ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/02/2020 05:17

Thaçi fton Kurtin për mandatin/ Kreu i VV: Unë mandatar, por kthehemi në bisedime me LDK

Thaçi fton Kurtin për mandatin/ Kreu i VV: Unë mandatar, por kthehemi në bisedime me LDK
Presidenti, Hashim Thaçi, pas pranimit të propozimit të mandatarit për formimin e Qeverisë nga Lëvizja Vetëvendosje, e ka ftuar të propozuarin Albin Kurti për ta pranuar dekretin.
Top Channel | 20-Jan-2020 14:04
Presidenti, Hashim Thaçi, pas pranimit të propozimit të mandatarit për formimin e Qeverisë nga Lëvizja Vetëvendosje, e ka ftuar të propozuarin Albin Kurti për ta pranuar dekretin.

Dekreti: Thaçi propozon Albin Kurtin si mandatar për të formuar Qeverinë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë të ditur se pas pranimit nga Lëvizja Vetëvendosje propozimin për mandatar për formimin e Qeverisë së Republikës së Kosovës, Dekretin Presidencial me emrin e kandidatit për ...
Top Channel | 20-Jan-2020 12:27
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë të ditur se pas pranimit nga Lëvizja Vetëvendosje propozimin për mandatar për formimin e Qeverisë së Republikës së Kosovës, Dekretin Presidencial me emrin e kandidatit për ...

Kurti “refuzon” të bëhet kryeministër, s’takon Thaçin. Dekreti për mandatim dërgohet me postë në ‘Vetëvendosje’
Albin Kurti ka refuzuar që t’i shkojë në zyrë presidentit të vendit, Hashim Thaçit për ta marrë dekretin për formimin e qeverisë, pas letrës së LVV-së në të cilën ajo peopozonte Albin Kurtin për tu mandatuar. Dekreti i ...
GazetaTema | 20-Jan-2020 12:42
Albin Kurti ka refuzuar që t’i shkojë në zyrë presidentit të vendit, Hashim Thaçit për ta marrë dekretin për formimin e qeverisë, pas letrës së LVV-së në të cilën ajo peopozonte Albin Kurtin për tu mandatuar. Dekreti i ...

Refuzon t’i shkojë në zyrë, mediat kosovare: Thaçi dekreton Albin Kurtin për kryeministër
Presidenti Hashim Thaçi ka dekretuar Albin Kurtin në postin e kryeministrit të Kosovës. Ky fakt bëhet i ditur nga mediat kosovare. Koha.net shkruan se Thaçi ka dekretuar Kurtin, pavarësisht se ai nuk është paraqitur në ...
BalkanWeb | 20-Jan-2020 12:17
Presidenti Hashim Thaçi ka dekretuar Albin Kurtin në postin e kryeministrit të Kosovës. Ky fakt bëhet i ditur nga mediat kosovare. Koha.net shkruan se Thaçi ka dekretuar Kurtin, pavarësisht se ai nuk është paraqitur në ...

Pas dekretimit të Kurtit si mandatar për formimin e Qeverisë, ambasada britanike bënë thirrje për krijim të shpejtë të institucioneve
Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë, ka mirëpritur dekretimin e Albin Kurtit nga presidenti Hashim Thaçi, për formimin e Qeverisë së re. Në një njoftim të ambasadës britanike, thuhet se votuesit kosovarë kanë pritur ...
Telegrafi | 20-Jan-2020 16:13
Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë, ka mirëpritur dekretimin e Albin Kurtit nga presidenti Hashim Thaçi, për formimin e Qeverisë së re. Në një njoftim të ambasadës britanike, thuhet se votuesit kosovarë kanë pritur ...

Thaçi fton sot Kurtin për t’i dorëzuar Dekretin Presidencial të Mandatarit
Pas pranimit të propozimit të mandatarit për formimin e Qeverisë nga Lëvizja Vetëvendosje, presidenti Hashim Thaçi ka ftuar të propozuarin Albin Kurti për ta pranuar dekretin sot më 20 janar 2020, në orën 12:00.
Top Channel | 20-Jan-2020 10:32
Pas pranimit të propozimit të mandatarit për formimin e Qeverisë nga Lëvizja Vetëvendosje, presidenti Hashim Thaçi ka ftuar të propozuarin Albin Kurti për ta pranuar dekretin sot më 20 janar 2020, në orën 12:00.

Pas propozimit të Vetëvendosjes, Thaçi fton Kurtin në Presidencë në mesditë
Pas dorëzimit të propozimit nga Lëvizja Vetëvendosje, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi e ka ftuar Albin Kurtin për t’i dorëzuar dekretin presidencal të mandatarit. Sipas njoftimit për media, Thaçi e ka ftuar Kurtin në ...
BalkanWeb | 20-Jan-2020 10:18
Pas dorëzimit të propozimit nga Lëvizja Vetëvendosje, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi e ka ftuar Albin Kurtin për t’i dorëzuar dekretin presidencal të mandatarit. Sipas njoftimit për media, Thaçi e ka ftuar Kurtin në ...

Kurti: Akoma nuk kemi marrëveshje me LDK-në, presim t’i kthehemi bisedimeve
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka bërë të ditur se edhe pas dorëzimit të emrit për mandatar për kryeministër ende nuk kanë arritur marrëveshje me Lidhjen Demokratike të Kosovës.
Top Channel | 20-Jan-2020 10:10
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka bërë të ditur se edhe pas dorëzimit të emrit për mandatar për kryeministër ende nuk kanë arritur marrëveshje me Lidhjen Demokratike të Kosovës.

Zyrtare: Thaçi propozon Albin Kurtin si mandatar për të formuar Qeverinë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë të ditur se pas pranimit nga Lëvizja Vetëvendosje propozimin për mandatar për formimin e Qeverisë së Republikës së Kosovës, Dekretin Presidencial me emrin e kandidatit për ...
Telegrafi | 20-Jan-2020 12:27
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë të ditur se pas pranimit nga Lëvizja Vetëvendosje propozimin për mandatar për formimin e Qeverisë së Republikës së Kosovës, Dekretin Presidencial me emrin e kandidatit për ...

Zbulohet dokumenti/ Thaçi mandaton Kurtin si kryeministër
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi e ka dekretuar vendimin për të mandatuar kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin për kryeministër të Kosovës. Aty theksohet se presidenti ka propozuar Albin Kurtin si të mandatuar ...
Lapsi | 20-Jan-2020 12:36
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi e ka dekretuar vendimin për të mandatuar kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin për kryeministër të Kosovës. Aty theksohet se presidenti ka propozuar Albin Kurtin si të mandatuar ...

Vetëvendosje propozim Kurtin për formimin e qeverisë, Thaçi e thërret në Presidencë
Vetëm pak pasi Presidenti Thaci I dergoi Vetevendosjes zyrtarisht letren për mandatarin e formimit të qeverisë, ka ardhur edhe reagimi I forcës politike që doli e para në zgjedhjet e tetorit 2019. Lëvizja Vetëvendosje ...
VizionPlus | 20-Jan-2020 10:32
Vetëm pak pasi Presidenti Thaci I dergoi Vetevendosjes zyrtarisht letren për mandatarin e formimit të qeverisë, ka ardhur edhe reagimi I forcës politike që doli e para në zgjedhjet e tetorit 2019. Lëvizja Vetëvendosje ...

Melihate Tërmkolli për Kurtin: Mos u fsheh LDK është këtu jo në një shtet tjetër
Melihate Tërmkolli nga Lidhja Demokratike e Kosovës, ka thënë se Albin Kurti, mandatari për kryeministër të Kosovës po fshihet dhe kjo tregon për mendësinë e tij politike. Sipas saj ai po fshihet dhe nuk po del të ...
InFokusi | 20-Jan-2020 18:17
Melihate Tërmkolli nga Lidhja Demokratike e Kosovës, ka thënë se Albin Kurti, mandatari për kryeministër të Kosovës po fshihet dhe kjo tregon për mendësinë e tij politike. Sipas saj ai po fshihet dhe nuk po del të ...

Kurti nuk i shkon në zyrë, Thaçi i çon mandatin me postë dhe i jep një paralajmëri
Lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti ka refuzuar të shkojë sot në Presidencë për të marrë mandatin për formimin e qeverisë së re. Pritej që ai të shkonte në orën 12:00, por kjo nuk ka ndodhur. Sakaq ka reaguar Presidenti ...
ABCNews | 20-Jan-2020 12:30
Lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti ka refuzuar të shkojë sot në Presidencë për të marrë mandatin për formimin e qeverisë së re. Pritej që ai të shkonte në orën 12:00, por kjo nuk ka ndodhur. Sakaq ka reaguar Presidenti ...

Ambasada britanike mirëpret vendimin e Thaçit për mandatim të Kurtit për kryeministër
Ambasada britanike në Prishtinë ka thënë se mirëpret vendimin e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi për të emëruar Albin Kurtin si kandidat për kryeministër, për formim të qeverisë së re. “Votuesit kosovarë kanë pritur ...
Shprehja | 20-Jan-2020 17:44
Ambasada britanike në Prishtinë ka thënë se mirëpret vendimin e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi për të emëruar Albin Kurtin si kandidat për kryeministër, për formim të qeverisë së re. “Votuesit kosovarë kanë pritur ...

Thirrje për krijimin e qeverisë nga Ambasada e Britanisë
Përmes një komunikate, nga kjo ambasadë shkruajnë se votuesit kosovarë kanë pritur tre muaj e gjysmë për këtë moment. “Shpresa dhe dëshira e tyre për ndryshim, e shprehur në mënyrë të qartë më 6 tetor, meriton të ...
AlbInfo | 20-Jan-2020 17:44
Përmes një komunikate, nga kjo ambasadë shkruajnë se votuesit kosovarë kanë pritur tre muaj e gjysmë për këtë moment. “Shpresa dhe dëshira e tyre për ndryshim, e shprehur në mënyrë të qartë më 6 tetor, meriton të ...

Mosarritja e marrëveshjes LVV-LDK, reagon Ambasada e Britanisë në Kosovë
Ambasada e Britanisë së Madhe në Prishtinë, ka reaguar ndaj ngjarjeve të fundit politike në Kosovë. Kjo ambasadë e ka mirëpritur dekretin e presidentit Thaçi për Albin Kurtin si kandidat për kryeministër. Në reagimin e ...
InFokusi | 20-Jan-2020 17:35
Ambasada e Britanisë së Madhe në Prishtinë, ka reaguar ndaj ngjarjeve të fundit politike në Kosovë. Kjo ambasadë e ka mirëpritur dekretin e presidentit Thaçi për Albin Kurtin si kandidat për kryeministër. Në reagimin e ...

Ambasada britanike mirëpret vendimin e Thaçit për mandatim të Kurtit për kryeministër
Ambasada britanike në Prishtinë e ka mirëpritur vendimin e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi për të emëruar liderin e VV-së, Albin Kurtin si kandidat për kryeministër, për formim të Qeverisë së re. Kjo ambasadë ...
Arbresh | 20-Jan-2020 17:32
Ambasada britanike në Prishtinë e ka mirëpritur vendimin e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi për të emëruar liderin e VV-së, Albin Kurtin si kandidat për kryeministër, për formim të Qeverisë së re. Kjo ambasadë ...

Ambasada britanike kërkon formimin sa më të shpejtë të Qeverisë së Kosovës
Ambasada e Britanisë së Madhe në Prishtinë e ka mirëpritur dekretin e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi për Albin Kurtin si kandidat për kryeministër të vendit.
Kosova Press | 20-Jan-2020 17:26
Ambasada e Britanisë së Madhe në Prishtinë e ka mirëpritur dekretin e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi për Albin Kurtin si kandidat për kryeministër të vendit.

Ambasada e Britanisë bën thirrje që sa më shpejtë të kryehen negociatat për qeverinë e re
Ambasada e Britanisë së Madhe në Prishtinë e ka mirëpritur dekretin që sot e bëri presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi për Albin Kurtin si kandidat për kryeministër, raporton Gazeta Express. Përmes një komunikate, nga kjo ...
Gazeta Express | 20-Jan-2020 17:13
Ambasada e Britanisë së Madhe në Prishtinë e ka mirëpritur dekretin që sot e bëri presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi për Albin Kurtin si kandidat për kryeministër, raporton Gazeta Express. Përmes një komunikate, nga kjo ...

Ambasada britanike thërret për përshpejtim të negociatave për formimin e qeverisë
Ambasada britanike përmes një postimi në Facebook, shkruan se votuesit kanë pritur tre muaj për këtë moment, duke shtuar se shpresa dhe dëshira për të ndryshuar duhet të respektohet. “Votuesit kosovarë kanë pritur tre ...
Lajminet | 20-Jan-2020 17:03
Ambasada britanike përmes një postimi në Facebook, shkruan se votuesit kanë pritur tre muaj për këtë moment, duke shtuar se shpresa dhe dëshira për të ndryshuar duhet të respektohet. “Votuesit kosovarë kanë pritur tre ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved