ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/02/2020 23:46

Shkon në 200 numri i të infektuarve me virus në Kinë, dyshohet se u përhap nga një dyqan mishi

Shkon në 200 numri i të infektuarve me virus në Kinë, dyshohet se u përhap nga një dyqan mishi
Autoritetet shëndetësore në Kinë konfirmojnë se edhe 136 raste të reja të infektimit me virusin e ri të organeve të frymëmarrjes, janë identifikuar në qytetin Wuhan. Kjo e çon në 200 numrin total të pacientëve. Me ...
BalkanWeb | 20-Jan-2020 16:14
Autoritetet shëndetësore në Kinë konfirmojnë se edhe 136 raste të reja të infektimit me virusin e ri të organeve të frymëmarrjes, janë identifikuar në qytetin Wuhan. Kjo e çon në 200 numrin total të pacientëve. Me ...

Virusi i ri kinez, i ngjashëm me SARS: Konfirmohen raste në të gjithë vendin përpara Vitit të Ri kinez
Përhapja e një pneumonie në Kinën Qendrore ka marrë vrull, ndërkohë që mbi 200 persona janë diagnostikuar më një virus të ri të ngjashëm me SARS dhe ekspertët thonë se sëmundja po përhapet me hapa të shpejtë. Ndërkohë ...
GazetaTema | 20-Jan-2020 14:10
Përhapja e një pneumonie në Kinën Qendrore ka marrë vrull, ndërkohë që mbi 200 persona janë diagnostikuar më një virus të ri të ngjashëm me SARS dhe ekspertët thonë se sëmundja po përhapet me hapa të shpejtë. Ndërkohë ...

Situatë alarmante në Kinë, trefishohet numri i të prekurve nga virusi i ri
Numri i personave të infektuar me një virus të ri në Kinë u trefishua gjatë fundjavës, pasi virusi është përhapur në Wuhan dhe në qytetet të tjera të mëdha. Vetëm në qytetin Wuhan raportohen për 136 raste të reja me ...
VizionPlus | 20-Jan-2020 13:59
Numri i personave të infektuar me një virus të ri në Kinë u trefishua gjatë fundjavës, pasi virusi është përhapur në Wuhan dhe në qytetet të tjera të mëdha. Vetëm në qytetin Wuhan raportohen për 136 raste të reja me ...

VIDEO/ Virusi vjdekjeprusës që vjen nga Kina, flet mjekja: Rreziku nga koronavirusi, shenjat që shfaq
Rrisni mbikqyrjen ndaj infeksioneve të rënda të rrugeve të frymemarrjes! Sugjerimi vjen nga Organizata Boterore e Shëndëtesise dhe i drejtohet të gjitha shteteve pas konfirmimit për shfaqjen e një lloji të ri të ...
ABCNews | 20-Jan-2020 16:10
Rrisni mbikqyrjen ndaj infeksioneve të rënda të rrugeve të frymemarrjes! Sugjerimi vjen nga Organizata Boterore e Shëndëtesise dhe i drejtohet të gjitha shteteve pas konfirmimit për shfaqjen e një lloji të ri të ...

Trefishohet numri i të prekurve nga virusi në Kinë
Numri i personave të infektuar me një virus të ri në Kinë është trefishuaa gjatë fundjavës. Shpërthimi i virusit është përhapur nga Wuhan në qytete të tjera të mëdha. Tani ka më shumë se 200 raste, kryesisht në Wuhan, ...
Klan Kosova | 20-Jan-2020 18:02
Numri i personave të infektuar me një virus të ri në Kinë është trefishuaa gjatë fundjavës. Shpërthimi i virusit është përhapur nga Wuhan në qytete të tjera të mëdha. Tani ka më shumë se 200 raste, kryesisht në Wuhan, ...

Shpërthim i koronavirusit në shumë shtete aziatike
Kina raportoi për 139 raste të reja të një virusi misterioz brenda dy ditësh. Virusi u përhap nga Vuhan në qytete të tjera. Kryeqyteti Pekin raportoi për dy raste, ndërsa Shenzhen – që është qendër e teknologjisë – për ...
VizionPlus | 20-Jan-2020 09:06
Kina raportoi për 139 raste të reja të një virusi misterioz brenda dy ditësh. Virusi u përhap nga Vuhan në qytete të tjera. Kryeqyteti Pekin raportoi për dy raste, ndërsa Shenzhen – që është qendër e teknologjisë – për ...

Virusi i ri në Kinë dhe frika e përhapjes së tij
Kina njoftoi të dielën se 17 persona të tjerë janë infektuar me virusin e ri të quajtur koronavirus, duke shtuar frikën për përhapje të mëtejshme, ndërsa qindra miliona njerëz udhëtojnë për të festuar Vitin e Ri kinez. ...
BalkanWeb | 20-Jan-2020 05:34
Kina njoftoi të dielën se 17 persona të tjerë janë infektuar me virusin e ri të quajtur koronavirus, duke shtuar frikën për përhapje të mëtejshme, ndërsa qindra miliona njerëz udhëtojnë për të festuar Vitin e Ri kinez. ...

Kina: Virusi i ri i pneumonisë transmetohet nga njeriu në njeri
Eksperti i sëmundjeve të frymëmarrjes Jong Nanshan dhe kreu i ekipit të komisionit shëndetësor që po heton epideminë kanë konfirmuar se dy raste të infektimit në provincën kineze Guangdong kanë ardhur nga një transmetim ...
Lajminet | 20-Jan-2020 18:00
Eksperti i sëmundjeve të frymëmarrjes Jong Nanshan dhe kreu i ekipit të komisionit shëndetësor që po heton epideminë kanë konfirmuar se dy raste të infektimit në provincën kineze Guangdong kanë ardhur nga një transmetim ...

Kina: Virusi i ri i pneumonisë transmetohet nga njeriu në njeri
Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë konfirmoi sot se koronavirusi i ri, i cili shkakton pneumoni, transmetohet nga një person në tjetrin dhe ka infektuar disa anëtarë të stafit mjekësor, njoftoi agjencia zyrtare ...
Kosova Press | 20-Jan-2020 17:59
Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë konfirmoi sot se koronavirusi i ri, i cili shkakton pneumoni, transmetohet nga një person në tjetrin dhe ka infektuar disa anëtarë të stafit mjekësor, njoftoi agjencia zyrtare ...

Kina raporton vdekjen e tretë nga virusi misterioz
Gjatë fundjavës janë konfirmuar 136 raste të reja, duke çuar në 198 numrin e përgjithshëm të personave të infektuar Kina ka raportuar për vdekjen e tretë nga një virus i ri i zbuluar ndërsa ka konfirmuar 136 raste të ...
Arbresh | 20-Jan-2020 17:29
Gjatë fundjavës janë konfirmuar 136 raste të reja, duke çuar në 198 numrin e përgjithshëm të personave të infektuar Kina ka raportuar për vdekjen e tretë nga një virus i ri i zbuluar ndërsa ka konfirmuar 136 raste të ...

Virusi i ri kinez infekton me qindra persona
Numri i personave të infektuar nga virusi i ri që është shfaqur në Kinë, dyshohet të jetë më i madh se sa paraqitet nga shifrat zyrtare. “BBC” raporton se një grup ekspertësh i kanë thënë se ky numër besohet të jetë në ...
EkonomiaOnline | 20-Jan-2020 16:55
Numri i personave të infektuar nga virusi i ri që është shfaqur në Kinë, dyshohet të jetë më i madh se sa paraqitet nga shifrat zyrtare. “BBC” raporton se një grup ekspertësh i kanë thënë se ky numër besohet të jetë në ...

Koronavirusi i ngjashëm me SARS. Në Kinë raportohet një tjetër person i vdekur
Kina ka njoftuar zyrtarisht se virusi i ngjashëm ne SARS është përhapur thuajse në të gjithë vendin përfshirë kryeqytetin Pekin. Sot është raportuar se ka vdekur një person i tretë nga 140 raste të raportuara se janë ...
Respublica | 20-Jan-2020 16:24
Kina ka njoftuar zyrtarisht se virusi i ngjashëm ne SARS është përhapur thuajse në të gjithë vendin përfshirë kryeqytetin Pekin. Sot është raportuar se ka vdekur një person i tretë nga 140 raste të raportuara se janë ...

Virusi misterioz/ Trefishohen rastet në Kinë, rritet frika
Numri i personave të infektuar me një virus të ri misterioz në Kinë u trefishua gjatë fundjavës, ndërsa virusi është përhapur edhe në Shangai dhe Pekin, dhe në qytetet e tjera të mëdha të vendit. Tani ka më shumë se 200 ...
Dritare | 20-Jan-2020 16:18
Numri i personave të infektuar me një virus të ri misterioz në Kinë u trefishua gjatë fundjavës, ndërsa virusi është përhapur edhe në Shangai dhe Pekin, dhe në qytetet e tjera të mëdha të vendit. Tani ka më shumë se 200 ...

Virusi misterioz alarmon Kinën/ Shtohen 139 raste të reja, 3 persona humbin jetën
Kina raportoi për 139 raste të reja brenda dy ditësh të virusit misterioz, që po kthehet në një shqetësim për zyrtarët e shëndetësisë brenda dhe jashtë vendit. Dy prej tyre, ishin në Pekin. Numri total i rasteve të ...
Aktuale.MK | 20-Jan-2020 16:16
Kina raportoi për 139 raste të reja brenda dy ditësh të virusit misterioz, që po kthehet në një shqetësim për zyrtarët e shëndetësisë brenda dhe jashtë vendit. Dy prej tyre, ishin në Pekin. Numri total i rasteve të ...

Virusi misterioz i Kinës përhapet në qytete të tjera: Rritet numri i të prekurve
Kina ka raportuar 139 raste të reja të një virusi misterioz brenda dy ditësh. Pekini, kryeqyteti, raportoi dy raste, ndërsa Shenzhen raportoi një rast. Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara deri më tani tejkalon ...
ABCNews | 20-Jan-2020 10:13
Kina ka raportuar 139 raste të reja të një virusi misterioz brenda dy ditësh. Pekini, kryeqyteti, raportoi dy raste, ndërsa Shenzhen raportoi një rast. Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara deri më tani tejkalon ...

Shkon në 200 numri i të infektuarve në Kinë me virusin e ri
Autoritetet shëndetësore në Kinë konfirmojnë se edhe 136 raste të reja të infektimit me virusin e ri të organeve të frymëmarrjes, janë identifikuar në qytetin Wuhan. Kjo e çon në 200 numrin total të pacientëve. Me ...
Zeri Amerikes | 20-Jan-2020 15:40
Autoritetet shëndetësore në Kinë konfirmojnë se edhe 136 raste të reja të infektimit me virusin e ri të organeve të frymëmarrjes, janë identifikuar në qytetin Wuhan. Kjo e çon në 200 numrin total të pacientëve. Me ...

Virusi misterioz alarmon Kinën/ Shtohen 139 raste të reja, 3 persona humbin jetën
Kina raportoi për 139 raste të reja brenda dy ditësh të virusit misterioz, që po kthehet në një shqetësim për zyrtarët e shëndetësisë brenda dhe jashtë vendit. Dy prej tyre, ishin në Pekin. Numri total i rasteve të ...
Medial | 20-Jan-2020 15:04
Kina raportoi për 139 raste të reja brenda dy ditësh të virusit misterioz, që po kthehet në një shqetësim për zyrtarët e shëndetësisë brenda dhe jashtë vendit. Dy prej tyre, ishin në Pekin. Numri total i rasteve të ...

Kina konfirmon 17 raste të reja të virusit misterioz
Kina ka konfirmuar 17 raste të reja të virusit të zbuluar së fundmi duke çuar numrin e përgjithshëm të personave të infektuar në 62. Autoritetet në Wuhan njoftuan se 17 raste të reja u zbuluan me ndihmën e analizave të ...
Shprehja | 20-Jan-2020 13:42
Kina ka konfirmuar 17 raste të reja të virusit të zbuluar së fundmi duke çuar numrin e përgjithshëm të personave të infektuar në 62. Autoritetet në Wuhan njoftuan se 17 raste të reja u zbuluan me ndihmën e analizave të ...

Kina konfirmon 17 raste të reja të virusit misterioz
Kina ka konfirmuar 17 raste të reja të virusit të zbuluar së fundmi duke çuar numrin e përgjithshëm të personave të infektuar në 62. Autoritetet në Wuhan njoftuan se 17 raste të reja u zbuluan me ndihmën e analizave të ...
Alsat-M | 20-Jan-2020 13:33
Kina ka konfirmuar 17 raste të reja të virusit të zbuluar së fundmi duke çuar numrin e përgjithshëm të personave të infektuar në 62. Autoritetet në Wuhan njoftuan se 17 raste të reja u zbuluan me ndihmën e analizave të ...

Virusi i ri kinez, i ngjashëm me SARS – Konfirmohen raste në të gjithë vendin përpara Vitit të Ri kinez
Përhapja e një pneumonie në Kinën Qendrore ka marrë vrull, ndërkohë që mbi 200 persona janë diagnostikuar më një virus të ri të ngjashëm me SARS dhe ekspertët thonë se sëmundja po përhapet me hapa të shpejtë. Ndërkohë ...
ScanTv | 20-Jan-2020 12:59
Përhapja e një pneumonie në Kinën Qendrore ka marrë vrull, ndërkohë që mbi 200 persona janë diagnostikuar më një virus të ri të ngjashëm me SARS dhe ekspertët thonë se sëmundja po përhapet me hapa të shpejtë. Ndërkohë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved