ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/02/2020 04:50

Ukraina planifikon hapjen e ambasadës në Tiranë

Ukraina planifikon hapjen e ambasadës në Tiranë
Ukraina synon të hapë një ambasadë në Tiranë, deklaroi sot ministri i Jashtëm i Ukrainës, Vadym Prystaiko, njoftoi agjencia zyrtare ukrainase e lajmeve, Ukrinform.
Top Channel | 20-Jan-2020 14:16
Ukraina synon të hapë një ambasadë në Tiranë, deklaroi sot ministri i Jashtëm i Ukrainës, Vadym Prystaiko, njoftoi agjencia zyrtare ukrainase e lajmeve, Ukrinform.

Rama në Ukrainë: Synimi ynë, të sigurojmë një armëpushim të plotë dhe të qëndrueshëm
Në pozitën e kreut të OSBE-s, kryeministri Edi Rama po zhvillon, ashtu siç kish' deklaruar një vizitë në Ukrainë.
Top Channel | 20-Jan-2020 13:45
Në pozitën e kreut të OSBE-s, kryeministri Edi Rama po zhvillon, ashtu siç kish' deklaruar një vizitë në Ukrainë.

Rama në vizitën e parë në Kiev: Ukraina, sfida më e ngutshme për sigurinë dhe stabilitetin në Evropë
Kryeministri Edi Rama tha se vizita e tij e parë zyrtare në Kiev si kryetar i radhës i OSBE-së tregon rëndësinë që i kujton përpjekjeve për të zgjidhur krizën në Ukrainë. Nga Kievi, Rama tha se kjo mbetet sfida më e ...
BalkanWeb | 20-Jan-2020 13:20
Kryeministri Edi Rama tha se vizita e tij e parë zyrtare në Kiev si kryetar i radhës i OSBE-së tregon rëndësinë që i kujton përpjekjeve për të zgjidhur krizën në Ukrainë. Nga Kievi, Rama tha se kjo mbetet sfida më e ...

VIDEO/ Rama në Ukrainë: Të ndalim brutalitetin në zonat e konfliktit
Kryeministri shqiptar Edi Rama zhvilloi vizitën e parë zyrtare si kryesues i OSBE-së. Ai ishte në Ukrainë, ku konfliti i Krimesë ka prodhuar mijëra viktima. Rama u shpreh se synimi i presidencës shqiptare të OSBE-së, ...
ABCNews | 20-Jan-2020 14:52
Kryeministri shqiptar Edi Rama zhvilloi vizitën e parë zyrtare si kryesues i OSBE-së. Ai ishte në Ukrainë, ku konfliti i Krimesë ka prodhuar mijëra viktima. Rama u shpreh se synimi i presidencës shqiptare të OSBE-së, ...

?Muzeu Hebraik hap ekspozitën e përhershme
Muzeu Hebraik i Berlinit do të hapë ekspozitën e re të përhershme më 17 maj, pas dy vitesh restaurime, njoftoi sot Muzeu.
Kosova Press | 20-Jan-2020 18:28
Muzeu Hebraik i Berlinit do të hapë ekspozitën e re të përhershme më 17 maj, pas dy vitesh restaurime, njoftoi sot Muzeu.

Vizita në Kiev/ Rama takon Presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelenskiy
Në cilësinë e kryetarit të OSBE-së, kryeministri Edi Rama po zhvillon një vizitë në Ukrainë. Gjatë vizitës në Ukrainë, Rama u takua me Presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelenskiy, me kryetarin e Parlamentit të Ukrainës, ...
Lexo | 20-Jan-2020 18:26
Në cilësinë e kryetarit të OSBE-së, kryeministri Edi Rama po zhvillon një vizitë në Ukrainë. Gjatë vizitës në Ukrainë, Rama u takua me Presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelenskiy, me kryetarin e Parlamentit të Ukrainës, ...

Rama në Kiev, takon kryetarin e Kuvendit Razumkov
Në cilësinë e kryetarit të OSBE-së, kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një takim në Kiev, me kryetarin e Parlamentit të Ukrainës, Dmytro Razumkov. Në vijim të vizitës së tij në Ukrainë, Rama u prit sot në takim nga ...
Lexo | 20-Jan-2020 18:26
Në cilësinë e kryetarit të OSBE-së, kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një takim në Kiev, me kryetarin e Parlamentit të Ukrainës, Dmytro Razumkov. Në vijim të vizitës së tij në Ukrainë, Rama u prit sot në takim nga ...

“Konflikti vijon të prodhojë viktima, kjo është e papranueshme”, Rama nga Kievi: S’premtoj mrekulli, synim armëpushimi dhe ndihma e njerëzve
Kryeministri Edi Rama u shpreh se nuk premton mrekulli në drejtimin e Presidencës së OSBE-së, por shtoi se do të bëjnë gjithçka që të shuaj konfliktin Ukrainë-Rusi dhe për të ndihmuar njerëzit e pafajshëm që janë prekur ...
GazetaTema | 20-Jan-2020 13:02
Kryeministri Edi Rama u shpreh se nuk premton mrekulli në drejtimin e Presidencës së OSBE-së, por shtoi se do të bëjnë gjithçka që të shuaj konfliktin Ukrainë-Rusi dhe për të ndihmuar njerëzit e pafajshëm që janë prekur ...

Ukraina planifikon hapjen e ambasadës në Tiranë
Ukraina synon të hapë një ambasadë në Tiranë, deklaroi sot ministri i Jashtëm i Ukrainës, Vadym Prystaiko. Ai e tha këtë në një konferencë të përbashkët shtypi me kryeministrin shqiptar, Edi Rama, njëkohësisht edhe ...
Telegrafi | 20-Jan-2020 13:23
Ukraina synon të hapë një ambasadë në Tiranë, deklaroi sot ministri i Jashtëm i Ukrainës, Vadym Prystaiko. Ai e tha këtë në një konferencë të përbashkët shtypi me kryeministrin shqiptar, Edi Rama, njëkohësisht edhe ...

Vizita në Kiev, kryeministri Rama takon Presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelenskiy
Kryeministri Edi Rama, në cilësinë e kreut të OSBE-së ka vijuar takimet në Ukrainë, ku së fundmi është takuar edhe me presidentin Volodymyr Zelenskiy. Lajmi ne perditesim
RTSH | 20-Jan-2020 18:11
Kryeministri Edi Rama, në cilësinë e kreut të OSBE-së ka vijuar takimet në Ukrainë, ku së fundmi është takuar edhe me presidentin Volodymyr Zelenskiy. Lajmi ne perditesim

Rama, si ndërmjetës për paqes mes Moskës dhe Kievit
Kryeministri Rama dha konferencën e parë si kreu i OSBE-së, ku, gjatë një vizite në Kiev, shpalosi vizionin për paqe mes Rusisë dhe Ukrainës, siç ia do detyra. “Është thelbësore jeta e njerëzve që jetojnë në zonat e ...
Tesheshi | 20-Jan-2020 17:18
Kryeministri Rama dha konferencën e parë si kreu i OSBE-së, ku, gjatë një vizite në Kiev, shpalosi vizionin për paqe mes Rusisë dhe Ukrainës, siç ia do detyra. “Është thelbësore jeta e njerëzve që jetojnë në zonat e ...

Rama në Kiev në cilësinë e kryetarit të OSBE: Synim, armëpushimi dhe ndihma e njerëzve
Në cilësinë e kryetarit të OSBE-së, kryeministri Edi Rama, ka mbajtur një konferencë të përbashkët me ministrin e Jashtëm të Ukrainës Vadym Prystaiko, në Kiev. Gjatë fjalës së tij, Rama tha se nuk premton të bëjë ...
Dritare | 20-Jan-2020 15:28
Në cilësinë e kryetarit të OSBE-së, kryeministri Edi Rama, ka mbajtur një konferencë të përbashkët me ministrin e Jashtëm të Ukrainës Vadym Prystaiko, në Kiev. Gjatë fjalës së tij, Rama tha se nuk premton të bëjë ...

Rama nga Ukraina: Të ulim tensionet, duhet armëpushim
Si kryetar i zyrës së OSBE, Edi Rama bëri thirrje që të bëhet armëpushim dhe të ulen tensionet në zonat e konfliktit. Këtë të hënë ai nisi një vizitë zyrtare në Ukrainë, ku u takua me presidentin Volodymyr Zelensky, ...
VizionPlus | 20-Jan-2020 13:09
Si kryetar i zyrës së OSBE, Edi Rama bëri thirrje që të bëhet armëpushim dhe të ulen tensionet në zonat e konfliktit. Këtë të hënë ai nisi një vizitë zyrtare në Ukrainë, ku u takua me presidentin Volodymyr Zelensky, ...

“Marrëdhënie dypalëshe shumë të mira me Shqipërinë”/ Ministri ukrainas: Ky vit, i suksesshëm për OSBE-në
Ministri i Punëve të Jashtme i Ukrainës, Vadym Prystaiko, gjatë takimit me Kryeministrin Edi Rama duke shprehur besimin se ky vit do të jetë shumë i suksesshëm për OSBE-në, theksoi se “jam i sigurt që ne do të kemi ...
Lexo | 20-Jan-2020 14:34
Ministri i Punëve të Jashtme i Ukrainës, Vadym Prystaiko, gjatë takimit me Kryeministrin Edi Rama duke shprehur besimin se ky vit do të jetë shumë i suksesshëm për OSBE-në, theksoi se “jam i sigurt që ne do të kemi ...

Rama në vizitën e parë në Kiev: Ukraina, sfida më e ngutshme për sigurinë dhe stabilitetin në Evropë
Kryeministri Edi Rama tha se vizita e tij e parë zyrtare në Kiev si kryetar i radhës i OSBE-së tregon rëndësinë që i kujton përpjekjeve për të zgjidhur krizën në Ukrainë. Nga Kievi, Rama tha se kjo mbetet sfida më e ...
Lajmi i Fundit | 20-Jan-2020 14:07
Kryeministri Edi Rama tha se vizita e tij e parë zyrtare në Kiev si kryetar i radhës i OSBE-së tregon rëndësinë që i kujton përpjekjeve për të zgjidhur krizën në Ukrainë. Nga Kievi, Rama tha se kjo mbetet sfida më e ...

Ukraina planifikon hapjen e ambasadës në Tiranë
Ukraina synon të hapë një ambasadë në Tiranë, deklaroi sot ministri i Jashtëm i Ukrainës, Vadym Prystaiko, njoftoi agjencia zyrtare ukrainase e lajmeve, Ukrinform. Ai e tha këtë në një konferencë të përbashkët shtypi me ...
InFokusi | 20-Jan-2020 13:56
Ukraina synon të hapë një ambasadë në Tiranë, deklaroi sot ministri i Jashtëm i Ukrainës, Vadym Prystaiko, njoftoi agjencia zyrtare ukrainase e lajmeve, Ukrinform. Ai e tha këtë në një konferencë të përbashkët shtypi me ...

Presidenca shqiptare/ Rama nis vizitën e parë në Ukrainë në cilësinë e kryetarit të OSBE-së
Në cilësinë e kryetarit të OSBE-së, Kryeministri Edi Rama po zhvillon sot një vizitë zyrtare në Kiev, Ukrainë. Kryeministri Rama e nisi axhedën e takimeve në Kiev, me takimin me ministrin e Punëve të Jashtme, Vadym ...
BalkanWeb | 20-Jan-2020 12:17
Në cilësinë e kryetarit të OSBE-së, Kryeministri Edi Rama po zhvillon sot një vizitë zyrtare në Kiev, Ukrainë. Kryeministri Rama e nisi axhedën e takimeve në Kiev, me takimin me ministrin e Punëve të Jashtme, Vadym ...

Vizita e parë si kreu i OSBE, Rama në Kiev: Qëllimi ynë arritja e një armëpushimi
Rama ka zgjedhur Ukrainën për të zhvilluar vizitën e tij të parë në pozitat e kreut të OSBE-së. Kryeministri i Shqipërisë është shprehur se nën drejtimin e OSBE-së do të angazhohet në zgjidhjen e krizës mes Ukrainës e ...
Gazeta Express | 20-Jan-2020 13:33
Rama ka zgjedhur Ukrainën për të zhvilluar vizitën e tij të parë në pozitat e kreut të OSBE-së. Kryeministri i Shqipërisë është shprehur se nën drejtimin e OSBE-së do të angazhohet në zgjidhjen e krizës mes Ukrainës e ...

Ukraina planifikon të hapë ambasadë në Tiranë
Ukraina synon të hapë një ambasadë në Tiranë, deklaroi sot ministri i Jashtëm i Ukrainës, Vadym Prystaiko, njoftoi agjencia zyrtare ukrainase e lajmeve, Ukrinform. Ai e tha këtë në një konferencë të përbashkët shtypi me ...
AlbInfo | 20-Jan-2020 13:33
Ukraina synon të hapë një ambasadë në Tiranë, deklaroi sot ministri i Jashtëm i Ukrainës, Vadym Prystaiko, njoftoi agjencia zyrtare ukrainase e lajmeve, Ukrinform. Ai e tha këtë në një konferencë të përbashkët shtypi me ...

OSBE/ Rama në Ukrainë/ Kryeministri: Sfidë urgjente kriza Ukrainë-Rusi
Kryeministri Edi Rama në kapacitetet e kreut të OSBE, vizitën e parë pas marrjes së kryesimit të kësaj organizate, është duke e zhvilluar në Ukrainë.
Top Channel | 20-Jan-2020 12:13
Kryeministri Edi Rama në kapacitetet e kreut të OSBE, vizitën e parë pas marrjes së kryesimit të kësaj organizate, është duke e zhvilluar në Ukrainë.

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved