ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/02/2020 01:30

Meta në Forumin Botëror për Holokaustin: Antisemitizmi duhet të luftohet nëpërmjet edukimit

Meta në Forumin Botëror për Holokaustin: Antisemitizmi duhet të luftohet nëpërmjet edukimit
mapo.al Presidenti i Republikës, Ilir Meta mori pjesë sot në Forumin e Pestë Botëror për Holokaustin, me ftesë të Presidentit të Izraelit, Reuven Rivlin. Presidenti meta gjatë fjalës së tij në këtë Forum botëror ...
Mapo | 23-Jan-2020 20:19
mapo.al Presidenti i Republikës, Ilir Meta mori pjesë sot në Forumin e Pestë Botëror për Holokaustin, me ftesë të Presidentit të Izraelit, Reuven Rivlin. Presidenti meta gjatë fjalës së tij në këtë Forum botëror ...

Meta në Forumin e Pestë Botëror për Holokaustin: Antisemitizmi duhet të luftohet përmes edukimit, promovimit të dialogut, respektit dhe mirëkuptimit të ndërsjellë
JERUZALEM Presidenti i Republikës Ilir Meta mori pjesë sot në Forumin e Pestë Botëror për Holokaustin, me ftesë të Presidentit të Izraelit, Reuven Rivlin. Ky Forum udhëheqësish botërorë që u mbajt më 22-23 janar 2020 në ...
BalkanWeb | 23-Jan-2020 19:31
JERUZALEM Presidenti i Republikës Ilir Meta mori pjesë sot në Forumin e Pestë Botëror për Holokaustin, me ftesë të Presidentit të Izraelit, Reuven Rivlin. Ky Forum udhëheqësish botërorë që u mbajt më 22-23 janar 2020 në ...

Frank Shkreli: 75-vjetori i çlirimit të kampit nazist të përqendrimit dhe të shfarosjes — Auschwitz
Nga Frank Shkreli* Ish-Drejtor i VOA-s për Euro-Azinë Të enjten me 23 Janar, 2020, mbi 40 udhëheqës botërorë udhëtuan për në Izrael, për të përkujtuar 75-vjetorin e çlirimit të kampit të përqendrimit nazist në ...
Telegraf | 24-Jan-2020 00:46
Nga Frank Shkreli* Ish-Drejtor i VOA-s për Euro-Azinë Të enjten me 23 Janar, 2020, mbi 40 udhëheqës botërorë udhëtuan për në Izrael, për të përkujtuar 75-vjetorin e çlirimit të kampit të përqendrimit nazist në ...

Presidenti Meta për Holokaustin: Antisemitizmi duhet të luftohet përmes edukimit
Presidenti Ilir Meta mori pjesë sot në Forumin e Pestë Botëror për Holokaustin, me ftesë të Presidentit të Izraelit, Reuven Rivlin. Ky Forum u mbajt më 22-23 janar 2020 në qendrën përkujtimore të muzeut të Yad Vashemit ...
VizionPlus | 23-Jan-2020 22:07
Presidenti Ilir Meta mori pjesë sot në Forumin e Pestë Botëror për Holokaustin, me ftesë të Presidentit të Izraelit, Reuven Rivlin. Ky Forum u mbajt më 22-23 janar 2020 në qendrën përkujtimore të muzeut të Yad Vashemit ...

Presidenti Meta takon Kryetarin e Parlamentit të Izraelit: Antisemitizmi nuk ka vend në shoqëritë tona
Presidenti i Republikës Ilir Meta u prit sot me nderime të veçanta në një takim të përzemërt nga Kryetari i Parlamentit të Izraelit (Knesset), Yuli Edelstein. Presidenti Meta pasi shprehu kënaqësinë që viziton Izraelin ...
BalkanWeb | 23-Jan-2020 19:01
Presidenti i Republikës Ilir Meta u prit sot me nderime të veçanta në një takim të përzemërt nga Kryetari i Parlamentit të Izraelit (Knesset), Yuli Edelstein. Presidenti Meta pasi shprehu kënaqësinë që viziton Izraelin ...

Presidenti Meta: Krenar që Shqipëria nuk dorëzoi asnjë hebre, Holokausti premtim për një të ardhme më të mirë
Presidenti Ilir Meta, duke shprehur kënaqësinë e tij për pjesëmarrjen në Forumin e Pestë Botëror për Holokaustin, shkruan ndër të tjera se: ‘Populli shqiptar, ndihet sot krenar, jo vetëm se nuk u dorëzoi nazistëve asnjë ...
Telegraf | 23-Jan-2020 20:37
Presidenti Ilir Meta, duke shprehur kënaqësinë e tij për pjesëmarrjen në Forumin e Pestë Botëror për Holokaustin, shkruan ndër të tjera se: ‘Populli shqiptar, ndihet sot krenar, jo vetëm se nuk u dorëzoi nazistëve asnjë ...

Meta në Izrael, pritet me nderime të veçanta nga kryetari i Parlamentit
mapo.al Presidenti i Republikës, Ilir Meta u prit sot me nderime të veçanta në një takim të përzemërt nga Kryetari i Parlamentit të Izraelit (Knesset), Yuli Edelstein. Presidenti Meta pasi shprehu kënaqësinë që viziton ...
Mapo | 23-Jan-2020 19:03
mapo.al Presidenti i Republikës, Ilir Meta u prit sot me nderime të veçanta në një takim të përzemërt nga Kryetari i Parlamentit të Izraelit (Knesset), Yuli Edelstein. Presidenti Meta pasi shprehu kënaqësinë që viziton ...

Presidenti Meta mes 45 liderëve botërorë në Forumin për Holokaustin: Antisemitizmi të luftohet përmes edukimit dhe dialogut
Presidenti i Republikës Sh.T.Z. Ilir Meta mori pjesë sot në Forumin e Pestë Botëror për Holokaustin, me ftesë të Presidentit të Izraelit, Sh.T.Z Reuven Rivlin. Ky Forum udhëheqësish botërorë që u mbajt më 22-23 janar ...
Telegraf | 23-Jan-2020 19:47
Presidenti i Republikës Sh.T.Z. Ilir Meta mori pjesë sot në Forumin e Pestë Botëror për Holokaustin, me ftesë të Presidentit të Izraelit, Sh.T.Z Reuven Rivlin. Ky Forum udhëheqësish botërorë që u mbajt më 22-23 janar ...

Izrael, ceremoni në përkujtim të holokaustit
Në Izrael këtë të enjte dhjetëra udhëheqës botërorë u mblodhën në një ceremoni në kujtim të Holokaustit e cila shërbeu gjithashtu si paralajmërim për një rritje të antisemitizmit. Gjatë Forumit Botëror të Holokaustit u ...
VizionPlus | 23-Jan-2020 18:14
Në Izrael këtë të enjte dhjetëra udhëheqës botërorë u mblodhën në një ceremoni në kujtim të Holokaustit e cila shërbeu gjithashtu si paralajmërim për një rritje të antisemitizmit. Gjatë Forumit Botëror të Holokaustit u ...

‘Kemi shumë për të mësuar nga ju’, Meta pritet nga kryeparlamentari izraelit: Mirënjohës për mbështetjen mbreslënëse pas tërmetit
Gjatë vizitës në Izrael, Presidenti Meta është pritur nga kryeparlamentari izraelit, Yuli Edeilstein ku i shprehu mirënjohjen për ndihmën që pas tërmetit të 26 nëntorit në Shqipëri. Meta tha se fill pas asaj ndihme ...
BalkanWeb | 23-Jan-2020 11:21
Gjatë vizitës në Izrael, Presidenti Meta është pritur nga kryeparlamentari izraelit, Yuli Edeilstein ku i shprehu mirënjohjen për ndihmën që pas tërmetit të 26 nëntorit në Shqipëri. Meta tha se fill pas asaj ndihme ...

Kush është ushtaraku që Ilir Meta i mbuloi fytyrën
mapo.al Gjatë vizitës në Izrael presidenti Ilir Meta ka vlerësuar njësinë izraelite të Shpëtimit Kombëtar me “Dekoratën e Artë të Shqiponjës”, për ndihmën e dhënë në rastin e tërmetit të 26 nëntorit të vitit të kaluar. ...
Mapo | 23-Jan-2020 12:32
mapo.al Gjatë vizitës në Izrael presidenti Ilir Meta ka vlerësuar njësinë izraelite të Shpëtimit Kombëtar me “Dekoratën e Artë të Shqiponjës”, për ndihmën e dhënë në rastin e tërmetit të 26 nëntorit të vitit të kaluar. ...

Meta në Izrael: Bota përkujton 75-vjetorin e çlirimit të Aushvicit. Antisemitizmi nuk ka vend në shoqëritë tona!
Presidenti i Republikës, Ilir Meta u prit sot me nderime të veçanta në një takim me kryetarin e Parlamentit të Izraelit, Yuli Edelstein.
Top Channel | 23-Jan-2020 11:20
Presidenti i Republikës, Ilir Meta u prit sot me nderime të veçanta në një takim me kryetarin e Parlamentit të Izraelit, Yuli Edelstein.

Presidenti Meta për Holokaustin: Antisemitizmi duhet të luftohet përmes edukimit
Presidenti Ilir Meta mori pjesë sot në Forumin e Pestë Botëror për Holokaustin, me ftesë të Presidentit të Izraelit, Reuven Rivlin. Ky Forum u mbajt më 22-23 janar 2020 në qendrën përkujtimore të muzeut të Yad Vashemit ...
Medial | 23-Jan-2020 22:12
Presidenti Ilir Meta mori pjesë sot në Forumin e Pestë Botëror për Holokaustin, me ftesë të Presidentit të Izraelit, Reuven Rivlin. Ky Forum u mbajt më 22-23 janar 2020 në qendrën përkujtimore të muzeut të Yad Vashemit ...

Pendarovski në Jerusalem në forumin “Përkujtimi i Holokaustit dhe lufta kundër antisemitizmit”
Presidenti Stevo Pendarovski sot në Jerusalem mori pjesë në forumin “Përkujtimi i Holokaustit dhe lufta kundër antisemitizmit”. Në forum, siç kumtoi Kabineti i presidentit, kanë marrë pjesë presidenti dhe kryeministri i ...
TetovaSot | 23-Jan-2020 21:14
Presidenti Stevo Pendarovski sot në Jerusalem mori pjesë në forumin “Përkujtimi i Holokaustit dhe lufta kundër antisemitizmit”. Në forum, siç kumtoi Kabineti i presidentit, kanë marrë pjesë presidenti dhe kryeministri i ...

Forumi i 5-të i Holokaustit, takohen në Jerusalem udhëheqësit botërorë pa presidentin polak
Udhëheqësit botërorë janë mbledhur në Jerusalem për 75-vjetorin e çlirimit të kampit të vdekjes së Aushvicit, në Poloninë e okupuar. Më shumë se një milion njerëz, kryesisht hebrenj, u vranë nga nazistët gjatë Luftës së ...
Koha.net | 23-Jan-2020 21:01
Udhëheqësit botërorë janë mbledhur në Jerusalem për 75-vjetorin e çlirimit të kampit të vdekjes së Aushvicit, në Poloninë e okupuar. Më shumë se një milion njerëz, kryesisht hebrenj, u vranë nga nazistët gjatë Luftës së ...

Izrael/ Meta: Krenar që jam president i një vendi që shpëtoi mijëra jetë hebrenjsh
Presidenti Ilir Meta mori pjesë në forumin e pestë botëror të holokaustit në Izrael. Ai u takua me homologun e tij izraelit Yuli Edelstein. Meta u shpreh se ndjehet krenar që është kreu i një shteti i cili ka shpëtuar ...
Politiko | 23-Jan-2020 20:55
Presidenti Ilir Meta mori pjesë në forumin e pestë botëror të holokaustit në Izrael. Ai u takua me homologun e tij izraelit Yuli Edelstein. Meta u shpreh se ndjehet krenar që është kreu i një shteti i cili ka shpëtuar ...

Pendarovski në Jerusalem në forumin “Përkujtimi i Holokaustit dhe lufta kundër antisemitizmit”
Jerusalem, 23 janar – Presidenti Stevo Pendarovski sot në Jerusalem mori pjesë në forumin “Përkujtimi i Holokaustit dhe lufta kundër antisemitizmit”. Në forum, siç kumtoi Kabineti i presidentit, kanë marrë pjesë ...
Koha.mk | 23-Jan-2020 19:47
Jerusalem, 23 janar – Presidenti Stevo Pendarovski sot në Jerusalem mori pjesë në forumin “Përkujtimi i Holokaustit dhe lufta kundër antisemitizmit”. Në forum, siç kumtoi Kabineti i presidentit, kanë marrë pjesë ...

Pendarovski në Jerusalem në forumin “Përkujtimi i Holokaustit dhe lufta kundër antisemitizmit”
Shkup, 23 janar 2020 (MEDIAL) – Presidenti Stevo Pendarovski sot në Jerusalem mori pjesë në forumin “Përkujtimi i Holokaustit dhe lufta kundër antisemitizmit”. Në forum, siç kumtoi Kabineti i presidentit, kanë marrë ...
Medial | 23-Jan-2020 19:47
Shkup, 23 janar 2020 (MEDIAL) – Presidenti Stevo Pendarovski sot në Jerusalem mori pjesë në forumin “Përkujtimi i Holokaustit dhe lufta kundër antisemitizmit”. Në forum, siç kumtoi Kabineti i presidentit, kanë marrë ...

Izrael, ceremoni në përkujtim të holokaustit
Dhjetëra udhëheqës botërorë u mblodhën në Izrael të enjten në një ceremoni në kujtim të Holokaustit e cila shërbeu gjithashtu si paralajmërim për një rritje të antisemitizmit. Gjatë Forumit Botëror të Holokaustit u ...
Shprehja | 23-Jan-2020 19:36
Dhjetëra udhëheqës botërorë u mblodhën në Izrael të enjten në një ceremoni në kujtim të Holokaustit e cila shërbeu gjithashtu si paralajmërim për një rritje të antisemitizmit. Gjatë Forumit Botëror të Holokaustit u ...

Izrael, ceremoni në përkujtim të holokaustit
Dhjetëra udhëheqës botërorë u mblodhën në Izrael të enjten në një ceremoni në kujtim të Holokaustit e cila shërbeu gjithashtu si paralajmërim për një rritje të antisemitizmit. Gjatë Forumit Botëror të Holokaustit u ...
Alsat-M | 23-Jan-2020 19:30
Dhjetëra udhëheqës botërorë u mblodhën në Izrael të enjten në një ceremoni në kujtim të Holokaustit e cila shërbeu gjithashtu si paralajmërim për një rritje të antisemitizmit. Gjatë Forumit Botëror të Holokaustit u ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved