të sotme. Ditën e djeshme një tërmet me magnitutë 5.4 ballë të shkalles rihter ka përfshirë Turqinë ...

Shqipëria nuk gjen paqe, përsëri goditet nga tërmeti
Shqipëria është goditur përsëri nga tërmeti. Lëkundje tërmeti janë regjistruar këtë pasdite në Juglindje të Shqipërisë. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, lëkundjet janë regjistruar me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter, ...
Gazeta Observer | 23-Jan-2020 18:54
Shqipëria është goditur përsëri nga tërmeti. Lëkundje tërmeti janë regjistruar këtë pasdite në Juglindje të Shqipërisë. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, lëkundjet janë regjistruar me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter, ...

Shqipëria nuk gjen paqe, përsëri goditet nga tërmeti
Lëkundje tërmeti janë regjistruar këtë pasdite në Juglindje të Shqipërisë. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, lëkundjet janë regjistruar me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter, 20 km në jug të Korçës. Siç raportojnë ...
Lajminet | 23-Jan-2020 18:48
Lëkundje tërmeti janë regjistruar këtë pasdite në Juglindje të Shqipërisë. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, lëkundjet janë regjistruar me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter, 20 km në jug të Korçës. Siç raportojnë ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved