ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/02/2020 09:46

Harry ‘shfajëson’ Meghan, por ngjall polemika

Harry ‘shfajëson’ Meghan, por ngjall polemika
Fjalë të qarta, të cilat pretendonin se ishte pikërisht ai që kishte dashur të bënte hapin mbrapa, duke hequr dorë nga titujt e Royal Family, i pa kushtëzuar aspak nga Meghan Markle. Kështu e interpretojnë shumë gazeta ...
BalkanWeb | 20-Jan-2020 16:50
Fjalë të qarta, të cilat pretendonin se ishte pikërisht ai që kishte dashur të bënte hapin mbrapa, duke hequr dorë nga titujt e Royal Family, i pa kushtëzuar aspak nga Meghan Markle. Kështu e interpretojnë shumë gazeta ...

Harry flet për herë të parë: “E dua Mbretërinë e Bashkuar por nuk kishim zgjidhje tjetër’
“Mbretëria e Bashkuar është shtëpia ime dhe një vend që unë e dua. Kjo nuk do të ndryshojë kurrë, por unë dhe Meghan nuk kishim zgjidhje tjetër’. Kështu princi Harry thyhen heshtjen pas njoftimit të heqjes dorë nga ...
BalkanWeb | 20-Jan-2020 16:02
“Mbretëria e Bashkuar është shtëpia ime dhe një vend që unë e dua. Kjo nuk do të ndryshojë kurrë, por unë dhe Meghan nuk kishim zgjidhje tjetër’. Kështu princi Harry thyhen heshtjen pas njoftimit të heqjes dorë nga ...

“Harry dhe Meghan po shkatërrojnë Mbretërinë”, babai i Meghan Markle flet për herë të parë për krizën Megxit
Babai i Meghan Markle ka folur për herë të parë në lidhje me krizën Megxit, ndërsa nuk i ka kursyer akuzat ndaj vajzës së tij për sjelljen në Familjen Mbretërore. Në një dokumentar televiziv, Thomas Markle e përshkruan ...
BalkanWeb | 20-Jan-2020 13:34
Babai i Meghan Markle ka folur për herë të parë në lidhje me krizën Megxit, ndërsa nuk i ka kursyer akuzat ndaj vajzës së tij për sjelljen në Familjen Mbretërore. Në një dokumentar televiziv, Thomas Markle e përshkruan ...

Harry thyen heshtjen pas vendimit për t’u shkëputur nga monarkia: Nuk kishim zgjidhje tjetër
Së fundmi, Princi Harry theu heshtjen duke folur rreth “trishtimit të tij të madh” sa i takon largimit nga Familja Mbretërore. Harry u shpreh se ai dhe e shoqja, Meghan-i nuk kishin zgjedhje tjetër përveç se të hiqni ...
GazetaTema | 20-Jan-2020 11:43
Së fundmi, Princi Harry theu heshtjen duke folur rreth “trishtimit të tij të madh” sa i takon largimit nga Familja Mbretërore. Harry u shpreh se ai dhe e shoqja, Meghan-i nuk kishin zgjedhje tjetër përveç se të hiqni ...

Harry flet për herë të parë pas largimit: Nuk kishim mundësi tjetër
Princi Harry shprehu trishtim të madh në mbrëmjen e të dielës në deklaratën e tij të parë publike qëkur u njoftua se ai dhe Meghan Markle hoqën dorë nga familja mbretërore. Në një fjalim të mbajtur gjatë një eventi ...
VizionPlus | 20-Jan-2020 14:16
Princi Harry shprehu trishtim të madh në mbrëmjen e të dielës në deklaratën e tij të parë publike qëkur u njoftua se ai dhe Meghan Markle hoqën dorë nga familja mbretërore. Në një fjalim të mbajtur gjatë një eventi ...

Dyshimi/ Rama “non grata” në Kosovë? Nuk mori pjesë në dy ceremoni
mapo.al Kryeministri Edi Rama nuk mori pjesë në dy përkujtimore të rëndësishme në Kosovë si masakra e Reçakut dhe falenderimi për shqiptarët që ndihmuan në kohën e luftës. Si ra “patriotizmi” i Ramës në një vit dhe ...
Mapo | 20-Jan-2020 10:07
mapo.al Kryeministri Edi Rama nuk mori pjesë në dy përkujtimore të rëndësishme në Kosovë si masakra e Reçakut dhe falenderimi për shqiptarët që ndihmuan në kohën e luftës. Si ra “patriotizmi” i Ramës në një vit dhe ...

Fjalimi i parë i harry-t pas largimit nga Mbretëria
Pasi lajmi nga familja mbretërore u bë publik, Harry është shfaqur për herë të parë. Nëpërmjet një deklarate zyrtare ai ka folur me dhimbje të madhe për largimin e shumëpërfolur dhe u shpreh se vendimi ka qenë shumë i ...
Lapsi | 20-Jan-2020 16:58
Pasi lajmi nga familja mbretërore u bë publik, Harry është shfaqur për herë të parë. Nëpërmjet një deklarate zyrtare ai ka folur me dhimbje të madhe për largimin e shumëpërfolur dhe u shpreh se vendimi ka qenë shumë i ...

Harry thyen heshtjen, i del në mbrojtje bashkëshortes së tij (VIDEO)
Prince Harry ka folur për ‘trishtimin e tij të madh’, ndërsa thyen heshtjen e tij këtë mbrëmje mbi Megxit dhe përsëriti respektin e tij për mbretëreshën Elisabeth II. Duka i Sussex ishte në një darkë zyrtare private në ...
TetovaSot | 20-Jan-2020 18:25
Prince Harry ka folur për ‘trishtimin e tij të madh’, ndërsa thyen heshtjen e tij këtë mbrëmje mbi Megxit dhe përsëriti respektin e tij për mbretëreshën Elisabeth II. Duka i Sussex ishte në një darkë zyrtare private në ...

Më në fund u prononcua dhe princi Harry për largimin e tij me gruan nga familja mbretërore
Megan dhe unë nisemi në rrugë të panjohur, por vërtetë nuk kishim zgjidhje, tha princi Hari gjatë fjalimit të parë në opinion pas paralajmërimit për tërheqjen e çiftit nga detyra zyrtare në familjen mbretërore ...
Portalb | 20-Jan-2020 16:32
Megan dhe unë nisemi në rrugë të panjohur, por vërtetë nuk kishim zgjidhje, tha princi Hari gjatë fjalimit të parë në opinion pas paralajmërimit për tërheqjen e çiftit nga detyra zyrtare në familjen mbretërore ...

Xhonson: Britania e Madhe u dëshiroi gjitha të mirat Harit dhe Meganit
Kryeministri britanik Boris Xhonson është i bindur se tërë Britania e Madhe do i dëshirojë më të mirën princit Hari dhe bashkëshortes së tij Megan, të cilët tashmë nuk do të ushtrojnë detyrat si anëtarë të familjes ...
Portalb | 20-Jan-2020 16:07
Kryeministri britanik Boris Xhonson është i bindur se tërë Britania e Madhe do i dëshirojë më të mirën princit Hari dhe bashkëshortes së tij Megan, të cilët tashmë nuk do të ushtrojnë detyrat si anëtarë të familjes ...

“Dua ta mësoni të vërtetën nga unë”: Princ Harry reagon për herë të parë pasi la mbretërinë!
Pak ditë më parë e gjithë bota mësoi vendimin e Princ Harry dhe Meghan Markle për të mos qenë më pjesë (e protokolleve) e familjes mbretërore. Tani ish-Duka dhe Dukesha e Sussex do të kenë një jetë si njerëz të thjeshtë ...
Bordo | 20-Jan-2020 15:43
Pak ditë më parë e gjithë bota mësoi vendimin e Princ Harry dhe Meghan Markle për të mos qenë më pjesë (e protokolleve) e familjes mbretërore. Tani ish-Duka dhe Dukesha e Sussex do të kenë një jetë si njerëz të thjeshtë ...

Mbretëresha Elizabet trishtohet shumë, se s’do ta shohë Archie-n teksa rritet
Gjërat po marrin rrjedhë tjetër në pallatin mbretëror, me princin Harry dhe familjen e tij që vendosën të largohen nga familja mbretërore. Jo vetëm që Harry dhe Meghan Markle hoqën dorë nga titujt mbretërorë, por edhe ...
Dritare | 20-Jan-2020 15:28
Gjërat po marrin rrjedhë tjetër në pallatin mbretëror, me princin Harry dhe familjen e tij që vendosën të largohen nga familja mbretërore. Jo vetëm që Harry dhe Meghan Markle hoqën dorë nga titujt mbretërorë, por edhe ...

“Por media është një forcë shumë e madhe”, Princi Harry flet publikisht dhe për herë të parë pas largimit
Princi Harry, Duka i Sussex, ka thyer heshtjen dhe ka folur për herë të parë për largimin e tij nga pallati mbretëror. Në fjalimin e tij, Harry ka treguar se nuk ka qenë aspak e thjeshtë. Vetëm disa ditë më parë, çifti ...
Politiko | 20-Jan-2020 15:01
Princi Harry, Duka i Sussex, ka thyer heshtjen dhe ka folur për herë të parë për largimin e tij nga pallati mbretëror. Në fjalimin e tij, Harry ka treguar se nuk ka qenë aspak e thjeshtë. Vetëm disa ditë më parë, çifti ...

Kanadezët nuk duan të paguajnë për sigurinë e Harryt dhe Meghan
Opinioni në Kanada ka reaguar ndaj lajmit se duka deh dukesha e Sussexit janë tërhequr nga jeta mbretërore dhe kanë vendosur të jetojnë në vendin e tyre. Kryeministri kanadez, Justin Trudeau, nuk e ka komentuar lajmin, ...
Telegrafi | 20-Jan-2020 08:43
Opinioni në Kanada ka reaguar ndaj lajmit se duka deh dukesha e Sussexit janë tërhequr nga jeta mbretërore dhe kanë vendosur të jetojnë në vendin e tyre. Kryeministri kanadez, Justin Trudeau, nuk e ka komentuar lajmin, ...

Serena Williams refuzon të flas për mikeshën e saj Meghan Markle dhe Princin Harry
Serena Williams ka refuzuar ta komentojë vendimin e mikeshës së saj, Meghan Markle dhe bashkëshortit të saj, Princit Harry, për të hequr dorë nga obligimet mbretërore, por shkaktoi të qeshura në sallë, kur i tha një ...
Koha.net | 20-Jan-2020 13:23
Serena Williams ka refuzuar ta komentojë vendimin e mikeshës së saj, Meghan Markle dhe bashkëshortit të saj, Princit Harry, për të hequr dorë nga obligimet mbretërore, por shkaktoi të qeshura në sallë, kur i tha një ...

“Tërbohet” Mbretëresha e Anglisë, lë Meghan Markle dhe Harryn-n pa tituj: Ktheni 2.4 mln £ që përdorët për…
Mbretëresha Elizabetë e Anglisë dhe Buckingham Palace kanë lëshuar deklarata të forta pas largimit të Meghan Markle dhe Princit Harry nga pallati mbretëror. Mediat ndërkombëtare shkruajnë se Mbretëresha ka kërkuar që ...
Standard | 20-Jan-2020 13:05
Mbretëresha Elizabetë e Anglisë dhe Buckingham Palace kanë lëshuar deklarata të forta pas largimit të Meghan Markle dhe Princit Harry nga pallati mbretëror. Mediat ndërkombëtare shkruajnë se Mbretëresha ka kërkuar që ...

Meghan dhe Harry hoqën dorë nga titujt mbretërorë, tani do kthejnë mbrapsht 3.1 milion dollarë që i përdorën për rinovimin e shtëpisë
Një ditë me parë Mbretëresha Elizabeth II dhe Pallati Buckingham njoftuan se Princi Harry dhe Meghan Markle do të hiqnin dorë nga titujt e tyre mbretërorë. Sidoqoftë, dyshja do të referohen ende si Duka dhe Dukesha e ...
Standard | 20-Jan-2020 13:05
Një ditë me parë Mbretëresha Elizabeth II dhe Pallati Buckingham njoftuan se Princi Harry dhe Meghan Markle do të hiqnin dorë nga titujt e tyre mbretërorë. Sidoqoftë, dyshja do të referohen ende si Duka dhe Dukesha e ...

Mbretëresha merr vendimin drastik për Princ Harryn e Meghan Markle…
Mbretëresha Elisabeth II duket se i ka dhë në fund, në mënyrën e saj, diskutimeve të gjata mbi marrëdhënien e tensionuar me nipin e saj princin Harry dhe bashkëshorten Meghan. “Telenovela” që prej muajsh ndan opinionin ...
Standard | 20-Jan-2020 13:05
Mbretëresha Elisabeth II duket se i ka dhë në fund, në mënyrën e saj, diskutimeve të gjata mbi marrëdhënien e tensionuar me nipin e saj princin Harry dhe bashkëshorten Meghan. “Telenovela” që prej muajsh ndan opinionin ...

Vila 21 milionë funtëshe në Kanada, të cilës ia kanë vënë syrin Meghan Markle dhe princi Harry
Meghan Markle ka shprehur interes për të marrë një vilë 21 milionë paund në Kanada, për të jetuar vetëm me familjen e saj. Rezidenca me sipërfaqe 6900 metra katrore është në zonat më prestigjioze të West Vancouver dhe ...
Albportali | 20-Jan-2020 12:55
Meghan Markle ka shprehur interes për të marrë një vilë 21 milionë paund në Kanada, për të jetuar vetëm me familjen e saj. Rezidenca me sipërfaqe 6900 metra katrore është në zonat më prestigjioze të West Vancouver dhe ...

Vila 21 milionë funtëshe në Kanada, të cilës ia kanë vënë syrin Meghan Markle dhe princi Harry
Meghan Markle ka shprehur interes për të marrë një vilë 21 milionë paund në Kanada, për të jetuar vetëm me familjen e saj. Rezidenca me sipërfaqe 6900 metra katrore është në zonat më prestigjioze të West Vancouver dhe ...
Republika | 20-Jan-2020 12:52
Meghan Markle ka shprehur interes për të marrë një vilë 21 milionë paund në Kanada, për të jetuar vetëm me familjen e saj. Rezidenca me sipërfaqe 6900 metra katrore është në zonat më prestigjioze të West Vancouver dhe ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved