ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/02/2020 01:20

Top Talk: Shqipëria e 106-ta për korrupsion në botë. SPAK-u “arma” shpresëdhënëse

Top Talk: Shqipëria e 106-ta për korrupsion në botë. SPAK-u “arma” shpresëdhënëse
Sipas raportit të publikuar nga Indeksi i perceptimit të korrupsionit (Transparency International) Shqipëria ndodhet në vendin e 106 në botë për nivelin më të lartë të korrupsionit, nga 180 vende që u përfshinë në ...
Top Channel | 23-Jan-2020 19:39
Sipas raportit të publikuar nga Indeksi i perceptimit të korrupsionit (Transparency International) Shqipëria ndodhet në vendin e 106 në botë për nivelin më të lartë të korrupsionit, nga 180 vende që u përfshinë në ...

Vendi më i korruptuar në Europë/ Basha: Rama po kalb atdheun
mapo.al Shqiptarët u gdhinë mëngjesin e sotëm duke mësuar se studimi më i rëndësishëm për korrupsionin në botë tregon thjesht ata që përjetojnë të gjithë, që Shqipëria është vendi më i korruptuar në Europë. Transparency ...
Mapo | 23-Jan-2020 13:04
mapo.al Shqiptarët u gdhinë mëngjesin e sotëm duke mësuar se studimi më i rëndësishëm për korrupsionin në botë tregon thjesht ata që përjetojnë të gjithë, që Shqipëria është vendi më i korruptuar në Europë. Transparency ...

Basha bën llogaritë: Kjo qeveri po na i shkatërron ekonominë, po na përmbyt
Kryetari i PD, Lulzim Basha reagoi pas publikimit te Raportit te Transparency International. Sipas tij Shqipëria po pëson një përkeqësim dramatik të gjendjes së korrupsionit duke zbritur edhe 7 vende. Sipas Bashës është ...
GazetaTema | 23-Jan-2020 12:40
Kryetari i PD, Lulzim Basha reagoi pas publikimit te Raportit te Transparency International. Sipas tij Shqipëria po pëson një përkeqësim dramatik të gjendjes së korrupsionit duke zbritur edhe 7 vende. Sipas Bashës është ...

Shqipëria shënon regres në luftën kundër korrupsionit gjatë 2019-s
Sipas Indeksit të Korrupsionit 2019 të Transparency International, Shqipëria ka humbur 7 vende krahasuar me një vit më parë, duke u renditur në vendin e 106-të. Organizata ndërkombëtare “Transparency International” ...
Telegraf | 23-Jan-2020 13:26
Sipas Indeksit të Korrupsionit 2019 të Transparency International, Shqipëria ka humbur 7 vende krahasuar me një vit më parë, duke u renditur në vendin e 106-të. Organizata ndërkombëtare “Transparency International” ...

Poshtë e më poshtë/ Shqipëria humbet 7 vende në renditjen e Transparency International, më e korruptuara në Europë
Niveli i korrupsionit në vendin tonë vijon të jetë shumë i lartë, ndërkohë që për vitin 2019 situata është përkeqësuar edhe më shumë. Në një vit Shqipëria ka humbur 7 vende në raportin që ka publikuar Transparency ...
Telegraf | 23-Jan-2020 13:16
Niveli i korrupsionit në vendin tonë vijon të jetë shumë i lartë, ndërkohë që për vitin 2019 situata është përkeqësuar edhe më shumë. Në një vit Shqipëria ka humbur 7 vende në raportin që ka publikuar Transparency ...

“Korrupsioni po mbyt Shqipërinë”, Basha reagon ashpër pas publikimit të raportit ndërkombëtar: Ja pse i duhet Ramës paketa “Anti-Shpifje”
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, reagon pas publikimit të raportit të Transparency International, ku thuhej se Shqipëria ka bërë hapa pas sa i takon luftës ndaj korrupsionit. Basha shkruan në “Facebook” se ...
BalkanWeb | 23-Jan-2020 11:52
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, reagon pas publikimit të raportit të Transparency International, ku thuhej se Shqipëria ka bërë hapa pas sa i takon luftës ndaj korrupsionit. Basha shkruan në “Facebook” se ...

Kosova më e korruptuar në 2019-ën (VIDEO)
Kosova ka shënuar përkeqësim në luftën kundër korrupsionit në vitin 2019. Në indeksin e Transparency International të publikuar sot, ajo ka rënë në pozitën 101, nga ajo e 93-të sa ishte një vit më herët. Kronikë e ...
Klan Kosova | 23-Jan-2020 20:16
Kosova ka shënuar përkeqësim në luftën kundër korrupsionit në vitin 2019. Në indeksin e Transparency International të publikuar sot, ajo ka rënë në pozitën 101, nga ajo e 93-të sa ishte një vit më herët. Kronikë e ...

Korrupsioni në Kosovë/ TI: Shansi tek Vetëvendosja
Kosova, ashtu si dhe pjesa më e madhe e vendeve të rajonit, kishte përkeqësim në luftën kundër korrupsionit në indeksin e perceptimit të tij për 2019, publikuar nga Organizata Ndërkombëtare Transparency International, i ...
Top Channel | 23-Jan-2020 11:44
Kosova, ashtu si dhe pjesa më e madhe e vendeve të rajonit, kishte përkeqësim në luftën kundër korrupsionit në indeksin e perceptimit të tij për 2019, publikuar nga Organizata Ndërkombëtare Transparency International, i ...

Si të iket nga “kultura e korrupsionit”?
Sipas raportit të organizatës Transparency International, që është publikuar të enjten, ku prezantohet Indeksi i Perceptimit të Korrupsionit për vitin 2019, Kosova del se ka shënuar regres sa i takon luftës kundër ...
Lajminet | 23-Jan-2020 20:04
Sipas raportit të organizatës Transparency International, që është publikuar të enjten, ku prezantohet Indeksi i Perceptimit të Korrupsionit për vitin 2019, Kosova del se ka shënuar regres sa i takon luftës kundër ...

Si u krijua “kultura e korrupsionit” në Kosovë?
Emërimet politike, fenomeni i nepotizmit dhe korrupsionit, vazhdojnë t’i ngufasin institucionet e Kosovës dhe në përgjithësi shoqërinë, thuhet në raportet e organizatave ndërkombëtare dhe atyre vendore. Sipas raportit ...
Zeri | 23-Jan-2020 19:57
Emërimet politike, fenomeni i nepotizmit dhe korrupsionit, vazhdojnë t’i ngufasin institucionet e Kosovës dhe në përgjithësi shoqërinë, thuhet në raportet e organizatave ndërkombëtare dhe atyre vendore. Sipas raportit ...

Basha akuza qeverisë: Korrupsioni masiv po kalb atdheun
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha sulmoi qeverinë pas publikimit të raportit të Transparency International për Indeksin e Korrupsionit gjatë 2019. Basha deklaroi se korrupsioni po shkatërron vendin për shkak ...
VizionPlus | 23-Jan-2020 12:21
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha sulmoi qeverinë pas publikimit të raportit të Transparency International për Indeksin e Korrupsionit gjatë 2019. Basha deklaroi se korrupsioni po shkatërron vendin për shkak ...

Si u krijua “kultura e korrupsionit” në Kosovë?
Emërimet politike, fenomeni i nepotizmit dhe korrupsionit, vazhdojnë t’i ngufasin institucionet e Kosovës dhe në përgjithësi shoqërinë, thuhet në raportet e organizatave ndërkombëtare dhe atyre vendore. Sipas raportit ...
Indeks Online | 23-Jan-2020 19:33
Emërimet politike, fenomeni i nepotizmit dhe korrupsionit, vazhdojnë t’i ngufasin institucionet e Kosovës dhe në përgjithësi shoqërinë, thuhet në raportet e organizatave ndërkombëtare dhe atyre vendore. Sipas raportit ...

Kryeprokurori i Speciales e pranon se s’po luftohet mjaftueshëm korrupsioni
Nga vendi i 93-të, ku ishte renditur në vitin 2018 në luftën kundër korrupsionit, Kosova radhitet e 101-ta për vitin 2019. “Transparency International” në Indeksin për perceptimin e korrupsionit, vlerëson se Kosova ...
Koha.net | 23-Jan-2020 19:18
Nga vendi i 93-të, ku ishte renditur në vitin 2018 në luftën kundër korrupsionit, Kosova radhitet e 101-ta për vitin 2019. “Transparency International” në Indeksin për perceptimin e korrupsionit, vlerëson se Kosova ...

Si të iket nga “kultura e korrupsionit”?
Emërimet politike, fenomeni i nepotizmit dhe korrupsionit, vazhdojnë t'i ngufasin institucionet e Kosovës dhe në përgjithësi shoqërinë, thuhet në raportet e organizatave ndërkombëtare dhe atyre vendore. Sipas raportit ...
Radio Evropa e Lire | 23-Jan-2020 19:09
Emërimet politike, fenomeni i nepotizmit dhe korrupsionit, vazhdojnë t'i ngufasin institucionet e Kosovës dhe në përgjithësi shoqërinë, thuhet në raportet e organizatave ndërkombëtare dhe atyre vendore. Sipas raportit ...

Indeksi i korrupsionit, OSBE me pororosi për institucionet dhe politikën
Në dritën e Indeksit të Transparency International 2019 që dëshmon vijimin e përkeqësimit të perceptimit publik ndaj korrupsionit në Shqipëri, Prezenca e OSBE-së i bën thirrje institucioneve publike dhe organeve ...
Gazeta Dita | 23-Jan-2020 18:44
Në dritën e Indeksit të Transparency International 2019 që dëshmon vijimin e përkeqësimit të perceptimit publik ndaj korrupsionit në Shqipëri, Prezenca e OSBE-së i bën thirrje institucioneve publike dhe organeve ...

Shqipëria përkeqëson renditjen për korrupsionin, OSBE: “Transparencë nga institucionet publike dhe partitë politike”
Prezenca e OSBE-së në Shqipëri ka reaguar mbi rezultatet e shpallura së fundmi nga “Transparency International” duke u shprehur se korrupsioni po bëhet një problem mjaft shqetësues në pjesën e Europës Juglindore. OSBE ...
ScanTv | 23-Jan-2020 18:44
Prezenca e OSBE-së në Shqipëri ka reaguar mbi rezultatet e shpallura së fundmi nga “Transparency International” duke u shprehur se korrupsioni po bëhet një problem mjaft shqetësues në pjesën e Europës Juglindore. OSBE ...

Rritet korrupsioni në Shqipëri, OSBE: Situata shqetësuese, institucionet të reagojnë
Në lidhje me raportin e fundit të Transparency Internacional ku thuhej se Shqipëria ka pësuar përkeqësim në lidhje me situatën e korrupsionit në vend, reagon edhe OSBE. Në reagim thuhet se është për të ardhur keq që nga ...
Gazeta Express | 23-Jan-2020 18:34
Në lidhje me raportin e fundit të Transparency Internacional ku thuhej se Shqipëria ka pësuar përkeqësim në lidhje me situatën e korrupsionit në vend, reagon edhe OSBE. Në reagim thuhet se është për të ardhur keq që nga ...

OSBE e shqetësuar për rritjen e korrupsionit në Shqipëri, thirrje për reformë zgjedhore të plotë
Prezenca e OSBE-së në Shqipëri shpresh shqetësim për rritjen e shkallës së korrupsionit në vendin tonë. Faqja e OSBE në Shqipëri, bazuar në indeksin e fundit për analizën e Perceptimit të Korrupsionit njofton vendi ynë ...
Politiko | 23-Jan-2020 18:31
Prezenca e OSBE-së në Shqipëri shpresh shqetësim për rritjen e shkallës së korrupsionit në vendin tonë. Faqja e OSBE në Shqipëri, bazuar në indeksin e fundit për analizën e Perceptimit të Korrupsionit njofton vendi ynë ...

Spahija: Kosova shënoi rënie në luftën kundër korrupsionit, politika të heq dorë nga kapja e drejtësisë
Florent Spahija nga KDI ka thënë se Kosova ka shënuar regres në luftën kundër korrupsionit, bazuar në ‘Indeksin e perceptimit të korrupsionit” nga Transparency International. Sipas këtij indeksi, nga 37 pikë që Kosova ...
Koha.net | 23-Jan-2020 17:58
Florent Spahija nga KDI ka thënë se Kosova ka shënuar regres në luftën kundër korrupsionit, bazuar në ‘Indeksin e perceptimit të korrupsionit” nga Transparency International. Sipas këtij indeksi, nga 37 pikë që Kosova ...

‘Transparency International’:RMV shënon rënie në luftën kundër kurrupsionit
Niveli i korrupsionit në sektorin publik shënon rritje dhe me të shteti shënon regres në luftën kundër korrupsionit, tha kryetarja e “Transparency International”, Sllagjan Taseva. Këtë vit, RMV bie për 13 vende më ...
Aktuale.MK | 23-Jan-2020 17:22
Niveli i korrupsionit në sektorin publik shënon rritje dhe me të shteti shënon regres në luftën kundër korrupsionit, tha kryetarja e “Transparency International”, Sllagjan Taseva. Këtë vit, RMV bie për 13 vende më ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved